Reklama

Reklama

Rookie Blue

(seriál)
Ukázka z filmu 6
Kanada, (2010–2015), 51 h 5 min (Minutáž: 39–43 min)

Hudba:

Ron Sures

Hrají:

Missy Peregrym, Gregory Smith, Enuka Okuma, Travis Milne, Charlotte Sullivan, Matt Gordon, Ben Bass, Eric Johnson, Lyriq Bent, Noam Jenkins, Peter MacNeill (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(74)

Obsahy(1)

Od dob seriálu Policie New York tady nebyl televizní seriál, který by odhaloval svět lidí pracujících pro policii. Seriál Rookie Blue vyplňuje tuto generační mezeru a nabízí svým divákům nejen pravdivý pohled na práci policie, ale i spoustu adrenalinu, milostných zvratů a opravdového životního drama. Tento hodinový seriál sleduje životy pěti nezkušených poldů vhozených do velkého policejního světa, kde i malá začátečnická chyba může mít následky v rozsahu života a smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (10)

Ukázka z filmu 6

Recenze (25)

Mik_e 

všechny recenze uživatele

Je to naivní, často předvídatelné, charaktery vesměs idealizované, působí to jako soap opera, ale také jsou tam sympatičtí představitelé, neokoukaní, dialogy fajn...a dobře se na to kouká, až se stydím..:) DODATEK : po shlédnutí čtvrté série musím zvednout na čtyři. Zápletky sice moc uvěřitelné nejsou, navíc to dost evokuje soap operu vývojem vztahů hlavních protagonistů a hrou na city, ale výrazně stoupla kvalita a vtipnost dialogů...a o to víc se nemohu dočkat páté série, která má přijít příští rok. DODATEK II, 6. serie - fakt netuším, proč na to ještě koukám, stal se z toho hrozně tendenční seriál plný současných klišé, kterým nemůžu přijít na jméno...po stránce produkce pořád skvělé, ale jinak jsem už na tyhle multi-kulti VKVéčka asi vážně starej... ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Dnešní technický a rozpočtový standart seriálů je automaticky několikanásobně lepší jak cokoliv před deseti lety a tedy se na to (ačkoliv se silným despektem) dá dívat. Realističnost jde bohužel stranou co se týká scénářů, asi se špatně prodává. Rookie Blue jsem stáhl jen ze zvědavosti a pilot je celkem v pohodě. Jedno klišé je následováno druhým, zvraty jsou předvídatelné, ale za určitých okolností je to snesitelný seriál a v hlavní roli je opravdu hodně sympatická Kanaďanka. ()

Reklama

mysiak 

všechny recenze uživatele

Rookie Blue je novým seriálom z produkcie staníc ABC a Global, a jeho premiéra bola situovaná na letnú sezónu – čo značí, že to bude buď seriál, ktorý sa plánuje dovysielať (Sons of Anarchy) alebo pôjde o novinku, ktorou sa snažia otestovať a prilákať potenciálnych divákov ( The Big C). Ťažným bodom tohto seriálu je 5 neskúsených „rookies“ policajtov, ktorí prešli akadémiou, a sú vrhnutí do každodennej reality riešenia problémov, ktoré prináša policajný život, pri ktorých často ide o holý život, ale aj vzájomné vzťahy na pracovisku a medzi „rookies“. Policajné seriály sú vždy vítané na obrazovkách, pretože si ich diváci žiadajú a radi ich pozerajú. A spojenie policajnej práce s ľahko komediálnou vložkou aká bola napr. v Chirurgoch sa zdá byť ideálnou kombináciou, pretože seriál sa tvári ako príjemná oddychovka, ktorá sa zamierava na bežného diváka. Nečakajte žiadne CSI, ani žiadnych super policajtov. Títo sú uveriteľné, robia chyby, chápete ich, viete sa vžiť do ich kože, čo je každopádne bonusom. Rookie Blues sú nenáročným seriálom, ktorý sa presne trafil do vkusu a času určeného pre bežného diváka, pretože v letnom období sú diváci zvyknutý na reprízy a zaujímavé seriály, ako je aj tento. Budete žiť s nimi, prežívať ich emócie, riešiť ich vzťahy a budete sa tešiť na ďalšiu časť. Pre mňa je Rookie Blue prekvapením letnej sezóny. ()

Tred2 

všechny recenze uživatele

Je to pořád to samé dokola. Tyhle seriály se, při nejmenším, zpochybitelnou základnou zájemců, se motají okolo podobně navrhnutého scénáře - Okolo 20% ničeho, prostě vyplnění času, dalších 20% je ta hlavní dějová linka/y (v tomto případě policejní oddělení) a těch "zbylých" 60% jsou problémy se vztahy v rodině, práci a vůbec. A to je právě ten důvod proč tyhle seriály zpravidla selhávají. A ne jinak je na tom Rookie Blue. Když se na to podívám hodně objektivně, tak vidím prachbídný scénář s vlastně žádnou hlavní dějovou linií, a dost nezajímavé hlavní postavy (tedy "rookies"). Popravdě k seriálu bych se nedostal nebýt Missy Peregrym, kvůli které jsem byl ochoten to risknout a která mi tam popravdě asi nejméně seděla. Nemá smysl to hlubokomyslně dál pitvat, seriál mě během takové první půle držel s tím, že se jedná o průměr, který se dá přetrpět, ovšem jeho neprogresivita mě nakonec málem ubila. "Finále" 1. sezóny bylo pak docela příjemným překvapením, ale tak bych si minimálně představoval každý díl. 55% po první sezóně, možná si k tomuto časem najdu zase cestu, ale momentálně se na to určitě necítím. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Vztahovka z policejního prostředí. Koule to samozřejmě nemá, ale ani není mnoho důvodů to nenávidět. Klasické seriálové 'nic proti ničemu'. Jaká škoda, že ani takovéto nevýrazné oddechovky u nás stále ještě pořádně neumíme (ve srovnání s ORDINACÍ, RODINNÝMI POUTY, nebo CESTAMI DOMŮ je tohle bezesporu seriál století). 60 % ()

Galerie (1 108)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku 1. dílu 2. série, kdy Andy McNally (Missy Peregrym) nalévá džus, je možné si všimnout, že ve sklenicích je různé množství nápoje, v dalším záběru na sklenice je pak množství stejné a v dalším záběru jsou sklenice opět rozdílně nalité. (willy1)
  • Na konci 6. dílu 3. série má Dov Epstein (Gregory Smith) v ruce dvě jahody na špejli, tu v čokoládě podá Andy McNally (Missy Peregrym) a jedna mu zůstane, ale v dalších snímcích je jahoda na špejli jednou dole a pak zase nahoře. (willy1)
  • Na začátku 12. dílu 3. série, kdy si Dov Epstein (Gregory Smith) bere z formy muffin, je možné vidět, že si ho bere z levého okraje, ale v dalším záběru je vidět, že muffin chybí na pravém okraji uprostřed. (willy1)

Reklama

Reklama