Batwoman (TV seriál)

Batwoman

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2019–2021, 27 h 59 min (Minutáž: 41–42 min)

Ruby Rose, Nicole Kang, Rachel Skarsten, Dougray Scott, Meagan Tandy, Elizabeth Anweis, Dakota Daulby, Brendon Zub, Camrus Johnson, Shalyn Ferdinand, Gracyn Shinyei, Rachel Maddow, Ryan Hesp, Gabriel Mann, Brianne Howey, Greyston Holt, Jay Clift, Demord Dann, Christopher Pearce, Sam Littlefield, Rachel Matthews, Amber Taylor, John Emmet Tracy, Jim Pirri, Mark Gibbon, Brandon Routh, Elizabeth Tulloch, LaMonica Garrett, Stephen Amell, Caity Lotz, Katherine McNamara, Candice Patton, Dominic Purcell, Tyler Hoechlin, Melissa Benoist, Grant Gustin, Jon Cryer, Matt Ryan, Tom Welling, Audrey Marie Anderson, Kevin Conroy, Johnathon Schaech, Erica Durance, Wentworth Miller, Sebastian Roché, Cameron McDonald, Kareem Malcolm, Tom Cavanagh, Garfield Wilson, Guido Furlani, Ted Cole, Jason William Day, Christina Wolfe, Chris Shields, Shelby Armstrong, Seth Whittaker, Nathan Witte, Kayla Ewell, Dan Zukovic, Amber Lewis, Sam Robert Muik, Alessandra Torresani, Jeryl Prescott, Kate Isaac, Viv Leacock, Bri Neal, Alex Zahara, Kwesi Ameyaw, Jason Asuncion, Ish Morris, Carmine Giovinazzo, Ron Selmour, Pete Antico, Dalias Blake, Brad Kelly

20/40 Batwoman sama o sobě je velmi zajímavá postava. Její původní verze sahá až do roku 1956 a její moderní inkarnace je tu s námi od roku 2006. Dříve to byla typická srandička ze silver age, jakých bylo na stránkách komiksů s Batmanem mnoho. Dnes je to jeden z hrdých členů široké Bat-family. Když komiksy s Batwoman vycházely pod jmény Grega Rucky a J. H. Williamse III byla to naprostá lahoda. Každý sešit ať už Detective Comicsu nebo sólové řady Batwoman byl skvělým výtvarným počinem, příběhy měly skvělou atmosféru, často dvoustránkové koláže bylo možné prohlížet celé hodiny. Skvělý byl crossover s Wonder Woman, budování vztahu s Maggs Sawyerovou... Ale po té přišel první animovaný film a nyní také hraný seriál v rámci Arrowverse. A ten je úplně jiný a pro milovníky předlohy je to čistá facka.(19.5.2020)

• M.i.k.e

první série konečně dokulhala ke svému konci a ač sem sledoval všechny seriály z tohoto universa (s vyjímkou Supergirl,která byla extrémně blbá a vydržel sem asi jen čtyři díly),tak další řadu už sledovat nebudu.Vlastně je mi záhadou,proč sem dokoukal tu první,protože ta je Supergirl hodně podobná,nudná,hloupá a bez náboje.Proti Ruby Rose nic nemám,ale tady zapadá do šedi a podprůměru a veze se se zbytkem.Ani ta akce,která dokázala občas zachránit Flashe nebo Arrowa je tady tak extrémně lacině televizní až z ní místy bolí oči...20%(18.5.2020)

Jasně, je to spíš rodinné drama o osudu dvou rozdělených sester se špetkou lesbické romance a komiksovým pozadím. Žádný díl není překvapivý nebo extrémně napínavý a není tu touha pustit si okamžitě další díl. Prostě žádná pecka nebo překvápko roku. Ale jinak celkem pohodová oddychovka ve stylu female hero seriálů, na kterých jsem vyrůstala (Černý Anděl, Alias) s Ruby Rose, pro kterou mám dlouhodobě slabost. Divácky nejoblíbenější díl s různými verzemi Supermana mě bavil nejméně, vůbec mi nezapadal do vybudovaného děje, ale na tom je přesně vidět, že zatímco já se těším z toho komorního dramatu a části, kdy na sebe hrdinka bere kostým, bych ani nemusela mít, ostatní diváci prostě očekávali poctivou akční komiksovku bez zbytečného plkání o rodinných hodnotách, a proto je hodnocení tak nízko. Pro mě každopádně skromné guilty pleasure. 60%(30.5.2020)

• - Ke konci epizody je k vidění rozhovor Batwoman (Ruby Rose) s Carou Danvers (Supergirl) pro časopis „Cats“. (Chevees)

• - Ruby Rose ztvárnila Batwoman poprvé v seriálu The Flash (od r. 2014), konkrétně v epizodě Elseworlds, Part 1 (2018). (SNCIS)

• - V seriálu můžeme vidět i skutečná tetování herečky Ruby Rose (Batwoman) – zbytek byl zamaskován make-upem. (fiLLthe3DD)