Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Tristanian

Kdo by kdy uvěřil, že jako pravověrný rocker propadnu seriálu o zpívajících teenagerech? Namíchat Dawsonův svět, Muzikál ze střední a Plastickou chirurgii s.r.o. se ukazuje jako naprosto geniální nápad. Rozhodně zajímavější podívaná než protěžovaný (a neskutečně nudný) FlashForward, či stopadesátá variace kriminálky z jakéhokoli většího amerického města. Otázkou tak jenom zůstává, jestli může zvolený formát utáhnout více sezón... edit: Bohužel dotáčkou nebyl schopen utáhnou ani sezonu první. Oslavování Madonny a Lady Gaga jako "umělců" se prostě do klubu odpadlíků nehodí... aneb zase jeden konec nadějného teen seriálu... ()

Zabuza

Pecka. Nemam slov k hudobnym cislam, skvely vyber a mnohokrat prevedenie lepsie ako original. Ako najlepsie povazujem Mash-ups. Serial po prvom diely, ktory ma slusny rozbeh, trosku polavi ale ku koncu opat valcuje. Vsetko to klise, ktore tu vidime nie je bezucelne ale kvazi paroduje podobne serialy a problemy riesi skrze hudobne cisla. Uz sa tesim na dalsie diely a predstavenia a samozrejme osudy nasich hrdinov. Go Glee and New Directions. ()

sAreOn

Nemyslel jsem si, že muzikálová komedie mě může takto zabavit, ale stalo se. Originální, vtipné a chytlavé. A to platí i o melodiích, které v seriálu zaznějí :) Místy jsou sice herecké výkony poněkud "pofiderní", ale i to se dá překousnout. ()

m3p odpad!

Tento seriál sa mi tak hnusý, že som nedokázal dopozerať 1 epizódu. Ideálne pre gejov, ženy, lúzrov a podobné labilné duše. ()

Veju007

Fox ví, jak na to. Seriál srší vtipem, barevností a hlavně skvělými hudebními čísly (ještě aby ne, když je to hudební seriál). Na rozdíl od Muzikálu ze střední jsou postavy hlubšího charakteru a sem tam jim hold něco nevyjde. A kdo by nemiloval Sue Sylvester v podání úžasné Jane Lynch? ()

void

Skvělý seriál! Plný hudby, předělávek známých hitů a úžasných pěveckých výkonů. Vtipný a dějově poměrně nápaditý - hlavní linie kolem glee clubu přináší občasně i nové zápletky (ve srovnání s jinými teenage seriály a filmy). Místy průběh upadne do stereotypu (fantasticky sebestřední osina v.. tělocvičně Sue Sylvester a její touha po zničení klubu) nebo je zachvácen patosem či přehnaným moralizováním (věčné téma Kurtovo..). Také se mi zdá, že druhá polovina první sezóny trošku ztrácí dech, i když ke konci se akce opět rozjede a to zejména v tanečně-zpěváckých číslech (John Bon Jovi či Gaga by se mohli inspirovat). Hurá na druhou sezónu! Update po 6 dílech 2.sezóny: Ubírám jednu hvězdu. Seriál nějak hopsá do kytek. Plný patosu, nesmyslných vykonstruovaných problémů a o poznání nudnějších hudebních čísel [které už ani nejsou zakomponované šikovně, ale prostě ve smyslu: "Chtěl bych něco říct, ale raději to zazpívám.."]. Postavy řeší samé nesmysly jakoby mezi scénáristy probíhala soutěž o nejvíce ujetý děj vměstnatelný do 40 minut a každý díl je doslova záběr na vnitřní sílu člověka - tak často a tak moc trapně se nedá cítit snad ani na brigádě pro Subway v oblečku ve formě bagety. Celé to jejich směřování mě přivádí k jediné a prapůvodní otázce života: "Proč?". ()

Aethra

Bráno z rozumového hlediska - slabá dějová linie, šroubovaná tak, aby pasovala do každého jednotlivého dílu a předala nějaké poselství, nerealistické ztvárnění (nepochopím, jak může konkurenční sbor podávat skvělý pěvecký výkon při provádění vrcholných gymnastických čísel atd.)... Nicméně je vidět, že tato forma funguje a dobře baví. Skvělou nabídku písniček (dle mého názoru často i v lepším podání než originál), navíc okořeněný mrchou Sue Sylvester prostě musím hodnotit bez ohledu na svůj rozum. ()

Wynne

S druhou sérií jsem musela o dvě hvězdičky ubrat. Zdá se mi to, nebo jim dochází nápady? A kam se to sakra dostal milovaný Kurt? Připadám si znásilněná s každou další písničkou od Warblers. Vážně. ()

Nicole32

Veľmi zaujímavý a rozporuplný seriál. Keď si vás Glee nezíska pri prvých 2,3 dieloch je málo pravdebodobné, že vás presvedčí neskôr. Tento seriál mi ulahodil od druhého dielu a je to najmä zásluha hudobných čísel. Kto nemá rád hudobné čísla, či samotné spievanie v seriáloch alebo filmoch je na zlej adrese. Príbeh je trošku divný, rovnako ako postavy tie sú veľmi nereálne, ale aj preto je Glee taký iný. Občas sa stane, že niektorá postava poriadne lezie na nervy, ale zachraňujú to práve piesne, ktorých je v každom dieli požehnane. Je to síce najviac gay tv seriál aký bol v Amerike natočený a neviem si predstaviť ako bude pokračovať po tretej sérii, v ktorom postavy maturujú, no je to novodobý a iný seriál ako tie ostatné (špeciálne teenegerské) seriály. Vlastne budem úprimne prekvapená ak bude po tretej sérii pokračovať, ale ak áno som zvedavá ako. Po 4. sérii musím znížiť hodnotenie. Klasicky ide kvalita seriálu dole a ja ani neviem či sa odhodlám na piatu sériu. ()

janulin123

K tomuto seriálu si buhžel nikdy cestu nenajdu. Pro mě to není nic víc než lehce nadprůměrná komedie ze školního prostředí. Námět, z ketrým se v poslední době roztrhl pytel. Celé takové nic moc ()

punkyii

Kdy bude další díl? Viděla jsi nejnovější díl? Nemáš v mobilu písničky z Glee? Atd. atd. V podstatě jsem úplně posedlá tímto úžasným, vtipným a nádherným skvostem. Chodila jsem do sboru, a tak je mi toto prostředí ještě blíž. I když jsem milovník klasického rocku, i jejich popové slaďárny mě dostávají. A to je co říct. ()

Jamall

První série byla zajímavou variací na seriál ze střední školy se slušnou hudbou. Už v průběhu první série bylo znát, že to bude horší, což ukázala druhá série (ztřeštěné zvraty), třetí byla ustálenější a dospělejší. Glee je ovšem velmi silné v některých emocionálních momentech (vztahy Karofski - Kurt, Santana - Britney, trenérka Zrůdná a další) třeba doplněných vhodnou písní. Písně jsou mimochodem často zpracované velmi dobře včetně tanečních částí. Člověk má pak chuť přihodit i čtvrtou hvězdu, ale ta častá epizodní vata mi to nedovolí. ()

Georgeton

Celý tento seriál mi pripadá veľmi dobrý napad. Konečne aj nejaké znamejśie piesne sú v dobrom seriáli. Trošku mi vadí, že dej je trošku celý taký poprehadzovaný ale inak docela slušný seriál. Niektoré piesne sú fakt podarené. ()

Janie.

Perfektní na odreagování. Na Glee se mi nejvíc líbí právě to, že samo sebe nebere vážně, což jde hlavně na některých záměrně přehnaných scénách dost poznat :) A pak je tu samozřejmě nepopiratelný talent hlavních představitelů, skvělé pěvecké i taneční výkony a ta krásná nevinně naivní atmosféra, kterou z toho člověk cítí :) Jen pořád zastávám názor, že na Finna by se víc hodil Jonathan Groff. Coryho hlas se mi totiž líbí asi ze všech nejmíň, zatímco z Jesseho zpěvu mívám občas i husí kůži :) ()

Dana1926

Musím přiznat hudba je tu opravdu užasná, že i mou cynickou duši to okouzlilo. Herci jsou v poho očas někdo příde nebo odejde takže se udržuje čerstvost. Jen mi trochu leze na nervy ta typická americká střední šklola, a takový ten sladký patos lásek ze střední, ale občasné zvraty a hádky mi to dosyta vynahrazují. A musím vyzdvihnout značnou odvahu tvůrců vydat se vstříc tématům jako je těhotenství na střední nebo homosexualita, což se v Americe zrovna nežere.Takže když opomenu tu přeslazenost, je to dost dobrá poslouchaná. Mimochodem přidání Darrena Crisse do týmu rozhodně nebyla chyba. Dodatek po zhlédnutí otřesné čtvrté a ještě odpornější páté série musím snížit hodnocení. A to jen potvrzuje fakt, že američani umí i z dobrého seriálu udělat absolutní brak. ()

Mkoren

Taková pohádka, kde i záporní hrdinové jsou v jádru dobří, ale musím říct, že GLEE mě opravdu baví! ()

zodiak217

Seriál, ktorý láme rekordy sledovanosti medzi teenegermi zaujal aj mňa i keď spočiatku mi to celé pripadalo ako jeden veľký trápny blud, ktorý sa akokoľvek vymykal normálnemu, zdravému úsudku a prezentoval zhýralosť americkej spoločnosti. Napriek všetkému, som si však našiel svoju cestu a i keď ma neuchvátil naplno, vždy si rád pozriem nové časti a vypočujem dobré piesne v novom prevedení. ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho