Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

Dr. Wolfenstein

Seriál, který mi udělal opravdu velikou radost, nabízí několik naprosto skvělých dílů, několik dobrých dílů a pár, jejichž existence je... no... zbytečná. Najdeme tu zfilmovaná dílka literárních mistrů jako je Lovecraft nebo Barker a filmových mistrů jako Carpenter nebo Hooper. Zaráží mě absence dvou ikon žánru, jelikož se seriál jmenuje Masters Of Horror, a jsou to moji dva nej oblíbenci Stephen King a Wes Craven. Místo hovadin jako je Chocotale, Deer Women a Sounds Like se tu mohli objevit adaptace třeba právě od Kinga. Ale co, třeba na něj dojde později, pokud někdy vznikne další řada, za což se modlím. I. Incident On and Off the Mountain Road ****, Dreams in the Witch House *****, Dance of the Dead ****, Jenifer ***, Chocolate odpad!!!, Homecoming ***, Deer Woman *, Cigarette Burns *****, Fair Haired Child ****, Sick Girl ***, Pick Me Up ***, Haeckel's Tale *****, Imprint ***, II. The Damned Thing ***, Family ****, The V World **, Sounds Like odpad!!!, Pro-Life ***, Pelts ***, The Screwfly Solution *, Valerie On The Stairs *****, Right To Die ****, We All Scream for Ice Cream ****, The Black Cat ****, The Washingtonians *****, Dream Cruise ***. ()

see_sawandrew

Zajímavá antologie, která svým ambicím dorostla nanejvýše do pasu, a to je obrovská škoda. Aktivní odkazy vedou k mým starým a nepříliš dobrým recenzím na konkrétní díly, některým jsem dal zvláštní cenu. 1x01 Incident On And Off A Mountain Road: Docela napínavá survival s několika skvělými momenty, ale jakmile se děj přesune do mučírny a dědula začne žvatlat scénáristické kydy, kvalita jde rapidně dolů, a nezachrání to ani závěr. 60% 1x02 Dreams In The Witch House: Gordon dokázal, že natočit atmosférické dílo ještě umí. Výsledkem je velmi ponurá adaptace Lovecraftovy povídky Krysy ve zdech. Nesmí chybět ani profláknutý Necronomicon. 80% 1x03 Dance Of The Dead: Zajímavý námět, který by si zasloužil lepší zpracování. Experimentální hrátky s obrazem a zvukem působí spíše epilepticky než atmosféricky. Ale Freddy je pořád frajer. 60% 1x04 Jenifer: Předvídatelný, přesto však nejlepší díl série. Argento posbíral zbytky svého talentu a elegantně stylizoval původně komiksový příběh Bruce Jonese o znetvořené dívce se zvířecími pudy. Skvělá práce s mizanscénou a zneklidňující hudbou přináší své plody, a tak tento díl snad jako jediný doopravdy deptá a děsí. Obličej Jenifer je skutečně prvotřídně odpudivý. Metál si zaslouží oba hlavní představitelé, Carrie Flemingová a Steven Weber. "Nikoho nežer, až tady nebudu, jo?" Nejlepší masky! 100% 1x05 Chocolate: Epizoda zatoulaná patrně z jiného seriálu, horor se odstěhoval do Humpolce. Vidina znásilnění pobavila. 20% 1x06 Homecoming: Pacifistické záměry režisérovi nelze upřít, ale zombíci, kteří jdou volit, nejsou asi nejšťastnější tah. Nicméně alegoricky tato epizoda vcelku funguje, takže do rukou vidle a vzhůru na republikány. PS: ve scéně, kdy vojáci vylézají z hrobů, stojí na jednom náhrobku G. A. Romero. :-) 50% 1x07 Deer Woman: Docela sympatická komedie, která se v závěru snaží být hororem, ale celkově působí nemastně neslaně. 55% 1x08 Cigarette Burns: Na Carpentera a jeho psychotické hrátky jsem se těšil, a nebyl jsem zklamán. Šílený příběh na hranici reality a iluze (odkazující na Polanského Devátou bránu a také dost podobný režisérově snímku In the Mouth of Madness) se spoustou graphic violence a skvělým Normanem Reedusem. Nejbizarnější! 90% 1x09 Fair Haired Child: Atmosféra někdy k nedýchání, jindy k nenalezení. Tmavá stylizace, soundtrack, a krásná příšerka (mimochodem, není digitální) zaručí příjemné pokoukání. 65 % 1x10 Sick Girl: Dost ulítlá srandička s mou oblíbenou Angelou Bettis. Hororový nádech je drtivě přebit pěknou nadsázkou, ale smích není přesně to, co jsem od MoH chtěl. 60% 1x11 Pick Me Up: Zajímavý díl, který nepracuje se strachem, nýbrž s identifikací diváka v jednom z dvou masových vrahů. Nakonec působí velmi dobře. 70% 1x12 Heackel's Tale: Pocta Romerovi nedopadla vůbec špatně. Dobré prostředí, trocha toho vědeckého backgroundu a grupáček s nemrtvými k tomu. 75% 1x13 Imprint: Kontroverze? I prd, velebnosti, pouze cenzurou popularizovaná snůška nechutných scén, které vyděsí nanejvýše žaludek. Zmršená narace tomuto vychvalovanému zmetku nasazuje korunu. Miike si zřejmě myslel, že televize odmítly odvysílat jeho dílo, protože je až příliš dobré. Realita bude spíše taková, že Imprint je až příliš velká sračka. Největší zklamání! 55% 2x01 The Damned Thing: Poměrně slušný rozjezd druhé série. Scénáristicky docela divné (i když s dobrými postavami), vizuálně však atraktivní. Kdyby všechny epizody držely alespoň takovouto laťku, měl bych MoH mnohem raději, než je tomu ve skutečnosti. 65% 2x02 Family: Tak tady je málo co vytýkat. Excelentní komedie se spoustou gagů, parádním bluesovým soundtrackem a bezchybným hereckým projevem všech zúčastněných. Třešničkou na dortu je úderný závěr. Nejlepší scénář! 80% 2x03 The V Word: Hodně slabý pokus o dobrou upířinu, konceptem snad až obšlehnutý z Interview s upírem. Dobré svícení, jeden pěkný odkaz na kultovního Nosferatu, ale zbytek je příšerný kýč. 35% 2x04 Sounds Like: Nápad dobrý – představa, že úplně všechno slyším, mě děsí dostatečně. Zpracování je však doslova hluché. 40% 2x05 Pro-Life: Ron Perlman s pětačtyřicítkou v ruce jde konat vůli Boží. Prapodivná epizoda s několika filosofickými otázkami a dost mizernou přestřelkou. Carpenter tentokrát docela uletěl. 60% 2x06 Pelts: Nejlepší epizoda druhé série, a vítězem je znovu Argento. Poctivé gore sekvence dotažené pěkně do konce a zároveň silná kritika kožedělného průmyslu. Závěrečná scéna je sice dost přitažená za vlasy, ale to u Argenta tak docela čekáme. Opět nepřekonatelná práce s kamerou i hudbou. Nejlepší audiovizuál! 90% 2x07 The Screwfly Solution: Co se týče hororových postupů, tak žádná sláva. Příběh má však docela slušný apokalyptický přesah, a druhotně se mu daří navozovat pocity blízké strachu. Závěr je sice úlet, ale jinak jde o zajímavou (a snad až děsivě pravděpodobnou) vizi konce lidské rasy. „Země je zahrada a my jsme škodná. Konečně někdo zavolal deratizátora.“ 75% 2x08 Valerie on the Stairs: Svérázná „variace“ krásky a zvířete s trochou té erotiky, a bohužel i démonem, který vypadá jako afroamerický kulturista. Potěšila minirolička Christophera Lloyda. 60% 2x09 Right to Die: Ošklivý díl s několika odpudivými scénami, které mě po dlouhé době donutily odvracet oči jinam. Plusem snímku je bezpochyby aktuální téma, ale přílišná nedějovost snímek docela kazí. 65% 2x10 We All Scream For Ice Cream: Pekelná pomsta retardovaného zmrzlináře se mi moc líbila, přestože je koncept příběhu i jeho hororový motiv naprosto obšlehnutý King. Každopádně tu znělku prostě chci do našich zmrzlinářských autíček! 75% 2x11 The Black Cat: Kluci z MoH bohužel nenechali mistra Poea na pokoji, a ještě k tomu si mezi jeho povídkami vybrali špatně. Strohá a nezajímavá literární předloha nebyla ideální inspirací, a podle toho také vypadá tato epizoda. Nepochopitelný závěr mi dojem ještě více zkazil. 55% 2x12 Washingtonarians: Buď jsem se během sledování něčím nevědomky zfetoval, a nebo je tahle epizoda skutečně zralá na odpad! 2x13 Dream Cruise: Místo sladké tečky na závěr jsme dostali hořkou pilulku na hubnutí. A přitom tolik asijských duchařin věrně s hororovými prvky pracuje, a stačilo se jen nechat inspirovat. Vypadá to, jako by producentům v posledních dílech jaksi docházely penízky. 30% () (méně) (více)

BlackTom

INCIDENT ON AND OFF A MOUNTAIN ROAD ***** Poteší malá rola Angusa Scrimma, takisto tiež napínavý príbeh prelínajúci dva deje. Nápad s militantním zabijakom mi Coscarelli vyfúkol spred nosa. Veľmi dobrý začiatok. DREAMS IN THE WITCH HOUSE ***** Originálne, bizarné, príjemne napínavé. Gordon boduje. DANCE OF THE DEAD *** Ďalší Hooperov pokus šokovať divákov tentoraz celkom vyšiel. Robert Englund je božský, partia mladíkov ujde, atmosféra je pekne čudesná. Koniec mohol byť aj lepší. JENIFER **** Ľahký nadpriemer, určite to nepovažujem za perlu prvej série. Argento je citeľný, maska Jenifer vo mne vyvolala odpor a nepokoj. Škoda predvídateľnosti. CHOCOLATE * Nudné, nezaujímavé, zbytočné. Garris mal ostať pri seriáli len ako tvorca výbornej titulkovej sekvencie. Po pár dňoch si už len sťažka spomeniete, o čom to vlastne bolo. HOMECOMING ***** Veľmi dobrá čierna, až morbídna komédia s originálnym pohľadom na americkú vojenskú politiku. Dávno som sa pri horore tak nezabavil. DEER WOMAN ***** Od Deer Woman som čakal ťažkotonážnu blbosť, no nakoniec som sa skvele bavil. Hlavný hrdina - detektív je pekelne cynický a príbeh veľmi dobre rozohratý. Veľké prekvapenie. CIGARETTE BURNS ***** Určite najlepšia časť prvej série. Norman Reedus je skvelý, Udo Kier dokonale démonický ako vždy. Na konci som mal pocit, akoby som videl samotný Le fin absolute du monde. Strach, hnus, znepokojenie. A zvrhlé sympatie. FAIR-HAIRED CHILD *** Absolútny priemer. Hrdinovia nič moc, to skôr zaujme manželský pár milujúci svojho syna až za hrob. Koniec nenadchol. SICK GIRL ** Angela Bettis (znova) opakuje svoju rolu v čudáčky z McKeeho May, no kým tam bola príjemne strelená, tu je len otravná. Príbeh je skoro o ničom, koniec smiešny a predvídateľný. PICK ME UP **** Súboj dvoch načisto rozdielnych predátorov o jednu korisť ma chytil, obsadenie (zvlášť toho mladšieho) však mohlo byť lepšie (taký Cilian Murphy...) Záver šokujúci, chýba len málo k dokonalosti. HAECKEL'S TALE *** Námet bol sľubný, no prekvapenie sa nekonalo. Slušný priemer. IMPRINT ***** Šokujúce, hnusné a predsa pozerateľné a takmer dokonalé. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola až tragikomická dvojička. Tá naozaj nevyšla. Billy Drago skvelý, absencia belochov mi vďaka nemu vôbec nevadila. Brutálny záver 1. série. THE DAMNED THING *** Napriek tomu, že z Hooperových filmov stále cítim istú prehnanú účelovosť a snahu šokovať, je pre mňa The Damned Thing asi to najlepšie, čo natočil. Sean Patrick Flanery je fajn, ale taký Ted Raimi v roli kňaza, to je už niečo. Nebyť otrasných efektov v závere, mohol to byť nadpriemer. FAMILY *** Od Landisa som čakal trochu viac. Jeho druhý príbeh je priamočiarejší, jednoduchší a tým pádom aj predvídateľnejší. Inšpirácia Psychom a Stepfatherom čisto náhodná. Hrdinovia sú však sympatický a tak je to aspoň lepší priemer. THE V WORD **** Taká tínedžerská pi*ovinka s fajn gore efektami a strašidelnou atmosférou. Hrdinovia sú správne sympatický, zlosyn správne desivý. SOUNDS LIKE *** Zo začiatku nudná psychologická dráma so zaujímavo postihnutým hrdinom v závere našťastie brutálne vrcholí a tým sa vyťahuje z podpriemeru. Dobrý nápad v zlom prevedení. PRO-LIFE **** Fajn historka bez nejakej väčšej pointy s Ronom Perlmanom v úlohe fanatického burana. Nebyť príliš béčkových trikov, bolo by to lepšie. Na svoju prvotinu sa Carpenter nechytá. PELTS ***** Drsné, temné, v brutálnosti porovnateľné s Miikeho Imprintom. Meat Loaf boduje, poteší tiež šerif z Elm Street John Saxon. Príbeh jednoduchý a priamočiary, tak, ako sa mi to páči. THE SCREWFLY SOLUTION ** Kontroverzná a zaujímavá téma vo výnimočne nudnom spracovaní. Začínam mať pocit, že druhú sériu ani nemali točiť. VALERIE ON THE STAIRS ** Len o trochu lepšie než Chocolate. Nezaujímavý príbeh s osviežujúcim záverom a skvelým Tonym Toddom pod maskou netvora. Slabé. RIGHT TO DIE *** Nemastná-neslaná somarina s pár fajn scénami a vydareným koncom. Tuctová záležitosť, na ktorú sa po ďalšej várke epizód len ťažko rozpamätávam. WE ALL SCREAM FOR ICE CREAM ***** Na rovnakej úrovni ako Argentovo Pelts, no úplne iné. Triviálna a predvídateľná historka s Williamom Forsytheom pod maskou zla v neuveriteľne príťažlivom balení. Viac takých častí! BLACK CAT ***** Jeff Combs a Stu Gordon v najlepšej forme, tentoraz nie lovecraftovsky ale poeovsky. Titulková sekvencia nádherná, Poe v Combsovom podaní neodolateľný, príbeh napínavý a pointa dokonalá. Nakoniec táto série ešte skončí dôstojne. THE WASHINGTONIANS ***** Ak sa mi zdali Danteho časti príliš kontroverzné, toto ide až do extrémov. A to režisérovi napriek prečudesnému námetu spojenom so smrteľne vážnym scenárom ide naozaj skvele. Záverečná scéna je geniálna. DREAM CRUISE **** Príjemná priamočiara ducháreň s fajn trikmi. Všetko dobre skončilo a na Masters of Horror budem ešte dlho v dobrom spomínať. () (méně) (více)

xaver

Žádné mistry jsem neviděl, ale to jsem asi viděl jenom ty nesprávné díly a to ještě omylem. Podle reklamy jsem čekal něco mistrného, ale co lze od hororů očekávat. Většinou jsou jenom pro úzký okruh fandů, kterým samozřejmě neberu jejich zálibu v tomto žánru, ale moje parketa to není. Možná i proto to slabší hodnocení mistrů. ()

AngiS

Naprostá jednička pro mě byl pátý díl.. Homecoming Pro většinu naprostá kravina, ale když se člověk zamyslí nad politickou scénou... A u Deer Woman jsem byla mrtvá smíchy :D ()

Scytale

Druhá série poslala seriál do průměru tří hvězdiček: Incident On and Off A Mountain Road (***), Dreams in The Witch House (****), Dance of The Dead (***), Jenifer (***), Chocolate (**), Homecomming (***), Deer Woman (**), Cigarette Burns (****) The Fair-haired Child (****), Sick Girl (***), Pick Me Up (***), Haeckel's Tail (*), Imprint (**) Serie 2: The Damned Thing (***), Family (**), Sounds Like (***), The V Word (**), Pelts (****), The Screwfly Solution (**), Valerie On The Stairs (***), Right To Die (****), We All Scream For Ice Cream (***), The Black Cat (**), The Washingtonians (*), Dream Cruise (**) ()

fantasmic

1x01- 80%; 1x02 - 40%; 1x03 - 40%; 1x04 - 50%; 1x05 - 50%; 1x06 - WTF?; 1x07 - 70%; 1x08 - 80%; 1x09 - 80%; 1x10 - 60%; 1x11 - 70%; 1x12 - 60%; 1x13 - 60% Jednoznačne najlepšie epizódy sú Cigarette Burns (1x08) a Fair Haired Child (1x09), za pozretie ešte stojí Incident On And Off A Mountain Road (1x01) a (úmyselne) vtipne ladená Deer Woman (1x07). Ak vynecháte ostatné časti o veľa neprídete... Celkovo prvú sériu nemôžem hodnotiť viac, ako tromi hviezdičkami. 2x01 - 60%; 2x02 - 90%; 2x03 - 50%; 2x04 - 20%; 2x05 - 40% 2x06 - 60%, ()

Sancty

Netreba to naťahovať. Som zvedavý na aké temné miesta ma tvorcovia zavedú. SÉRIA01: E01 "Incident on and Off a Mountain Road" Duo Coscarelli a Scrimm sa zdali byť dobrou návnadou pre otvorenie sezóny, lenže z príbehu o žene, ktorá sa postavila dvom šialencom sa nakoniec vykľul iba priemerný kus s jedným parádnym záberom na Moonfacea preskakujúceho zvodidlo. 5/10 E02 "Dreams in the Witch-House" Gordon sa s Lovecraftovým príbehom vysporiadal v rámci možností slušne, nepostráda atmosféru ani uveriteľné postavy. Navyše ho Stui obohatil o pár fŕkancov červenej a nejaké to mäso. 8/10 E03 "Dance of the Dead" Love story postavená na pozadí spustošenej zeme po tretej svetovej vojne so slizkým Englundom v úlohe majiteľa klubu s veľmi nezvyčajnou šou. 6/10 E04 "Jenifer" Z nevinne pôsobiacej retardovanej ohavy so sexi telom sa vykľula nevinne pôsobiaca ohavná mrcha so sexi telom s až priveľmi veľkou chuťou na mäso. Argento v parádnej forme. 8/10 E05 "Chocolate" Zľahka mysteriózne pátranie rozvedeného muža po neznámej žene, kde je viac sexu, kozičiek a orgazmov ako strachu a krvi. Ach Mick. 5/10 E06 "Homecoming" Vskutku nečakaný pohľad na zombie žáner. Pravidlá sa síce obmenili, ale ostali funkčné a takisto sa dodržal ich základ. Dobrá práca Joe. 7/10 E07 "Deer Woman" Hon na vysokú. Aj takto by sa dala v krátkosti prezentovať Landisova zábavná detektívka o vyhasnutom policajtovi a vrahovi z miestnej indiánskej legendy. 7/10 E08 "Cigarette Burns" ()

Corpsegrinder

"Incident On and Off a Mountain Road" - celkem slušnej slasher s docela zajímavým vedlejším příběhem. Hlavní hnusák je takovej mix Creepera a hnusáků z Wrong Turn. Pokud vás tyhle dva filmy bavily, tak se budete bavit i zde. ------ "Dreams in the Witch-House" - Jedna z nejlepších epizod první série. Mysteriozní příběh odehrávající se v ošuntělým hotýlku na předměstí aneb převedení Lovecraftovy povídky do moderní doby. Krásně tajemná atmosféra a celkem sympatický postavy. ------ "Dance of the Dead" - z tohohle dílu šlo dle mě vytěžit mnohem víc. Svět je zasažen neznámou chorobou a přežije malé procento populace, které se uzavře do kolonií a snaží se přežít. Existuje však místo kde se lidi naučili přivádět mrtvý zpět k životu a využívat toho pro pobavení ostatních. Navzdory tomu jak to zní tohle není zombie horor. Spíš sociální post-apokalyptický drama. Neurazí ale ani nezaujme. Tvůrce Texas Chainsaw Massacre měl na víc. Lehčí nadprůměr. ------ "Jenifer" - tahle epizoda mi příliš nesedla, i když je většinou vychvalovaná. Policista zachrání znetvořenou holku před chlápkem co se jí snaží zabít a vezme jí pod svou ochranu, bohužel až pozdě mu dojde že s ní není něco v pořádku. Začne na něj bejt vázaná a pomalu mu rozvrací život. Jo a taky žere lidi. Většinu epizody se furt šuká a sledujeme postupný úpadek hlavní postavy. Jako kraťas by to bylo slušný ale takhle tomu ta hodina taky ubližuje. ------ "Chocolate" - tohle byla sračka jak bejk. Nejhorší díl z obou sérií, není třeba nic dodávat. ------ "Homecoming" - celkem zábavnej zombie díl o tom, jak se mrtví američtí vojáci vracejí k životu proto, aby volili tu stranu která zabrání válce a dalšímu umírání. ------ "Deer Woman" - spíše komediálně laděnej díl o indánské legendě. Ovšem s velice slušným gore. ------ "Cigarette Burns" - díl který mi pravděpodobně z první série přišel jako uplně nejlepší. Chlápka v hlavní roli si najme záhadnej sběratel, aby mu našel film který se promítal jen jednou a ještě k tomu při tý projekci stačil zmagořit celý publikum který se začalo navzájem vraždit. Což ovšem není to nejhorší jak postupně zjišťujeme. ------ "Fair Haired Child" - taky jeden z těch lepších dílů. Mladou holku unesou manželé a hoděj jí do sklepa kde najde malýho kluka kterej nemůže mluvit a zřejmě je s ním v nepořádku ještě něco. Hlavní hnusák parádně namaskovanej, škoda že nedostal větší prostor. ------ "Sick Girl" - ženská co je magor přes hmyz začne randit s jinou holkou, ovšem v tu chvíli jí přijde záhadný balíček s neznámým druhem brouka a ten jí začne trochu otravovat život. Dle mě taky slabší epizoda která se rozjede pořádně asi v posledních 3 minutách. ------ "Pick Me Up" - taky jeden z hodně dobrých dílů. Dva masoví vrazi, z nichž jeden zabíjí stopaře a druhý ty kteří ho svezou, se spolu utkají o svou poslední oběť. Ve filmu ovšem umře mnohem víc lidí, a to dost zajímavými způsoby. Navíc vrazi jsou docela srandisti. ------ "Haeckel's Tale" - příběh z 19. století o chlápkovi co si přál oživovat mrtvý, což se mu ovšem vymstilo. Tenhle díl byl docela nudnej a prakticky nic se tam nedělo, až ke konci se ukázalo pár zombíků. ------ "Imprint" - závěrečný díl první série a hned prasárna jak hovado. Ono se stačí podívat na to kdo to točil ale. Dokonce to zakázali i vysílat z důvodu dost šokujícího obsahu. Američan se vydává v 19. století do japonskýho bordelu aby našel svojí holku. Zjistí že je mrtvá, o čemž ho informuje znetvořená šlapka která je trochu jiná než ostatní a to nejen vzhledem. Následují tři verze příběhu, co se vlastně stalo. Díl rozhodně není pro lidi kterejm vadí nechutný věci, protože tady se tim rozhodně nešetří. Ale japonci jsou japonci no. ---- === 2. SÉRIE === ---- "The Damned Thing" - příběh o neznámý síle která nutí lidi chovat se agresivně, čímž otravuje jedno malý vidlácký městečko. Bohužel naprosto nevyužitý možnosti. Nuda. ------ "Family" - hitovka druhý série. Mladej pár se stěhuje do nový ulice, kde se seznámí s příjemným sousedem co tam žije už nějakou dobu. Bohužel tenhle soused ve sklepě polejvá lidi kyselinou, vyvařuje jim kosti, oblíkne je a pak si z nich doma staví svou vlastní rodinu. A mladou manželku by rád přidal do sbírky. Hodně dobře natočenej díl. ------ "The V Word" - nudná kravina o upírech která se kvalitou vyrovná snad i Stmívání. ------ "Sounds Like" - příběh o slušným chlápkovi z americkýho předměstí jehož syn umřel na srdeční chorobu. Má však dar slyšet všechny zvuky ohromně zesíleně. Což z něj dělá magora. Začne ztrácet práci, manželku a rozum. Průměrnej díl. ------ "Pro-Life" - mladej pár doktorů na cestě do práce u silnice nabere těhotnou holku a zaveze jí na kliniku pro ženy kde oba pracují. Holka si přeje potrat, což se nelíbí jejímu taťkovi jemuž "Bůh" nařídil aby dítě chránil. Už dřív zřejmě otravoval protože má soudní zákaz ke klinice se přiblížit. Což ale pro Rona Perlmana znamená hovno. Nabere svoje tři syny a po zuby ozbrojený brokovnicema se vydaj pro člena rodiny. Zde bych rád vyzdvihnul masku Taťky na konci. Skvěle zpracovaná. ------ "Pelts" - kožešinář co přijde k prokletejm kožešinám. V hlavní roli Meat Loaf. Díl kravina hrozná. Jediný co za to docela stálo bylo strčení hlavy do pasti na zvěř a následný useknutí obličeje a taky svlíkací scéna Meat Loafa na konci. ------ "The Screwfly Solution" - neznámá choroba mění chlapy na světě ve vraždící maniaky s jasným posláním zabít všechny ženský na planetě. Bohužel čim dál se díl dostává, tim větší blbost to je. Zbytečně se to zamotává atd. Námět mi připomněl film The Taint, ten byl ale o dvě třídy lepší, i když to byla amatéřina. ------ "Valerie on the Stairs" - spisovatelskej příběh o tom, že i dílo může ožít. A né vždy to dělá dobrotu, protože s tim hezkým přichází i to špatný. Moc mě to nebavilo, nebylo to ani moc tajemný. A konec? Absolutně jsem nepochopil o co tam jako šlo. ------ "Right to Die" - chlápek se pohádá s manželkou v autě a v jednu chvíli nabourá do stromu přes cestu. Auto začne hořet a manželka značně vohoří, ale přežije. Manžel jí chce nechat odpojit aby se netrápila což se manželce nelíbí a tak si občas na chvilku umře aby ho mohla navštívit jako duch a postrašit mu koule. Taky docela nudnej díl. ------ "We All Scream for Ice Cream" - klaun, co prodával v 50. letech zmrzlinu, se vrací po desítkách let aby se pomstil teď už dospělým dětem, kvůli kterým kdysi umřel. Tenhle díl měl velkej potenciál stát se tim nejlepším, bohužel zklamal. Klaun byl velehnusák ale povětšinou tam jen jezdil a zpíval tu zasranou melodii ve svojí dodávce. A navíc zabíjel nanukama. () (méně) (více)

BuddyO

Tato hororová série si zaslouží víc, než jen hromadné ohodnocení. Takže hezky po pořádku... 1x01 Don Coscarrelli - Incident On and Off a Mountain Road: Víc než tento kousek sem sebe vylekal spíš já sám, ještě před samotným puštěním. Čekal jsem spíše hororový příběh na bázi psychického deptání. Můj problém je v tom, že jakmile se v hororu objeví neskutečné příšerky, vytrhávající srdce z těla oběti holýma rukama, přestanu se bát. A to úplně. Ale teď zpátky k příběhu. Ten je jako takový výborně promyšlený, a rozhodně stojí za to. Není to sice úplně můj šálek kávy, ale přesto musím hodnotit kladně. [70% ****], 1x02 Stuart Gordon - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House: Docela vyvedená čarodějnická historka. Sice se mi to líbilo, ale ani druhý díl série mi mnoho strachu nenahnal. Atmosféra oproti prvnímu dílu je už bohužel slabší. Celkový dojem je však dobrý. [60% ***], 1x04 Dario Argento – Jennifer: Ano! To je přesně ono. Mrazivý příběh o „ošklivé a tajemné“ Jennifer mě opravdu dostal. Ještě teď mám na těle husí kůži. Velice působivý až deptající snímek. K dokonalosti chybělo už jen málo, mohlo to být méně předvídatelné... Ale jinak výborně Dario Argento! Eli Roth by tě měl navštívit, třeba by se něco naučil. [90% *****], 1x07 - John Landis - Deer Woman: Velice hezký příběh (legenda) o srnčí ženě, kterou ztvárnila nádherná Cinthia Moura. Po shlédnutí tohoto dílu si každý muž asi příště rozmyslí, než se nechá jen tak svést od krásné ženy. ;)) [70% ****], K dalším dílum jsem se zatím bohužel nedostal... ()

CjKukis

Celkem ucházející projekt, bohužel většina hororů mě bohužel nijak neoslovila, nebylo tam podle mě nic moc oslňujícího ani originální. Bohužel jsem očekávál nejspíš moc a nijak se mi to nevyplnilo. ()

Pracka

1x01 - Incident On And Off a Mountain Road - Don Coscarelli **, 1x02 - Dreams in the Witch House - Stuart Gordon ****, 1x03 - Dance of the Dead - Tobe Hopper ***, 1x04 - Jenifer - Dario Argento ***, 1x05 - Chocolate - Mick Garris ***, 1x06 - Homecoming - Joe Dante *, 1x07 - Deer Woman - John Landis ****, 1x08 - Cigarette Burns - John Carpenter *****, 1x09 - The Fair Haired Child - William Malone ***, 1x10 - Sick Girl - Lucky McKee **, 1x11 - Pick Me Up - Larry Cohen ***, 1x12 - Heackel's Tale - John McNaughton ***, 1x13 - Imprint - Takashi Miike *** , 2x01 - The Damned Thing - Tobe Hooper ***, 2x02 - Family - John Landis ****, 2x03 - The V Word - Ernest Dickerson ***, 2x04 - Sounds Like - Brad Anderson **, 2x05 - Pro-Life - John Carpenter ***, 2x06 - Pelts - Dario Argento ****, 2x07 - The Screwfly Solution - Joe Dante ***, 2x08 - Valerie on the Stairs - Mick Garris ****, 2x09 - Right to Die - Rob Schmidt ***, 2x10 - We All Scream For Ice Cream - Tom Holland ****, 2x11 - Black Cat - Stuart Gordon ***, 2x12 - Washingtonarians - Peter Medak **, 2x13 - Dream Cruise - Norio Tsuruta *** ()

Ezekiel1

Zatím nemůžu hodnotit, protože jsem viděl pouze Carpenterův snímek Cigarette Burns. Chápu, že tento seriál je pro každého režiséra prestiží a vizitkou. Pro někoho se více zviditelnit a pro někoho ukázat, že nepatří do starého železa. A Carpenter???To je génius!10/10 for me...Cigarette Burns ()

jurasino

1x01 Incident On And Off A Mountain Road: Zabiják slabý, ale nebyla to špatná podívaná 60%. 1x02 Dreams In The Witch House: Dobrá atmosféra, hlavně v první polovině filmu. 75%. 1x04 Jenifer: Nejlepší díl serie, opravdu jsem se bál a to se mi stává opravdu málokdy 95%. 1x08 Cigarette Burns: Velké zklamání, tento díl byl velmi přeceněn. Ani bych to nezařadil mezi tenhle seriál, velká nuda, o ničem. 20% 2x01 The Damned Thing: Ze zacatku bylo dobře našlápnuto ale pak se to pokazilo, spíše průměr 55% 2x06 Pelts:Skvělá atmosféra a gore opravdu na urovni, zejména závěr 90%. ()

J*A*M*A*L

Ten seriál je od asi nejúspěšnějších tvůrců horrorů a upřímně ten seriál stojí docela za velký kulový.Možná, že bych bez problému mohl dát i menší hodnocení, ale je zase fakt, že ten seriál je fakt horror a fakt je u toho atmosféra na bodě nula a to mám docela rád, ale ten seriál se mi jinak vůbec nelíbil.Rozhodně to za to nestojí a dost možná to i některé horrorové nadšence zklame.Škoda.50% ()

MatejNosal

Väčšinou b-čkové epizódy, ale aj tak sa jedná o nadpriemerný hororový seriál, ktorý bohužiaľ skončil po druhej sérii. Hádam ho v budúcnosti ešte obnovia. PS: výborná úvodná znelka. (80%) ()

woodsman

dokonali serial hororovy fakt niektore dieli su psychopaticky je tam aj zopar slabsich ale moc ich neni dnes sa uz taketo pecky nenatacaju ()

sona123

Slabé. Je to soubor béčkových horrorů, které jsou víc než béčkové. Díl od dílu jsem čekala, kdy už to přijde, prostě pecka, která mě dostane, nebo aspoň rozesměje, nebo cokoliv, ale tohle byla čirá nuda. Za zmínku možná stál Cigarette Burns, ale za tu cenu (prokousat se vším ostatním, co k tomu přibalili) to fakt nestálo! No, možná ještě ten poslední...Ale tomu už se říká sladké citróny...Asi mi něco uniklo, jak tak sleduji zdejší superlativy. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)