Mistři hrůzy

(seriál)
  • Česko Mistři hororu (více)
Trailer
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

Trailer

strougy

Incident on and Off a Mountain Road 4/5, H.P.Lovecraft's Dreams in the Witch-House 5/5, Dance of the Dead 1/5, Jenifer 2/5, Chocolate 1/5, Homecoming 2/5, Deer Woman 3/5, Cigarette Burns 5/5, Fire Haired Child 3/5, Sick Girl 4/5, Pick Me Up 3/5, Haeckel's Tale 3/5, Imprint 2/5, The Damned Thing 3/5, Family 2/5, The V Word 3/5, Sounds Like 1/5, Pro-life 3/5, Pelts 3/5, The Screwfly Solution 3/5, Valerie on the Stairs 4/5, Right to Die 1/5, We All Scream For Ice Cream 2/5, The Black Cat 3/5, Washingtonarians 2/5, Dream Cruise 2/5 ()

JASON_X

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Většinou se jedná o příběhy nevážné, groteskní, s komediálními i satirickými prvky, plnotučně horrorové jsou v první sérii sotva dva tři, a to ještě horrorové jemně. A jsou natolik rozdílné, že jsem každý z nich okomentoval zvlášť. Rozptyl hodnocení od jedné do pěti, ale těch nadprůměrných je většina. ()

Shit

Jelikož sem zjstil, že začinám zapomínat co v kterým díle bylo, tak radši začnu s komentářem už teď. 1x01 Incident On And Off a Mountain Road /Don Coscarelli/ [****] sice nebylo nějaký extra dílo, ale byl to solidní typickej béčkovej horor s drsným zabijákem alá Frankenstein, kterej honí svojí oběť po temným lese, tu a tam někoho drsně zabije a je vidět celkem solidní porce brutality, ale vyloženě bát se u toho asi těžko někdo bude. 1x02 Dreams In The Witch House /Stuart Gordon/ [****] je oproti prvnímu dílu spíš takovej mysteriózní horor, sice na něm po většinu doby neni nic moc k vidění, ale některý lekačky jsou slušný a konec bych řek, že se poved hodně dobře zformovat. 1x03 Dance Of The Dead /Tobe Hooper/ [***] tuhle epizodu si pamatuju hlavně díky znovuzrození Roberta Englunda, tady je fakt libovej, skoro jak freddy, děj už je o něco horší, sice to působí docela temným a hororvým dojmem, ale nic moc z toho nevyleze, nicméně dobrej nápad se tomu upřít rozhodně nedá a konec je skvělej. 1x04 Jenifer /Dario Argento/ [*****] je zatim jedinej díl, kterej na mě zanechal opravdu hororvej dojem, z Jenifer šel fakt strach a osobně sem i po skončení epizody měl docela blbej pocit, tohle bylo fakt perfektní, i když se podle mě nejednalo přímo o typickej horor. 1x05 Chocolate /Mick Garris/ [**] Nevim jestli někdo Micku Garrisovi řek, že se točí hororovej seriál, ale na jeho epizodě to fakt moc poznat nebylo, spíš takovej thriller, ale ještě dost špatnej a ten konec asi chápe jen sám Garris. 1x06 Homecoming /Joe Dante/ [*] se zprvu tváří jako zombie horor, nicméně asi po dvou minutách z toho vyleze spíš takovej pohled Joea Danteho na válečnou politiku USA a do toho naprosto stupidně zasazený zombáky, který místo zabíjení volí v prezidentských volbách. Nejenže to s hororem má pramálo společnýho, ale ještě to je samo o sobě strašná kravina. 1x07 Deer Woman /John Landis/ [***] Po dvou nudných epizodách přišlo zlepšení v podobě takový mysteriozněhororový detektivky, ale příběh je bohužel trošku zbytečně rozmělněnej ve zdlouhavým pátrání a samotný vyvrcholení epizody je příliš krátký. 1x08 Cigarette Burns /John Carpenter/ [****] Carpenter + Norman Reedus, to prostě nemohlo dopadnout špatně. Skvělá atmosféra, dokonale působivej příběh o tajemným filmu "Le Fin Absolue du Monde" a ta závěrečná část začínající neskutečným useknutím hlavy mačetou, se prostě musí vidět. Ale mam takovej dojem, že sem pár věcí úplně nepochopil a některý časový skoky na mě taky nepůsobily moc dobře. 1x09 The Fair Haired Child /William Malone/ [****] Jedna z mála epizod, kde se dá i malinko bát a dá se to nazvat i hororem, dokonce několik scén ve sklepě jsou fakt výtečně hrůzný, bohužel je to ale trošku rozmělňovaný dost stupidním sblížením dvou hlavních postav a samotnej konec je bída, ale rozhodně mě potěšila po delší době fakt hororová epizoda se skvělou hudbou. 1x10 Sick Girl /Lucky McKee/ [**]. Parodie na horor nebo aspoň thriller a to se radší ani neubdu zmiňovat o tricích, to spíš vypadalo jako vtip, ale je teda pravda, že Lucky McKee tomu dal trochu žertovnější nádech, ale ne natolik aby z toho bylo něco jako braindead a tak to spíš půobí jako kravina, která nemá v tomhle hororovým seriálu naprosto co říct. 1x11 Pick Me Up /Larry Cohen/ [***] Zřejmě pokus o takovou menší vyvražďovačku, což o to daří se celkem slušně, ale tak nějak je to celý bez atmosféry a Larry Cohen se nějak nemoh odhodlat ukázat drsnější krvavou scénku a to na to měl docela dobrý příležitosti, docela škoda. Ale konec mě fakt dostal. 1x12 Haeckel's Tale /John McNaughton/ [***1/2] Takovej mix mezi Frakenstainem a braindeadem, bohužel tomu do obou filmů schází strašně moc. Stejnětak pointa je docela o ničem, ale ta šukačka byla docela drsná, stejně jako ten fakan, ten byl fakt vražednej, ale tak jako skoro každej z dílů mistrů horor i tenhle dost trpí tim, že se příběh rozjede až na úplným konci a to předtim je takový nemastný neslaný a moc to nezaujme.1x13 Imprint /Takashi Miike/ [****] Takeshi Miike je fakt kruťák, nebojí se ani těch největšách zvrhlostí a mučení v jeho asijským podání je fakt nemilosrdně dokonalý. Tohle se fakt dá vidět jen v asii a vůbec se nedivim, že některý slabší jedinci to nezvládli skouknout. Příběhově to je sice jen zajímavý a ne nějaký extra skvělý, ale přesto se jedná o jeden z nej dílů, ale na Jenifer to stejnak u mě nemá, i když tolik nechutný brutality sem už neviděl pěkně dlouho v takovým drsným podání. [Celkově] Určitě to byl zajímavej projekt, ale příště by to chtělo víc opravdových hororů než jen takovýho hraní si několika známějších a několika hvězdných režisérů. Velká část příběhů podle mě dost trpí tim, že nejsou dělaný na 50 minut, ale vyvíjí se jako normální 90ti minutový horory(nemyslim vyvražďovačky, tam se většinou de rychle na věc) a tim pádem na konečnou fázi, kde se právě láme chleba, zbyde tak malinkej prostor, že to sotva navodí hororovou atmosféru, natož aby to nějak ohromilo. Krom toho by to chtělo vyházet pár nemehel, co se spíš snaží prezentovt sebe jako nějaký bgeniální režiséry než aby natočili nějakej pořádnej horor. Taky mě docela zamrzelo, že nikoho pořádně nenapadlo udělat naprosto jednoduchou vyvražďovačku tak jak se sluší a patří, možná tak u Coscarelliho kousku se dá tak trochu o něčem taovým mluvit a nebo aspoň horor nabitej lekačkama. Nicméně i tak sem vcelku spokojenej, protože něco takovýho to na poli seriálů nebo sérií rozhodně chtělo () (méně) (více)

JohnCZ

1x01 Incident On And Off A Mountain Road - Klasická survival honička lesem, která neoplývá výraznou hororovou atmosférou, ale za to docela drsnými gore scénami (což není úplně můj šálek čaje). Naštěstí není děj úplně přímočarý a konec oplývá docela úsměvnou pointou. Jako úvod do této hororové antalogie slušné. 3/5 1x02 Dreams in the Witch-House - Zpočátku slušná atmosféra a zajímavý námět ala H. P. Lovecraft, ale vyústění poměrně nezáživné a přehnané a kromě zmínky o Necrocomiconu jsem se ničeho zapamatování hodného nedočkal. 2/5 1x03 Dance of the Dead Tak na tenhle kousek se nedívalo zrovna snadno. Hnusnej, odpornej dekadentní postapo svět jak vystřiženej z filmů z přelomu 80. a 90. let a ještě umocněný do absurdna. Dobře natočené, opravdu řádně úchylné a podpořené docela zajímavým dějovým pozadím. Jen ze všech těch světel a klipovitého střihu začne po chvíli bolet hlava. Rozhodně ne můj šálek čaje. 2/5 1x04 Jenifer Na to se dá říct jen: "WTF!" Úchylnost, u které je cca od poloviny jasné, jak dopadne. Zápletka je naprosto banální, svou zvráceností mi to připomnělo sci-fi Splice. Samotná Jenifer je výborně zahraná a maska je na pohled skutečně nepříjemná. Po čtyřech dílech ale stále čekám na onen avizovaný horor. Mistrovské to rovněž není, celá antalogie na mě prozatím spíše působí jako levný kanadský seriál z 90. let. Kvalita jednotlivých příběhů je těžce podprůměrná. 1/5 Pravděpodobně to zabalím. ()

dubinak

01x01 Incident On and Off A Mountain Road: Na začátek docela uspokojující, trochu nesmyslný příběh. I přesto to nebylo úplně k zahození. Věřte, že jsou v seriálu mnohem větší pohromy. 75% 01x02 Dream In the Witch House Vcelku atmosferická, mysteriózní, ale už poněkud neohromující epizoda. Něco bylo fakt přehnané, že se spíš smějete, než abyste se báli, ale konec ušel. 65% 01x03 Dance of the Dead Když se poohlédnu, něco zajímavého na tom bylo. Ale ten bordel okolo (v kameře, v hudbě a dost i v hercích) mě dost otravoval a už i kvůli tomu se mi na tento díl nelehko dívalo. 40% 01x04 Jenifer Zásadně nesouhlasím s tím, že to byl nejlepší díl první série. Vizáž hlavní záporačky byl v míře děsivý, ale víc nic. Kdo by mohl pořád vojíždět takovou zrůdu? 50% 01x05 Chocolate Docela nudná, ne moc hororově založená epizoda. 60% 01x06 Homecoming To byl zase Danteho paskvil. Nudný, trapný, v ničem zajímavý díl o zombie vojácích, kteří si přišli jen pro spravedlnost. 35% 01x07 Deer Woman Spíš komediální než hororová podívaná s docela šílenou pointou. Když přivřu oči a budu to brát jako takový malý FAIL tak 60%. 01x08 Cigarette Burns Tohle byl nejlepší díl z celé první série. Originální, nepříjemné a atmosferické. Postrašilo, pobavilo, překvapilo. 90% 01x09 Fair Haired Child Tuhle epizodu už si zcela přesně nevybavuji. Vím ale, že to nebyla pohroma a ten záhadný strašáček se mi velice líbil. :-D 75% 01x10 Sick Girl Souhlasím, že kdyby se to celé bralo vážněji, měla bych z toho lepší pocit, než když si producenti opepřili závěr směšnou scénou, která jako by vyvracela celé to dění v příběhu. Jinak to bylo originální a dosti šílené. 65% 01x11 Pick Me Up Pro mě nezajímavé a nudné. Asi jsem víc na příběhy s tajemnem a příšerkami. Záporáci působili tajemně asi tak jako moje odličovací souprava, co jsem dostala k Vánocům. Nuda, nuda. 40% 01x12 Heackel's Tale No, taky to nebylo to pravé ořechové. Nemrtví hrůzu přímo nevyvolávají, ale atmosféra nebyla až tak špatná. 60% 01x13 Imprint Další japapodivnost. Zpočátku to vypadalo slibně. Japonci své často se vyskytující gore scény prostě nezapřou. Od jisté chvíle to ale opět spadá do velkého WTF a je to velká trapárna. 55% 02x01 The Damn Thing Tajemný počátek druhé série. Nebylo to špatné, naopak začátek působil velmi lahodně, ale jak už jistě známe u hororového žánru, nic není tak, jak se zdá a konec byl trochu zklamání. 70% 02x02 Family Hned si vyplácáme to nejlepší z celičké druhé série. Pro mě absolutní jednička. 90% 02x03 The V Word O něco slabší epizodka s upířím námětem a trochu svérázným koncem. Nebylo to úplně k zahození, ale propracovanější děj by tomu neuškodil. 70% 02x04 Sounds Like Ničím zajímavý ani hororový díl, který sice po době 59 minut zabaví, ale nestačí to. 40% 02x05 Pro-Life Radikální taťka se rozhodne, že jeho dcera nesmí potratit. Neví ale o jakého potomka přesně jde. Zábavná blbůstka, kde se režie nebála popustit úzdu fantazii. 60% 02x06 Pelts Konečně jsme se taky dočkali trochu více té krve a nezlehčeného gore v docela zajímavém příběhu. Velké plus za jednu dosti masochistickou scénu, kterou tu nebudu prozrazovat. 75% 02x07 The Screwfly Solution Jedna z osobitějších epizod s určitě subjektivním názorem režiséra na ženskou rasu. :-D 60% 02x08 Valerie On the Stairs Tady se sází spíš na originalitu a hutnou atmosféru a působí to dobře. Taky se zde prosazuje trochu fantazírování, ale špatně se na to nekoukalo. 65% 02x09 Right to Die Trochu nudnější epizoda, to uznávám, ale mě to vcelku bavilo. Dokázalo mě to udržet celou dobu na prdeli a to je určitě dobré znamení. Chudinka manželka vypadala, jako kdyby vyskočila z pánve, ale její vizáž se mi líbila. 70% 02x10 We All Scream for Ice Cream Kravina, kam se podíváš. Příšerná nuda se střídá s příšernou trapností děje a celkově to působilo jak ze strašidelných historek pro děti. 30% 02x11 The Black Cat Poe je můj nejoblíbenější spisovatel, ale prznění jeho osoby tím, že ho producenti strkají do každé kraviny, kterou pojmou jako inspiraci z jedné jeho povídek mi příjde už docela ohrané. Ten příběh nic nedává a pointa byla úplně nesmyslná. 40% 02x12 Washingtonarians Kdo tohle mohl vymyslet. :-D Další blbost z kapsy Medaka, která neměla smysl a nudila od začátku do konce. 30% 02x13 Dream Cruise No a to nejhorší na konec. Achjo, já se tak těšila na japaduchařinu a ona to byla nakonec největší japatraparná, co jsem zatím měla tu čest vidět. Děs a běs. () (méně) (více)

• V tretej epizóde (The V Word) druhej série visí na stene v izbe jedného z hrdinov plagát k filmu Dracula (1931). (BlackTom)
  • V šiestej epizóde (Homecoming) prvej série je vidieť na náhrobku jedného z vojakov meno G. A. Romero. Režisér Joe Dante tak nenápadne vzdal hold priekopníkovi zombie hororu Georgovi A. Romerovi. (BlackTom)
  • V 7. epizodě 1. série s názvem "Deer Woman" se detektiv Dwight Faraday (Brian Benben) zmiňuje o tajemném tvoru, který zabíjel v Londýně, čímž odkazuje na snímek Americký vlkodlak v Londýně (1981). (chaometic)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (více)

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)