Mistři hrůzy (TV seriál)

Masters of Horror

Majstri hrôzy

Majstri hororu

Horor / Povídkový

USA, 2005 - 2007, 25 h 31 min (Minutáž: 26x60 min)

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), H.P. Lovecraft (povídka), Joe R. Landsdale (povídka), Richard Matheson (povídka), Clive Barker (povídka), Edgar Allan Poe (povídka), John Farris (povídka)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl, Ethan Embry, Sonja Bennett, Norman Reedus, Robert Picardo, Udo Kier, Dexter Bell, Genevieve Buechner, Angus Scrimm, Jonathan Tucker, Robert Englund, Heather Feeney, Ted Raimi, Elliott Gould, Emmanuelle Vaugier, Saul Rubinek, Meat Loaf, Michael Ironside, Matt Keeslar, Marisa Coughlan, Jason Priestley, Jon Polito, Sean Patrick Flanery, Lori Petty, William Forsythe, Jeffrey Combs, Christopher Lloyd, Jodelle Ferland, Crystal Lowe, Michael Petroni, Meredith Monroe, Chris Bauer, Derek Mears, Chris Gauthier, Michael Eklund, Daniel Cudmore, Rjó Išibaši, Leela Savasta, Lee Tergesen, Anna Galvin, Ian A. Wallace, Gwynyth Walsh, Alexia Fast, Laurene Landon, Christopher Redman, Nicholas Elia, Margot Berner, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Katharine Horsman, Samuel Patrick Chu, Mark Feuerstein, Jošino Kimura, Lisa Marie Caruk, Jill Morrison, Brian Benben, Misty Mundae, Richard Kahan, Derek Cecil, Jessica Lowndes, Lucie Laurier, Noriko Eguči, Robin Sydney, Jonathan Watton, Lindsay Pulsipher, Brett Kelly, Tyron Leitso, Quinn Lord, Jon Tenney, Arjay Smith, Paul Anthony, Elyse Levesque, Zara Taylor, Caitlin Wachs, Haley Guiel, Thea Gill, Michal Suchánek, Anthony Griffith, Clare Grant, Gary Hetherington, John Saxon, Julia Benson, Jeffrey Ballard, Bree Turner, Daniel Gillies, Warren Kole, Ben Cotton, Emily Tennant, Carrie Anne Fleming, William Finley, Agam Darshi, Harris Allan, Suki Kaiser, Walter Phelan, Cinthia Moura, Lynda Boyd, Chad Krowchuk, Jesse Hlubik, John DeSantis, Alex Ferris, Jacob Witkin, David Lovgren, Duncan Fraser, Ocean Hellman, Eric Keenleyside, Colin Cunningham, Randy Flagler, Wanda Cannon, Ryan McDonell, Erica Carroll, Peter Benson, Brenna O'Brien, Brad Kelly, Mičie, Peter Bryant, Darren E. Scott, Nels Lennarson, Zak Ludwig, Patrick Gallagher, Alex Zahara, Don Thompson, Ryan McDonald, Teach Grant, Brent Stait, Darren Moore, Georgia Craig, Link Baker, Henry Thomas, Artine Brown, Malcolm Kennard, Jason Diablo, Don MacKay, Steve Makaj, Darla Fay, Tom Pickett, Ken Kramer, Bill Dow, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Michael P. Northey, Richard Stroh, Derek Green, Douglas Arthurs, Matty Finochio, Brian Jensen, Ashley Whillans, Marilyn Norry, Kerry Norton, Terry David Mulligan, Jeremy Jones, Christian Bocher, Donna White, Mark Acheson, Lisa Bunting, Aron Tager, Alexis Llewellyn, Miho Ninagawa, Anthony Harrison, Cynthia Garris, Susan Bain, Ezra Godden, Fraser Aitcheson, Steven Weber, Beau Starr, Brenda James, Matt Frewer, Andy Thompson, Nichole Hiltz, Steve Bacic, Gerard Plunkett, Tom McBeath, Harumi Šihó, Magí, Tošie Negiši, Hóka Kinošita, George Wendt, Michael Jonsson, Tony Todd, Martin Donovan, Corbin Bernsen, Tom Holland, Christopher Heyerdahl, Venus Terzo, Johnathon Schaech, Linda Darlow, Alison Bartlett, Juan Carlos Velis, Connor Christopher Levins, Linda Sorensen, Tim Henry, Ellen Ewusie, Candus Churchill, Campbell Lane

Incident On and Off the Mountain Road (****) - Příjemná atmosférická podívaná, místy trcohu necutná, ale co... Tenhle díl se povedl a ten konec překvapil. Dreams in the Witch House (*****) - Ty vo.e, mít takovéhle sny, tak už bych si dávno hodil mašli. Koukal jsem na to v noci před čarodejnicema - fakt masakr. Měl jsem chuť všechny upálit. A videt mluvící krysu... Jennifer (***) - Bohužel tento díl mě docela zklamal. Už po pár minutách mi bylo jak to skončí. A opravdu skončilo to tak, bez šoku, bez emocí. Snad jen obličej Jennifer stál za to. Chocolate (**) - Příběh osamělého chlápka, který vidí co prožívá někdo jiný. Má pěkné halucinace, zajimavé propojení, ale horor? to snad ani ne Homecoming (**) - Tak tohle ani nebyl moc horor, spis politická propagnada. Byla tam však zajímavá myšlenka. Navic, navratilci pěkně udělaní. Deer Woman (***) - Super absurdne si případ představuje detektiv. Velké plus za indiánku, ale horor? Opět ne, spis taková indiánská legenda po detektivsku. Konec byl ale fajn. Cigarette Burns (*****) - Neskutečná atmosféra mě hned vtáhla. Neskutečnej masakr, vynikající hudba. Díl od kterého jsem čekal nejvíc, a rozhodně me nezklamal ba naopak to bylo něco úchvatného. Sick Girl (***) - Příběh o broučkách a lesbičkách. Celý film mě ty brouci štvali. No to byla fakt blbost. Aspon že na tu nemocnou holka se dalo dívat. A konec? no to snad ani nejde hodnotit. Pick Me Up (***) . Příběh o lovcích lidí. No prišlo mi opravdu moc divný. Pomalu ale jiste me ty dily neděsí. Haeckel´s Tale - (***)- Být znechucen? ano. být vyděšen? ne. Začínám nabývat dojmu, že tenhle seriál je jen a jen o erotice. Ale já na něj koukal kvuli hororum.(7.6.2008)

Velká radost pro každého hororového fanouška. Měl jsem možnost shlédnout deset epizod z první série a jak píše Apache, každá epizoda je ( minimálně ) něčím zajímavá. Rozkolísanost kvality jsem nijak zvlášť nepocítil, souhlasím, že nejslabší je asi opravdu CHOCOLATE od Garrise ( což ovšem neznamená, že je špatná ), ale jinak vše co jsem viděl jsou rozhodně nadprůměrné, skvěle natočené počiny. Můj favorit je Gordonův díl DREAMS IN THE WITCH - HOUSE a Carpentrův CIGARETTE BURNS ( nechci opakovat vše co je tu už napsáno, ale je to skutečně parádní dílko ). Také chci zmínit ještě komediální, skutečně vtipnou, epizodu DEER WOMAN Johna Landise, ale jak už jsem napsal výše, každý díl stojí za shlédnutí, pravý hororový fanoušek nemůže být zklamán.(24.11.2007)

http://www.youtube.com/watch?v=JS4Apd24auY&feature=related ....Toto je zatím všechno, co jsem v této skvělé sérii(v rámci televizní zábavy tu něco takového už opravdu chybělo) viděl: [--] Incident on and Off a Mountain Road (Coscarelli) **** - skvělá honička s ještě skvělejším záporákem a velmi rychlým tempem vyprávění, pro mě byl ale dost špatný začátek, takže pěkné 4*. [--] H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House (Gordon) **** - docela dobrou hororovou atmosféru bohužel sráží svým komickým vzhledem potkan a né zrovna děsivá čarodějnice. [--] Jenifer (Argento) ***** - moje první setkání s Argentem, což je trochu ostuda, ale budiž… k Jenifer jen toto, úchylný příběh s velmi dobrou gradací děje a bezvýchodným závěrem, jo jo, co všechno je člověk ochoten udělat pro ženskou. Na Argenta si dám bacha. [--] Cigarette Burns (Carpenter) ***** - Carpenterův comeback, co dodat, snad jen, že scéna s hlavou byla vynikající chuťovka. [--] The Fair-Haired Child (Malone) **** - už jenom za scény ve sklepě a docela stylovým monstrem si to zaslouží (sice slabší) 4*. [--] Imprint (Miike) ***** – tak tento díl je vážně soda, nedivím se, že to zakázali v televizích, Japonci(hlavně Takashi Miike) jsou vážně šílenci. Přesto je to velká škoda, zřejmě nejlepší díl s parádním příběhem. ....... +super začáteční intro +fakt, že jsem se díval v noci 90%(28.12.2006)

Takže poporiadku. ***** - Cigarete Burns, Jennifer, Imprint (osobne nechápem, čo je na tomto diele také šokujúce. Tipujem, že prudérna Amerika nie je pripravená na zábery nedonosených plodov plávajúcich si v rieke a celkové zaobchádzanie s nimi), **** - Deer Woman, Dreams In The Witch House, Coscarelliho Incident ..., Sick Girl, Pick Me Up,Haeckel´s Tale,Dance of the dead, *** - Fair Haired Child, Homecoming (Dante to tentokrát už celkom prehnal) a napokon najslabšia Chocolate, ktorú by som s kľudným svedomím z tejto série vyškrtol, pretože sa tam ani trohu nehodí.(25.12.2006)

• Caelos

Toto není komentář, píši si hodnocešní jednotlivých dílů, abych je nezapomněl. Komentář později. Right to die 8/10***We all scream about ice cream 4/10***Deer Woman 2/10***Family 8/10***Sounds like 7/10***Dance of the /Death 9/10***The Screwfly Solution 7/10***Pro-Life 8/10***Black Cat 10/10***Dream Cruise 2/10***Sick girl 5/10***V word 4/10***Fair-Haired Child 8/10***Jennifer 8/10***(12.6.2010)

• - V šiestej epizóde (Homecoming) prvej série je vidieť na náhrobku jedného z vojakov meno G. A. Romero. Režisér Joe Dante tak nenápadne vzdal hold priekopníkovi zombie hororu Georgovi A. Romerovi. (Sociopath)

• - V 7. epizodě 1. série s názvem "Deer Woman" se detektiv Dwight Faraday (Brian Benben) zmiňuje o tajemném tvoru, který zabíjel v Londýně, čímž odkazuje na snímek Americký vlkodlak v Londýně (1981). (chaometic)

• - Ve 2. epizodě 1. série s názvem "Dreams In The Witch House" nosí student stejné tričko Miskatonické univerzity jako měl Dr. Crawford (Jeffrey Combs) ve filmu Ze záhrobí (1986). (m.xFuck)