For All Mankind (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2019–2020, 20 h 9 min (Minutáž: 48–76 min)

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Wrenn Schmidt, Chris Bauer, Noah Harpster, Olivia Trujillo, Spencer Garrett, Eric Ladin, Arturo del Puerto, Sonya Walger, Wallace Langham, Michael Harney, Nate Corddry, Megan Dodds, Dan Warner, Teddy Blum, Jason David, Rebecca Wisocky, Lenny Jacobson, Daniel Robbins, Colm Feore, Cass Buggé, Jeff Branson, Brian Stepanek, Deniz Akdeniz, Ryan Kennedy, Teya Patt, Ben Begley, Jessica Amlee, David Andrews, Jeffrey Muller, Steven Pritchard, Darin Cooper, Matt Battaglia, Edwin Hodge, Nick Wechsler, Leonora Pitts, Mel Fair, Michael James Bell, James Urbaniak, Benton Jennings, John Rubinstein, David Gautreaux, Scott Alan Smith, Jeff Denton, Jan Munroe, Henry Kissinger (a.z.), Laura Patalano, Frank Gallegos, Margarita Reyes, Walter Cronkite (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Richard Nixon (a.z.), papež Pavel VI. (a.z.), Nikita Sergejevič Chruščov (a.z.), Jurij Alexejevič Gagarin (a.z.), Stephen Jared, Saul Rubinek, Laura Long, Mark Ivanir, Charlie Hofheimer, Clint Culp, Ronald Reagan (a.z.), Ben Solenberger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (36)

Kinnaman válí, další herci zdatně pomáhají, seriál zpomaluje a zrychluje a soustředí se krom alternativního dobývání vesmíru také na alternativy ve společenských normách a stereotypech, které by se mohly změnit taky. Tzn. není to otravná propagace feminismu a minorit, spíš se tím tak pěkně kontrastuje doba, a Kennedyho sexuální aféra je jen takový running joke. Civilně a přesvědčivě jsou podány rodinné dopady a rozpady. Jako příznivec hard sci-fi jsem si dost užil naprosto věrohodnou techniku i soulad s reálnými ději v kosmu. A ta nostalgie, kdy NASA neznamenala úředníky a hlavně účetní jako teď...(25.12.2019)

Alternativní dějiny kosmonautiky, kde Sověti přistáli na měsíci jako první nabízí kvalitní mix dramatu i vesmírné akce. První muž se potkává s Mad Meny. Herecky není co vyčíst, Kinnaman to táhne a holky, které to ve feministické vlně vtlačí do popředí jsou fajn. Závěrečná potitulková scéna skvěle navnadí na další sérii. Prvotřídní práce.(21.12.2019)

Toto je jediný seriál, který mě z nabídky Apple TV zaujal. Zaměřuje se na alternativní historii, kdy Rusové vyhrávají vesmírné závody a dostávají se na Měsíc jako první. Američané samozřejmě reagují, ale ani to se neobejde bez komplikací. Vše se dost vyhrotí, takže se na Měsíci začnou stavět i lunární základny. Sledujeme osudy postav jak na Měsíci, tak na Zemi. Po pár nehodách se Američanům daří si upevnit své postavení, Rusové tam jsou jen minimálně. Děj se odehrává v letech 1969-1974. Na konci je skok do roku 1983. Dost mě to zaujalo a těším se na další sérii. Je to dost promakané a věnují se hodně detailům a dobové přesnosti. Na seriál mě částečně nalákalo i dobré obsazení. "Hi Bob."(22.4.2020)

Sweeeet. Vyborny NASA realismus svou uveritelnosti temer na hrane dokumentu. Muj prvni Apple TV kousek a hned takova pecicka. 8/10(22.4.2020)

černý kůň jablečné produkce,který zůstal skrytý za propagovanějším See a obsazením nabité Morning Show.Zprvu jsem tenhle seriál vůbec neměl v plánu,ale nakonec by to byla věčná škoda ho nevidět.Stejně jako všechny ostatní má i For All Mankind slabší chvilky,ale ve výsledku je to působivý,napínavý a místy hodně emočně silný kousek mixující alternativní vývoj dějin s Apollem 13.Nebudu hodnotit do jaké míry je vědecky správně všechno co se tam děje (počítám,že není),protože to vůbec nevadí.Na funkčnosti to téhle sérii nijak neubírá.Dokonce tu dobře funguje i to co je dnes v rámci politické korektnosti potřeba mít všude,tzn. máme tu černochy,homosexuály,ženská práva a máme je tu tak,že to nebije do očí a naopak to působí přirozeně v rámci místního alternativního vývoje dějin.Těším se na druhou řadu...80%(30.12.2019)

Mám rád kosmonautiku a mám rád alternativní historii. Seriál který kombinuje obojí je tedy zdánlivě ideální, ale stejně se nemůžu zbavit pachuti zmařené šance. Na třetí velký ruský triumf ve Vesmírném závodě Američané zareagovali stejně jako na dva předchozí. O žádnou skutečnou výhru nejde, závod dál pokračuje. Na Měsíc se létat nepřestane a v plánu je stálá základna. Kdyby se opravdu ubírala historie tudy, tak bych USA prohru i přál. Bohužel tahle zápletka deset dílů neutáhne. Místo aby se autoři zaměřili na rivalitu se zatvrzele triumfujícím protivníkem, zabrousili do mezilidských vztahů. Postavy jsou slušně napsané a dobře zahrané, takže to není vyloženě jalová linie, přesto trochu obyčejná a povrchně schématická. Kupříkladu v ženském týmu jsou mezi kandidátkami holka z plakátu, černoška, feministka, lesba a nakonec schopná kandidátka. Jedna z nich zažije tragickou nehodu. Hádejte která. Šedesátá léta byla dobou velkých změn a proto tady politický aktivismus nepůsobí tak násilně jako v jiných projektech. Přesto občas touha vyprávět dobrý příběh ustoupila snaze poučovat. Dobrým příkladem je rodinka mexických imigrantů, s níž si scenáristé očividně nevěděli rady a proto je pro děj úplně zbytečná.(30.12.2019)

Po prvním díle, který jsem viděl na podzim jsem věděl, že jde o čistou nudu. To bylo nějak jasné. Lidé si jasně stěžovali zase na nějakou ultra hyperkorektnost a podobně, takže jsem věděl, že to půjde silně mimo mě. Sice jsem tam nic tak hrozného nenašel, ale u mě spíše hlavně hrála roli ta neuvěřitelná nuda. I tak jsem chtěl dát šanci podruhé. Stalo se v únoru a skončilo to nějak stejně. Seriál mi neukázal nic, co by mě nějak nebo nijak zaujalo, abych měl motivaci sotva dokoukat onen díl nebo snad i celý seriál. Plus k tomu přidaná nová série, která nějak má asi smysl jako vykálené hovno. Je mi to tak nějak líto, ale co člověk nadělá. Za dva díly seriálu se nestalo v podstatě vůbec nic. A tím to hasne.(20.2.2020)

Díky Apple TV se začínám cítit jak pokroková holyúdská celebrita, protože můžu sledovat feministky a #metoo ve dvou seriálech, a ani mi to moc nevadí. For All Mankind má krásné scény alternativní historie, které člověka zapalují touhou říct si - "Tohle jsme mohli mít, a bylo by to boží." Co na tom, že na 10 minut reálných scén z vesmíru připadá tak 50 minut řešení toho, zda jsou lesby v NASA závadné, či jestli 50letá astronautka co bitchuje na každého získá důvěru hlavního protagonisty, či jestli dokáže černoška vydržet na základě stejně dlouho jako dva muži. Člověk aspoň zjistí že i astronauti se bojí, že nedokáži naučit své syny jezdit na kole, že i muži můžou mít na Měsíci nervy, atp. Opravdu, všechen tento crap by za jiné situace dělal seriál nekoukatelným, ale ty herecké výkony tam zkrátka jsou, jak z mužské, tak z ženské strany, a i když tam chybí naprosto pohled do zákulisí SSSR dobývání, a obecně tam chybí víc kosmu proti hlubokým tématům, těch několik minut koukání na přistávající měsíční základny a brouzdání lodí programu Apollo skrz vesmír člověk vnitřně často tak uspokojí, že přežije i 80 % dílu, kde dvě postavy debatují o svých snech a kouří u toho trávu. Jakmile je díl celý v kosmu, jako finále, je téměř bezchybný - a obecně i přes výtky, ženské charaktery opravdu dobře fungují, včetně chemie s muži. Co nefunguje, jsou problémy které řeší. 4*, těším se na druhou sérii a očekávám zlepšení.(2.3.2020)

Vizuální zpracování zcela fenomenální. Prokládání filtivního děje (díky za tu myšlenku, dívat se na dokument by zdaleka tak nefungovalo) reálným pozadím (historické/dokumentární záběry z Ostravy nebo Prahy byly dost povedené) funguje dokonale. Občas ke to sice zbytečně užvněné, ale velmi v mezích. Nejvíc otravná/zbytečná mi přijde linie s imigranty. Opravdu jsem nepochopil proč tam vůbec byla.(6.1.2020)

Marťan nejspíš spustil tuhle vlnu pomalu vyprávěnejch příběhů o lidstvu a jeho způsobu dobývání vesmíru a trefil se mi do noty. Pak následoval První člověk s excelentní scénou přistání Eaglu na Měsíci. For all Mankind je natočený a vyprávěný podobně, obsahuje minimum doočíbijících blbostí a tak je to pro mne stejnej zážitek, kterej navíc trvá dýl. Rozz-košš.(6.9.2020)

Perfektní nápad vytvořit alternativní historii, ale z velké části první série kopírovat skutečné události včetně větších či menších detailů, za které jsem neskonale vděčný. Jako fanda dobývání vesmíru je pro mě toto úžasná podívaná, která mě ale hned vtáhla i svou atmosférou, napětím, hereckým obsazením a parádní výpravou a efekty ve vesmíru. uvidíme jak se bude dále příběh rozvíjet a rozbíhat od skutečnosti, ale zatím úžasný.(30.12.2019)

Další série z alternativní historie. Sice nemá takovou kvalitu jako The Man in The High Castle, ale něco mi říká že seriál bude spíše silnější dalšími díly. Potvrdilo se to už v první řadě, poté když člověka navnadili prvními díly, tak měla série pomalejší tempo v druhé polovině, ale dokázali děj vygradovat na konci řady. Je škoda, že více si nepohráli s dějinami a že neřešili dětailněji prakticky 4 roční mezeru během, které vznikla lunární základna. Další problémem je příliš velká fluktuace postav a zvláště když některé postavy se objeví v jednom díle, ale další tři o ně ani nezavadíme. Hodně se tu řeší problematika rovnoprávnosti, emancipace žen apod. témata, což byla tématika ve skutečnosti. Ne že to do té doby nepatří, ale jako fanda scifi by mě bavila větší interakce s Ruskem, průběhu závodu - o nich v podstatě neslyšíme po celou první řadu. Je to trochu promrhaný potenciál, protože některé dějové linie (mexikáni, lesbičky) by nemuseli dostat tolik prostoru, obecně by tím série měla větší šmrc, větší spád. Ale to je prostě jen můj názor. Jinak se mi série líbila, má to silné obsazení, solidní dobové reálie, hudbu, scény na měsíci i v kosmu jsou udělány kvalitně. Věřím i tvůrčím týmu, Roland D. Moore je už veterán v této branži, na série pracuje i Naren Shankar, dokonce myslím že jsem v titulkách zahlédl jméno Denise Okuda, což je rovněž scénáristka z dob zlaté éry Star treku, nebo Allen Coulter, který má na svědímí The Sopranos, Boardwalk Empire z režiserského křesla. Takže co jméno, to osobnost. Vedle Expanse můj další seriál, který kvalitou má na to aby byl špičkou ve svém žánru. Do druhé řady nastavili tvůrci vysokou laťku kterou doufám budou zvyšovat.(20.1.2020)

Vymazlené ! Brilantně sepsané a zahrané, někteří - třeba Shantel VanSanten - tam podávají své životní výkony.(6.10.2020)

Seria 1 Vynikajuca zalezitost spracovania jednej z moznych alternativ nedavnej reality. ;) Pocstiva a prepracovana filmarcina. Klobuk dolu. Premakane psychologie a pohnutky postav, autenticke herectvo. Ovplyvnovanie a vyvoj vesmirneho programu najvyssou politikou, "pociatky" a tazke rozhodnutia pri jednotlivych vesmirnych cestach a takmer bezchybne zaverecne diely. Nie je to len solovka vyborneho Kinnaman-a, ale takmer vsetky zucastnene postavy, i tie z vedlajsich linii, dostavaju dost priestoru a teda je to hodne vyvazene. Od dramy, cez psychologicke a vypate situacie v thrilleri. Od pathviezdia z mojej strany to bol fakt iba kusok. Niekto to napali bez zavahania. Odporucam vsetkymi desiatimi a tesim sa na druhu seriu. 85%(16.10.2020)

Zajímavý námět. Solidní (občas urychlené) provedení. Vedle vesmíru se seriál možná až moc zaměřuje na rodinné vztahy atd.(21.12.2019)

Neuvěřitelně originální námět "cobykdyby", o kterým někdy musel přemýšlet každej, komu říkají něco jména Von Braun a Koroljov. Jenže takovýhle námět můžete zpracovat leda jako guiltypleasure pro geeky nebo odlehčenou mainstreamovou výtoč pro diváka, kterej prostě potřebuje na něco koukat u večerního pivka s párkem. Apple se zjevně nedokázal rozhodnout, kterou z těchto cílovek zasáhnout, a tak z For All Mankind vznikl jakýsi kočkopes plný až příliš kosmonadšeneckých, nerealistických, romantických, nelogických, otravných a chytlavých scén a příběhových linek. Patřím spíš mezi ty geeky, takže neustálý koukání na Saturn V je pro mě svátek, kterej pak smete za vlasy přitažený pinkání palivových nádrží vysoko nad měsíčním povrchem. Spousta dějových zvratů je zbytečných (smrt Baldwinova syna, celá imigrantská linie, atomovej táta, dojemný "americký" scény o tom, jak jsou všichni super a podobný píčovinky), další části příběhu jsou zase naprosto nevyčerpané (sovětský astronaut a snad všechny pohledy do fiktivního politického zákulisí). Z dalších linek typu homosexuálové v NASA a ženy-astronautky mám spíš rozporuplné pocity. Nesou asi poselství směrem k americké veřejnosti, které já jako liberální Evropan, kterej ví, že i ženská, černoška nebo lesba můžou letět v pohodě do kosmu, asi nemám potřebu tolik rozpitvávat, protože je to přece jasný. Zatím dávám 3*, ale je to spíš s velkým mínus. O jeho budoucnosti rozhodne, zda druhá série chytne za koule potenciál alternativní historie nebo upřednostní příjmy od pivkopárkovýho publika.(25.5.2020)

Poutavá alternativní historie, zkouknutelná takříkajíc na jeden nádech. Scénář skvělý tak, že i momenty, které jinde představují nudnou vatu a citové slinty jsou zde poutavě vyprávěné, takže vytváří celé sérii vyvážené tempo a hlavně propracovanou zápletku. Nakonec se člověk smíří i s mexickou dějovou liníí, která tam po čase aspoň trochu zapadne. Kinnamanovi konečně někdo řekl, jak má hrát, Wrenn Schmidt mi připomíná moji učitelku matiky, takže jí uvěřím i tu raketovou vědátorku a zbytek ancámblu taky super. Technicky slast, byť občas si tvůrci v rámci alternativní historie dovolí s NASA mašinkama trochu víc, než by v reálu zvládly ale tak...Kažodpádně ještě pár takových počinů a uvěřím, že může mít formát VOD i uměleckou hodnotu.(21.7.2020)

První dva díly byly na rovnou stovku, především onen epický úvodní twist hned v zdánlivě nenápadné předtitulkové pilotní epizodě, který určí ráz celého seriálu a na který jsem (zaplaťpánbůh) nebyl připraven. Závěr dílu druhého je pak dalším exkluzivním momentem, který ale bohužel už nic nepřekoná, protože přinejmenším od poloviny série se hraje víc na city, melodramata, genderová pseudoposelství, a logika dějová i fyzikální začíná čím dál častěji dostávat přes koule. Závěrečný díl se pak vysloveně nepovedl, protože tlačí nesmyslně na pilu v celé řadě ohledů, a paradoxně se ještě k tomu dost vleče. Škoda, i když jsem tušil, že to prvotní ohromení prostě může vydržet jen těžko. Přesto dám silných 80 % a druhou sérii rád, i když s lehkými obavami, zkusím. PS: Herecky naprosto vládne Shantel VanSanten, a Sarah Jones je i ve svých šestatřiceti absolutní zlatíčko s neuvěřitelně sexy chraplavým smíchem, naopak Kinnamanovi tahle role dle mého moc nesedla. PPS: Móresy s protáčením režisérů u jednotlivých epizod jsou zlo, které se podepsalo i na FOR ALL MANKIND. Please, make it stop.(17.4.2020)

Prekvapenie roka, po miernom zaciatku sa to ku koncu serie vysplhalo az na absolutny vrchol - aj v priamom suboji s Witcherom.(21.12.2019)

Strašně silný seriál. Vůbec bych nevěřil, jak mě může pohltit alternativní historie a jak může působit tak uvěřitelně, že člověk zapomene, že je to jen scénář a ne hraný dokument o skutečnosti. Závěrečná potitulková scéna první řady? To je lákadlo jak prase... A komu vadí linie imigrantů, ten by mohl použít svůj ptačí mozeček a uvědomit si, že seriál bude mít ještě pokračování.(19.1.2020)

<< předchozí 1 2