Mistři hrůzy

(TV seriál)
  • Česko Mistři hororu (více)
Horor
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

Trailer

DaViD´82

Incident on and Off a Mountain Road 1/5: Neatmosferické, s nesympatickou hrdinkou, směšným záporákem a nefunkčními lekačkami. Na netu se válí stovky amatérských počinů o tom samém, akorát lépe vypadají i ubíhají.; Dreams in the Witch-House 3/5: Škoda, že to neskončilo rozražením dveří, bylo by to rázem o třídu lepší.; Imprint 4/5 Několik perfektních scén a nebýt otravného Billyho Draga, tak i slušně obsazené. Problémem Imprintu je, že námět má potenciál na mnohem kratší stopáž než v jaké je nakonec tvůrci servírován. Hodnocení se vztahuje k původní podobě jak byla odvysíláná v televizi, nikoli k trapně zcenzurované americké DVD verzi. ()

tombac

Snad mi nebude nikdo zazlívat, že mám u Masters of Horror koment a hodnocení, přestože jsem viděl jen Miikeho Imprint. Ale irituje mě, že ho nemohu okomentovat samotný, když byl prý vydán samostatně na DVD. Na začátek musím uvést, že jsem díky annoncím šel do kina na šokující podívanou, z které se mi možná udělá šoufl a někdy i odvrátím zrak. Ale jak se říká: očekávání může být zrádná děvka. Miikeho Imprint mi nepřišel moc šokující, nevybočující z režisérova "zvrhlého" standardu. Zmiňované mučení je celkem sugestivní a není na něho příjemný pohled, leč takové hrátky Asami v Audition ve mně vzbudily silnější pocit úzkosti a hnusu. Podání a sám příběh dle mého zapůsobí drasticky jen na méně otrlé. Občas se některé morbidní situaci kino zasmálo, což asi nebylo záměrem režiséra. Aby nedošlo k omylu - Imprint mě dost zaujal. Jen jsem od něho očekával - když ho obklopuje taková aureola kontroverznosti - vydatnější "lahůdku". Zkrátka typický úchylák Miike s překvapivým přídavkem v podobě výtečného Billyho Draga. ()

ricci.s

1x01 - Incident on and Off a Mountain Road ***** ; 1x02 - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House **** ; 1x03 - Dance of the Dead *** ; 1x04 - Jenifer ***** ; 1x05 - Chocolate ** ; 1x06 - Homecoming *** ; 1x07 - Deer Woman *** ; 1x08 - John Carpenter's Cigarette Burns ***** ; 1x09 - The Fair-Haired Child ***** ; 1x10 - Sick Girl *** ; 1x11 - Pick Me Up **** ; 1x12 - Haeckel's Tale **** ; 1x13 - Imprint ***** ; 2x01 - The Damned Thing **** ; 2x02 - Family ***** ; 2x03 - The V Word *** ; 2x04 - Sounds Like * ; 2x05 - John Carpenter´s Pro-Life **** ; 2x06 - Pelts ***** ; 2x07 - The Screwfly Solution *** ; 2x08 - Valerie on the Stairs ** ; 2x09 - Right to Die *** ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream **** ; 2x11 - The Black Cat ** ; 2x12 - The Washingtonians **** ; 2x13 - Dream Cruise ***** ()

Fr

HOROROVÉ VEČERNÍČKY NA DOBROU NOC. Alespoň tak jsem to pojal já. A ,,čím víc noc, tím víc já bát“. Taková byla představa. V paměti zůstane hlavně JENIFER a pak IMPRIT, který ,,překvapí“ zejména tím, kolik hnusu se vejde do 58 minut…… HODNOCENÍ 1. SÉRIE: ***** 1x04 Jenifer (Dario Argento) // **** 1x01 Incident On And Off a Mountain Road (Don Coscarelli) / 1x06 Homecoming (Joe Dante) / 1x08 Cigarette Burns (John Carpenter) / 1x09 The Fair Haired Child (William Malone) / 1x12 Haeckel's Tale (John McNaughton) / 1x13 Imprint (Takashi Miike) // *** Sem si dejte ten zbytek ()

J*A*S*M

1x01 Incident On And Off A Mountain Road: Jedná se o docela zdařilou naháněčku v temných lesích, zabiják sice moc hrůzy nenahání, ale nějaká ta atmosféra se sem tam vyskytne. Nějaké výhrady bych měl hlavně k závěrečným minutám, které jsou sice překvapivé, ale podle mne nadbytečné. 70%. 1x02 Dreams In The Witch House: Jedna z těch povedenějších epizod, vypráví o mladíkovi, který se nastěhoval do domu, kde není všechno tak úplně v pořádku. Tento díl má také dobrou atmosféru, které na konci pěkně graduje. 85%. 1x03 Dance Of The Dead: Ne zrovna hororový příběh režírovaný Hooperem s charismatickým Englundem v jedné z hlavních rolí. Po dobu 45 minut zabaví, potom zapomenete. 65%. 1x04 Jenifer: Podle mne nejlepší epizoda první série. Příběh je sice předvídatelný, ale atmosféra velice zneklidňující, znetvořená dívka Jenifer opravdu vyvolá nepříjemné pocity. Je to jediný díl, který ve mně zanechal na nějakou dobu silnější dojem. 95%. 1x05 Chocolate: Naprosto tuctová báchorka nezasluhující komentář delší jedné věty. 25%. 1x06 Homecoming: Až příliš originální pohled na zombie žánr. Právě kvůli tomu, jaká je to pitomost, se jedná o epizodu, kterou si budete pamatovat, což ji činí o chlup lepší než Chocolate. 35%. 1x07 Deer Woman: Taková menší hororová komedie, u které se párkrát zasmějete a párkrát leknete, nic víc... ale ono to celkem stačí. 70% 1x08 Cigarette Burns: Velice dobrý a originální díl s perfektní atmosférou. Posledních pár minut jsem to sledoval s otevřenou pusou, k dokonalému zážitku přesto něco málo chybělo. 90%. 1x09 Fair Haired Child: Skloubení několika subžánrů v jednom příběhu přineslo pár strašidelných scén, zajímavou příšerku a podle mne ne tak úplně povedené zakončení. 65%. 1x10 Sick Girl: Ale fuj... jestli se mi něco opravdu hnusí, tak je to hmyz. A tady je ho požehnaně, takže tato epizoda se mi nesledovala zrovna snadno. Škoda, že je to pojaté spíš jako komedie, být to míněno vážně, asi by mě to opravdu dostalo. 60%. 1x11 Pick Me Up: Dva slashery v jednom. Nápad to nebyl špatný, k lepšímu výsledku by pomohl lepší výběr záporáků (tito byli málo charismatičtí). Poslední scéna potěšila :) 75%. 1x12 Heackel's Tale: Znovu oživení mrtví, dobrá atmosféra a závěr... u mne spokojenost. 80% 1x13 Imprint: Poněvadž jsem čekal nejlepší díl série, jsem tak trochu zklamán. Imprint se mi nezdál nijak šokující nebo nesnesitelný, prostě jenom trochu drsnější podívaná no. Já na ty "Asijské podivnosti" asi fakt nejsem. 80%. 2x01 The Damned Thing: Napínavý příběh vyprávějící o malém městečku Cloverdale, které je sužováno tajemnou silou budící v lidech velmi násilné chování. Docela krvavý a temný díl, více než solidní začátek druhé sezóny. 90%. 2x02 Family: Příběh o jednom starém mládenci, který už nechce být sám, a tak si vyrábí vlastní kostlivčí rodinku, s překvapivou pointou. Ne vyloženě komediální, ale poměrně odlehčená epizoda a jako taková funguje dobře. 85%. 2x03 The V Word: Zpočátku zneklidňující "hřbitovní" atmosféra se s přibývajícími minutami mění na značně zdlouhavou upířinu. Několik posledních minut navíc vyznívá až nechtěně komicky. 55%. 2x04 Sounds Like: Epizoda o chlápkovi, jenž má enormě vyvinutý sluch a začíná mu z toho trochu šibat. Tři čtvrtě hodiny trvající nuda směřující odnikud nikam, jejíž existenci v rámci hororového seriálu nejsem s to pochopit. 20%. 2x05 Pro-Life: Tak trochu pomatený vidlák se snaží osvobodit svojí dceru z potratové kliniky (kde je dobrovolně), k čemuž neváhá použít i nedovolené prostředky. Celkem atmosférický kousek se značně pomalým tempem, jen ten závěr mi přišel dost přehnanej. Carpenterův první příspěvek se mi líbil víc. 70%. 2x06 Pelts: Epizoda o kožešinách kouzelných mývalů, které svým majitelům nepřinášejí zrovna mnoho radosti. Argento prostě umí prostřednictvím triviálního příběhu divákům nabídnout silný a značně sugestivní zážitek. Navíc i gore zde působí dost naturalisticky a ne vtipně jako v některých jiných dílech. 95%. 2x07 The Screwfly Solution: Název klame, o masařky tu zrovna moc nejde. Lidstvo je postiženo tajemnou nákazou, která nutí muže k vraždění žen. Joe Dante se nejspíš rozhodl pomocí série Masters of Horror sdělit všem své politické názory, jinak fakt nevim :) Zde už to nečiní tak vtipně přímočaře jako v Homecomingu, nicméně zas rozšířil svou kritiku z americké Bushovy vlády dokonce rovnou na celičký svět :D 65%. 2x08 Valerie on the Stairs: Mladý spisovatel se nastěhuje do ubytovny pro dosud nepublikované autory, načež začne slýchat podivné zvuky a vídat krásnou dívku. Zpočátku nudná duchařina se s přibývajícími minutami mění na docela originální podivnost. 65%. 2x09 Right to Die: Průměrná duchařina o muži, jehož manželka byla kriticky zraněna při autonehodě, a on se rozhoduje, zda-li ji odpojit od přístrojů. Přičemž ona dává najevo, že by chtěla dál žít. Pár dobrých momentů nenapraví tu nudu okolo. 50%. 2x10 We All Scream For Ice Cream: Docela atmosférická báchorka o klaunovi-zmrzlináři ze záhrobí, jenž krom zmrzliny rozváží i smrt. Býti méně předvídatelná, dosáhla by tato epizoda i na vyšší hodnocení. 60%. 2x11 The Black Cat: Nikterak převratné zpracování povídky Edgara Alana Poea. Navíc to celkem i nudí, strašidelnějších momentů je opravdu jenom pár. 55%. 2x12 Washingtonarians: Docela dobrý nápad a solidní první polovina jsou zničeny vyloženě trapným závěrem. Zajímalo by mě, jak byl tento díl přijat v Americe :) 60%. 2x13 Dream Cruise: Lehce předvídatelná a k smrti nudící duchařina v asijském stylu, což mi nevyhovuje. 45%. ()

• Ve 2. epizodě 1. série s názvem "Dreams In The Witch House" nosí student stejné tričko Miskatonické univerzity jako měl Dr. Crawford (Jeffrey Combs) ve filmu Ze záhrobí (1986). (m.xFuck)
  • V 7. epizodě 1. série s názvem "Deer Woman" se detektiv Dwight Faraday (Brian Benben) zmiňuje o tajemném tvoru, který zabíjel v Londýně, čímž odkazuje na snímek Americký vlkodlak v Londýně (1981). (chaometic)
  • V šiestej epizóde (Homecoming) prvej série je vidieť na náhrobku jedného z vojakov meno G. A. Romero. Režisér Joe Dante tak nenápadne vzdal hold priekopníkovi zombie hororu Georgovi A. Romerovi. (Sociopath)