Mistři hrůzy (TV seriál)

Masters of Horror

Majstri hrôzy

Majstri hororu

Horor / Povídkový

USA, 2005 - 2007, 25 h 31 min (Minutáž: 26x60 min)

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), H.P. Lovecraft (povídka), Joe R. Landsdale (povídka), Richard Matheson (povídka), Clive Barker (povídka), Edgar Allan Poe (povídka)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl, Ethan Embry, Sonja Bennett, Norman Reedus, Robert Picardo, Udo Kier, Dexter Bell, Genevieve Buechner, Angus Scrimm, Jonathan Tucker, Robert Englund, Heather Feeney, Ted Raimi, Elliott Gould, Emmanuelle Vaugier, Saul Rubinek, Meat Loaf, Michael Ironside, Matt Keeslar, Marisa Coughlan, Jason Priestley, Jon Polito, Sean Patrick Flanery, Lori Petty, William Forsythe, Jeffrey Combs, Christopher Lloyd, Jodelle Ferland, Crystal Lowe, Michael Petroni, Meredith Monroe, Chris Bauer, Derek Mears, Chris Gauthier, Michael Eklund, Daniel Cudmore, Rjó Išibaši, Leela Savasta, Lee Tergesen, Anna Galvin, Ian A. Wallace, Gwynyth Walsh, Alexia Fast, Laurene Landon, Christopher Redman, Nicholas Elia, Margot Berner, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Katharine Horsman, Samuel Patrick Chu, Mark Feuerstein, Jošino Kimura, Lisa Marie Caruk, Jill Morrison, Brian Benben, Misty Mundae, Richard Kahan, Derek Cecil, Jessica Lowndes, Lucie Laurier, Noriko Eguči, Robin Sydney, Jonathan Watton, Lindsay Pulsipher, Brett Kelly, Tyron Leitso, Quinn Lord, Jon Tenney, Arjay Smith, Paul Anthony, Elyse Levesque, Zara Taylor, Caitlin Wachs, Haley Guiel, Thea Gill, Michal Suchánek, Anthony Griffith, Clare Grant, Gery Hetherington, John Saxon, Julia Benson, Jeffrey Ballard, Bree Turner, Daniel Gillies, Warren Kole, Ben Cotton, Emily Tennant, Carrie Anne Fleming, William Finley, Agam Darshi, Harris Allan, Suki Kaiser, Walter Phelan, Cinthia Moura, Lynda Boyd, Chad Krowchuk, Jesse Hlubik, John DeSantis, Alex Ferris, Jacob Witkin, David Lovgren, Duncan Fraser, Ocean Hellman, Eric Keenleyside, Colin Cunningham, Randy Flagler, Wanda Cannon, Ryan McDonell, Erica Carroll, Peter Benson, Brenna O'Brien, Brad Kelly, Mičie, Peter Bryant, Darren E. Scott, Nels Lennarson, Zak Ludwig, Patrick Gallagher, Alex Zahara, Don Thompson, Ryan McDonald, Teach Grant, Brent Stait, Darren Moore, Georgia Craig, Link Baker, Henry Thomas, Artine Brown, Malcolm Kennard, Jason Diablo, Don MacKay, Steve Makaj, Darla Fay, Tom Pickett, Ken Kramer, Bill Dow, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Michael P. Northey, Richard Stroh, Derek Green, Douglas Arthurs, Matty Finochio, Brian Jensen, Ashley Whillans, Marilyn Norry, Kerry Norton, Terry David Mulligan, Jeremy Jones, Christian Bocher, Donna White, Mark Acheson, Lisa Bunting, Aron Tager, Alexis Llewellyn, Miho Ninagawa, Anthony Harrison, Cynthia Garris, Susan Bain, Ezra Godden, Fraser Aitcheson, Steven Weber, Beau Starr, Brenda James, Matt Frewer, Andy Thompson, Nichole Hiltz, Steve Bacic, Gerard Plunkett, Tom McBeath, Harumi Šihó, Magí, Tošie Negiši, Hóka Kinošita, George Wendt, Michael Jonsson, Tony Todd, Martin Donovan, Corbin Bernsen, Tom Holland, Christopher Heyerdahl, Venus Terzo, Johnathon Schaech, Linda Darlow

Jako první jsem viděl Carpenterův "CIGARETTE BURNS" (4hvězdy)... Tato perfektní atmosférická miniatura je nesmírně působivá, nápaditá, napětí v ní houstne každou vteřinou a i závěr je vygradovaný skvěle... Carpenter se ukázal jako mistr u kterého se nechce věřit kolik béčkových a nechtěně směšných filmů má na kontě...Tahle malá infarktovka mu ale podstatně zlepšuje skóre :) Jako druhý jsem viděl Miikeho "IMPRINT" (3hvězdy) - Miike potvrdil, jak rád nechává mučit ženy a jakou má slabost pro zapichování jehel do nejméně příjemných částí těla... Víc bohužel nic... Argentova "JENIFER" rozhodně má nepříjemně úchylnou a prasáckou atmosféru. Titulní postava je zajímavá a napětí především v první polovině funguje báječně, ale příběh je tak nějak neukončený. S tím, co v první půlce film nabídne nakonec moc nepracuje a spíše vyšumí... (3 a půl hvězdy) Druhý Carpenterův příspěvek "PRO-LIFE" doplácí na značně nepovedený scénář. Ten vlastně v důsledku kopíruje první Trierovo Království, jen se bere smrtelně vážně, přitom atmosféru má příběh zpočátku moc dobrou a i Ron Perlman je skvělý, takže dokáže uvěřitelně uhrát i některé neskutečné repliky, které je nucen říkat. (2 hvězdy za film, jedna za Perlmana, ale ta se do výsledku nepočítá)(12.1.2008)

Incident on and Off a Mountain Road 4/5, H.P.Lovecraft's Dreams in the Witch-House 5/5, Dance of the Dead 1/5, Jenifer 2/5, Chocolate 1/5, Homecoming 2/5, Deer Woman 3/5, Cigarette Burns 5/5, Fire Haired Child 3/5, Sick Girl 4/5, Pick Me Up 3/5, Haeckel's Tale 3/5, Imprint 2/5, The Damned Thing 3/5, Family 2/5, The V Word 3/5, Sounds Like 1/5, Pro-life 3/5, Pelts 3/5, The Screwfly Solution 3/5, Valerie on the Stairs 4/5, Right to Die 1/5(26.4.2008)

Takže čo to tu máme za neobvyklé balenie? Hororový seriál. Hmm Nedá sa určite hodnotiť ako celok nejakým jedným všeobecným komentárom, keďže sa jedná o veľké množstvo režisérov a teda aj rôzne štýli, či prístupy. Tak teda pekne po poriadku: 1) Naozaj veľmi originálny, podarený úvodný diel, ktorý nabudí k ďaľším pokračovaniam. Jedná sa síce o klasický survival príbeh v lese, no čoskoro zistíte, že neradno si vyberať svoje obete len tak náhodne...! 4* 2) Veľké sklamanie najmä po vinikajúcom prvom dieli. Haunted house komédia, asi tak by som to stručne charakterizoval, lebo naozaj sa budete omnoho častejšie smiať ako báť. Vyzdvyhnúť môžem akurát tak veľmi originálneho záporňáka, smrtiaceho potkana. 1,5*(17.2.2007)

1x01 Incident on and Off a Mountain Road [Don Coscarelli] – zajímavé spojení Pachu krve a Svědkem zločinu s vynikajícím výkonem Angusse Scrimma.**** 1x02 Dreams in the Witch House [Stuart Gordon] – H. P. Lovecraft je nevyčerpatelnou studnicí námětů a Stuart Gordon již nejednou dokázal, že v této studnici umí zkušeně šlapat vodu. Sny v čarodějnickém domě patří k mým oblíbeným povídkám HPL a toto filmové zpracování je takřka bezchybné.***** 1x03 Dance of the Dead [Tobe Hooper] – postapokalyptická, psychedelická budoucnost, tvrdá rocková hudba, zběsilé kostýmy, zombie, nahé dívčiny, nechutný Robert Englund a poměrně slabej díl.*** 1x04 Jenifer [Dario Argento] Sex, krev, kanibalismus a Dario Argento. Skvělá práce s jednou jedinou vadou, jak to skončí je jasné již od samotného začátku.***** 1x05 Chocolate [Mick Garris] Spíše psychologická záležitost, ale i na krev dojde. *** 1x06 Homecoming [Joe Dante] Protiválečnej zombie horror? Proč ne, i když mi zúčastnění se voleb jako jediný možný řešení a způsob, jak něco změnit přijde trošku úchylné.*** 1x07 Deer Woman [John Landis] No, takřka čistá detektivka s indiánským mytologickým podtextem. Sice se tu objevuje nádherná Indiánka a sexy patoložka, ale to je tak všechno. Tohle téma by bylo docela dobré jako psaná povídka, myslím si, že v této podobě by mě to i bavilo, ale natočené to ztrácí tu výhodu vlastní představivosti.* 1x08 Cigarette Burns [John Carpenter] Ty vole, tak tohle je opravdu parádní prácička. Carpenter ještě nezapoměl, jak natočit suprovou věc.***** 1x09 The Fair-Haired Child [William Malone] Trochu okultismu, tajných domluv s nečistými silami, obětí a vzkřišování mrtvých nikdy neuškodí. Zrůdička je dost vymakaná.***** 1x10 Sick Girl [Lucky McKee] Spíše monster komedie, než horor, ale docela jsem se u toho pobavil.*** 1x11 Pick Me Up [Larry Cohen] Když jeden vyšinutej psychopat soutěží se druhým vyšinutým psychopatem o to, kdo je větší vyšinutý psychopat, kdo vyhraje? Třetí vyšinutej psychopat.*** 1x12 Haeckel´s Tale [John McNaughton] Co jiného čekat od dílu podle povídky Cliva Barkera než promakaný, mírně šokující a morbidní příběh plný nekromancie a nekrofilie?***** 1x13 Imprint [Miike Takashi] Naprosto nechutná, ale přesto vynikající, zběsilost. Asiati prostě nejsou normální.***** 2x01 The Damned Thing [Tobe Hooper] Místy docela slušný gore. Hlavně chlápek s kladivem je hustej.*** 2x02 Family [John Landis] Díky bulváru víme o každém uprdnutí bezvýznamných lidí typu Paris Hilton, ale častokrát nevíme nic o našich sousedech. Tak 40 minut sledujeme slabě nadprůměrný příběh o jednom dost ujetém sousedovi, ale to co se stane potom, jsem opravdu nečekal. Hodně dobrý zvrat v závěru.***** 2x03 The V World [Ernest Dickerson] Začátek v márnici je dobrej, pak je to pro mě klasická upírská nuda.** 2x04 Sound Like [Brad Anderson] Docela tísnivej psychologickej horor o chlápkovi, kterej takřka slyší trávu růst.*** 2x05 Pro-Life [John Carpenter] Modernější, akčnější a morbidnější variace na Rosemary má děťátko. Na malého ďáblíka se přijde podívat i taťka Satan. A jako bonus, potrat provedenej na chlapovi k tomu.**** 2x06 Pelts [Dario Argento] A dobře jim všem tak!!!! Zabíjet zvířata pro kůži a kožešiny je hnus a svinstvo a v tomhle snímku za to byli náležitě (krvavě a místy nechutně) potrestáni. Argento opět nezklamal.***** 2x07 The Screwfly Solution [Joe Dante] Tohle je čisté apokalyptické sci-fi a ekologickým podtextem. Sice slušná práce, ale nechápu, co to dělá v tomhle seriálu. V Krajní Mezi by se to vyjímalo líp.** 2x08 Valerie on the Stairs [Mick Garris] Temné, ponuré, typicky Barkerovské, přesto poměrně slabé. První půlka je dost nudná, druhá půlka je sice lepší, ale moc to nezachraňuje.** 2x09 Right to Die [Rob Schmidt] Jo, zahýbat ženě a natočit si to do mobilu se fakt nevyplácí. A pokusit se ji pak zabít už vůbec ne.*** 2x10 We Scream for Ice Cream [Tom Holland] Pomsta skrze děti je vždycky dobrý hororový námět.**** 2x11 The Black Cat [Stuart Gordon] Kterak E. A. Poe k jedné ze svých nejznámějších povídek přišel. Sice dobrý výkon J. Combse, přesto dost slabota.* 2x12 The Washingtonians [Peter Medak] Tak otec zakladatel amerického národa byl násilník a kanibal.... To se pak není co divit, že se jeho následovníci často chovaj jako hovada. Dobrý fórek v závěru.*** 2x13 Dream Cruise [Norio Tsuruta] A klasická japonská dlouhovlasá duchařina na závěr.*** Druhá série je o poznání slabší než ta první. Průměrem mi to vychází na 3,46* přidávám hvězdičku za skvělý úvodní hudební motiv a vůbec za vynikající a úctyhodný počin jako celek. Takže 4,5 hvězdiček.(3.5.2009)

1x01 - Incident on and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) *** ; 1x02 - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House (Stuart Gordon) ***** ; 1x03 - Dance of the Dead (Tobe Hooper) *** ; 1x04 - Jenifer (Dario Argento) **** ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) *** ; 1x06 - Homecoming (Joe Dante) ** ; 1x07 - Deer Woman (John Landis) *** ; 1x08 - John Carpenter's Cigarette Burns (John Carpenter) ***** ; 1x09 - The Fair-Haired Child (William Malone) **** ; 1x10 - Sick Girl (Lucky McKee) **** ; 1x11 - Pick Me Up (Larry Cohen) *** ; 1x12 - Haeckel's Tale (John McNaughton) **** ; 1x13 - Imprint (Takashi Miike) **** ; 2x01 - The Damned Thing (Tobe Hooper) *** ; 2x02 - Family (John Landis) *** ; 2x03 - The V Word (Ernest Dickerson) ** ; 2x04 - Sounds Like (Brad Anderson) ** ; 2x05 - John Carpenter´s Pro-Life (John Carpenter) *** ; 2x06 - Pelts (Dario Argento) ***** ; 2x07 - The Screwfly Solution (Joe Dante) ** ; 2x08 - Valerie on the Stairs (Mick Garris) **** ; 2x09 - Right to Die (Rob Schmidt) ** ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream (Tom Holland) **** ; 2x11 - The Black Cat (Stuart Gordon) ***** ; 2x12 - The Washingtonians (Peter Medak) * ; 2x13 - Dream Cruise (Norio Tsuruta) ****(12.2.2007)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série hrajú hlavní hrdinovia PC hru Doom 3. (Sociopath)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série visí na stene v izbe jedného z hrdinov plagát k filmu Dracula (1931). (Sociopath)

• - V 7. epizodě 1. série s názvem "Deer Woman" se detektiv Dwight Faraday (Brian Benben) zmiňuje o tajemném tvoru, který zabíjel v Londýně, čímž odkazuje na snímek Americký vlkodlak v Londýně (1981). (chaometic)