Mistři hrůzy

(seriál)
  • Česko Mistři hororu (více)
Trailer
Horor
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka), (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

Trailer

Mr.Apache

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi kvalitní horrorový seriál, postavený na skvělém nápadu, že každý díl natočí nějaká legenda žánru. Ostatně výčet jmén režisérů hovoří za vše. Největší pozornost budou asi vždy vzbuzovat ty nejšokantnější díly. V tomto případě jde o epizody IMPRINT (Miike) a CIGARETTE BURNS (Carpenter). Oba tvůrci natočili možná svá nejkontroverznější a nejbizarnější díla (John Carpenter zcela jistě). V případě Miikeho Imprintu jsem byl dokonce nucen se několikrát obrátit zády k monitoru – až tak jsou určité scény těžko stravitelné... Co se ostatních filmů týče, musím pochválit zejména Gordonův lovecraftovský DREAMS IN THE WITCH-HOUSE (opravdu stylový příběh chudého studenta, který v levném pronajatém bytě objeví vstup do dimenze, z níž přichází hrůzné zlo) a Coscarelliho atmosférický, a hlavně v úvodu velice strašidelný INCIDENT ON AND OFF A MOUNTAIN ROAD. Skoro všechna ostatní díla jsou minimálně nějakým způsobem zajímavá: ať už jde o komediální lesbické námluvy v SICK GIRL (Lucky McKee), zfetovanou vizi postapokalyptického světa v DANCE OF THE DEAD (Tobe Hooper), nadržené zombíky v HAECKEL’S TALE (John McNaughton), Argentovu mrchu JENIFER s tělem krásky a hlavou zvířete, nebo jinou mrchu opět s tělem krásky, a (pro změnu) doslova zvířecíma nohama v DEER WOMAN (John Landis). Je skvělé, že se mistři, kteří dali filmovému horroru takové klasiky jako Věc, Amerického vlkodlaka v Londýně, Phantasm, Re-Animatora, Texaský masakr motorovou pilou či Henry: portrét sériového vraha, rozhodli jít do tohoto projektu. A že si většina dala na výsledku opravdu záležet! V současnosti, které bohužel vládnou hlavně nenápadité remaky osvědčených děl, je takový originální projekt živou vodou. Škoda jen několika málo slabších epizod, bez nichž by se seriál s klidem obešel, a díky kterým není jeho kvalita úplně vyrovnaná... Uvidíme co přinese druhá řada Mistrů horroru, na níž údajně přislíbil účast i tvůrce vynikajícího Session 9, Brad Anderson... [Dodatek, který si nemohu odpustit: Po nějaké době jsem se znovu podíval na některé epizody, a řeknu vám, že JOHN CARPENTER'S CIGARETTE BURNS je takřka geniální dílo. Dovolím si citovat Paldiniho, který to ve svém komentáři popsal naprosto trefně: "Tenhle díl je jasná povinnost pro každého fanouška a sběratele extrémních filmů; být to regulérní film, stane se kultem."] ... [Dodatek č.2 (pátek třináctého, červenec 2012): Druhá série je průšvih, mělo raději zůstat jen u té první. Škoda. Hodnocení měnit nebudu, ovšem platí pouze pro první řadu.] ()

Fr

HOROROVÉ VEČERNÍČKY NA DOBROU NOC. Alespoň tak jsem to pojal já. A ,,čím víc noc, tím víc já bát“. Taková byla představa. V paměti zůstane hlavně JENIFER a pak IMPRIT, který ,,překvapí“ zejména tím, kolik hnusu se vejde do 58 minut…… HODNOCENÍ 1. SÉRIE: ***** 1x04 Jenifer (Dario Argento) // **** 1x01 Incident On And Off a Mountain Road (Don Coscarelli) / 1x06 Homecoming (Joe Dante) / 1x08 Cigarette Burns (John Carpenter) / 1x09 The Fair Haired Child (William Malone) / 1x12 Haeckel's Tale (John McNaughton) / 1x13 Imprint (Takashi Miike) // *** Sem si dejte ten zbytek ()

ricci.s

1x01 - Incident on and Off a Mountain Road ***** ; 1x02 - H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House **** ; 1x03 - Dance of the Dead *** ; 1x04 - Jenifer ***** ; 1x05 - Chocolate ** ; 1x06 - Homecoming *** ; 1x07 - Deer Woman *** ; 1x08 - John Carpenter's Cigarette Burns ***** ; 1x09 - The Fair-Haired Child ***** ; 1x10 - Sick Girl *** ; 1x11 - Pick Me Up **** ; 1x12 - Haeckel's Tale **** ; 1x13 - Imprint ***** ; 2x01 - The Damned Thing **** ; 2x02 - Family ***** ; 2x03 - The V Word *** ; 2x04 - Sounds Like * ; 2x05 - John Carpenter´s Pro-Life **** ; 2x06 - Pelts ***** ; 2x07 - The Screwfly Solution *** ; 2x08 - Valerie on the Stairs ** ; 2x09 - Right to Die *** ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream **** ; 2x11 - The Black Cat ** ; 2x12 - The Washingtonians **** ; 2x13 - Dream Cruise ***** ()

DaViD´82

Incident on and Off a Mountain Road 1/5: Neatmosferické, s nesympatickou hrdinkou, směšným záporákem a nefunkčními lekačkami. Na netu se válí stovky amatérských počinů o tom samém, akorát lépe vypadají i ubíhají.; Dreams in the Witch-House 3/5: Škoda, že to neskončilo rozražením dveří, bylo by to rázem o třídu lepší.; Imprint 4/5 Několik perfektních scén a nebýt otravného Billyho Draga, tak i slušně obsazené. Problémem Imprintu je, že námět má potenciál na mnohem kratší stopáž než v jaké je nakonec tvůrci servírován. Hodnocení se vztahuje k původní podobě jak byla odvysíláná v televizi, nikoli k trapně zcenzurované americké DVD verzi. ()

tombac

Snad mi nebude nikdo zazlívat, že mám u Masters of Horror koment a hodnocení, přestože jsem viděl jen Miikeho Imprint. Ale irituje mě, že ho nemohu okomentovat samotný, když byl prý vydán samostatně na DVD. Na začátek musím uvést, že jsem díky annoncím šel do kina na šokující podívanou, z které se mi možná udělá šoufl a někdy i odvrátím zrak. Ale jak se říká: očekávání může být zrádná děvka. Miikeho Imprint mi nepřišel moc šokující, nevybočující z režisérova "zvrhlého" standardu. Zmiňované mučení je celkem sugestivní a není na něho příjemný pohled, leč takové hrátky Asami v Audition ve mně vzbudily silnější pocit úzkosti a hnusu. Podání a sám příběh dle mého zapůsobí drasticky jen na méně otrlé. Občas se některé morbidní situaci kino zasmálo, což asi nebylo záměrem režiséra. Aby nedošlo k omylu - Imprint mě dost zaujal. Jen jsem od něho očekával - když ho obklopuje taková aureola kontroverznosti - vydatnější "lahůdku". Zkrátka typický úchylák Miike s překvapivým přídavkem v podobě výtečného Billyho Draga. ()

• V tretej epizóde (The V Word) druhej série hrajú hlavní hrdinovia PC hru Doom 3. (Sociopath)
  • Ve 2. epizodě 1. série s názvem "Dreams In The Witch House" nosí student stejné tričko Miskatonické univerzity jako měl Dr. Crawford (Jeffrey Combs) ve filmu Ze záhrobí (1986). (m.xFuck)
  • V 7. epizodě 1. série s názvem "Deer Woman" se detektiv Dwight Faraday (Brian Benben) zmiňuje o tajemném tvoru, který zabíjel v Londýně, čímž odkazuje na snímek Americký vlkodlak v Londýně (1981). (chaometic)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný…

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se…

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

21.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně…

Démoni

Démoni

17.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit…