Reklama

Reklama

Batwoman

(seriál)
  • USA Batwoman
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2022), 35 h 36 min (Minutáž: 40–42 min)

Hrají:

Ruby Rose, Javicia Leslie, Nicole Kang, Rachel Skarsten, Dougray Scott, Meagan Tandy, Elizabeth Anweis, Dakota Daulby, Brendon Zub (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(51)

Obsahy(1)

Tři roky po Batmanově záhadném zmizení zavládne v Gothamu zoufalství. Bez maskovaného bojovníka jsou gothamské policejní složky brzy přemoženy kriminálními živly, proti kterým jsou ostatní bezmocní. Na scénu vstupuje Jacob Kane se svou bezpečnostní vojenskou firmou Crows Private Security a rozmístí po městě všudypřítomné střelce a milici. Nemilosrdné přestřelky mezi gangy si před lety vyžádaly životy Jacobovy první ženy a jedné z jeho dcer. Svou přeživší dceru Kate Kaneovou proto pošle z Gothamu pryč do bezpečí. Po potupném vyloučení z vojenské školy a letech tvrdého výcviku přežití se Kate vrací domů zrovna ve chvíli, kdy se Wonderland gang zaměří na otcovu bezpečnostní firmu a unese jeho nejlepší agentku Sophii Mooreovou. Aby Kate pomohla své rodině i celému městu, musí se stát někým, kým její otec pohrdá - bdělou strážkyní. S pomocí své dobrosrdečné nevlastní sestry Mary a mazaného Lukea Foxe, syna technologického mága z Wayne Enterprises Luciuse Foxe, se Kate Kaneová pokusí pokračovat v odkazu svého nezvěstného bratrance Bruce Waynea jako Batwoman. (HBO Europe)

(více)

Recenze (23)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

21/40 Batwoman sama o sobě je velmi zajímavá postava. Její původní verze sahá až do roku 1956 a její moderní inkarnace je tu s námi od roku 2006. Dříve to byla typická srandička ze silver age, jakých bylo na stránkách komiksů s Batmanem mnoho. Dnes je to jeden z hrdých členů široké Bat-family. Když komiksy s Batwoman vycházely pod jmény Grega Rucky a J. H. Williamse III byla to naprostá lahoda. Každý sešit ať už Detective Comicsu nebo sólové řady Batwoman byl skvělým výtvarným počinem, příběhy měly skvělou atmosféru, často dvoustránkové koláže bylo možné prohlížet celé hodiny. Skvělý byl crossover s Wonder Woman, budování vztahu s Maggs Sawyerovou... Ale po té přišel první animovaný film a nyní také hraný seriál v rámci Arrowverse. A ten je úplně jiný a pro milovníky předlohy je to čistá facka. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Jasně, je to spíš rodinné drama o osudu dvou rozdělených sester se špetkou lesbické romance a komiksovým pozadím. Žádný díl není překvapivý nebo extrémně napínavý a není tu touha pustit si okamžitě další díl. Prostě žádná pecka nebo překvápko roku. Ale jinak celkem pohodová oddychovka ve stylu female hero seriálů, na kterých jsem vyrůstala (Černý Anděl, Alias) s Ruby Rose, pro kterou mám dlouhodobě slabost. Divácky nejoblíbenější díl s různými verzemi Supermana mě bavil nejméně, vůbec mi nezapadal do vybudovaného děje, ale na tom je přesně vidět, že zatímco já se těším z toho komorního dramatu a části, kdy na sebe hrdinka bere kostým, bych ani nemusela mít, ostatní diváci prostě očekávali poctivou akční komiksovku bez zbytečného plkání o rodinných hodnotách, a proto je hodnocení tak nízko. Pro mě každopádně skromné guilty pleasure. 60% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

první série konečně dokulhala ke svému konci a ač sem sledoval všechny seriály z tohoto universa (s vyjímkou Supergirl,která byla extrémně blbá a vydržel sem asi jen čtyři díly),tak další řadu už sledovat nebudu.Vlastně je mi záhadou,proč sem dokoukal tu první,protože ta je Supergirl hodně podobná,nudná,hloupá a bez náboje.Proti Ruby Rose nic nemám,ale tady zapadá do šedi a podprůměru a veze se se zbytkem.Ani ta akce,která dokázala občas zachránit Flashe nebo Arrowa je tady tak extrémně lacině televizní až z ní místy bolí oči...20% ()

LizianShaw 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál mě ze všech Cw potěšil nejméně. I přes hrozný pilot (chápu, proč feministické hlášky typu, Batman should be a woman odradíly většinu diváků), se to zezačátku drželo na docela dobré vlně. Samozřejmě je tu zase řada typických Cw klišé a nelogičností, jako např. zkušená bojovnice Batwoman nemá šanci, proti nějaké teenage holce s nožíkem, nebo případ, kdy Kate mohla chytit zločince jedním úderem (nebo i pouhý batarang), ale místo toho se ze srdce rozhodne, že raněný pár vteřin nemůže počkat (čímž zase dává zločinci šanci, aby opět propukly vraždy). Takhle bych mohl jít dál a dál, někdy je to fakt na hlavu. Je jasné, že to musí natáhnout na 42 minut, proto je formule Batwoman-prohraje-pak-dostane-povzbuzující-proslov-díky-kterému-vyhraje ideální. Obsazení je hrozné. Nevyžaduju bůhvíjaké výkony, ale jsem rád, když má každá postava nějaký účel. Ale vlastně mi stačí 2 věci - sympatický hrdina a hlavní nemesis. Ani jedno se zde nepovedlo. Ruby Rose se snaží vypadat co nejvíc drsně (teda batmanovsky), ale chová se jako naštvaný buldok. Herečka Alice sice umí hrát, ale má strašně groteskní scénář, a co mi vadilo nejvíce, je její nadužívání. Nemůžete dát hlavního záporáka série, do každé epizody, přičemž skoro v každé druhé proti Kate bojovala. Je to strašně repetitivní. S tím jejím scénářem mi také připadala jako parodie na Jokera. Jacob Kane to uměl zahrát, ale má strašně stupidní scénář, ať už jako angry dad nebo policajt, co dá všechno do toho aby chytil Batwoman (kde už jsme to asi viděli??), ale aby dokázal chytit pár zločinců, k tomu mu nevystačí ani komando o 100 mužích (...a ženách :) ) I přesto, že mu Batwoman několikrát pomohla, jí pořád vyhlašuje válku, a to už je po chvíli strašně otravné. Jediný herec, který se mi zalíbil a má celkem fajn linku je Luke Fox (doufám, že bude v budoucnu Batwing). Hrozné obsazení, s cringe scénářem a nudným záporákem (ale Hush se mi líbil) nedá dohromady skvělý seriál, hodný nástupce Arrowa. I přesto se na příští sérii těším, a to hlavně kvůli přeobsazení hlavní hrdinky (což samozřejmě musí být zase lesba... :D), možná vyhodí i Alice, a zajímá mě, jak z toho vybruslí, když se vše točilo kolem rodiny Kane. 40% ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

jedna hvězda je za úplně dementní epizodu s monitorem či co ... ach jo ... to byla kravina... ale jinak vedle toho je batwoman ten záživnější seriál ... a ne jen kvůli tomu, že tam hraje dost pěkných hereček ... Ruby Rose má své kouzlo ... ()

blazma 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že když se objevila Ruby Rose v roli Batwoman byl jsem nadšenej jak malé děcko. Nic méně seriál byl takovej, že ani nenatchnul ani nezklamal. Jakoby se bál udělat nějaký velký krok a držel se věcí na co jsou diváci zvyklí a to prostě začne nudit. ()

riza-do 

všechny recenze uživatele

Batwoman, moje od dětství nejoblíbenější superhrdinka, protože prostě ženská verze Batmana. Rudovlasá verze Batmana! A navíc lesba? Tak to je perfektní, to je cool, to prostě musím vidět. V zápětí jsem zjistil, že to vidět nemusím — zařadil bych to do takových těch odpoledních seriálů z dětství, takové to Smallville, Buffy, nebo třeba Dawson's Creek, jen zde není tak rozsáhlá romantická dějová linka (navzdory tomu jak proti LGBT postavě někteří hlasitě protestují). A hned se mi na to koukalo o poznání lépe. Není to žádná pecka, žádný vyvrhel, žádná černá ovce mezi trusem, prostě klasická komiksárna, ve které se postavy nechovají úplně logicky, s větším důrazem na rodinné drama dvou sester. ()

clint123 odpad!

všechny recenze uživatele

...lesbická herečka, no dobre človek to prgĺgne..... ale aj lesbická postava a Batwoman?.... to už teda nie...... klasický komiks je top, a ja sa ho strikne držím!.....ale tieto s pepáčením sračky nestoja za nič ...... ()

Wyrdas odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dohromady jsem viděl asi dvanáct dílů, z čehož polovina byla z první série. Abych to nějak shrnul... první série sice byla odpad, ale tak nějak čestný odpad. Druhá a třetí série byla pouze čisté a vydestilované zlo, bolest a utrpení. Místo popcornu lobotomie a do žíly duhovou plasmu. Jinak nevím, jak jinak by to někdo dokázal vstřebat celé. U mnoha seriálů člověk baží po dalším dílu ihned po titulkách, ale tady jen hlídáte hodinky. Na to, jak neuvěřitelně nic se tam neděje je stopáž doslova zabijácká. Samozřejmě místo nějakého příběhu, smysluplnosti, relevantnosti a nebo alespoň vhodných herců se dbalo na splnění kvót pro lesby, homosexuály, černoty a zaplnění záporáků bílými sviněmi. Úpadek dnešní doby je přímo katastrofický a obávám se, že můžou tlačit kolik nových filmů, potažmo seriálů chtějí... ale když se budeme chtít podívat na něco libového... budeme muset sáhnout do šuplíku z osmdesátých a devadesátých let. Jako milovník DC a explicitně Batmana (k němuž jsem Batwoman tak nějak počítal) musím říct, že jsem nejen zklamán, ale i znechucen. ()

Rian_witcher 

všechny recenze uživatele

Absolutně nesympatická anorektická lesbická vojanda si nechá (se svými nulkami zbytečně) přifouknout Batmanův oblek v oblasti prsou a snaží se vyřešit rodinný rébus. Aby toho ještě nebylo málo, tak roli vyhrála herečka, kterou to evidentně ani trochu nebaví. Rachel Skarsten v roli Alenky si tak lehce dokáže ukrást celou první sérii pro sebe. Kdo bude mít odvahu přežít prvních 5 dílů, bude "odměněn" stoupající kvalitou dílů a příběhů. ()

a0001 odpad!

všechny recenze uživatele

Hlavná postava batwoman vyzerá skôr ako zženštilý Bieber, ale tam všetky lezbické sexuálne klišé predstavy nekončia, naopak. Badskinnyfemboygirl dostáva v seriály priestor aj na jej milostné vzťahy a badshit akčné biťky, trápne mňauky rečičky a ďalšie infantilné, uplakané p.čky. Už len zhrniem, že dementnejší komks blábol som v život nevidel. ()

gustaw odpad!

všechny recenze uživatele

Bohužel představitelka je lesba takže tím pro mě po dvaceti minutách prvního dílu skončila celá série. ()

mapar odpad!

všechny recenze uživatele

Komiksy od DC u mě skoro vždy mají nějakou tu protekci, protože mám prostě ten vesmír rád. Říkám to jen proto, abych podtrhl, jak moc se musí autoři snažit, abych dosáhl takové úrovně znechucení. První řada ještě celkem šla a pro fanoušky DC to byla jistě snesitelná podívaná. Ovšem seriál se postupně dostal do stavu, kdy pozérství je důležitější než děj nebo postavy. Seriózně jsem začal hledat v titulcích, jestli se náhodou seriál nezačal točit v koprodukci s ČR. Pokud si opravdu nelibujete ve špatných seriálech, ruce pryč, tady není pozitivum pro nikoho ()

Hed94 

všechny recenze uživatele

Batwoman má super potenciál, ale rozhodně ne v tomto podání, stejně jako veškeré ostatní CW seriály i tenhle trpí přehnanou dětinčností a snahou diváka vzdělávat místo toho aby se prostor dával zajímavé příběhové lince. ()

Související novinky

Batwoman našla novou Kate Kane

Batwoman našla novou Kate Kane

22.03.2021

Herečka Wallis Day (Krypton) byla oznámena jako nová posila do seriálu Batwoman. Ujme se pak postavy Kate Kane, kterou v první řadě hrála herečka Ruby Rose. Seriál v poslední epizodě odhalil, že…

Batwoman zahodí postavu Kate Kane

Batwoman zahodí postavu Kate Kane

04.06.2020

Stanice CW zdá se vyřešila svůj nastalý problém v rámci seriálu Batwoman, který vznikl díky nečekanému odchodu herečky Ruby Rose z hlavní role. Ta důvody neuvedla, nicméně spekuluje se, že v tom…

Ruby Rose opouští roli Batwoman

Ruby Rose opouští roli Batwoman

20.05.2020

Herečka Ruby Rose šokovala fanoušky oznámením, že končí v roli komiksové Batwoman od stanice CW. Role tak bude ve druhé řadě obsazena jinou herečkou, seriál si nyní dává pauzu, na obrazovky by se měl…

Reklama

Reklama