Reklama

Reklama

Rookie Blue

(seriál)
TV spot
Krimi / Drama
Kanada, (2010–2015), 51 h 5 min (Minutáž: 39–43 min)

Hudba:

Ron Sures

Hrají:

Missy Peregrym, Gregory Smith, Enuka Okuma, Travis Milne, Charlotte Sullivan, Matt Gordon, Ben Bass, Eric Johnson, Lyriq Bent, Noam Jenkins (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(74)

Obsahy(1)

Od dob seriálu Policie New York tady nebyl televizní seriál, který by odhaloval svět lidí pracujících pro policii. Seriál Rookie Blue vyplňuje tuto generační mezeru a nabízí svým divákům nejen pravdivý pohled na práci policie, ale i spoustu adrenalinu, milostných zvratů a opravdového životního drama. Tento hodinový seriál sleduje životy pěti nezkušených poldů vhozených do velkého policejního světa, kde i malá začátečnická chyba může mít následky v rozsahu života a smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (10)

TV spot

Recenze (25)

mysiak 

všechny recenze uživatele

Rookie Blue je novým seriálom z produkcie staníc ABC a Global, a jeho premiéra bola situovaná na letnú sezónu – čo značí, že to bude buď seriál, ktorý sa plánuje dovysielať (Sons of Anarchy) alebo pôjde o novinku, ktorou sa snažia otestovať a prilákať potenciálnych divákov ( The Big C). Ťažným bodom tohto seriálu je 5 neskúsených „rookies“ policajtov, ktorí prešli akadémiou, a sú vrhnutí do každodennej reality riešenia problémov, ktoré prináša policajný život, pri ktorých často ide o holý život, ale aj vzájomné vzťahy na pracovisku a medzi „rookies“. Policajné seriály sú vždy vítané na obrazovkách, pretože si ich diváci žiadajú a radi ich pozerajú. A spojenie policajnej práce s ľahko komediálnou vložkou aká bola napr. v Chirurgoch sa zdá byť ideálnou kombináciou, pretože seriál sa tvári ako príjemná oddychovka, ktorá sa zamierava na bežného diváka. Nečakajte žiadne CSI, ani žiadnych super policajtov. Títo sú uveriteľné, robia chyby, chápete ich, viete sa vžiť do ich kože, čo je každopádne bonusom. Rookie Blues sú nenáročným seriálom, ktorý sa presne trafil do vkusu a času určeného pre bežného diváka, pretože v letnom období sú diváci zvyknutý na reprízy a zaujímavé seriály, ako je aj tento. Budete žiť s nimi, prežívať ich emócie, riešiť ich vzťahy a budete sa tešiť na ďalšiu časť. Pre mňa je Rookie Blue prekvapením letnej sezóny. ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Dnešní technický a rozpočtový standart seriálů je automaticky několikanásobně lepší jak cokoliv před deseti lety a tedy se na to (ačkoliv se silným despektem) dá dívat. Realističnost jde bohužel stranou co se týká scénářů, asi se špatně prodává. Rookie Blue jsem stáhl jen ze zvědavosti a pilot je celkem v pohodě. Jedno klišé je následováno druhým, zvraty jsou předvídatelné, ale za určitých okolností je to snesitelný seriál a v hlavní roli je opravdu hodně sympatická Kanaďanka. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Vztahovka z policejního prostředí. Koule to samozřejmě nemá, ale ani není mnoho důvodů to nenávidět. Klasické seriálové 'nic proti ničemu'. Jaká škoda, že ani takovéto nevýrazné oddechovky u nás stále ještě pořádně neumíme (ve srovnání s ORDINACÍ, RODINNÝMI POUTY, nebo CESTAMI DOMŮ je tohle bezesporu seriál století). 60 % ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemná kriminálka, kde místo řešení případů se spíše zaměřuje na chytání zločinců a klasických zásahů policie. A to díky tomu, že hlavní postavy patří mezi obyčejné policisty, které celý den tráví hlidkováním po městě. Herci jsou fajn, akce a vtip tam taky najdete. Pro mě velice příjemný seriál, který momentálně běží ve 4. řadě a pokud bude obnoven sleduji dál. Oblíbená postava - Gail a Dov. Za mě hodně příjemných 65%. ()

Naki 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl byl povedený a možná mě i trochu nadchnul, proto jsem se těšila na další díl, ten mě ale bohužel zklamal. Nevím proč, ale hned od začátku jsem se nudila a neměla jsem sílu to vůbec dokoukat. Skončila jsem hned na začátku a vůbec toho nelituju. Je daleko více kvalitních seriálů než je tento, proto není důvod se s tímto zahazovat. ()

Galerie (1 108)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku 1. dílu 2. série, kdy Andy McNally (Missy Peregrym) nalévá džus, je možné si všimnout, že ve sklenicích je různé množství nápoje, v dalším záběru na sklenice je pak množství stejné a v dalším záběru jsou sklenice opět rozdílně nalité. (willy1)
  • Druhá vzájemná spolupráce herecké dvojice Gregoryho Smitha a Charlotte Sullivanové. Tou první bylo natáčení filmu Špionka Harriet (1996). (Conspi)
  • Exteriér policejní stanice se natáčel na 51. okrsku torontské policie. (willy1)

Reklama

Reklama