Super drbna

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (vypravěč) (více)

Série(6) / Epizody(121)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiální text distributora)

klapqua

Keď to pozerávala spolubývajúca, len som nad ňou nechápavo krútila hlavou. Potom som sa na to namotala a pozerala som asi dve série. Nadšenie opadlo a po čase som nechápavo krútila hlavou nad sebou samou. Čistý priemer s chodiacimi modelmi a modelkami, kde to klasicky telenovelovsky po júesej štýle robí každý s každým. Najlepšou postavou pre mňa bola Georgina, ktorá bola fakt podarená a je mi celkom ľúto, že jej nevenovali viac priestoru. A čo sa týka konca, príde mi to ako úbohá fraška, ale ok. Skrátka, nijak extra zaujímavý seriál, ale sem tam ozaj dobrá hudba, toť vsio ()

oSiSko

Videl som všetky diel a každý seriál, ktorého všetky diely som videl má u mňa 5 hviezd, inak by som to nepozeral. ()

lacerta

Viděla jsem pár dílů - a říkala si, že možná na ** by to ušlo. Ale pak jsem tomu chtěla dát šanci a zkouknout pár dalších dílů... až mě svrbí prsty dát odpad. Vizuálně - proč ne - tak trochu Beverly Hills. Ale děj? Vše se točí kolem jedné blbky, ze které jsou všichni odvaření, ač se chová jako kráva? Nechápu. ()

Amalberga

Dokoukala jsem skoro do konce druhé série, ale pak jsem se rozhodla se seriálem rozejít a nevrátit se k němu. Postavy jsou docela příjemné, ale děj a jejich vztahy jsou zbytečně nastavované a nesmyslné. Hlavní postavy už snad mezi sebou randily ve všech možných kombinacích. Vím dopředu co mě čeká a jak co dopadne, nemám žádnou motivaci v seriálu pokračovat, navíc na něj nemám čas, prostě chci jít dál. P. S. Jediný důvod proč se na seriál dívat je Chuck Bass. <3 ()

wdc

Drby, skandály, pletky ze životů mladé newyorské smetánky. Pokud vás toto téma zajímá, tak je to zajímavý a kvalitně provedený americký seriál. Většina scén je podobně jako u telenovel nepříjemná - je tam dost snobství a nemálo intrik a drbů a také přetvářka a lež. Sem tam zamilované scénky. Láska, soucit, pokora se tam občas objeví ale na můj vkus žalostně málo. Líbily se mi herecké výkony Leighton Meester a Ed Westwick. Je to docela líbivé a neztrácí to kvalitu ani po několika sezónách. ()

pseudo

co se očekává od teenage seriálu? problémy s láskou, hádky se spolužáky a rodiči, zlou černovlásku a ztrátu panenství. gossip girl má všechno a ještě něco navíc: prostředí luxusu. 40 minut saténu, krajek a bílého zlata ve stylových interiérech, to je jiný kafe než lehce upatlané cheerleadersky z one tree hill. gossip girl je seriálovou variací na nebezpečné známosti a tuhle stránku zvládá na jedničku. problém je v tom, že některé situace prostě nejsou uvěřitelné ani při nejlepší vůli. malá jenny zavolá svému sedmnáctiletému kamarádovi o 8000 dolarů a za pár minut je problém vyřešen. a když se rodiče mrtvého mladého muže dozvědí, že je serena zapletená do jeho úmrtí, prostě ji velkoryse uklidní a vše je zapomenuto. na druhou stranu - pravidlo žánru vyžaduje, aby divák krouilí hlavou a cítil se lepší než ty bohatý rozmazlenci. a to se gossip girl za pomoci notné dávky sexu, drog a intrik daří. ()

oceanic6

Zo začiatku sa GG tvári ako seriál iba pre dievčatá. Stačí však vydržať prvých 5-6 častí a ukáže vám svoju pravú tvár. Hádky o to , kto má drahšiu kabelku a šaty idú bokom a začína sa neuveriteľná dráma. Jednoznačne najlepšia možná náhrada za zrušené O.C., ktorá ho v mnohom dokonca aj prevyšuje. Intrigy, klamstvá a neuveriteľné vzťahové kombinácie aké tu ešte nikdy v rámci teenagerských seriálov neboli, naviac rozprávané úplne novým, odlišným štýlom ako v podobných seriáloch. K tomu prirátajte skvelý soundtrack ako to už pri takýchto seriáloch býva a dokonalý výber hercov. Už teraz je jasné, že nech si v budúcnosti ktokoľvek z nich zahrá v akomkoľvek filme alebo seriáli, stále bude všetkým známy ako TEN čo hral v GG. Jednou vetou na záver: Súčasný kráľ žánru teenagerských seriálov! 1.séria: 90% , 2.séria: 80% - prichádza to čoho som sa tak trochu bál po skončení 1.série, tvorcovia už miestami nevedia presne kadiaľ ísť ďalej a tak v druhej sérií nájdeme niekoľko momentov, ktoré sú naozaj slabé a niektoré zápletky, ktoré svojou umelosťou doslova bijú do očí. Našťastie je ich ale len zopár a zvyšok série je vysoký štandard, aký od GG očakávate. Zďaleka najväčším vývojom prejdú postavy Rufusa Humphreyho a Chucka Bassa. Druhý menovaný stále zostáva pre mňa najlepšie obsadenou a zahranou postavou celého seriálu. Záver druhej série sa vydaril naozaj parádne a dočkáme sa niekoľkých prekvapivých zvratov a načrtnú sa nové dejové línie, ktoré budú obsahom 3.série. Teším sa! :) ()

trinan_kop

Hanbím sa, ale mne sa to páči. Scenáristicky je to veľmi kvalitné, aj ako dramatický seriál je to super. Ak by som to mal porovnať s novým 90210 - tak tu je to omnoho menej sladké, kvalitnejšie zápletky, a hlavne Blake Lively. ()

Dangel

"Kdo jsem já? To je tajemství které nikdy neprozradím. Víte, že mě milujete x.o.x.o vaše Gossip Girl" Tento seriál jsem si zamilovala ani nevím proč. Ze začátku byl trochu nudný, ale když se "rozjel" začal mě bavit. Ted už sleduju životní osudy těch rozmazlenejch spratků asi s větší rezervou :) ()

xhonza5

Skvělý seriál. Bohužel český dabing ho výrazně posunul na nižší úroveň, proto jedině v originále! Skvělá myšlenka, která stále překvapuje, skvělá hudba, prostředí. ()

Medic.Droid odpad!

Ale ne ! Po pár dílech Smallville jsem se rozhodl, že nebudu na tak špatné seriály koukat. A tak jsem z nudy dal na radu kamarádky, která je tímhle seriálem nadšená. Donutil jsem se na 3 díly mrknout. Dokoukal jsem 1/2 dílu. Asi bych to nevydržel, kdybych si furt neříkal že to bude lepší. Ale to se nestalo. A ani nestane. Tenhle odpad patří tak hluboko, že se k němu nedostanou ani červi, žížaly a nadopovaní medvědi s buldozerem. Vážně odporné ! ()

Aniii odpad!

Málo co mě tak rozčílí jako banda rozmazlených znuděných náctiletých milionářů, jejichž největší starostí je v jakých šatech půjdou na páteční party a jestlli pojedou bílou nebo černou limuzínou. Brečí, protože je na ně naštvaný kluk, kterého podvedli s jeho bratrem apod. A to nazývají "problémy". Ke mě zatím život nebyl moc krutý, ale jejich problémy bych chtěla mít. A tohle budeme pouštět 13-ti letým holčičkám? Není divu, že je dnešní mládež tak deprimovaná. Vrcholem všeho je hlavní hrdinka cool super drbna. No to mě po... ()

h.madlenka

Guilty pleasure, které se nehodlám vzdát. Velkou část seriálu tvoří móda, a v tom se mi Gossip Girl líbí mnohem víc než Sex and the City o čtyřicátnicích, které pořád neví, co se životem. Je to pravda: třetí sérií už to začalo být trochu vyčpělé, a taky začíná být těžké sledovat, kdo s kým už byl (téměř každý s každým) a kdo s kým ještě ne. Poslední díl ale naložil takovou dávku otázek, že mě to málem odstřelilo. Netrpělivě čekám na čtvrtou sérii! [-----] Kolosální zklamání. Ačkoliv začala až překvapivě dobře, už po pár dílech začala opakovat známé zápletky. Gossip Girl už po třech sezonách nemá moc co nabídnout - bohužel. Škoda - potenciál by tu určitě byl, ale jakýkoliv charakterový vývoj se zastavil už před notně dlouhou dobou, a Upper East Side, jak se zdá, nemá tak širokou variaci skandálů, jak to na první pohled vypadá. Jedna hvězda dolů. ()

Franzi

jojo, první série. to jsou serena i blair ještě hezké, chuck zákeřný, dan sympatický. Ovšem druhou sérií počínaje se z postav stanou parodie se¨be samých, polovině hereckého štábu máte chuť dát okamžitě přes hubu, a navíc už jim to ani nesluší. A pak začnou vylézat ty nedostatky, které člověk předtím laskavě přehlédl - podivné skoky v ději, nelogické chování postav a podivní funkce gossip girl - a narozdíl od Pretty Little Liars vás ani nezajímá, co to je. Pokud se seriál ve čtvrté sérii nevzmuží, přijde miminálně o jednoho diváka - mne. A to je bude všechny jistě zatraceně mrzet. ()

moviev

Mé hodnocení se týká hlavně první a druhé série. V tomto období byl seriál Gossip Girl mým nejoblíbenějším, ale třetí série mě naprosto zklamala a dokoula jsem jí snad jen z povinnosti. Na čtvrtou už jsem nenalezna chuť, ikdyž kolují zvěsti, že je lepší než třetí. Hodnocení měnit nechci, takže za první dvě série *****. Možná bude něco pravdy na tom, že v nejlepším se má přestat... ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy