One Tree Hill (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2003–2012, 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods, Barry Corbin, Lee Norris, Jackson Brundage, Antwon Tanner, Lisa Goldstein Kirsch, Austin Nichols, Shantel VanSanten, Robert Buckley, Danneel Ackles, Jana Kramer, Stephen Colletti, Kate Voegele, Bevin Prince, Brett Claywell, Rick Fox, Sheryl Lee, Michael Harding, Michael Copon, Melissa Claire Egan, Stacey J. Aswad, Evan Peters, Michael May, Sprague Grayden, Kieren Hutchison, Nick Zano, Paula Trickey, Amanda Baker, Rhoda Griffis, Huey Lewis, Vaughn Wilson, Samantha Shelton, Burgess Jenkins, Robert Pralgo, Traci Dinwiddie, Maria Menounos, Daphne Zuniga, Joe Manganiello, Sean Faris, Torrey DeVitto, Richard Burgi, Andrea Powell, Mitch Ryan, Elisabeth Harnois, Katherine Landry, Summer Altice, Sean Young, Sheryl Crow, Julianna Guill, Ashley Rickards, Corri English, Daniella Alonso, Scott Holroyd, Johann Urb, Emmanuelle Vaugier, Shawn Shepard, Bryan Greenberg, Sam Anderson, Lorna Raver, Matt Barr, Amanda Schull, Peyton List, Michael Trucco, Bradley Evans, Katherine Bailess, Daniel Newman, Le Ann Cheri', Drew Seeley, Kate French, Blake Bashoff, Kristy Swanson, Rey Valentin, Cullen Moss, Susie Abromeit, Allison Scagliotti, Sasha Jackson, David Sherrill, Kassie Hight, Kelsey Asbille, B.J. Britt, Allison Munn, Tyler Hilton, Michaela McManus, Robbie Jones, Ann Cusack, Lindsey McKeon, Dawnn Lewis, Mark Schwahn, Kid Cudi, Ken Arnold, Logan Anderson, Andrea Moore, Mekia Cox, Landon Ashworth, Phillip DeVona, Brad James, Irone Singleton, India de Beaufort, Angels & Airwaves, Joe Chrest, Andrea Bowen, Jeryl Prescott, Katie Garfield, Jonathan Frappier, Mark Joy, Juan-Carlos Guzman, R. Keith Harris, John Kapelos, Brendan Kirsch, Joseph Gallison, Edwin Hodge, Pierce Gagnon, Gregory Harrison, Sam Horrigan, Rus Blackwell, Jessie Ward, Peggy Sheffield, Tom Nowicki, Scott Poythress, Quinton Aaron, Haviland Morris, Conrad Goode, Marcus Hester, Brittany Madelynn Daniels, Melissa Ponzio, Steve Coulter, Gregory Alan Williams, Timothy Woodward Jr., Natalie Alyn Lind, Jessica Rose Smith, Stuart Lafferty, Carissa Capobianco, Brian George, Cassandra Jean, Johnny Alonso, Kevin Kilner, Lauren Crawford, Alex Sgambati, Nicole Travolta, Candice Patton, Linsey Godfrey, Shane Callahan, Greg Perrow, Steven Howell, Brandy Blackmon, Mark Robert Ellis, Angela Oh, Taylor Kowalski, Kim Wall, Marcus Coloma, Jacob Latimore, Jelly Howie, Henry Darrow, Robert Hy Gorman, Tamara Feldman, Beth Keener, Elizabeth Bond, Phillip Troy Linger, Joshua Snyder, Anna Colwell, Lance Tafelski, Dikran Tulaine, Hannah Kasulka, Chandler Massey, Jennifer Gatti, Suzanne Quast, Gavin DeGraw, Pete Wentz, Lonzo Liggins, Zach Hanner, Michael Beasley, Elisa Delson, Brian Patrick Clarke, Lee Spencer, Jaden Harmon, Alex ter Avest, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Anthony Reynolds, Patrick Stump, Jenny Gulley, Mark Jeffrey Miller, Adam Minarovich, David Norona, Stephen Caudill, Estes Tarver, Colin Fickes, Michelynne McGuire, Dave Navarro, Tilky Jones, Joe Montanti, Ron Clinton Smith, Amy Parrish, Marquand Ragland, Kelley Davis, Deja Dee, Karen Ceesay, Meredith Sause, Quentin Kerr, Rodney Roldan, Dylan Kussman, Taylor Blackwell, Jason Davis, William Haze, LaMonica Garrett, Tripp Green, Jason Giuliano, Patricia Selznick, Gerald McRaney, Mike Pniewski, Andrew Hurley, Shauna McLean, Aerli Austen, Tim Parati, Manu Intiraymi, Tony Gonzalez, Mitchell Laurance, Tim Powell, Dominic L. Santana, Joe Inscoe, Mike Erwin, Jimmy Hager, Marcus Lyle Brown, Ritchie Greer, Darrell Rackley, Stewart J. Zully, Bryan Adrian, Donna Biscoe, Ernest Waddell, L. Warren Young, Leland L. Jones, Judith Scott, Justin Tully, Terry Loughlin, Eric Feldman, Jamie Bozian, Mike Grubbs, Laura Izibor, Ethan Jamieson, Corey Allen Jackson, Dan Beckerman, Thomas Ian Griffith, Tess Harper, Greg Thompson, Joan Severance, Jennifer Ann Massey, Christopher Smith, Amanda Cook, Leebo Freeman, Lou Criscuolo, John D. Kretschmer, Bess Armstrong, Jeff West, Jacob Haines, Peter Jurasik, Ryan Sweeney, Christina Wayne, Jim Coleman, Roberto Escobar, Schuyler Fisk, Chris Potter, Jeff Burton, Bryan Greenberg, Texas Battle, Anna Strömberg, Daniel Smith, Tom Bosley, Mike Herro, David Strauss, Chris Haywood, Danny Woodburn, Chris Drake, Austin James, Peyton List, Samantha Robinson, Michael Lawrence, Sean Cw Johnson, Jeff Howard, Rick Roberts, Rick Roberts, Mark Wilson, Daniel Newman, Jessica Lucas, Lupe Fiasco, Brett Rice, Michael Burgess, Jake Johnson, Brad Mills, Brandon O'Dell, Laura Morand Bailey, Jonathan Adams, Leo Danielsson, Rick Hamilton, Chris Beetem, Kevin Ryan, Bill Cobbs, Devin McGee, Jennifer Johnson, John Doe, Jonathan Jackson, Jonathan Jackson, Matthew R. Brady, Michael J. Leone, James van der Beek, Susan Walters, Matthew Atkinson, Bryan Gracia, Nick Lachey, Mike O'Neill, Stephen Elliott, David Topp, Jeff Wincott, Monica Bellucci, Jody Thompson, Daniel Allen Cox, Brian Robinson, Sharon Lawrence, Peter Riegert, Tara-Nicole Azarian, Leven Rambin, Steven Lee Allen, Francisco González, Francisco Gonzalez, Hayley Lovitt, Chelsea Kane, Adam Boyer, Stephen Elliott, Sandra Ellis Lafferty, Jason Douglas, Stephen Thompson, Moira Kelly (a.z.), Chad Michael Murray (a.z.), Nick Davis, Craig Sheffer (a.z.), Matt Barr (a.z.), Rick Fox (a.z.), Amanda Schull (a.z.), Robert C. Trevelier, Kevin Federline, Nina Jones, Anna Stromberg, Lily Anne Harrison, Jody Thompson, Julie Horner, Jon Stafford, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Kenzie Dalton, Matthew Atkinson, Anthony Williams, Matthew Laurance, Jerry Ascione, Andrew Masset, Richard Fullerton, Sylvia Jefferies, Kendrick Cross, Massi Furlan, Irene Santiago, Donna Cooper, Michael Tourek, Tiffany Morgan, Rob Zapple

Obsahuje spoilery.Chtěla jsem víc Tristana z Gilmorek ,a tak jsem našla tohle. Příběh puberťáků ze střední školy, pojat vážněji než v jiných seriálech. Prvních 6 sérií je skvělých. Hlavně 5. mě překvapila tím, že dokázala v jiném prostředí navázat podobnou kvalitou. Bohužel odchod ústřední dvojice další díly hodně poznamenal a po pár dílech 8. řady, jsem dívání vzdala ,a i když už je to pár let, co mám v plánu to dokoukat, ještě se tak nestalo. Ale to přijde. Čím mě OTH zaujal? I veskrze kladné a morální postavy dokázaly být zajímavé. Začala jsem poslouchat skupinu Honorary title, a celou řadu dalších výborných skladeb od méně známých skupin( a titulní písnička je fakt bezva). Mám ráda basketbal, takže.., taky bych chtěla, aby se spory v reálném životě vyřešily tak, že někdo skončí v nemocnici, za chvilku se sice úplně vyléčí, ale všichni okolo si uvědomili, že se hádají o blbostech a usmířili se. Taky aby všichni byli totální psychopati(chůva i Katie jsou psycho i v Pretty little liars, kde hrajou-asi mají problém i ve skutečnosti) a já se jich mohla zbavovat a připadat si, že dělám svět míň nebezpečnějším. A chci se vtělit do Lucase a zamilovávat se lusknutím prstů a vypadat jako on a umět hrát ten basket a ..mohli by prosím všichni zloduši být jako Dan? Prosím, prosím!(18.4.2014)

Dlouho jsem uvažoval, zde se pustit do hodnocení tohoto seriálu. Uvažoval jsem nad tím hlavně z toho důvodu, že určitě nebudu schopen najít ty správná slova, jakými bych charakterizoval jeho dokonalost. Ale jelikož nastal čas mého třicátého komentáře, chtěl bych ohodnotit něco, co za to opravdu stojí - budu mluvit stručně, ale jasně. Ještě nikdy v životě se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho „přelouskal“ téměř v kuse, s maximálním zaujetím a vášní, jakou si ani nedovedete představit. Ano, je to tak. Velice mě zaujal děj, postavy, prostředí, myšlenky, citace, hudba, prostě vše. Velmi oceňuji, že se jedná o takový ten „lidský“ seriál, rozuměj seriál, který se zabývá pocity obyčejných lidí v jejich každodenním životě. V žádném případě se zde nedočkáte žádných šroubovitých dialogů, přesně naučených scének a do puntíku sehraných scénářů. Místy jsem měl pocit (a řekl bych, že se nemýlím), že šlo o částečnou improvizaci a to mi jen více a více potvrzovalo, na jak kvalitní kousek jsem to narazil a jaká čest se mi dostala tím, že jej mohu sledovat. Od maximálního hodnocení (=100%) mě dělí jen jedna věc. A to fakt, že po odchodu Lucase a Peyton už mi tam něco chybělo, ta jiskra, šťáva, nevím, jak to charakterizovat. Nic to ale nemění na tom, že se jedná o nadčasový snímek, kterému se ještě jednou určitě dostane větší pozornosti, než je tomu dnes. Mohu říct, že každá série měla něco do sebe (ať už krásná sonda do života středoškoláků, tak později maturantů i jejich dalšího života), ani na chvíli jsem se nenudil. A i když jsem si po několika hodinovém sledování párkrát říkal takové to „Ok, pro dnešek dost, budu pokračovat zase zítra“, nešlo to. Ke konci každého dílu Vás scénáristé navnadí do takové míry, že nejste schopni se odtrhnout a „ještě jeden díl“ (:D) si prostě musíte dát. Ne vážně, tohle za Váš čas určitě stojí. OTH mi dal do života víc, než kterýkoliv jiný seriál. Právě s jeho pomocí jsem si uvědomil a srovnal v hlavě určité věci, určitým způsobem vnitřně dospěl a uvědomil si, co od života chci a kam směřuji. A o tom, kolik mi toho dal, co se do angličtiny týče, snad zase někdy příště. Takže pánové scénáristé, díky za tento úžasný skvost v dnešní záplavě prostoduchých seriálů, které našemu milovanému OTH nesahají ani po nehet na malíčku. Všechny klobouky dolů, já se Vám hluboce a upřímně klaním. 99%(30.7.2011)

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever(21.1.2009)

V současné době můj seriál number one. Zezačátku mě tolik nenadchnul, ale nyní je plnohodnotnou součástí mého života hlavně o víkendech :) Po odchodu všech ze střední školy cítím jistou melancholii a první série mi dost chybí. Nicméně není to tak i v reálném životě? Btw: Haley to čím dál víc sluší, kdo by to byl od první série čekal, že ta divná holka s ještě divnější čepičkou, bude jedna z nejzajímavějších postav. Už se těším na víkend, až si dám další nálož :)(4.5.2012)

Seriál jde rozdělit na tři etapy. 1.-4. Série jsou dějově i emočně nabité a OTH nechává všechny ostatní teen seriály daleko za sebou. Konec čtvrté série s sebou přináší i vhodný čas pro ukončení seriálu, CW se ale rozhodlo pokračovat. Děj v 5.-6. sérii se posune o čtyři roky vpřed, tempo zpomalý a hraje se spíše na nostalgickou strunu. Konec šesté série je ještě vhodnějším místem pro uzavření seriálu než tomu bylo na konci té čtvrté, CW rozhodlo: Jede se dál! 7.-8. série probíhá již bez účati ústředního páru a dalších známých vedlejších postav, což se ukáže být katastrofou pro celý seriál. Děj je plytký, patetický a především nudný, staré postavy ztrácí jiskru a nové jsou mdlé a nevýrazné (snad s vyjjímkou Alex Dupré). Z pětihvězdičkové záležitosti OTH odplulo do kalných vod průměru. Máme tu tedy další klasickou oběť nenažranosti amerických studií. 1.-4. Série 90%, 5.-6. Série 80%, 7. Série 60% 8. Série - sledování jsem raději po dvou dílech ukončil.(24.8.2011)

• - Lucas Scott bydlí na adrese 1829 Barnette Drive, Tree Hill, NC, 01982. (Redík)

• - Po skoku do budoucnosti mezi sériemi 4. a 5. mohli herci konečně hrát za svůj skutečný věk. (zuzu1056)

• - Chad Michael Murray měl původně hrát v seriálu O.C. postavu Ryana, avšak byla mu nabídnuta role Lucase Scotta v One Tree Hill, pro kterou se nakonec rozhodl. (Redík)