Mistři hrůzy (TV seriál)

Masters of Horror

Majstri hrôzy

Majstri hororu

Horor

USA, 2005 - 2007, 25 h 31 min (Minutáž: 26x60 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), H.P. Lovecraft (povídka), Joe R. Lansdale (povídka), Richard Matheson (povídka), Clive Barker (povídka), Edgar Allan Poe (povídka), John Farris (povídka), Mick Garris (povídka)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl, Ethan Embry, Sonja Bennett, Norman Reedus, Robert Picardo, Udo Kier, Dexter Bell, Genevieve Buechner, Angus Scrimm, Jonathan Tucker, Robert Englund, Heather Feeney, Ted Raimi, Elliott Gould, Emmanuelle Vaugier, Saul Rubinek, Meat Loaf, Michael Ironside, Matt Keeslar, Marisa Coughlan, Jason Priestley, Jon Polito, Sean Patrick Flanery, Lori Petty, William Forsythe, Jeffrey Combs, Christopher Lloyd, Jodelle Ferland, Crystal Lowe, Michael Petroni, Meredith Monroe, Chris Bauer, Derek Mears, Chris Gauthier, Michael Eklund, Daniel Cudmore, Rjó Išibaši, Leela Savasta, Lee Tergesen, Anna Galvin, Ian A. Wallace, Gwynyth Walsh, Alexia Fast, Laurene Landon, Christopher Redman, Nicholas Elia, Margot Berner, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Katharine Horsman, Samuel Patrick Chu, Mark Feuerstein, Jošino Kimura, Lisa Marie Caruk, Jill Morrison, Brian Benben, Erin Brown, Richard Kahan, Derek Cecil, Jessica Lowndes, Lucie Laurier, Noriko Eguči, Robin Sydney, Jonathan Watton, Lindsay Pulsipher, Brett Kelly, Tyron Leitso, Quinn Lord, Jon Tenney, Arjay Smith, Paul Anthony, Elyse Levesque, Zara Taylor, Caitlin Wachs, Haley Guiel, Thea Gill, Michal Suchánek, Anthony Griffith, Clare Grant, Gary Hetherington, John Saxon, Julia Benson, Jeffrey Ballard, Bree Turner, Daniel Gillies, Warren Kole, Ben Cotton, Emily Tennant, Carrie Anne Fleming, William Finley, Agam Darshi, Harris Allan, Suki Kaiser, Walter Phelan, Cinthia Moura, Lynda Boyd, Chad Krowchuk, Jesse Hlubik, John DeSantis, Alex Ferris, Jacob Witkin, David Lovgren, Duncan Fraser, Ocean Hellman, Eric Keenleyside, Colin Cunningham, Randy Flagler, Wanda Cannon, Ryan McDonell, Erica Carroll, Peter Benson, Brenna O'Brien, Brad Kelly, Mičie, Peter Bryant, Darren E. Scott, Nels Lennarson, Zak Ludwig, Patrick Gallagher, Alex Zahara, Don Thompson, Ryan McDonald, Teach Grant, Brent Stait, Darren Moore, Georgia Craig, Link Baker, Henry Thomas, Artine Brown, Malcolm Kennard, Jason Diablo, Don MacKay, Steve Makaj, Darla Fay, Tom Pickett, Ken Kramer, Bill Dow, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Michael P. Northey, Richard Stroh, Derek Green, Douglas Arthurs, Matty Finochio, Brian Jensen, Ashley Whillans, Marilyn Norry, Kerry Norton, Terry David Mulligan, Jeremy Jones, Christian Bocher, Donna White, Mark Acheson, Lisa Bunting, Aron Tager, Alexis Llewellyn, Miho Ninagawa, Anthony Harrison, Cynthia Garris, Susan Bain, Ezra Godden, Fraser Aitcheson, Steven Weber, Beau Starr, Brenda James, Matt Frewer, Andy Thompson, Nichole Hiltz, Steve Bacic, Gerard Plunkett, Tom McBeath, Harumi Šihó, Magí, Tošie Negiši, Hóka Kinošita, George Wendt, Michael Jonsson, Tony Todd, Martin Donovan, Corbin Bernsen, Tom Holland, Christopher Heyerdahl, Venus Terzo, Johnathon Schaech, Linda Darlow, Alison Bartlett, Juan Carlos Velis, Connor Christopher Levins, Linda Sorensen, Tim Henry, Ellen Ewusie, Candus Churchill, Campbell Lane, Patrick Keating, Eileen Barrett, Gardiner Millar, Lucie Guest, J. Winston Carroll

Koncept zněl: oživit klasiky horroru ve službách televize bez cenzury a překvapivě to není úplná ostuda. Kvalita jednotlivých dílů se samozřejmě liší, některé připomínají starší seriál Tales from the Crypt, některá jména mají do úrovně a talentu zasloužilých veteránů daleko. Ale pár klasiků tuhle příležitost zařádit si bez dohledu producentů z velkých studiích využilo na maximum a právě jejich epizody nezapomenete. Určitě mezi ně patří Carpenterova epizoda "Cigarette Burns" nebo další vydařená nekompromisní adaptace Lovecrafta "Dreams in the Witch house"od Gordona, Argentovo anti-kožichové krveprolití "Pelts" s ujetým Meatlofem - všechny obsahují nápad nebo hlubší myšlenku, temnou atmosféru a nečekaně skoro až kacířské over-the-top gore scény s nějak zoufalým psychologickým podtextem, které je až nepříjemné sledovat a tak to má být. Podle nálady se vám budou líbit i některé další díly, třeba solidní adaptace slavné sci-fi povídky ze 70.let "The Screwfly Solution", další japonský tabu-překračující kousek "Imprint", cynická politická agitka "Homecoming" nebo ujetá lesbická komedie "Sick Girl", ale myslím, že vám v paměti uvíznou hlavně ty výše uvedené. Kdyby se kultovním pánům dařilo v současnosti aspoň takhle i na plátně, to by bylo požehnání. Doporučuji. Druhá série je s vyjímkou uvedených perel o poznání slabší a Carpenterův Pro-Life je vysloveně totálním blábolem.(19.2.2007)

01x01 Incident On and Off A Mountain Road: Na začátek docela uspokojující, trochu nesmyslný příběh. I přesto to nebylo úplně k zahození. Věřte, že jsou v seriálu mnohem větší pohromy. 75% 01x02 Dream In the Witch House Vcelku atmosferická, mysteriózní, ale už poněkud neohromující epizoda. Něco bylo fakt přehnané, že se spíš smějete, než abyste se báli, ale konec ušel. 65% 01x03 Dance of the Dead Když se poohlédnu, něco zajímavého na tom bylo. Ale ten bordel okolo (v kameře, v hudbě a dost i v hercích) mě dost otravoval a už i kvůli tomu se mi na tento díl nelehko dívalo. 40% 01x04 Jenifer Zásadně nesouhlasím s tím, že to byl nejlepší díl první série. Vizáž hlavní záporačky byl v míře děsivý, ale víc nic. Kdo by mohl pořád vojíždět takovou zrůdu? 50% 01x05 Chocolate Docela nudná, ne moc hororově založená epizoda. 60% 01x06 Homecoming To byl zase Danteho paskvil. Nudný, trapný, v ničem zajímavý díl o zombie vojácích, kteří si přišli jen pro spravedlnost. 35% 01x07 Deer Woman Spíš komediální než hororová podívaná s docela šílenou pointou. Když přivřu oči a budu to brát jako takový malý FAIL tak 60%. 01x08 Cigarette Burns Tohle byl nejlepší díl z celé první série. Originální, nepříjemné a atmosferické. Postrašilo, pobavilo, překvapilo. 90% 01x09 Fair Haired Child Tuhle epizodu už si zcela přesně nevybavuji. Vím ale, že to nebyla pohroma a ten záhadný strašáček se mi velice líbil. :-D 75% 01x10 Sick Girl Souhlasím, že kdyby se to celé bralo vážněji, měla bych z toho lepší pocit, než když si producenti opepřili závěr směšnou scénou, která jako by vyvracela celé to dění v příběhu. Jinak to bylo originální a dosti šílené. 65% 01x11 Pick Me Up Pro mě nezajímavé a nudné. Asi jsem víc na příběhy s tajemnem a příšerkami. Záporáci působili tajemně asi tak jako moje odličovací souprava, co jsem dostala k Vánocům. Nuda, nuda. 40% 01x12 Heackel's Tale No, taky to nebylo to pravé ořechové. Nemrtví hrůzu přímo nevyvolávají, ale atmosféra nebyla až tak špatná. 60% 01x13 Imprint Další japapodivnost. Zpočátku to vypadalo slibně. Japonci své často se vyskytující gore scény prostě nezapřou. Od jisté chvíle to ale opět spadá do velkého WTF a je to velká trapárna. 55% 02x01 The Damn Thing Tajemný počátek druhé série. Nebylo to špatné, naopak začátek působil velmi lahodně, ale jak už jistě známe u hororového žánru, nic není tak, jak se zdá a konec byl trochu zklamání. 70% 02x02 Family Hned si vyplácáme to nejlepší z celičké druhé série. Pro mě absolutní jednička. 90% 02x03 The V Word O něco slabší epizodka s upířím námětem a trochu svérázným koncem. Nebylo to úplně k zahození, ale propracovanější děj by tomu neuškodil. 70% 02x04 Sounds Like Ničím zajímavý ani hororový díl, který sice po době 59 minut zabaví, ale nestačí to. 40% 02x05 Pro-Life Radikální taťka se rozhodne, že jeho dcera nesmí potratit. Neví ale o jakého potomka přesně jde. Zábavná blbůstka, kde se režie nebála popustit úzdu fantazii. 60% 02x06 Pelts Konečně jsme se taky dočkali trochu více té krve a nezlehčeného gore v docela zajímavém příběhu. Velké plus za jednu dosti masochistickou scénu, kterou tu nebudu prozrazovat. 75% 02x07 The Screwfly Solution Jedna z osobitějších epizod s určitě subjektivním názorem režiséra na ženskou rasu. :-D 60% 02x08 Valerie On the Stairs Tady se sází spíš na originalitu a hutnou atmosféru a působí to dobře. Taky se zde prosazuje trochu fantazírování, ale špatně se na to nekoukalo. 65% 02x09 Right to Die Trochu nudnější epizoda, to uznávám, ale mě to vcelku bavilo. Dokázalo mě to udržet celou dobu na prdeli a to je určitě dobré znamení. Chudinka manželka vypadala, jako kdyby vyskočila z pánve, ale její vizáž se mi líbila. 70% 02x10 We All Scream for Ice Cream Kravina, kam se podíváš. Příšerná nuda se střídá s příšernou trapností děje a celkově to působilo jak ze strašidelných historek pro děti. 30% 02x11 The Black Cat Poe je můj nejoblíbenější spisovatel, ale prznění jeho osoby tím, že ho producenti strkají do každé kraviny, kterou pojmou jako inspiraci z jedné jeho povídek mi příjde už docela ohrané. Ten příběh nic nedává a pointa byla úplně nesmyslná. 40% 02x12 Washingtonarians Kdo tohle mohl vymyslet. :-D Další blbost z kapsy Medaka, která neměla smysl a nudila od začátku do konce. 30% 02x13 Dream Cruise No a to nejhorší na konec. Achjo, já se tak těšila na japaduchařinu a ona to byla nakonec největší japatraparná, co jsem zatím měla tu čest vidět. Děs a běs.(28.12.2012)

Takže poporiadku. ***** - Cigarete Burns, Jennifer, Imprint (osobne nechápem, čo je na tomto diele také šokujúce. Tipujem, že prudérna Amerika nie je pripravená na zábery nedonosených plodov plávajúcich si v rieke a celkové zaobchádzanie s nimi), **** - Deer Woman, Dreams In The Witch House, Coscarelliho Incident ..., Sick Girl, Pick Me Up,Haeckel´s Tale,Dance of the dead, *** - Fair Haired Child, Homecoming (Dante to tentokrát už celkom prehnal) a napokon najslabšia Chocolate, ktorú by som s kľudným svedomím z tejto série vyškrtol, pretože sa tam ani trohu nehodí.(25.12.2006)

Incident On and Off the Mountain Road (****) - Příjemná atmosférická podívaná, místy trcohu necutná, ale co... Tenhle díl se povedl a ten konec překvapil. Dreams in the Witch House (*****) - Ty vo.e, mít takovéhle sny, tak už bych si dávno hodil mašli. Koukal jsem na to v noci před čarodejnicema - fakt masakr. Měl jsem chuť všechny upálit. A videt mluvící krysu... Jennifer (***) - Bohužel tento díl mě docela zklamal. Už po pár minutách mi bylo jak to skončí. A opravdu skončilo to tak, bez šoku, bez emocí. Snad jen obličej Jennifer stál za to. Chocolate (**) - Příběh osamělého chlápka, který vidí co prožívá někdo jiný. Má pěkné halucinace, zajimavé propojení, ale horor? to snad ani ne Homecoming (**) - Tak tohle ani nebyl moc horor, spis politická propagnada. Byla tam však zajímavá myšlenka. Navic, navratilci pěkně udělaní. Deer Woman (***) - Super absurdne si případ představuje detektiv. Velké plus za indiánku, ale horor? Opět ne, spis taková indiánská legenda po detektivsku. Konec byl ale fajn. Cigarette Burns (*****) - Neskutečná atmosféra mě hned vtáhla. Neskutečnej masakr, vynikající hudba. Díl od kterého jsem čekal nejvíc, a rozhodně me nezklamal ba naopak to bylo něco úchvatného. Sick Girl (***) - Příběh o broučkách a lesbičkách. Celý film mě ty brouci štvali. No to byla fakt blbost. Aspon že na tu nemocnou holka se dalo dívat. A konec? no to snad ani nejde hodnotit. Pick Me Up (***) . Příběh o lovcích lidí. No prišlo mi opravdu moc divný. Pomalu ale jiste me ty dily neděsí. Haeckel´s Tale - (***)- Být znechucen? ano. být vyděšen? ne. Začínám nabývat dojmu, že tenhle seriál je jen a jen o erotice. Ale já na něj koukal kvuli hororum.(7.6.2008)

• DaViD´82

Incident on and Off a Mountain Road 1/5: Neatmosferické, s nesympatickou hrdinkou, směšným záporákem a nefunkčními lekačkami. Na netu se válí stovky amatérských počinů o tom samém, akorát lépe vypadají i ubíhají.; Dreams in the Witch-House 3/5: Škoda, že to neskončilo rozražením dveří, bylo by to rázem o třídu lepší.; Imprint 4/5 Několik perfektních scén a nebýt otravného Billyho Draga, tak i slušně obsazené. Problémem Imprintu je, že námět má potenciál na mnohem kratší stopáž než v jaké je nakonec tvůrci servírován. Hodnocení se vztahuje k původní podobě jak byla odvysíláná v televizi, nikoli k trapně zcenzurované americké DVD verzi.(23.7.2007)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série hrajú hlavní hrdinovia PC hru Doom 3. (Sociopath)

• - Názov tohto seriálu vznikol za zaujímavých okolností. Partia hororových režisérov sa zišla v reštaurácii, aby spolu konzultovali tento projekt. V blízkosti ich stola mal ďalší návštevník narodeninovú oslavu a keď jeho rodina začala spievať narodeninový vinš, pridali sa k nim aj prítomní filmoví tvorcovia. Keď dospievali, Guillermo del Toro sa postavil a oslávencovi povedal: „Happy birthday from the masters of horror.“ O názve seriálu bolo po tomto rozhodnuté. [Zdroj: dokument Cult of Terror (2017)] (Marceloo)

• - Ve 2. epizodě 1. série s názvem "Dreams In The Witch House" nosí student stejné tričko Miskatonické univerzity jako měl Dr. Crawford (Jeffrey Combs) ve filmu Ze záhrobí (1986). (m.xFuck)