Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

filmmovier

Glee jsem chtěl zkouknut už mnoho let a až loni se konečně zadařilo. Prvních pár dílů jsem si pustil vyloženě na zkoušku, ale netrvalo dlouho, a já se chytnul. A pak se zamiloval. A s každým dalším dílem jsem se zamilovával víc a víc. Do úplně každé postavy, z nichž každá mi ohromně přirostla k srdci mnohem víc, než kdokoliv z Přátel (a to je co říct), do fantastických hudebních čísel (a písní) a do úplně celého seriálu, což ovšem přišlo až ve druhé, ve třetí a zejména v naprosto fantastické čtvrté (až do poloviny páté, kterou já, patrně asi jako jediný, považuji za vrchol seriálu). Pak přišel New York, který mně vůbec nebavil a přinesl ty nejhorší díly, naštěstí jsme se v něm ale dlouho nezdrželi a vrátili se zpátky na McKinleyho, ačkoliv šestá řada už byla také slabší, ale jen v první polovině. Ta druhá byla už zase báječná. A u finále jsem brečel. A nejen u finále. Brečel jsem po Finnově smrti, brečel jsem u Don't Stop Believing v páté sérii (mimořádné číslo) i v sérii šesté a v průběhu celého seriálu mnohokrát... Prostě boží seriál. Nejlepší postava Sue, nejlepší pár mimo Finchel rozhodně Kitty a Artie (byl jsem jejich fanda) a nejlepších songů hromada. A navíc jsem se ještě o něco víc zamiloval do Melissy Benoist. 1.série 80%, 2.série 85%, 3.série 90%, 4. série 100%, 5.série 95%, 6. série 80%. Objektivně bych tomu dal asi čtyři hvězdy, ale Glee je fakt neskutečná srdcovka, kterou jsem s každým dílem miloval víc a víc, takže jasný plný počet. A nejspíš se k seriálu s radostí znovu vrátím. ()

neoBlast

[První série] Dle mého se zábavnost Glee zvyšuje se všeobecným hudebním rozhledem. Musíte umět v sobě najít zalíbení v Kiss, Madonně i Kanye Westovi zároveň, abyste se ultimátně bavili během všech těch roztomile naivních epizodek. A já asi takovým hudebním hybridem jsem. PS: nikdo dnes neumí vymyslet tak úchylné vedlejší postavy jako Ryan Murphy. 1. sezóna 90 % ()

sallyann

Tenhle seriál rozhodně nepatří do škatulky ,,kravina pro náctileté". Moc se mi líbí, že dokáže znovu oprášit zapomenuté pecky. Neokoukaní herci jsou velkým +! No a hostující hvězdy jsou dokonalé (např. NPH)....Se scénářem to je trochu na štíru, ale ty písničky za to stojí. ()

danoo

1. séria: Čo sa týka vzťahových kolízií, úroveň priemernej časti BH 90210, no hudobne a choreograficky veľmi slušne zvládnuté, čo zabezpečuje, že sa na to pozerať rozhodne dá - v mojom prípade častokrát s takým priblým, spokojným úsmevom - i keď stále čakám nejaký výraznejší zlom. ()

KitFisto

How to be a loser or from zero to hero a naopak. 1. serie je dost otravná, ale 2. série mě bavila o mnohem více. Hlavně v první serii nelogické chování postav. Díky tomu jen 3, ale ta hudba ma opravdu grády! ()

MrMysterious

Nepomôžem si ale Chris Colfer (Kurt) ma neskutočným spôsobom irituje. Ak má byť toto obraz priemerného stredoškolského gaya tak ako sorry, rozumiem všetkým homofóbnym námietkam. Porovnajte napr. s Maxxiem zo Skins a budete vedieť o čom hovorím.Odhliadnuc od tejto(pre mňa dosť podstatnej) "maličkosti", pýtam sa, čo to k*rva je?! Nájdite desať rozdielov medzi High School Musical alebo "super hustými teen komédiami" korými nás už zopár rokov každoročne niekoľkokrát kŕmi Hollywood. A ešte čosi: načo je preboha dobré robiť nové verzie z už miliónkrát zremixovaných, prespievaných a otrepaných "hitov"??! Zaujímalo by ma koľko ich vyšli tie hračky ktoré v štúdiu vytvorili z priemerných amerických hláskov niečo, z čoho je polovica teen populácie namäkko.Ďakujem, neprosím. ()

pytlik...

Zpívání ve filmech nesnáším, muzikály jsou pro mě zbytečný žánr, takže mě nijak nebere ani tohle dílo. Až do vyvrcholení té pěvecké soutěže to ale celkem šlo, avšak poté, co soubor slavně fakticky i morálně vyhrál nad hluchými dětmi a mladými kriminálnicemi, se to zvrhlo v absolutní mišmaš. Připadá mi, jako by ten seriál měl původně skončit po tom vítězství, ale pak si režisér řekl, že mu ještě v kameře zbyl nějaký film, takže ještě pár dílů naplácá. Scénář těchto dalších dílů patrně vznikl z brainstormingu momentálně zaostalých, jinak si to vysvětlit nedokážu. Z postav se tak staly karikatury, v lepším případě s chováním směšným, v horším nepochopitelným. Jedinou sympaťačkou zůstává Sue, jedině kvůli ní se možná mrknu na další díly. Momentálně je v seriálu možné všechno, i kdyby tam přistáli Marťani, celkem by to zapadalo do děje. ()

BoncheR

Muzikál ako štýl je mne osobne veľmi cudzí. Ale v tomto seriály si priam žiadate aby zaspievali daľšiu pesničku. Tie sú veľmi pestro spracované a vôbec sa štýl prevedenia neopakuje. Naviac obsahuje všetko čo normálny teenagerský seriál má mať (t.j. láska, intrigy...) Odporúčam! /80%/ ()

Pavlínka9

Po několika letech naléhání a neustálém zmiňování tohoto seriálu na každoročním Festivalu Fantazie, jsem to konečně zapla :D Mám za se bou první díl a musím říct, že je to přesně takové, jaké jsem předpokládala :) Je to zatím první díl, ale bavila jsem se skvěle, je to svižné, jasné a není to zbytečně okecávané :) Hudba super, jasno a přehlednost a ta barevnost :) U mě dobré :) Jsem zvědavá na další díly a těším se moc moc :) Že by se dalo samozřejmě mluvit o nějakém "vyšším" významu - to se říci nedá, ale je to příjemná zábava :) Moje nejoblíbenější postava je v podání Chrise Colfera, jelikož je tak skvěle "mužný" :D :D Jeho tanec a celkově jeho péče o sebe mě dostává :) :) A Jane Lynch mám ráda roky a v tomto seriálu? :D :D Skvělá trenérka :) A těhotná manželka hlavního představitele v podání Jessalyn Gilsig - asi bych ji osobně dala pěstí :D :D Je tam plno skvělých rolí :) Výborně různorodých :) A je to fakt skvěle středoškolské :) A to neustálé zpívané špitání, které jen umocňuje situaci na té střední škole - je to až vtipné :) Zjistila jsem, že tak nějak mě Glee přestalo bavit u 4.sezóny, kdy nejenže pro mě skončil český dabing, ale také se to celé tak nějak změnilo - obměnilo se to - je to jiné - někdo je v jiném městě - někdo je úplně pryč...Prostě zvláštní..a už mě to prostě tak "nebere" :( ()

drake31

Na tomto seriály som sa stal doslova závislý v priebehu 2 dní kedy som si pozrel celú prvú sériu. Toľko skvelých, rozmanitých postáv ktoré si nedá neobľúbiť, a iných hercov si tam už ani neviem predstaviť. Príbeh klišovitý, ale pri pozeraní vás to tak vtiahne že to môže byť človeku úplne jedno. Geniálne prevedenie piesní či už starších alebo novších. Jedná sa o najväčšie prekvapenie televíznej sezóny 09/10 a už sa nemôžem dočkať na ďalšie série ... a chcem viac N.P.Harrisa ()

venalce

Nemusíte sledovat současné hitparády, stačí se dívat na Glee a zjistíte ty nejdůležitější trendy současné hudby. Původně jsem se na to podívala jen kvůli vedlejší roli Joshe Grobana, ale pak mě to chytlo. Jsou v tom neskutečně dobrá hudební čísla, je to vtipné, mnohdy tak absurdní, že si říkáte "ještě, že se tohle ve skutečnosti neděje", oceňuji i v tuzemsku ne tak známé hostující celebrity (zmíněný Groban, Charice, Idina Menzel...) parádní oddechovka. Ale začíná to mít vadu na kráse - jestli budou tímhle tempem pokračovat v "šokujících odhaleních", nezbude jim tam za chvíli žádná heterosexuální postava. ()

Ace.Anita

Uznávám, že mě koncem první série začaly ty písničky hrozně rozčilovat. Ale co mě pořád dostává, je lehounká, miloučká a pravdivá amorálnost. Postava je blond, bitchy a těhotná a vůbec se to nehrotí! A její přítel ještě říká: "Vím, že s ní čekám dítě, ale ta druhá taky není k zahození.. Ach jo, co s tím mám dělat?" Pro mě geniální. ()

sheldonka.

Přijde mi to absolutně bez smyslu. Nemám ráda filmy, nebo seriály o střední škole. Humor, zápletky i vztahy jsou laciné. Někdy se tam objeví dobrá písnička, která stojí za to, ale to jen málokdy. Jediné co mě na tomto seriálu baví je vždy ostrá Sue. ()

Mishqo

rozhodne nie seriál pre všetky generácie...keď som o ňom počul tak som sa najprv zdráhal ho vôbec pozerať (že "fuuuj Glee!" jak väčšina tých čo nevideli ani jeden diel hovoria) no keď som začal tak ma to chytilo...proste partia rôznorodých deciek so svojimi snami, ktorých spája hudba...tie hudobné čísla sú často veľmi vydarené aj keď nie vždy podľa môjho gusta...prvá séria odštartovala super a dá sa povedať že aj druhá, no tretia a teraz prebiehajúca štvrtá už ponorili seriál do hlbín priemernosti...scenáristicky je to v podstate jedno veľké klišé (a žiaľ čoraz viac a viac) a už ani nie vždy vtipné (iba výstupy Sue vždy za to stoja =D)...ale nie je mi jedno čo sa s nimi deje, proste za ten čas mi určite prirástli k srdcu (tak povediac) ...len keby páni tvorcovia vedeli kedy už treba prestať...žiaľ nevedia a so seriálu sa stala jedna veľká travestia... ()

Krosmen

Za první epizody klobouk dolů, tak jsem se nenasmál už dlouho. Ale právě jsem protrpěl 16. epizodu a musím říct, že hlavní hrdinové ať mi byli sebevíc sympatičtí, už mě začínají pěkně sr.t. Je to šílená telenovela a upřímně řečeno, nedokážu si představit, jakou náplň by měly mít další série, když už tahle dýchá dosti ztěžka. Skvělá postava je trenérka roztleskávaček, její ostře peprné narážky a poznámky jsou příjemným zpestřením. Nicméně i některá hudební čísla v pozdějších dílech nezbývá než proklikat. ()

klima777

Prznitelé fajnových písní (více méně). Prostě mám raději originály. Děj ubohoučký a naprosto neškodný. 80%? A za co? ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho