Reklama

Reklama

Batwoman

(seriál)
  • USA Batwoman
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2022), 35 h 36 min (Minutáž: 40–42 min)

Hrají:

Ruby Rose, Javicia Leslie, Nicole Kang, Rachel Skarsten, Dougray Scott, Meagan Tandy, Elizabeth Anweis, Dakota Daulby, Brendon Zub (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(51)

Obsahy(1)

Tři roky po Batmanově záhadném zmizení zavládne v Gothamu zoufalství. Bez maskovaného bojovníka jsou gothamské policejní složky brzy přemoženy kriminálními živly, proti kterým jsou ostatní bezmocní. Na scénu vstupuje Jacob Kane se svou bezpečnostní vojenskou firmou Crows Private Security a rozmístí po městě všudypřítomné střelce a milici. Nemilosrdné přestřelky mezi gangy si před lety vyžádaly životy Jacobovy první ženy a jedné z jeho dcer. Svou přeživší dceru Kate Kaneovou proto pošle z Gothamu pryč do bezpečí. Po potupném vyloučení z vojenské školy a letech tvrdého výcviku přežití se Kate vrací domů zrovna ve chvíli, kdy se Wonderland gang zaměří na otcovu bezpečnostní firmu a unese jeho nejlepší agentku Sophii Mooreovou. Aby Kate pomohla své rodině i celému městu, musí se stát někým, kým její otec pohrdá - bdělou strážkyní. S pomocí své dobrosrdečné nevlastní sestry Mary a mazaného Lukea Foxe, syna technologického mága z Wayne Enterprises Luciuse Foxe, se Kate Kaneová pokusí pokračovat v odkazu svého nezvěstného bratrance Bruce Waynea jako Batwoman. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (26)

LizianShaw 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál mě ze všech Cw potěšil nejméně. I přes hrozný pilot (chápu, proč feministické hlášky typu, Batman should be a woman odradíly většinu diváků), se to zezačátku drželo na docela dobré vlně. Samozřejmě je tu zase řada typických Cw klišé a nelogičností, jako např. zkušená bojovnice Batwoman nemá šanci, proti nějaké teenage holce s nožíkem, nebo případ, kdy Kate mohla chytit zločince jedním úderem (nebo i pouhý batarang), ale místo toho se ze srdce rozhodne, že raněný pár vteřin nemůže počkat (čímž zase dává zločinci šanci, aby opět propukly vraždy). Takhle bych mohl jít dál a dál, někdy je to fakt na hlavu. Je jasné, že to musí natáhnout na 42 minut, proto je formule Batwoman-prohraje-pak-dostane-povzbuzující-proslov-díky-kterému-vyhraje ideální. Obsazení je hrozné. Nevyžaduju bůhvíjaké výkony, ale jsem rád, když má každá postava nějaký účel. Ale vlastně mi stačí 2 věci - sympatický hrdina a hlavní nemesis. Ani jedno se zde nepovedlo. Ruby Rose se snaží vypadat co nejvíc drsně (teda batmanovsky), ale chová se jako naštvaný buldok. Herečka Alice sice umí hrát, ale má strašně groteskní scénář, a co mi vadilo nejvíce, je její nadužívání. Nemůžete dát hlavního záporáka série, do každé epizody, přičemž skoro v každé druhé proti Kate bojovala. Je to strašně repetitivní. S tím jejím scénářem mi také připadala jako parodie na Jokera. Jacob Kane to uměl zahrát, ale má strašně stupidní scénář, ať už jako angry dad nebo policajt, co dá všechno do toho aby chytil Batwoman (kde už jsme to asi viděli??), ale aby dokázal chytit pár zločinců, k tomu mu nevystačí ani komando o 100 mužích (...a ženách :) ) I přesto, že mu Batwoman několikrát pomohla, jí pořád vyhlašuje válku, a to už je po chvíli strašně otravné. Jediný herec, který se mi zalíbil a má celkem fajn linku je Luke Fox (doufám, že bude v budoucnu Batwing). Hrozné obsazení, s cringe scénářem a nudným záporákem (ale Hush se mi líbil) nedá dohromady skvělý seriál, hodný nástupce Arrowa. I přesto se na příští sérii těším, a to hlavně kvůli přeobsazení hlavní hrdinky (což samozřejmě musí být zase lesba... :D), možná vyhodí i Alice, a zajímá mě, jak z toho vybruslí, když se vše točilo kolem rodiny Kane. 40% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

první série konečně dokulhala ke svému konci a ač sem sledoval všechny seriály z tohoto universa (s vyjímkou Supergirl,která byla extrémně blbá a vydržel sem asi jen čtyři díly),tak další řadu už sledovat nebudu.Vlastně je mi záhadou,proč sem dokoukal tu první,protože ta je Supergirl hodně podobná,nudná,hloupá a bez náboje.Proti Ruby Rose nic nemám,ale tady zapadá do šedi a podprůměru a veze se se zbytkem.Ani ta akce,která dokázala občas zachránit Flashe nebo Arrowa je tady tak extrémně lacině televizní až z ní místy bolí oči...20% ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

