O.C.

• USA The O.C. (více)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (více)

Série(4) / Epizody(92)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiální text distributora)

-ELFKA-

Trošku nechápem škodoradostné komentáre a hodnotenie odpad. Sama niesom nejaká tupá puberťáčka a zároveň mám nasledovaných veľa seriálov, od tých kvalitnejších az po najprimitívnejšie telenovely a povedala by som, že mám celkom nadhlad.. The O.C. sa mi páčil, páči a zrejme stále aj páčiť bude, sledujem ho snáď už v tretej repríze a stále na ňom nevidím nič zlé, priemerné, a už vôbec nič tupé. Naopak ho považujem za celkom svieži, dynamický, nápaditý, moderný, miestami chytrý a inteligentný (Seth je fakt skvelý chlapík) seriál, ktorý ma oslovoval v časoch prvej velkej lásky na strednej škole a úplne rovnako ma oslovuje aj dnes keď už mám čo to za sebou a končím výšku. Pre mňa je The O.C. skvelý seriál !!! ()

adam9

Snad nejlepší na tom je soundtrack. Seriál na mě dnes působí hodně nostalgickým dojmem. I když jsem jej nikdy nedodíval celý, už bych si jej nepustil, ale zároveň si rád zavzpomínám na ty dny, kdy jsem kvůli toho vstával pro mě brzo ráno v sobotu. Ta povrchnost, ti bohatí "fracani," ta Kalifornie a přenádherné počasí...musím se opakovat: rád na to vzpomínám, ale nejspíš už nikdy víc... ()

Lacike

BH 90210 nového milénia. Nielen kvôli žánru, ale aj ústredný pár seriálu Ryan a Marissa pripomínajú Dylana a Brendu a rodičia Setha sú rovnako dokonalí ako starí Walshovci. Bohužiaľ O.C. napodobnilo aj v tom, ze predstaviteľka Marissy Mischa Barton bola divoška a tak bola po tretej sérii odídená, čo seriálu dosť ublížilo. Postáv je v tomto seriály menej. Sledujeme osudy len štyroch teenagerov. Geeka Setha a jeho dokonalých rodičov, ktorý u seba uchýlia divocha Rayna. Kráska Marissa a namyslená fiflena Julie, ktorá podobne ak Kelly prejde pekným vývojom a stane sa z nej sympatická postava. Z neskorších postáv mi sadla panovačná Taylor v podaní krásky Autumn Reeser, ktorá akotak nahradila Marissu. Ale zase ma štvala Kaitlin ako taká variácia na mrchu Valerie. Zato ma celkom bavil Chris Pratt ako taký typický nezávislák Ché. V prvej sérii ma ešte zaujala kráska Samaire Armstrong. Jak sa seriál skončil a kto s kým sa dal dokopy mi už tak nejak vyfučalo z hlavy. Poslednú sériu som dopozeral čisto už len zo zotrvačnosti, ale hlavne prvé dve stáli za to. Oproti BH 90210 to bolo viac cielene vtipné, ale seriál sa nevyhol aj prvoplánovému dojímaniu. SK dabing bol vydarený. 6/10. ()

carly

raz som to označila za vtipnejšie BH 902 10, ale myslím, že to celkom nevystihuje podstatu. za prvé, nie je tu toľko postáv. za druhé, ten humor je podstatnejšou zložkou príbehu a je tak milo sarkastický. za tretie, postavy nie sú tak umelohmotné. za štvrté, situácie sú absurdne skutočnejšie. v zmysle, že im veríte, že sa v takej situácii tak zachovajú. aj keď niekedy očakávate, že sa zachovajú úplne inak. a za piate, vybrali skvelé herecké obsadenie. Ben + Mischa a Rachel + Adam sú neodoľateľný vo všetkých kombináciách. Peter Gallagher je zase raz úžasný a Melinda Clarke, ktroú si pamätám ako stelesnenie nevinnosti z Days of our Lives, je mrcha na pohladanie. jednoducho sa amíkom zas raz niečo podarilo. uvidíme, ako dlho im to vydrží. ETA: tak S3 celkový dojem dosť pokazila, ale potom odišla Mischa a prišla Autumn a zase sa to tak správne rozbehlo. len škoda, že to tak skoro zastavili. osobne by som S5 ešte zniesla ()

Malarkey

Jako kdyby snad autoři tímto seriálem řikali: "Nesnažte se tomu bránit, v tomto světě žijete i Vy", ale mně se to fakt nezdá. Nikdy se mi to nezdá. Filmy ani seriály tohoto tipu málokdy jsou tak pravdivé aby byly krásné. Většinou je to všechno tak nahrané až běda. Stejný případ je i zde. Kdyby bylo více humoru, nemohu říct ani popel. V tu ránu si připomenu takové Přátelé, kde se také řeší vztahy, ale v první lajně je humor. Zde kdyby to tak fungovalo, byl bych rád. Jenže tady opravdu jde jen o ty vztahy a život lidí kolem nich. (4/10) ()

• Rachel Bilson (Summer) a Adam Brody (Seth) nie sú partnermi len v seriáli, ale boli nimi dokonca aj v reálnom živote. Ich vzťah však začal až pri natáčaní. Rozišli sa na konci roka 2006. (Cappuccino)
  • Melinda Clarke (Julie) a Rachel Bilson (Summer) měli být původně jen speciální hosté, jejich postavy se ale staly natolik populární, že se je tvůrci rozhodli zařadit mezi ty hlavní. (Džejkop)
  • Pilotní epizoda nebyla jako jediná natočena v ateliérech. (Hal_Moore)