Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Marsia

Na seriál jsem se koukala skepticky a vždycky to byl jen takový doplněk, když najednou nebylo na co koukat. Ale některá hudební čísla jsou naprosto skvělá a musím si je pouštět znova. Dějově je seriál na tom mizerně, klasická americká blbost o střední škole , ale to převáží písně. A o nich je seriál především. A kupodivu mi to stačí. Po tom, co se v seriálu objevil Darren Criss aka Blaine, se moje záliba zvedla o 100%. Jeho vystoupení jsou něco, na co v každém díle čekám. Takže z původních 3* jsou to teď 4* :) ()

Martass21

Je to hrozně barevný, hrozně blbý (omlouvám se, ale manželka, co 4 měsíce dělá před manželem, že je těhotná, i když neni-votafak?), hrozně korektní, je tam vozíčkář, co zatim ani jednou neřek "Timmy", při sledování si připadám jako jedinej gay na vsi, ale pochopil sem, co to opravdu je guilty pleasure... PS: A až se v seriálu objeví Julie Andrews, dám tomu pět hvězd :) ()

Luckyboy

Když si odmyslím ty písničky, tak je ten seriál v podstatě takový puding s vanilkovým cukrem, do kterého dáte místo piškotů čokoládové oplatky, banány, na vrh nasypete lentilky a ještě na to všechno naplácáte extra sladkou pařížskou šlehačku. Že to je tak sladké, že by se z toho 9 z 10 lidí pozvracelo? Já to pozřel naprosto bez potíží. Možná proto, že jednak se tu a tam vyskytnout věci trochu hořké, a tudíž ten puding můžete zapíjet extra hořkých Radegastem, který to trochu neutralizuje, a jednak je tam hudba a tanec, což spolehlivě otupí Vaše chuťové buňky. Na plný počet to není, ale na silné 4* určitě. A hlavně Sue Sylvester rules :-). Podobné hlášky jsem už dlouho neslyšel. Druhá série. Po třetím díle musím s hodnocením dolů. Už to nemá šťávu jako první série a začíná to být opravdu patetické. Proti emocím nic nemám, ale nesmí to vypadat amatérsky. ()

DandaPiper

Nuda, nuda, písnička, vata, nuda, písnička nuda...a vata. Každej básnil o Glee, jako o něčem neviděným a skoro dokonalým, ale pravdou je, že je to šílenej průměr. Zachran´uje to akorát Jane Lynch a Chris Colfer. Nevím, viděl jsem jen první sérii, ale přijde mi, že se to zatím něják nerozjelo. Písničky nejsou nejhorší, ale že by se mi nějáká joo líbíla se taky říct nedá (možná tak 4-5 z celkové série, což je docela málo) a Leu Michele nemůžu jak vidět, tak ani slyšet...nesympatická to dívka. Tři hvězdy, uvidíme, jak to dopadne po nebo během série druhé...EDIT: druhá série byla horší než ta první, třetí lepší než první a druhá dohromady a čtvrtá, čtvrtá byla ze všech nejlepší, konečné to má nějáký drive, nějáký spád a taky - Kate Hudson a SJP, ty mě hodně bavily! EDIT 2: S1=3/5, S2=2/5, S3=4/5, S4=5/5, S5=4/5, S6=3.5/5 ()

MartinaGaz

Seriál se ze začátku vyvíjel slibně, avšak ke konci 1. série se mi zdál stereotypní…Sue se neustále snaží potopit pěvecký sbor. Žádný dějový vývin směrem dopředu, v každé epizodě to samé. Dál už jsem přestala seriál sledovat. První * dávám za pěkně zpracované písničky a druhou * dávám pro herečku Jane Lynch, která hraje trenérku Sue. Je to opravdu vydařený herecký výkon. Sue je prostě správná mrcha a jako jediná dává seriálu potřebnou šťávu. ()

xpaja

Nebýt hudby byla by to střašná blbost. Děj to nemá absolutně žádny, moralizuje to, je to politicky korektní a dle toho i obsazené. Ani hudebně to není zrovna můj šálek kávy. Většinou jde o pop nejhrubšího zrna a něco zajímavějšího a žánrově odlišného se objeví zřídka. I přesto dám díky hudební složce 45% , jinak bych šel tak na polovinu. ()

davistercz

Zajímavý seroš s hudební a humornou kombinací. Nevim, jestli bych tu měl začít komentovat ohledně děje.. což podle mě asi nemá. Jenže v tomhle případě to opravdu nevadí.., "Glee" je v něčem tak super, že i na děj zapomenu a budu si radší přehrávát všechny písně v mé hlavě. Velké plus tomu, kdo se na seriálu podílel a ještě větší plus hercům a písním, které zpívají... ()

PrincessB

Ano, ono to ze začátku bylo moc pěkné. Školní prostředí, outsideři, řešení homosexuality, rasismu atd.Tím se Glee lišilo (a to se nám na Glee líbilo). Hlavní na něm ale stejně bylo spoustu těch výborně udělaných vystoupení a písniček. Teď už mi Glee připadá vyčpělé, písničky - i přesto, že dobře odzpívané - nemají takové grády a vystoupení už vůbec nezaujmou. Vážně se tak zhoršilo, nebo posadili svou laťku začátkem až moc vysoko? Bohužel, příběh je čím dál tím víc o ničem o vtipných momentech ani radši nemluvím. Nicméně Lea Michele má úžasný hlas a jsem také moc ráda za roli Darrena Crisse, který se tak alespoň trochu zapsal do podvědomí více diváků. Nakonec dávám dvě hvězdičky - jednu za seriál a druhou za hudbu. ()

FRANTACZ1

Po 3 dílech (které stačily). Jako hudební a taneční čísla z pohledu neodborného asi jo, ale když srovnám všechno ostatní se srovnávaným a přitom často odpad!ovým seriálem První krok, tak tam se mi to zdá reálnější a přirozenější (teoreticky možná i s ohledem na českost, i když bych o tom subjektivně spíš pochyboval), a i nehudební a netaneční část se počítá (u mě holt s větším důrazem). ()

kitagawa

Viděna část první série a celá třetí - hudba je skvělá, pěvecké i taneční vystoupení jsou v podstatě bez chyby. Ale někdy je to fakt až moc ... ani nevím jak to nejlépe vyjádřit.... Prostě je to strašně emocionální. A někdy je to fakt protivné. ()

FREEWHEELER

To bola takáá chujovina s vycerenými zubami a sprostým chovaním, divím sa tým hviezdám za hosťovania, a netuším prečo som dal poctivú 1*. ()

DarkSaint

Ešte nič podobné v seriálovej podobe tu nebolo. Asi preto ten úspech. Bez hromady klišé, nudných, poučujúcich momentov, zachytávajúc každodenné problémy študentov...To je tiež fajn. A muzikál. V tom ohľade som čakal viac čísel zo štýlu oldies, broadway...nevadí. Aj keď kvalita seriálu sa zo série na ďalšiu zhoršuje, stále to má u mňa nejaké to miesto. ()

7suede7

Vela kritiky sa hrnie na tento serial ale ja osobne ho mam velmi rada.Spev aj choregrafia je super,ma to dynamiku.Americka naivita,popripade ich jednoduchost mi absolutne navadi. Je to prijemne na pozera nieje to o zabave aj vaznosti. Samozrejme tak ako vo filmoch a u serialov to vacsinou byva, ze ich pokracovanie nie su take ako prvotiny. Ale aj druha seria je dobra ()

HolkaVBotech

Tohle téma tady už párkrát bylo, taky tady ještě párkrát bude, proč by si Glee mělo zasloužit naši pozornost? Je totiž perfektně zpracované. Hraje hodně na to, jak aktuálně reaguje na hity a události, které zrovna hýbou světem a na to se zkrátka pěkně kouká. Seriálu nechybí trocha toho sladkobolného dramatu, párkrát se dotýká i vážných témat a je tak nějak pěkně poučný. Proč ne. Jde o odpočinkovou záležitost. A Jane Lynch je zase ulítlá, tak jak ji máme rádi. ()

Charlinka

S ubývajícími sériemi ubývá také hodnocení. Z komentářů zde vidím, že ti kdo viděli pouze první sérii hodnotí seriál lépe než ti kdo viděli více. A je to pravda. Když jsem se na seriál začala dívat (předtím než kolem toho vzniklo velké BUM), přišlo mi to jako zajímavej seriál s dobře rozehranými postavami (kluk na vozíčku, šíleně ambiciózní židovka, gay s neuvěřitelnýma vejškama apod.) bohužel co začalo jako něco dobrého a nového se brzo dostalo na úroveň normálních teenage seriálů a později ještě níž. Postavy se začali chovat iracionálně a naprosto proti jejich povaze, ze začátku smysluplné zpívání se změnilo v High School Musical se směšnou teatrálností a postupně se seriál propadl tak, že ho dnes řadím mezi seriály typu Hannah Montana. Důvod proč se na něj stále dívám je pár postav, které mi trochu přirostly k srdci a Darren, který bohužel zatím jako jediný ze Starkid má nějaký větší úspěch. ()

ajusinka14

V Amerike poriadny hit a ja osobne sa ani nečudujem. Tento seriál milujem od prvého dielu. Zakomponovať pesničky či už známe alebo nie tak veľmi známe do filmu a spojiť lyrics s dejom bol proste perfektný nápad. Spoznala som vďaka nemu kopec skvelej hudby čo je pre mňa mne ako aj hudobnú fanúšičku radosť pozerať. Rozoberajú sa tam všetky možné problémy cez šikanu, drogy, homosexualitu atď. Myslím, že je to dosť dobre spracované, keďže veľa deciek si tým počas školy prechádza. Je pravda, že z toho spravili tak trochu presladený čaj, ale aj ten sa dá vypiť. ;) ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho