One Tree Hill (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2003 - 2012, 139 h 46 min (Minutáž: 187x42 min)

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods, Barry Corbin, Lee Norris, Jackson Brundage, Antwon Tanner, Lisa Goldstein Kirsch, Austin Nichols, Shantel VanSanten, Robert Buckley, Danneel Ackles, Jana Kramer, Stephen Colletti, Kate Voegele, Bevin Prince, Brett Claywell, Rick Fox, Sheryl Lee, Michael Harding, Michael Copon, Melissa Claire Egan, Stacey J. Aswad, Evan Peters, Michael May, Sprague Grayden, Kieren Hutchison, Nick Zano, Paula Trickey, Amanda Baker, Rhoda Griffis, Huey Lewis, Vaughn Wilson, Samantha Shelton, Burgess Jenkins, Robert Pralgo, Traci Dinwiddie, Maria Menounos, Daphne Zuniga, Joe Manganiello, Sean Faris, Torrey DeVitto, Richard Burgi, Andrea Powell, Mitch Ryan, Elisabeth Harnois, Katherine Landry, Summer Altice, Sean Young, Sheryl Crow, Julianna Guill, Ashley Rickards, Corri English, Daniella Alonso, Scott Holroyd, Johann Urb, Emmanuelle Vaugier, Shawn Shepard, Bryan Greenberg, Sam Anderson, Lorna Raver, Matt Barr, Amanda Schull, Peyton List, Michael Trucco, Bradley Evans, Katherine Bailess, Daniel Newman, Le Ann Cheri', Drew Seeley, Kate French, Blake Bashoff, Kristy Swanson, Rey Valentin, Cullen Moss, Susie Abromeit, Allison Scagliotti, Sasha Jackson, David Sherrill, Kassie Hight, Kelsey Asbille, B.J. Britt, Allison Munn, Tyler Hilton, Michaela McManus, Robbie Jones, Ann Cusack, Lindsey McKeon, Dawnn Lewis, Mark Schwahn, Scott Mescudi, Ken Arnold, Logan Anderson, Andrea Moore, Mekia Cox, Landon Ashworth, Phillip DeVona, Brad James, IronE Singleton, India de Beaufort, Angels & Airwaves, Joe Chrest, Andrea Bowen, Jeryl Prescott, Katie Garfield, Jonathan Frappier, Mark Joy, Juan-Carlos Guzman, R. Keith Harris, John Kapelos, Brendan Kirsch, Joseph Gallison, Edwin Hodge, Pierce Gagnon, Gregory Harrison, Sam Horrigan, Rus Blackwell, Jessie Ward, Peggy Sheffield, Tom Nowicki, Scott Poythress, Quinton Aaron, Haviland Morris, Conrad Goode, Marcus Hester, Brittany Madelynn Daniels, Melissa Ponzio, Steve Coulter, Gregory Alan Williams, Timothy Woodward Jr., Natalie Alyn Lind, Jessica Rose Smith, Stuart Lafferty, Carissa Capobianco, Brian George, Cassandra Jean, Johnny Alonso, Kevin Kilner, Lauren Crawford, Alex Sgambati, Nicole Travolta, Candice Patton, Linsey Godfrey, Shane Callahan, Greg Perrow, Steven Howell, Brandy Blackmon, Mark Robert Ellis, Angela Oh, Taylor Kowalski, Kim Wall, Marcus Coloma, Jacob Latimore, Jelly Howie, Henry Darrow, Robert Hy Gorman, Tamara Feldman, Beth Keener, Elizabeth Bond, Phillip Troy Linger, Joshua Snyder, Anna Colwell, Lance Tafelski, Dikran Tulaine, Hannah Kasulka, Chandler Massey, Jennifer Gatti, Suzanne Quast, Gavin DeGraw, Pete Wentz, Lonzo Liggins, Zach Hanner, Michael Beasley, Elisa Delson, Brian Patrick Clarke, Lee Spencer, Jaden Harmon, Alex ter Avest, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Anthony Reynolds, Patrick Stump, Jenny Gulley, Mark Jeffrey Miller, Adam Minarovich, David Norona, Stephen Caudill, Estes Tarver, Colin Fickes, Michelynne McGuire, Dave Navarro, Tilky Jones, Joe Montanti, Ron Clinton Smith, Amy Parrish, Marquand Ragland, Kelley Davis, Deja Dee, Karen Ceesay, Meredith Sause, Quentin Kerr, Rodney Roldan, Dylan Kussman, Taylor Blackwell, Jason Davis, William Haze, LaMonica Garrett, Tripp Green, Jason Giuliano, Patricia Selznick, Gerald McRaney, Mike Pniewski, Andrew Hurley, Shauna McLean, Aerli Austen, Tim Parati, Manu Intiraymi, Tony Gonzalez, Mitchell Laurance, Tim Powell, Dominic L. Santana, Joe Inscoe, Mike Erwin, Jimmy Hager, Marcus Lyle Brown, Ritchie Greer, Darrell Rackley, Stewart J. Zully

Jako jeden z mála seriálů si One Tree Hill i přes úctyhodný počet natočených dílů stále drží poměrně slušnou úroveň. Nicméně čistě „objektivně“ pro mě byly první čtyři série obrovskou srdcovkou a ztělesněním toho, jak jsem si zhruba představoval seriál o své generaci – britští Skins http://www.csfd.cz/film/229075-skins/ jdou v tomto ohledu ještě mnohem dále a zobrazují podobná témata otevřeněji a reálněji (upřímně si ta syrová a místy až drastická líčení osudů teenagerů ani nedovedu v americkém pojetí dost dobře představit). Celkově je z OTH cítit, jak je americké – dějově místy vlažnější, co do otevřenosti sexuálních scén třeba oproti zmíněným Skins dosti přízemní a v NĚKTERÝCH (zdaleka to neplatí u všech postav) okamžicích „osobních proher“ i lehce naivní. Žádné z těchto zmíněných negativ ale nic nemění tom, že je zde několik výborně napsaných postav, které je velmi těžké si nezamilovat a minimálně první čtyři sezony vás opravdu vtáhnou a nepustí. Pátá a šestá série se pak nesou v duchu „skutečnějších“ a „dospělejších“ problémů a zároveň postupně zbavují své hrdiny i těch nejposlednějších ideálů. Ačkoli se od páté série kvalita postupně snižuje (to „reálné“ prostředí dospělého života už zkrátka není tak přitažlivé, velké množství nových postav spíš vadí a i když je to samozřejmě zcela logický vývoj, tak je pro diváka, který si postavy zamiloval, dost těžké některé změny vstřebat – zvyknout si je zkrátka obtížné.), nelze upřít tvůrcům častou snahu o rozvinutí různých motivů z minulých sezón; minimálně v tomhle je One Tree Hill podstatně hodnotnější než jeho žánroví zástupci – psychologie postav zde není plochá a je schopna nabídnout více než jen sentimentální výlevy či typicky afektované archetypy běžných Američanů.)) Sedmá sezóna vinou absence dvou hlavních postav ztrácí v celkovém srovnání ještě více, ale i přesto jde stále o velmi „koukatelnou“ záležitost, i když nepopírám, že svou roli už hraje i notná dávka nostalgie.) Uvidíme, co ta osmá a snad už i poslední série přinese.) 1.řada - 90% 2. řada - 95% 3.řada - 95% 4.řada - 90% 5.řada - 80% 6.řada - 85% 7.řada - 75%(12.10.2010)

Po shlédnutí všech 4 sérií se nebojím tvrdit, že jde v současné době o seriál na špičce svého žánru. U tématicky podobných záležitostí se totiž obvykle se zvyšujícím číslem série ztrácí počáteční atmosféra a pomalu docházejí nápady, nemluvě o jejich zpracování. Dovoluji si říct, že tohle není případ One Tree Hillu. Je to možná i dáno netradičním faktem, že zde jedna sezóna nepředstavuje jeden školní rok, ale jen polovinu. Takže čtyři série představují v tomhle případě předposlední a maturitní ročník našich hrdinů. Jako obvykle nelze nenalézt klišovitá témata podobná těm které už jsme viděli v jiných seriálech. Co ale dělá seriál skvělým je jejich zpracování. I když asi někdo namítne že může působit účelově (a má pravdu), tak v tomto případu jde o to nejlépe odvedné řemeslo. Setkáme se i s několika epizodami, které člověk z hlavy nedostane ani za několik let, a přesně takové díly povzvedají One Tree Hill z nadprůměru na vrchol žebřičku. Tvůrci se totiž nebáli a v seriálu zpracovali i velmi ožehavá témata, které pokud by byly zpracovány špatně tak by seriál prakticky odsoudily k jeho konci. Naštěstí se tak nestalo. Nevzpominám si snad na jedinou epizodu u které bych se nudil či která by byla víc nezajímavá. Na závěr bych ještě chtěl dodat, že One Tree Hill je nejen o basketbalu (tento sport u nás není tak populární jako v US takže můžeme jen doufat že se se seriálem setkáme dříve či později i na českých obrazovkách), ale především o vztazích, poznávání a dospívání. Pokud OTH odpustíme to že ve skutečném životě je všechno dohromady s čím se tu setkáme velmi nepravděpodobné (to ovšem není případ jen tohoto seriálu, pokud by autoři přistoupili k opačnému kroku, sledovali bychom zdlouhavé a nudné epizody, nebo by se naopak sotva vešli do jediné sezóny) odmění vás nečím nadprůměrným, kde se budete těšit na každou další minutu. 90% /// 1. série - 85%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 85%, 7. série - 90%(20.5.2008)

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever(21.1.2009)

*SERIÁL STVOŘENÝ PRO TY, CO HLEDAJÍ VÍC, NEŽ JEN POUHÝ SERIÁL..* Přiznám se – začala jsem tento seriál sledovat, jelikož asi jako každá druhá osoba něžného pohlaví mám slabost pro Chada Michaela Murrayeho a moji zahraniční kamarádi na youtube, se kterými mám společnou vášeň pro střih videí, mě informovali, že to stojí za zhlédnutí. Nejprve jsem se podívala na pár jejich videí a usoudila, že tomu dám šanci. Nikdy jsem ale nečekala, že mě potká něco, co mi změní život. A to doslova! Postavy jsou napsané tak reálně a přirozeně, že každý se v někom z pěti hlavních hrdinů zajisté najde. OTH vypráví o dvou nevlastních bratrech , jež mají společného nejen otce, ale i lásku k basketballu. I přes veškerou nenávist se časem ukáže , že toho mají společného mnohem víc. Příběh je zasazen do malého městečka jménem Tree Hill v Severní Karolíně a příběhy Lucase, Nathana, Peyton, Haley a Brooke Vás vtáhnou tak nenuceně do děje, že máte pocit, jako byste tam žili s nimi. Díky tomuhle seriálu změníte pohled na svět, uvědomíte si, co je pro Vás v životě důležité, kam míříte a kým chcete být. Lucasovi citáty jsou více než výstižné. Soundtrack ke všem doposud osmi odvysílaným sezónám naprosto strhující. Troufám si říct, že neexistuje seriál s kvalitnějším výběrem hudby! Většina episod nese název nějaké písničky, což je taky podle mě dalším znakem originality. OTH se ani nebojí dotknout dosti ožehavých témat jako je např. 16. díl třetí série, která zachycuje Američany tolik obávané střílení ve školách a věřte mi , že „Does this darkness have a name?“ Vám bude znít v uších ještě hodně dlouho potom. Mark Schwan je génius a tvořil to srdcem! Řada 1-4 jsou strhujícím pohledem do života středoškoláků, pátá série Vás vezme o čtyři roky později a Vy se pomocí flashbacků dozvídáte, co se vlastně v tom meziobdobí odehrálo a proč je situace postav taková, jaká je. Na konci šesté řady každý dostane své „happily ever after“ a dle mě to bylo ideálním bodem pro zakončení famózního seriálu, který nemá ve svém žánru obdoby. Nicméně známe Američany a prostě dokud to vydělává, bude se točit dál (což je celkem škoda a ačkoliv OTH miluju, musím objektivně uznat, že to ubralo na kvalitě), tudíž stanice CW navazuje sedmou a osmou sérií. Po odchodu ústředního páru Lucase a Peyton se ztratilo jisté kouzlo a ani nové postavy ho nedokázaly zaplnit. 11.ledna 2012 přijde na scénu první díl již potvrzené poslední deváté série a s posledním dílem konec i jedné éry. Mísí se ve mně pocity nadšení a úzkosti a ať už to skončí jakkoli, tak spolu s F.R.I.E.N.D.S. to pro mě bude rozhodně nejtěžší sbohem! ...a také, že bylo :-( protože "In your life you're going to go to some great places, and you're going to do some wonderful things. But no matter where you go or who you become, this place will always be with you. There is only one Tree Hill. And it's your home." Na závěr bych použila citát Nathana a Haley, který symbolizuje jejich vzájemnou lásku a zároveň moji lásku k tomuto seriálu. Takže DÍKY Chad, Hilarie, Sophia, James, Bethany, Mark a další za všechno, co to přineslo do mého života a říkám „ALWAYS AND FOREVER….“ PS: Slibuji, že se nevdám dřív, dokud nenajdu někoho „…Who I want next to me when my dreams come true…“(20.12.2011)

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli se na OTH podívám, nakonec jsem se rozhodla dobře, protože přijít o takový úžasný seriál bych opravdu nechtěla. One Tree Hill je seriál, který vás chytne a už nepustí, je úžasní sledovat životy lidí, kteří mají své starosti i radosti, vidět, jak se rozvíjejí jejich vztahy, jak dospívají. Zpočátku to byl seriál o středoškolácích, kteří se skoro vůbec neznali, ale postupem času se z nich stali nerozluční přátelé na život a na smrt. Prožívali spolu lásku, ztrátu, úspěchy i zklamání. Seriál je výjimečný i díky postavám, epická láska Haley a Nathana, která nás provázela celým seriálem byla naprosto dokonalá. Všechno co spolu tito dva prožili a vždy zůstali spolu,nikdy je nic nerozdělilo, to je něco co se jen tak nevidí, myslím si, že každý by chtěl jednou poznat lásku, kterou měli Haley a Nathan. V OTH, jak to tak většinou bývá nechyběl ani milostný trojůhelník. Peyton/Lucas/Brooke. Dvě nejlepší kamarádky a kluk, kterého obě milují. Podle mě se k Lucasovi hodila víc Brooke. Ale zas Lucasovi a Peyton bylo předurčeno být spolu, byl to prostě osud. Byla škoda, že seriál opustili, ale zas jejich příběh zakončil naprosto úžasně 6. sérii. Jejich místo v seriálu hned zaplnili Quinn a Clay, kteří si také prožili svoje.... Nakonec i Brooke, která neměla nikdy moc štěstí v lásce našla svého prince. Julian byl pro ni jako stvořený, i když se to z počátku nezdálo. Samozřejmě měli své problémy, ale u něj bylo vidět, jak ji miluje. Brooke si po těch všech neúspěšných vztazích (Lucas, Felix, Owen) někoho takového zasloužila. OTH bych doporučila všem, protože takový jedinečný příběh se jen těžko hledá, určitě nebudete litovat. Prostě Always & forever !(23.2.2013)

• - Natáčení One Tree Hill museli vždy na chvilku přerušit, když se vysílal kreslený seriál Simpsonovi. Chad Michael Murray a James Lafferty jsou velcí fanoušci seriálu a nechtěli ani jednu část vynechat. (Redík)

• - Schwahn vytvořil legendární zeď plnou alb pro Peytoninu ložnici podle plakátů starých filmů, které viděl divadle. (zuzu1056)

• - Brýle, které nosila Millicent, patřily její představitelce Lise Goldstein Kirsch. (zuzu1056)