Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

hazaba

Mezi jedny z nejlepších seriálů řadí tento počin hudba a choreografická čísla. Svým způsobem i napovídá, jak to vypadá na americké střední škole, i když v jiných seriálech (např. 21 Jump Street) či filmech to už bylo tiscíkrát zobrazeno. Člověk si ale stejně stále říká: díky za fungování našich středních škol, kde takové kastovnictví (zatím) není. Samozřejmě že děj jednotlivých epizod je prostinký, ale když člověk přijde zbitý z práce a pustí si jeden dva díly, tak ho to dokonale nabije. ()

Radek.SCH

Televizní jako Muzikál ze střední, ale tohle je seriál, takže... ale i tak ne. Děj skoro žádný, což by se dalo od "muzikálu" čekat, no ale jen kdyby se tam 80% času zpívalo, což nehrozí.. - 40% ()

fixaman

Dal bych čtyři hvězdy, protože seriál je to docela příjemný.. Ale hvězdu dolů dávám za to, že nejvíc jsou vidět a hlavně slyšet dva lidé, kteří zpívají z celého castu jednoznačně nejhůř :-/ ()

vickeyek

Zpočátku jsem se nemohl zakoukat. Celý seriál mi přišel jako tak do očí bijící hovadina, že jsem se opravdu musel nutit do šesté, sedmé epizody a zvažoval jsem, že se přestanu dívat úplně. Naštěstí jsem tak neučinil, protože jsem si k tomuto blábolu (ano, přiznejme si, že je to kravina) našel cestu a teď mi zpříjemňuje moje smutné chvíle. A když se u seriálu směju, přestože jsem sám ve svém pokoji, tak to už považuji za úspěch. Sue (se svou teplákovkou), Schue (se svými vlasy a prořízlým úsměvem) a ostatní mě utvrdili v tom, že žádná z postav NEMÁ být normální. A taky že jsem zatím na žádnou normální postavu nenarazil (bylo by to pro mě nyní zklamáním). Hvězdu ubírám za ten rozjezd... časem však možná doplním (a už je to tady...) ()

STina1

Priznám sa, že vždy keď vidím čo i len 5 min z nejakej epizódy, strácam sa, som v lese, stratená v nejakom divnom svete, kde nechápem, čo na tomto dokáže americká mládež vidieť. Na druhej strane, stále lepšie ako fenomén trblietkavých a vzdychajúcich upírov. Koľko ľudí, toľko chutí, avšak mňa osobne ani po niekoľkých márnych pokusoch tento seriál nezaujal. ()

studo

Prvá séria bola 100% záležitosť, druhá stála za starú bačkoru. Tretia sa snaží vrátiť naspäť, no nevie sa proste vrátiť k tej jednoduchej atmosfére prvej série. Škoda. Z hudby sa stále dá niečo vybrať... ()

Leleta

Divákům, kteří pubertě už zamávali, může děj Glee připadat stupidní, a on asi taky trochu bude. Ale tenhle seriál je hlavně o hudbě a tanečních kreacích, což se tvůrcům vyvedlo vrchovatě. A zbytek je už jen nutná vata okolo, u které je asi lepší neuvažovat, že tenhle seriál někdo bere vážně. P. S.: Hvězdičku navíc si zaslouží Jane Lych, která coby superzlá trenérka zastupuje všechny, kteří by těm ufňukaným Gleekům nejradší fyzicky ublížili. ()

Ydrosten

Pokud bych měl hodnotit jen a pouze hudební čísla , bylo by to na 3 hvězdy. Bohužel se seriál věnuje všemu možnému a pokud nezpívají a netančí , je to k zblití. Nic , nic , zpěv , nic , nuda , nuda , nuda , nic , tanec , nuda , nuda , nuda , podraz , špína , nuda , nuda , podraz , nic , nuda , zpěv , nuda - konec prvního dílu ( a tohle se opakuje v každém díle ) ()

ElStupido odpad!

Je mi upřímně líto každého, komu se tohle líbí. A posílám jim srdečné pozdravy do ústavu pro retardované, psychicky narušené a dementní lidi. ()

KHkomiks odpad!

Seriál, který mě neuvěřitelně sere. Buzerantský gleeblaf. Nenávidím tenhle High teplej Šulin muzikál s vyjebanou prdelí, debilním scénářem a bandou jetejch bukvic a barbín. Chcípni Glee...Masturbace do kříže u gay porna a anální sonda, chudáci ovce a gumový panny. ()

Heroine odpad!

Zdaleka nejsem znalec seriálu, ale opravdu poctivě nesnáším všechny covery písniček, které z tohohle seriálu vylezou. Je to něco nechutného, zpěv je odporný, lidi jsou nesympatický, hnusní, seriál je plný propagandy a slizké pseudo-tolerance, ale úplně, úplně nejhorší, jsou jejich verze písniček od Queen! Nedivila bych se, kdyby se Freddie hnusem obracel v hrobě! ()

kerkulka odpad!

Hlavní "hrdinka" mi je vysloveně protivná, všichni jsou tací hrozně strnulí a nudní a prakticky se tam vlastně nic neděje. Zabiják času, k užití tak maximálně když chcete něco málo víc, než jen koukat do blba např. při líném ránu v kocovině, jinak se to nedá. Sladce ulepená estráda nudné odpudivosti. ()

Toka

|| 1. série – 85% Děj může na někoho působit otravně a křečovitě, ale mě přijde fajn se vžít do studentů střední školy v Americe a jejich dramatech. Moje byla oproti tomu dost nudná. Navíc je to perfektní prostředí pro rozmanitost, ke které se tvůrcům skoro pokaždé povedlo vložit dokonale odpovídající píseň. Zmíňěná rozmanitost je ale do očí bijící, viz gay, černoška, asiati, mrzák a těhulka. To je kapitola sama pro sebe. Samozřejmě celé Glee stojí na hudbě, která ale tvoří s dějovou linkou harmonii a daří se jím vyvolávat emoce všeho druhu. Co se týče samotných coverů, hudebně nemám co vyknout, je to skvost pro uši – snad kromě otřesnýho výstřelku s "Highway to hell". || 2. série – 85% Druhá řada kvalitou děje odpovídá té první. Pořád je to prostoduché, ale nenáročné a dobře se u toho relaxuje. Na druhou stranu musím vytknout scénář z hlediska vztahů. Ke konci řady už jsem měl velký problém sledovat neustále se měnící milostný n-úhelník. Co se týče hudební výplně, druhá řada má své dobré i špatné momenty. Krok k originálním písním proběl na výbornou. Nečekal bych, že to lyricky bude tak silný zážitek, písnička "Loser Like Me" si mě vážně získala. Mezi špatný moment bych zařadil výběr hudby z muzikálů. Těch výrazně přibylo a tím vynikla jejich silná repetitivnost. Mě opravdu všechny ty muzikálové písně zněly stejně. ()

JimiH

Po třech dílech říkám: Vhau! Napůl parodie na všechny kliše muzikálu, včetně vtipných odkazů na Hannah Montanu a High School Musical, narozdíl od obou jmenovaných však má seriál opravdu zajímavé nečernobílé postavy. Jenže velmi brzo se ze seriálu stalo to, co parodoval. Většina příběhová klišé se naplnila. V oblasti muziky se místo znovuobjevování dávných hitů nabízelo až příliš současného popu a tím se stal servilní prodlouženou rukou marketingových oddělení hudebních vydavatelství. Velké zklamání. ()

Grepfruit

Chytlavé, příjemní herci, obzvlášť půvabně ztřeštěná Jayma Mays a hlavně komicky podané stereotypy amerických středních škol(evropanům to musí připadat vtipné). A i když mi většina hudebních čísel moc neřiká(žánrově) tak i přesto jim po technické stránce není takřka co vytknout. Nejlepší hudební čísla: Rehab(101), Can't Always Get What You Want(113). Edit: po zkouknutí druhé řady musím hodnocení snížit na 3. hvězdy. ()

Yojimbo

Je to vlastně strašně schematický seriál, v kterém parta "looserů" zpívá a řeší své problémy (většinou zpěvem, ehm). Hezky se na to kouká, ale po většinu času se komediální rovina seriálu zrovna neprojevuje a to je skutečně škoda. Sestava školního sboru se skládá z typických postaviček štředoškolského prostředí, ideálně smíchaní ti hezcí s ošklivými, úspěšní s méně úspěšnými, etnicky různorodí... Ale natočeno je to pěkně, to se musí uznat, navíc Jane Lynch v roli záporačky - trenérky roztleskávaček je dokonalá! ()

Blaogranas

Tak Glee mi připadá jako pořádná houpačka. Šanci jsem tomuto počinu dal právě kvůli hudebnímu nápadu. První díly byly takovým příjemným oťukáváním, ale pak mi to celé začalo jít příšerně na nervy. Teen problémy jako v Beverly Hills. Stupidita většiny postav, od ředitele přes učitele až po quarterbacka. A co bylo nejvíce smutné, písničky začaly být typickým US proudem a jen málo z nich bylo poslouchatelných. Pak ale přišel opravdu nečekaný zlom, počínaje devátým dílem, a Glee opět začalo stoupat v mých očích. Zlepšil se výběr písní a pomalu se začala rozjíždět vláček, který nás dovezl až k výběrovkám, které příjemně završily první sérii. Takže po malé sinusoidě je Glee zpátky na úrovni příjemné zábavy a očekávání. (1. série). ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho