Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Joe16210

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů současnosti. Hlavně v něm najdete mnoho překrásných písní v nových kabátech... A jinak je to taky docela vtipné... ()

Něrpa

Asi se to někomu může líbit, ale nedokázal jsem dokoukat první díl. PS.: Upravuji hodnocení dolů, poslechl jsem si na youtubu pár písniček a je to otřesné. Zpěv docela ujde, ale ten výběr songů je děsivý. Puberťačky si rvou rodidla, ale to je asi tak celé. ()

jafuska

tento film je pro mě jen průměrným, asi je to tím, že filmy s prvky muzikálu není moje obliba, není to vyloženě špatný, ale nijak ohromující, zatím tedy hodnotím po dvou dílech, ale obávám se, že to už lepší být nemůže ()

Mr.Roman

Nie až tak skvelý ako som čakal, no ku koncu série bol stále lepší a lepší, takže som veľmi zvedavý na druhú. ()

Toustovač

Nesnáším muzikály, ale seriál o pěveckém (a trochu tanečním) souboru mě kupodivu skoro až nadchl. Hudební čísla mají nespornou kvalitu a energii (alespoň většinou; vyskytnou se i slabší kousky, což na druhou stranu dává smysl - taková úroveň se snad ani nedá udržet). Ovšem to, že skoro žádnou z písní bych si v originále dobrovolně nepustil a přitom Glee verze vážně můžu, vypovídá asi nejvíc. Okolní děj je docela příjemnou, i když místy přehnaně emocionální vatou, která po čase začne trochu nudit (značná část příběhu se točí pořád dokola). Jsem zvědavý na druhou řadu. UPDATE 2011: Druhá řada je místy k nepřežití, zápory narostly exponenciálně a klady šly do kytek. Občas se ještě zadaří (a to i hodně), ale na můj vkus už je to moc nevyrovnané. ()

Creony

Omg, skvělé, úžasné, neskutečné, geniální...prostě dokonalost. Pár dílů možná bylo slabších, ale to nic nemění na tom, že z téměř všech se mi třásly kolena a ten poslední mě na ně srazil. Můj nejlepší zážitek poslední doby! Edit: Co se týče druhé řady, je to pořád dobré, ale už to prostě není ono. Chybí mi hlavní dějová linka, už není na co se těšit, nejsem napnutá jak se bude vyvíjet tohle a tamto. Každá epizoda stojí sama za sebe, nic je nespojuje, nic podstatného se neděje, chybí mi Emma, všechno je vždycky vyřešeno v rámci jedné epizody a nesmyslně rychle... prostě už to prostě není takový a je mi to moc líto ale musím svoje hodnocení snížit...no ale třeba mě ještě v druhé půlce překvapí :-) ()

Verunka84

Dokonalost sama. Lea Michele je bozi. Cory Monteith je bozi. Jane Lynch je bozi. Nejlepsi serial, co jsem za poslednich x let videla. Britanny je bozi. Doplhins are just gay sharks. Amen. ()

Wolfenzi

Příběh je neskutečně blbej a to zpívání je opravdu jediné co to zachraňuje. Mít to scénaristu co udělá nějakou slušnou zápletku a nechat zpívat víc Schuestra a Quinn, tak by to bylo naprosto dokonalý. ()

monikka87

Ako spieva Jane Lynch v Saturday Night Live - stojí za pozretie!!! http://www.youtube.com/watch?v=ERC2MLu7iJA - Glee is a show about Sue Sylvester, Sue Sylvester is the star of Glee. Yes, there are a few other characters, but Sue is the one you wanna see. When Sue comes down the hallway, slushie cup at her side, the faint of heart better break way and part and the weak should run and hide. Yes, the weak should run and hide, yes, the weak should run and hide! ()

Bonniesgun

No tak teda - má to divnej název, děsně krátkou znělku a všichni jsou tam trochu šáhlí a přehnaní (ex-gymnastkou mužatkou počínaje a psycholožkou trpící úzkostmi konče). Ale je to veselé!!! A o to jde! Pokud někdo miluje muzikály a "dramata" z amerických středních škol, měl by se vykašlat na High School Musical a pustit si veselé Glee!!! Tady si totiž nikdo nemyslí, že jde o život a život nebere vážně (vesměs). Tady nikdo nepochybuje, že Britney měla zásadní vliv na popmusic. A vy nemusíte pochybovat taky. Protože pokud tu někdo vypadá jako gay, blonďatej blbeček nebo šprtka, pak pravděpodobně bude gay, blonďatej blbeček nebo šprtka. Nemyslet, jen si užívat. A o to přeci v muzikálech vždycky šlo především, no ne? ()

Queendom

Kdysi dávno, ještě v dobách, kdy jsem si ho ani nemohla dovolit, jsem si v jednom nejmenovaném plátku pro ženy, o jehož názvu bude nevyhnutelně za chvíli řeč, přečetla dopis čtenářky XY redakci. Zněl nějak takhle: Vážená redakce...bla bla...a proto navrhuji, aby se váš časopis přejmenoval na "Hele", protože ani já, ani mé přítelkyně neví, co to "Elle" znamená...bla bla. V kontextu tohoto dopisu čtenářky navrhuju přejmenovat tuhle parodii na "Blee". ()

reygadas

Absolútne súhlasím s komentárom hirnlega. Neviem pochopiť jednu vec, že ako tento lacný, primitívny a gýčový seriál môže byť dnes takým fenoménom. Tak u kritiky, ako aj u diváka získal mimoriadnu pozornosť a mám taký dojem, že zabodoval aj na tohtoročných Oscaroch, ak sa nemýlim. Naozaj neviem v čom to je. Hirnlego to naozaj vystihol aj v parafrázovaní názvu titulu z Glee na Blee. Mimochodom Glee nie je nič nového ani tématikou, lebo niečo podobné tu už bolo pár rokov dozadu v ešte primitívnejšej forme pod titulom High School Musical. ()

Týnidlo

Pro někoho možná přeslazená teenage trapárna, pro mě však naprosto dostačující oddychovka.. Už od první řady náramně sladěný výběr písní, charaktery jsou samozřejmě trochu přespříliš, ale to tomuhle neobvyklému seriálu dodává na další kopě originality - pro mě upoutávající. ()

driftm

Barbie nagelovaná sračka,fuj....Zase princové na bílém koni a pricnezny mňam mňam!!!!!!Tenhle rádoby umělecký seriál je humus,který bohužel dnež skoro každý-chyba!!!!!!!!!Skutečný život je svině a nesere se s váma!!!! 1*za Leu Michele ()

Pharlap

Nejúžasnější směsice humoru, hudby, poučení, nadhledu, positivní energie, chutě do života a zábavy a originality v každé následující epizodě, s jakou jsem se už dlouho v podobném seriálu nesetkal. Mělo to šťávu. Nechybělo dojetí. Silné příběhy. Detailní propracování vnitřního světa postav. Mělo to "koule". Strašně moc jsem si užil první sérii a nemohl se dočkat, kdy budu mít pohromadě sérii druhou. A jak moc bych si přál, aby pokračoval tento seriál třetím rokem.. maturitní ročník.. WoW! Snad se dočkáme Glee season 03 ;-) ()

Maica

Prima seriál, ale bohužel musím dát "jen" tři hvězdy. Sice ty "děcka" umějí zpívat vážně dobře, ale všechny problémy se zpěvem nevyřeší. 1. série byla celkem dobrá, 2. bohužel strašlivě upadla. Dějová linka - červená nit, která celý seriál svazovala se rozpletla na několik jednotlivých vláken a ty se spolu občas propletou, ale jinak si každé jde svou cestou. Navíc tím, že je každý díl na jiné téma a to téma tam prožívá každá osoba, se vlákna ještě zašmodrchávají a celý balíček se pomaloučku rozvazuje... V 1. sérii se mi líbilo to, že se řešily různé vztahy, problémy a všechno zhušťovala legrace a zpěv. Bohužel druhá série se více zaměřila na celek a v každém díle diváka do očí tluče vychovávání jako z učebnice. Samozřejmě - je to seriál pro náctileté a jistá dávka vítězství správného nad špatným by tam měla být, ale tady se až moc tlačí na pilu. ()

Sparky

Takový Muzikál na střední s tím rozdílem, že tohle je reálnější, používají moderní muziku a je to mnohem větší zábava. ()

Mara12

Seriál, kde hlavní prim hraje hudba a děj bez ohledu na to, jestli má nebo nemá co nabídnout, je jen vycpávka. A upřímně, já ty jejich předělávky zbožňuju a nezáleží na tom, jestli je to Madonna, Britney, Lady Gaga nebo úplně neznámá vykopávka bůhví od koho. Tenhle seriál mě baví, koho by dobrá muzika nebavila, že (předělávka hitu Like a Virgin mi zněla v uších skoro týden). Takže závislost jako prase, i když vidím, že druhá řada už začíná pokulhávat. Jo a pro všechny, kdo srovnávají Glee a HSM – ano i já jsem pokrytec nejhrubšího zrna, protože jsem hodnotila i High School Musical (ze kterého mám osypky a z hlavní dvojice náběh na cukrovku) a tomu jsem dala setsakramentsky nižší hodnocení. ()

frxXx

tfej, nechutne presladené a premoralizované, navyše ta Rachel nosatá,maznavá,trucovitá mi pripomína jednú známu...brrr ale kukám to aj tak ďalej ()

DjsVorel

Tady platí: Nikdy neříkej nikdy! Neodolala jsem a musela jsem se podívat, proč se Glee stalo celosvětovou bombou. Neviděla jsem sice každý díl a ani mě to nijak zvlášť nemrzí, ale to, co jsem viděla, mně stačilo. Samozřejmě dějová linka a jednotlivé osudy mladých teenagerů mě vůbec nezajímají, ale to, co má Glee navíc, jsou skvělé aranže písniček, harmonie mezi jednotlivými zpěváky, kteří by sami za sebe asi neměli moc šanci prorazit, ale dohromady zazáří. Nejsem fanda moderních popových sraček a cover verzí slavných hitů, ale tahle parta mě dokáže z 90% potěšit. Rozhodně díl s Neilem Patrickem Harrisem patří k mým nejoblíbenějším. Kdyby to byl seriál jen o zpívání, má u mě rozhodně 85 - 90%, ale bohužel herci tam i mluví, projevují se a seriál má i scénář. Hezkých 65-70%. Rozhodně ve srovnání s nějakým High School Musical neporovnatelné. V případě Glee je vidět alespoň hudební vyspělost a úroveň. Překvapení roku pro mě // Po občasném zhlédnutí dílů v právě probíhající 5. sérii musím konstatovat, že ani Glee se nevyhnulo úpadku. Tenhle film pro mě drží talent Lei Michele a jako u všech ostatních seriálů, v nejlepším se má přestat, a proto si myslím, že Glee mělo skončit už po 3. sérii, nebo minimálně po nenadálé smrti Coryho Monteitha. Momentální hodnocení Glee by bylo u mě pod 50%. ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho