Mistři hrůzy (TV seriál)

Masters of Horror

Majstri hrôzy

Majstri hororu

Horor

USA, 2005–2007, 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), H.P. Lovecraft (povídka), Joe R. Lansdale (povídka), Richard Matheson (povídka), Clive Barker (povídka), Edgar Allan Poe (povídka), John Farris (povídka), Mick Garris (povídka)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl, Ethan Embry, Sonja Bennett, Norman Reedus, Robert Picardo, Udo Kier, Dexter Bell, Genevieve Buechner, Angus Scrimm, Jonathan Tucker, Robert Englund, Heather Feeney, Ted Raimi, Elliott Gould, Emmanuelle Vaugier, Saul Rubinek, Meat Loaf, Michael Ironside, Matt Keeslar, Marisa Coughlan, Jason Priestley, Jon Polito, Sean Patrick Flanery, Lori Petty, William Forsythe, Jeffrey Combs, Christopher Lloyd, Jodelle Ferland, Crystal Lowe, Michael Petroni, Meredith Monroe, Chris Bauer, Derek Mears, Chris Gauthier, Michael Eklund, Daniel Cudmore, Rjó Išibaši, Leela Savasta, Lee Tergesen, Anna Galvin, Ian A. Wallace, Gwynyth Walsh, Alexia Fast, Laurene Landon, Christopher Redman, Nicholas Elia, Margot Berner, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Katharine Horsman, Samuel Patrick Chu, Mark Feuerstein, Jošino Kimura, Lisa Marie Caruk, Jill Morrison, Brian Benben, Erin Brown, Richard Kahan, Derek Cecil, Jessica Lowndes, Lucie Laurier, Noriko Eguči, Robin Sydney, Jonathan Watton, Lindsay Pulsipher, Brett Kelly, Tyron Leitso, Quinn Lord, Jon Tenney, Arjay Smith, Paul Anthony, Elyse Levesque, Zara Taylor, Caitlin Wachs, Haley Guiel, Thea Gill, Michal Suchánek, Anthony Griffith, Clare Grant, Gary Hetherington, John Saxon, Julia Benson, Jeffrey Ballard, Bree Turner, Daniel Gillies, Warren Kole, Ben Cotton, Emily Tennant, Carrie Anne Fleming, William Finley, Agam Darshi, Harris Allan, Suki Kaiser, Walter Phelan, Cinthia Moura, Lynda Boyd, Chad Krowchuk, Jesse Hlubik, John DeSantis, Alex Ferris, Jacob Witkin, David Lovgren, Duncan Fraser, Ocean Hellman, Eric Keenleyside, Colin Cunningham, Randy Flagler, Wanda Cannon, Ryan McDonell, Erica Carroll, Peter Benson, Brenna O'Brien, Brad Kelly, Mičie, Peter Bryant, Darren E. Scott, Nels Lennarson, Zak Ludwig, Patrick Gallagher, Alex Zahara, Don Thompson, Ryan McDonald, Teach Grant, Brent Stait, Darren Moore, Georgia Craig, Link Baker, Henry Thomas, Artine Brown, Malcolm Kennard, Jason Diablo, Don MacKay, Steve Makaj, Darla Fay, Tom Pickett, Ken Kramer, Bill Dow, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Michael P. Northey, Richard Stroh, Derek Green, Douglas Arthurs, Matty Finochio, Brian Jensen, Ashley Whillans, Marilyn Norry, Kerry Norton, Terry David Mulligan, Jeremy Jones, Christian Bocher, Donna White, Mark Acheson, Lisa Bunting, Aron Tager, Alexis Llewellyn, Miho Ninagawa, Anthony Harrison, Cynthia Garris, Susan Bain, Ezra Godden, Fraser Aitcheson, Steven Weber, Beau Starr, Brenda James, Matt Frewer, Andy Thompson, Nichole Hiltz, Steve Bacic, Gerard Plunkett, Tom McBeath, Harumi Šihó, Magí, Tošie Negiši, Hóka Kinošita, George Wendt, Michael Jonsson, Tony Todd, Martin Donovan, Corbin Bernsen, Tom Holland, Christopher Heyerdahl, Venus Terzo, Johnathon Schaech, Linda Darlow, Alison Bartlett, Juan Carlos Velis, Connor Christopher Levins, Linda Sorensen, Tim Henry, Ellen Ewusie, Candus Churchill, Campbell Lane, Patrick Keating, Eileen Barrett, Gardiner Millar, Lucie Guest, J. Winston Carroll, Frances Flanagan, Dalias Blake, John Destry, Stacy Grant, Beverley Breuer, Blaine Anderson

HOROROVÉ VEČERNÍČKY NA DOBROU NOC. Alespoň tak jsem to pojal já. A ,,čím víc noc, tím víc já bát“. Taková byla představa. V paměti zůstane hlavně JENIFER a pak IMPRIT, který ,,překvapí“ zejména tím, kolik hnusu se vejde do 58 minut…… HODNOCENÍ 1. SÉRIE: ***** 1x04 Jenifer (Dario Argento) // **** 1x01 Incident On And Off a Mountain Road (Don Coscarelli) / 1x06 Homecoming (Joe Dante) / 1x08 Cigarette Burns (John Carpenter) / 1x09 The Fair Haired Child (William Malone) / 1x12 Haeckel's Tale (John McNaughton) / 1x13 Imprint (Takashi Miike) // *** Sem si dejte ten zbytek(2.7.2009)

No nič moc. Niektoré častí sú perfektné, ako napr. "Tanec Mrtvých", niektoré priemerné a niektoré sú totálne sračky. Bohužiaľ len málo z toho by sa dalo pomenovať ako "výtvor majstra hororu". Ale ani to ma neodradilo pozerať to naďalej. Štyri hviezdičky dávam v nádeji, že ďalej budú už len tie perfektné, občas nejaká priemerná.(23.9.2012)

Prikláňam sa k väčšine, ktorej sa viac páčila prvá séria ako tá druhá. No celkovo som veľmi spokojný. Samozrejme, nie každá poviedka nadchla rovnako, je tu i veľa priemerných alebo podpriemerných, no sú tu časti, ktoré príjemne zamrazili na chrbáte, či už po hororovej stránke, alebo svojou myšlienkou. Najviac sa mi páčili poviedky od Carpentera a Daria Argenta - to sú vážne skutoční majstri hrôzy. A milo som bol prekvapený aj z úrovne gore záberov väčšiny dielov - veľmi realistické a technicky vynikajúco zvládnuté, pričom sa veru s nimi nešetrilo. Nadpriemer. 75/100(10.8.2018)

Snad mi nebude nikdo zazlívat, že mám u Masters of Horror koment a hodnocení, přestože jsem viděl jen Miikeho Imprint. Ale irituje mě, že ho nemohu okomentovat samotný, když byl prý vydán samostatně na DVD. Na začátek musím uvést, že jsem díky annoncím šel do kina na šokující podívanou, z které se mi možná udělá šoufl a někdy i odvrátím zrak. Ale jak se říká: očekávání může být zrádná děvka. Miikeho Imprint mi nepřišel moc šokující, nevybočující z režisérova "zvrhlého" standardu. Zmiňované mučení je celkem sugestivní a není na něho příjemný pohled, leč takové hrátky Asami v Audition ve mně vzbudily silnější pocit úzkosti a hnusu. Podání a sám příběh dle mého zapůsobí drasticky jen na méně otrlé. Občas se některé morbidní situaci kino zasmálo, což asi nebylo záměrem režiséra. Aby nedošlo k omylu - Imprint mě dost zaujal. Jen jsem od něho očekával - když ho obklopuje taková aureola kontroverznosti - vydatnější "lahůdku". Zkrátka typický úchylák Miike s překvapivým přídavkem v podobě výtečného Billyho Draga.(18.3.2007)

1x01 Incident on and off a mountain road - První minuta vypadá zajímavě, ale pak už je to jen jedna velká nuda plná zbytečných flashbacků vedoucích k trapné pointě, slabší ** // 1x02 Dreams in the witch house - Zábavný a strašidelný příběh velmi přesně odkazující k Lovecraftovým příběhům, za málo peněz hodně muziky, normálně by to bylo na ****, ale protože je to tak velmi Lovecraftovské tak ***** // 1x03 Dance of the dead - Klipovitá nuda, kde člověk pořád čeká až jako něco příjde a ono nakonec nic a nezachrání to ani nenamaskovaný Freddy Krueger, silnější ** // 1x04 Jenifer - Slušný příběh o monstru, kterého se nedá zbavit a taky je tam i trocha toho italského gore **** // 1x05 Chocolate - Zajímavý mysteriózní příběh, který se mi ale ve své jednoduchosti líbil moc, i když to není horor **** // 1x06 Homecoming - Komedie s pár slušnými vtipy, kterou ale ve výsledku sráží protibushovská agitka *** // 1x07 Deer Woman - Vtipná detektivní komedie s velmi dobrým obsazením a pěkně gradujícím napětím ***** // 1x08 Cigarette burns - Podobný námět jako Devátá brána, ale tento příběh je mnohem temnější a s hustou atmosférou, hlavní roli ale mohl mít někdo sympatičtější, jinak je to ale nejlepší díl Masters of horror ***** // 1x09 The fair haired child - Hodně přímočaré, ale s pěkně chrastícím monstrem :) *** // 1x10 Sick girl - Komedie o randění trochu výstřednějších lesbiček a křížené s mouchou, chvílemi vleklé až to vypadalo na *** ale bizarní konec tomu zajistil **** :) // 1x11 Pick me up - Klasické buranské exploitation vyhnané ale až k absurdně nadsazené pointě :) **** // 1x12 Haeckel's tale - Takový obyčejnější příběh s olezlýma zombiema, ale až na nahatou jednu z hlavních rolí nic zvláštního *** // 1x13 Imprint - Bizarní příběh v jednom bordelu vyprávěný natřikrát jak v Rašomonu, ale Miikeovsky krvavě a bizarně **** // 2x01 The damned thing - S námětem lidí chovajících se zničehonic agresivně to mohlo být našláplejší a konec taky byl trošku obyčejnej *** // 2x02 Family - Podobně jako May je to komedie o člověku, co by ho měli rychle šoupnout na léčení, konec to mělo ale překvapivý **** // 2x03 The V word - Takové klasické pojetí první půlky v noční márnici a podivné pojetí druhé půlky, kde člověk nejdřív neví o co jde, pak ví o co jde, ale nakonec to nic ohromujícího není *** // 2x04 Sounds like - Zajímavý námět člověka, co slyší úplně všechno, ale zabitý příběhem, ve kterém se neděje vůbec nic a pointa je žádná, slabé ** // 2x05 Pro-Life - Napínavý příběh z potratové kliniky kde se souboj náboženského protipotratového fanatika s pracovníky kliniky změní v něco ještě horšího **** // 2x06 Pelts - Slizoun meatloaf, nahaté striptérky a kožich pr, který se zabíjí :) **** // 2x07 The screwfly solution - Epidemie vražd po světě v napínavém apokalyptickém příběhu z pohledu jedné ženy, kde nakonec objasnění, kdo za vším stojí, je zastíněno její zoufalou snahou nějak přežít, nejlepší díl druhé série (a taky je tam Brandon po dvaceti letech :)) ***** // 2x08 Valerie on the stairs - Maličko podobné jako Dreams in the witch house a dost podobné jako některé příběhy Cliva Barkera, ten černý vtip na konci tomu trošku ale ubírá na atmosféře **** // 2x09 Right to die - Zábavný duchařský příběh o jednom problémovém manželství a do toho pěkné prsaté herečky :) **** // 2x10 We all scream for ice cream - Podobné jako Kingovo To a se zajímavým způsobem smrti obětí klaunovy pomsty **** // 2x11 Black cat - Málo poeovské na a dost těžkopádné *** // 2x12 Washingtonarians - Začátek úplně o ničem, který se ale nakonec přehoupne do bizarního konspiračně černé komedie s pěkným vtipem nakonec *** // 2x13 Dream cruise Ze suzukiho povídky tu udělali trochu něco jiného, i když docela slušně napínavě, ale ve výsledku je důraz jen na lekačky a šoky, takže nic extra ***(16.5.2010)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série hrajú hlavní hrdinovia PC hru Doom 3. (Sociopath)

• - V šiestej epizóde (Homecoming) prvej série je vidieť na náhrobku jedného z vojakov meno G. A. Romero. Režisér Joe Dante tak nenápadne vzdal hold priekopníkovi zombie hororu Georgovi A. Romerovi. (Sociopath)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série visí na stene v izbe jedného z hrdinov plagát k filmu Dracula (1931). (Sociopath)