Rookie Blue (TV seriál)

Policejní bažanti

• Kanada

Rookie Blue

Krimi / Drama

Kanada, 2010–2015, 51 h 5 min (Minutáž: 39–43 min)

Ron Sures

Missy Peregrym, Gregory Smith, Enuka Okuma, Travis Milne, Charlotte Sullivan, Matt Gordon, Ben Bass, Eric Johnson, Lyriq Bent, Noam Jenkins, Peter MacNeill, Maria Vacratsis, Aaron Abrams, Bill MacDonald, Kristin Booth, Amy Lalonde, Melanie Nicholls-King, Shay Mitchell, Chad Donella, John Pyper-Ferguson, Aurora Kruk, Ari Cohen, Paul Braunstein, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Tom McCamus, Serge Houde, Brian Markinson, Camille Sullivan, Josh Holliday, Peter Mooney, John Bregar, Noah Reid, K.C. Collins, Alain Chanoine, Hugh Thompson, Steven Yaffee, Joris Jarsky, Daniel Matmor, Lauren Holly, Jonathan Goad, Chloe Rose, Cristina Rosato, Benz Antoine, Sabrina Grdevich, Rachel Wilson, Adam MacDonald, Lola Tash, Tattiawna Jones, Tim Rozon, Kristen Gutoskie, Susanna Fournier, Ari Millen, Luisa D'Oliveira, Meghan Heffern, Erin Karpluk, Natalie Krill, Brandon McGibbon, Lyndie Greenwood, Callum Keith Rennie, William Shatner, Adam Rodness, Tommie-Amber Pirie, Teagan Vincze, Grant Nickalls, Dylan Taylor, Jadyn Wong, Annie Murphy, Jeff Pangman, Aliyah O´Brien, Fiona Highet, Marc Strange, Shamier Anderson, Carson Reaume, Kyle Breitkopf, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Kerr Hewitt, Richard Donat, Christine Horne, Brendee Green, Jim Annan, Kyle Mac, Siobhan Murphy, Peter Graham-Gaudreau, Riele Downs, Janet Porter, Ryan McDonald, Dylan Everett, Benjamin Ayres, Warren Belle, Peter DaCunha, Shannon Kook, DTeflon, Aaron Berg, Frank Moore, Adam Kenneth Wilson, Aris Athanasopoulos, Leslie Carlson, Josh Cruddas, Elias Toufexis, Raven Dauda, Timothy Lai, John Watson, Mitch Boughs, George King, Shanice Banton, Zahra Bentham, Will Conlon, Doug Murray, Chris Anton, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Johnathan Sousa, Mouna Traoré, Arwen Humphreys, Tony Nappo, Janet Kidder, Von Flores, Adrian Griffin, Carlos Diaz, Alex Paxton-Beesley, Jacob Ewaniuk, Liam Green, Matthew Bennett, Allen Keng, Natalie Charles, Sarain Boylan, Victor Chiu, Tori Anderson, Matt Murray, George Tchortov, Asha Bromfield, Marty Moreau, Priscilla Faia, Billy MacLellan, Alex Karzis, Jean Yoon, Laurie Murdoch, Percy Hynes White, Anthony Ulc, Shane Daly, Randal Edwards, Inanna Sarkis, Janine Theriault, Tom Barnett, Chad Allen, Darryl Flatman, Billy Otis, Stacey Farber, Josette Halpert, Diana Bentley, Sophia Walker, Helen Colliander, Kimberly-Sue Murray, Louis Di Bianco, Stefano DiMatteo, Jasmin Geljo, Melyssa Ade, Jenny Raven, Marci T. House, Shelley Thompson, Devon Bostick, Clare Stone, Krista Bridges, Raoul Bhaneja, Tyler Hynes, Louis Ferreira, Rachael Ancheril, Abigail Winter, Pat Mastroianni, Douglas Smith, Jackie English, Nicholas Kaegi, Michael Cram, Michael Xavier, Samantha Munro, Julia Chan, Michael Brown, Jordan Johnson-Hinds, Lamar Johnson, Phillip Jarrett, Raven Cinello, Drew Davis, Alice Poon, Bernadette Couture, Kim Roberts, Matt Murphy, Thomas Mitchell, Pascale Hutton, Jefferson Brown, Roberta Maxwell, Jason King, Michelle Nolden, Zachary Bennett, Sophia Knight, Ian Tracey, Gillian Anderson, Mpho Koaho, Matthew Hopkins, Wendy Crewson, Joanna Douglas, Rebecca Williams, Laura de Carteret, Polly Shannon, Chad Allen, Kristopher Turner, David Keeley, Jordan Todosey, Ian Rosenberg, Sheila McCarthy, Mayko Nguyen, Kate Todd, Terry Jones, Norman Yeung, Kathleen Robertson, James Gilbert, Kristina Pesic, Lisa Merchant, Helene Joy, Niamh Wilson, Greg Bryk, Nick Simon, Daniel DeSanto, Landy Cannon, David Frazee, Barbara Williams, Arlene Duncan, Stacy Smith, Maya Ritter, Alex House, Curtis Caravaggio, Lori Hallier, Jorge Molina, David Richmond-Peck, Jim Codrington, Matthew Bennett, Neil Crone, Andrew Kraulis, Brad Austin, Michael Mando, Julian Richings, Rick Roberts, Alex Ozerov, Christian Bako, Al Sapienza, Emily Hampshire, David Schurmann, Shauna MacDonald, Linda Thorson, Danny Wells, Sarah Dodd, Christopher Jacot, Clé Bennett, Severn Thompson, Kimberly Huie, Robin Brûlé, Adam Butcher, William MacDonald, Brooke Palsson, Alexandra Ordolis, Jonathan Cherry, Lara Gilchrist, Andrea Davis, Oliver Becker, Nigel Bennett, Milton Barnes, Seann Gallagher, Nicholas Campbell, Liane Balaban, Catherine Disher, Richard Young, Shawn Doyle, Jeannette Sousa, Larry Day, Cindy Sampson, Will Bowes, Alexandra Castillo, Amy Matysio, David Sutcliffe, Zoé De Grand Maison, Holly Deveaux, Romina D'Ugo, Mary Walsh, Jacob Blair, Peter Stebbings, Daniel Kash, Sergio Di Zio, Matthew Edison, Katharine Isabelle, Steve Coombes, Joel Thomas Hynes, Carleigh Beverly, J. Adam Brown, Sarah Murphy-Dyson, Joanne Vannicola, Zoë Belkin, Tony De Santis, James Cade, Zarrin Darnell-Martin, Clyde Whitham, Robinne Fanfair, Merwin Mondesir, Kelly Fanson, Julia Chantrey, Stephanie Belding, Graham Abbey, Jeremy Ferdman, Shainu Bala, Drew Nelson, Chris Young, Mathew Lyons, Ian Lake, Cory Lee, Blake Johnston, Thomas Mitchell, Sophi Knight, Suresh John, Chelsea Clark, Jean-Michel Le Gal, Elva Mai Hoover, Jorge Molina, Dayo Ade, Anthony Grant, Dax Ravina, Andrew Butcher, Beatriz Yuste, Hannah Fleming, Moses Nyarko, Brian Frank, Catherine Bruhier
  • Naki

Pilotní díl byl povedený a možná mě i trochu nadchnul, proto jsem se těšila na další díl, ten mě ale bohužel zklamal. Nevím proč, ale hned od začátku jsem se nudila a neměla jsem sílu to vůbec dokoukat. Skončila jsem hned na začátku a vůbec toho nelituju. Je daleko více kvalitních seriálů než je tento, proto není důvod se s tímto zahazovat.(28.7.2011)

Jeden ze seriálů který dokazuje, že hodnocení někdy klame. Jistě, není to kdoví jaká hitovka, bomba nebo život-měnící-seriál, ovšem v dané kategorii je to opravdu dobrý seriál. O jakéže kategorii to mluvím? Spíše oddechový seriál ze zajímavým prostředím, akcí a kvalitně zpracovaný. Dejme tomu jako první série chirurgů (než se z toho stalo ubrečené a natahované vztahové drááámo). Překvapivě to má i atmosféru která vás vtáhne do děje, či nechá napnuté. Velkou výhodou jsou pak i kvalitně napsané, obsazené a zahrané postavy, což neobnáší jen pěkné ksichtíky, ale partu, která vám pak bude chybět. Určitě nečekejte špičku kinematografie, ale velice dobrou zábavu, u které si asi třikrát řeknete, že to ta holka až zbytečně moc řeší. Doporučuji. Zkouknul jsem to dokonce i v dabingu od primy(12.5.2016)

• Ichabod

Dnešní technický a rozpočtový standart seriálů je automaticky několikanásobně lepší jak cokoliv před deseti lety a tedy se na to (ačkoliv se silným despektem) dá dívat. Realističnost jde bohužel stranou co se týká scénářů, asi se špatně prodává. Rookie Blue jsem stáhl jen ze zvědavosti a pilot je celkem v pohodě. Jedno klišé je následováno druhým, zvraty jsou předvídatelné, ale za určitých okolností je to snesitelný seriál a v hlavní roli je opravdu hodně sympatická Kanaďanka.(27.6.2010)

Hodně příjemná kriminálka, kde místo řešení případů se spíše zaměřuje na chytání zločinců a klasických zásahů policie. A to díky tomu, že hlavní postavy patří mezi obyčejné policisty, které celý den tráví hlidkováním po městě. Herci jsou fajn, akce a vtip tam taky najdete. Pro mě velice příjemný seriál, který momentálně běží ve 4. řadě a pokud bude obnoven sleduji dál. Oblíbená postava - Gail a Dov. Za mě hodně příjemných 65%.(2.7.2013)

Je to naivní, často předvídatelné, charaktery vesměs idealizované, působí to jako soap opera, ale také jsou tam sympatičtí představitelé, neokoukaní, dialogy fajn...a dobře se na to kouká, až se stydím..:) DODATEK : po shlédnutí čtvrté série musím zvednout na čtyři. Zápletky sice moc uvěřitelné nejsou, navíc to dost evokuje soap operu vývojem vztahů hlavních protagonistů a hrou na city, ale výrazně stoupla kvalita a vtipnost dialogů...a o to víc se nemohu dočkat páté série, která má přijít příští rok. DODATEK II, 6. serie - fakt netuším, proč na to ještě koukám, stal se z toho hrozně tendenční seriál plný současných klišé, kterým nemůžu přijít na jméno...po stránce produkce pořád skvělé, ale jinak jsem už na tyhle multi-kulti VKVéčka asi vážně starej...(22.9.2012)

• - Na konci 6. dílu 3. série má Dov Epstein (Gregory Smith) v ruce dvě jahody na špejli, tu v čokoládě podá Andy McNally (Missy Peregrym) a jedna mu zůstane, ale v dalších snímcích je jahoda na špejli jednou dole a pak zase nahoře. (willy1)

• - Na začátku 1. dílu 2. série, kdy Andy McNally (Missy Peregrym) nalévá džus, je možné si všimnout, že ve sklenicích je různé množství nápoje, v dalším záběru na sklenice je pak množství stejné a v dalším záběru jsou sklenice opět rozdílně nalité. (willy1)

• - Druhá vzájemná spolupráce herecké dvojice Gregoryho Smitha a Charlotte Sullivanové. Tou první bylo natáčení filmu Špionka Harriet (1996). (Conspi)