21/40 Batwoman sama o sobě je velmi zajímavá postava. Její původní verze sahá až do roku 1956 a její moderní inkarnace je tu s námi od roku 2006. Dříve to byla typická srandička ze silver age, jakých bylo na stránkách komiksů s Batmanem mnoho. Dnes je to jeden z hrdých členů široké Bat-family. Když komiksy s Batwoman vycházely pod jmény Grega Rucky a J. H. Williamse III byla to naprostá lahoda. Každý sešit ať už Detective Comicsu nebo sólové řady Batwoman byl skvělým výtvarným počinem, příběhy měly skvělou atmosféru, často dvoustránkové koláže bylo možné prohlížet celé hodiny. Skvělý byl crossover s Wonder Woman, budování vztahu s Maggs Sawyerovou... Ale po té přišel první animovaný film a nyní také hraný seriál v rámci Arrowverse. A ten je úplně jiný a pro milovníky předlohy je to čistá facka. ()

cariada odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle bylo utrpení. Lesbická show nic víc. Nevím která postava byla otravnější ať už afektovaná lesba Kate či její strašný otec nebo nesmrtelná sestra Alenka. Náhradnice za hlavní postavu byla snad ještě horší a neskutečně se pletla s tou agentkou, která byla na zabití. Ten černošský poskok Barwoman byl taky hrozný., jediný kdo za něco trochu stál byla ta nevlastní asijská sestra. Celé je to jak pro mateřskou školku. Ještě že jsme u toho hrál hry a rychle to uteklo jinak bych to po pár dílech vzdal. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Jasně, je to spíš rodinné drama o osudu dvou rozdělených sester se špetkou lesbické romance a komiksovým pozadím. Žádný díl není překvapivý nebo extrémně napínavý a není tu touha pustit si okamžitě další díl. Prostě žádná pecka nebo překvápko roku. Ale jinak celkem pohodová oddychovka ve stylu female hero seriálů, na kterých jsem vyrůstala (Černý Anděl, Alias) s Ruby Rose, pro kterou mám dlouhodobě slabost. Divácky nejoblíbenější díl s různými verzemi Supermana mě bavil nejméně, vůbec mi nezapadal do vybudovaného děje, ale na tom je přesně vidět, že zatímco já se těším z toho komorního dramatu a části, kdy na sebe hrdinka bere kostým, bych ani nemusela mít, ostatní diváci prostě očekávali poctivou akční komiksovku bez zbytečného plkání o rodinných hodnotách, a proto je hodnocení tak nízko. Pro mě každopádně skromné guilty pleasure. 60% ()

Galerie (535)

Zajímavosti (12)

  • V seriálu můžeme vidět i skutečná tetování herečky Ruby Rose (Batwoman) – zbytek byl zamaskován make-upem. (fiLLthe3DD)
  • Ruby Rose málem ochrnula při kaskadérském kousku v důsledku vyhřezlé ploténky v oblasti krční páteře, musela podstoupit urgentní operaci a na Instagramu zveřejnila video z operace páteře. (LUKICKK)
  • Současná Batwoman Kate Kane debutovala v 7. čísle eventu 52 v červnu 2006, je židovka a lesba. Debut této Batwoman v animovaném filmu se odehrál o dekádu později v Batman vs. Robin (2015), větší roli měla v Batman: Bad Blood (2016). (NinadeL)

Související novinky

Batwoman našla novou Kate Kane

Batwoman našla novou Kate Kane

22.03.2021

Herečka Wallis Day (Krypton) byla oznámena jako nová posila do seriálu Batwoman. Ujme se pak postavy Kate Kane, kterou v první řadě hrála herečka Ruby Rose. Seriál v poslední epizodě odhalil, že… (více)

Batwoman zahodí postavu Kate Kane

Batwoman zahodí postavu Kate Kane

04.06.2020

Stanice CW zdá se vyřešila svůj nastalý problém v rámci seriálu Batwoman, který vznikl díky nečekanému odchodu herečky Ruby Rose z hlavní role. Ta důvody neuvedla, nicméně spekuluje se, že v tom… (více)

Ruby Rose opouští roli Batwoman

Ruby Rose opouští roli Batwoman

20.05.2020

Herečka Ruby Rose šokovala fanoušky oznámením, že končí v roli komiksové Batwoman od stanice CW. Role tak bude ve druhé řadě obsazena jinou herečkou, seriál si nyní dává pauzu, na obrazovky by se měl… (více)

Reklama

Reklama