iZombie (TV seriál)

• Austrálie

iZombie

Komedie / Krimi / Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015–2019, 49 h 50 min (Minutáž: 41–43 min)

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Molly Hagan, Nick Purcha, David Anders, Robert Buckley, Nora Dunn, Jenna Berman, Elysia Rotaru, Chad Rook, Summer Bishil, Sean Owen Roberts, Bradley James, Aly Michalka, Rob Carpenter, Daran Norris, Christopher Russell, Jared Ager-Foster, Aaron Douglas, Elise Gatien, Aleks Paunovic, Garfield Wilson, Carolyn Adair, Ted Cole, Allyson Grant, Joel Montgrand, Primo Allon, Byron Noble, Todd Thomson, Eva Day, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Trish Allen, Aubrey Arnason, Jesse Reid, Jason Edward Coleman, Tom Pickett, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Noah Beggs, Ryan Hesp, Chad Riley, Andre Tricoteux, Jordan Schartner, Darien Provost, Mik Byskov, Patrick Roccas, Alison Wandzura, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Brian Markinson, Miriam Flynn, Shaine Jones, David Bloom, Jonathan Whitesell, Brenda Anderson, Daniel Jacobsen, Terence Kelly, Ron Selmour, Carmen Moore, Nneka Croal, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Josh Byer, Marilyn Norry, Jesse Moss, Tim Chiou, Ty Consiglio, Ty Olsson, Hiro Kanagawa, Judy Reyes, Anita Brown, Sarah-Jane Redmond, Chris Burns, Devon Gummersall, Serge Houde, Robert Hansen, Matthew Kevin Anderson, Veena Sood, Ben Cotton, Darren E. Scott, Ryan Hansen, Tasya Teles, Chris Gauthier, Dakota Daulby, Gabrielle Giraud, Ryan Grantham, Fulvio Cecere, Barclay Hope, Teryl Rothery, Sunita Prasad, Tim Budas, Jillian Bach, Brittney Irvin, Erica Cerra, Percy Daggs III, Jennifer Copping, Alistair Abell, Shanae Tomasevich, Steven Weber, Matthew MacCaull, Max Lloyd-Jones, Andrea Brooks, Melinda Page Hamilton, Leah Gibson, Brad Kelly, Bex Taylor-Klaus, Stephanie Bennett, Lexi Ainsworth, Leanne Lapp, Paula Shaw, Paul Anthony, William "Big Sleeps" Stewart, Robert Knepper, Justin Prentice, Marshall Allman, Brendan Meyer, Stephen Boersma, David Starzyk, Ona Grauer, Lucia Walters, Lee Page, Anne Marie DeLuise, Raphael Sbarge, Jessica Harmon, Yani Gellman, Jack Irvine, Anne Openshaw, Ian Reed Kesler, Jerry Trimble, Karin Konoval, Eddie Jemison, Steven Williams, Rick Fox, Françoise Robertson, Jason Antoon, Fiona Gubelmann, Mercy Malick, Brittney Wilson, Kevin McNulty, Natalie Brown, Greg Finley, Brooke Lyons, Jenna Romanin, Fraser Aitcheson, Skyler Day, Anna Galvin, Shannon Chan-Kent, Lindsay Navarro, Ben Lawson, Lee Garlington, Daniella Alonso, Fiona Vroom, Jill Morrison, Shaun Omaid, Nick Hunnings, Kristen Bell, Colin Lawrence, Patrick Gallagher, Jillian Fargey, Laci J Mailey, Michael Kopsa, Bradley Stryker, Enrico Colantoni, Oscar Nuñez, Kacey Rohl, Genevieve Buechner, Aliocha Schneider, Wallace Langham, Ali Liebert, Jessica Lu, Cristina Rosato, Zak Santiago, Chasty Ballesteros, Hayley Marie Norman, Sarah Grey, Alex Barima, Jason Simpson, Andrea Savage, Ken Marino, Warren Belle, Lizzie Boys, Sean Campbell, Chad Krowchuk, Raf Rogers, Paul Lazenby, Keith Dallas, Rob Hayter, Barb Mitchell, Michael Soltis, George Tchortov, Steve Hytner, Trezzo Mahoro, Fred Henderson, Mary Black, Jeremy Jones, Ben Sullivan, Alison Matthews, Jeffrey Vincent Parise, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Paul Moniz de Sa, Nathan Mitchell, Nicholas Coombe, Christina Cox, Stephen Huszar, Panou, Farrah Aviva, Mike Dopud, Mark Ghanimé, Michasha Armstrong, Dakota Guppy, Natalie Alyn Lind, Kett Turton, Peter Kelamis, Sally Pressman, Ryan Jefferson Booth, Andrew Caldwell, Anjali Jay, Yolanda Pecoraro, Brenda Crichlow, Shenae Grimes, Kimberley Shoniker, Gordon Michael Woolvett, Michael Antonakos, Alexia Fast, Reagan Pasternak, Niall Matter, Gabe Khouth, Peter New, Ryan McDonell, James Pizzinato, Nelson Wong, Kyle Rideout, Adrian Petriw, Teach Grant, Jason Dohring, Kylee Bush, Daniel Boileau, Robert Ri'chard, Morgan Taylor Campbell, Brendan Fletcher, Catherine Lough Haggquist, Bruce Harwood, Steve Baran, Carrie Anne Fleming, Sean Tyson, Chilton Crane, Danny Dworkis, Sam Vincent, Barbara Pollard, Françoise Yip, Neil Grayston, Catherine Barroll, Noel Johansen, Linda Darlow, Anja Savcic, Levi Meaden, Zack Peladeau, Donna Benedicto, Camille Mitchell, Tanya Champoux, Andrew Tkach, Kelly Konno, Debs Howard, Drew Ray Tanner, Grayson Gabriel, Marci T. House, Alex Duncan, Elizabeth Bowen, Brendon Zub, Giacomo Baessato, Laura Jacobs, Mitchell Kummen, Jake Manley, Robert Zen Humpage, Keith MacKechnie, Samantha Cole, Adam Kaufman, Ty Wood, Jason Schombing, Daniel Bacon, Edwin Perez, Bruce Blain, Haley Strode, Dawnn Lewis, Linda Park, Dan Payne, Jaren Brandt Bartlett, Ava Grace Cooper, Cameron McDonald, Sam Huntington, Ryan Devlin, Gerard Plunkett, Keenan Tracey, Christie Laing, Elfina Luk, Daryl Shuttleworth, Daniel Bonjour, Laura Bilgeri, Adam Greydon Reid, Cameron Forbes, Rachel Bloom, Francis Capra, Melissa O'Neil, Nicholas Carella, Bar Paly, John Bregar, Scott Patey, Izabela Vidovic, Tony Alcantar, Christopher Redman, Adam Tsekhman, Samuel Patrick Chu, James Jordan, Laura Mitchell, Harvey Guillen, Ellen Ewusie, Kat Pasion, Nicole Anthony, Bruce Dawson, Mark Brandon, John Emmet Tracy, Jeff Gladstone, Celina Martin, June B. Wilde, Markian Tarasiuk, Ella Cannon, Vicky Huang, Patrick Keating, Taylor Hastings, Kathryn Kirkpatrick, Dee Jay Jackson, Lucie Guest, Ashley Ross, Brandi Alexander, Ryan Lane, Jovanna Burke, Jay Hindle, Wesley MacInnes, Latonya Williams, Sasha Rojen, Stephi Chin-Salvo, Brianne Tju, Dalias Blake, Georgie Daburas, Garrett Black, Michael Patrick Denis, Nikolai Witschl, Jennifer Irwin, Alex Weed, Aaron Craven, Maddie Phillips, Caitlin Stryker, Kareem Abdul-Jabbar, Jackie Debatin, Lee Tichon, Nels Lennarson, Michelle Choi-Lee, Graeme Duffy, Rohan Campbell, Tara Erica Moore, Beatrice Kitsos, Georgia Bradner, Colleen Winton, Brian Dare, Cody Kearsley, Carlena Britch, Melanie Merkosky, Vincent Dangerfield, Lissa Neptuno, Gage Golightly, Stephanie Lemelin, Magda Apanowicz, Dejan Loyola, Bill Dow, Philip Bolden, John Specogna, Nathan Dales, Quinta Brunson, Viv Leacock, Matty Finochio, Jason Gray-Stanford, Jerry Wasserman, Charlie Kerr, Aatash Amir, Eric Keenleyside, Andrew Kavadas, Valerie Tian, Doug Hutchison, Dean Marshall, Megan Peta Hill, Wanda Cannon, Jordan Claire Robbins, Nadeen Lightbody, Shalyn Ferdinand, Hanneke Talbot, Khaira Ledeyo, Milo Shandel, James Kot, Maria Turner, Kurt Evans, J. Alex Brinson, Kyle Mosonyi, Brenden Sunderland, Claude Knowlton, Kurt Long, Lyle Lettau, Dusan Brown, Ramon Terrell, Graeme McComb, P. Lynn Johnson, Jerome Yoo, Sidney Leeder, Evelyn Burke, Alexandra Voicu, Ava Frye, Kaylah Zander, Matt Singletary, Enid-Raye Adams, Matthew James Dowden, Chris Nowland, Bill Wise, Raylene Harewood, Joy Osmanski, Whitney Peak, Houston Stevenson, Nicole Major, Donnie MacNeil, Michel Issa Rubio, Andrea Ware, Kwasi Thomas, Harrison Houde, Ish Morris, Quinnie Vu

PILOT: Je to celý úplně debilní, naivní a teenagerský. Jenomže jde na první pohled poznat, že se jedná o tvůrčí záměr a nikdo se tu nesnaží dolovat dramatické suroviny na místech, kde se jim dle žánru ani nemůže dařit. Velice příjemná oddychovka, a prostě konečně sci-fi výplach, co neurazí.(5.4.2015)

Veronica Mars je jenom jedna, přesto na ni iZombie dává vzpomenout, rukopis jejího tvůrce Roba Thomase se totiž nezapře. I tady je hlavní hrdinka sympatická blondýnka s břitkým jazýčkem a hromadou problémů, která řeší detektivní případy, akorát je navíc.... zombie. Tenhle seriál za VM v podstatě ve všem zaostává, ale nijak mi to nevadí, pořád je to fajn oddychová podívaná, hrdě přiznávající svůj guilty pleasure status, a Rose McIver je strašně fajn holka, která si očividně vychutnává všechny herecké výzvy (především pak ty komediální), které role Liv Moore (get it?) skýtá. 1. série - 70%, 2. série - 75%(11.6.2015)

iZombie mě překvapil. Má to skvělé postavy, dějové linky, a zvraty. Rose McIver hraje Liv a její osobnosti v jednotlivých epizodách úžasně, neztratí se i ostatní postavy, jako je komický Ravi (Rahul Kohli), detektiv Babineaux (Malcolm Goodwin), hlavně musím pochválit Davida Anderse jako Blaina, kterého jako záporáka ztvárnil skvěle, a taky se mi fakt líbil vývoj pro postavu Majora (Robert Buckley). A abych nezapomněl, hlavně se mi líbí začátky scén v komiksovém stylu.(23.12.2015)

Kupodivu mnohem lepší seriál, než jsem čekala, po prvních asi dvou epizodách mě to bavilo tak normálně, ale ke konci už jsem to žrala. Nápad s tím, že Liv přebírá tendence, vzpomínky a povahové rysy lidí, jejichž mozek sní, je super, protože nám to dává možnost objevovat různé světy a různé lidské typy a slabosti v každém díle. Pokaždé je Liv vlastně někdo jiný. Její boss Ravi je boží :D Parťák detektiv mi ze začátku k srdci nepřirostl, ale nevadí mi. Lowella jim neodpustím, konečně můžu zas někde vidět Bradleyho Jamese a oni mi to takhle zkazí. A naprosto nesnáším Majora, to je tak nudná a nezajímavá postava Celkově ale velmi povedený seriál. Doufám, že druhá řada se povede. Edit: Třetí řada je zatím výborná.(17.6.2015)

IZombie je pohodový epizodický seriál. Což je smůla detektivek je v poslední době až příliš. To je asi jediný zápor spolu s tím že to produkuje stanice Cw. Seriál ale překvapí občasnou zombie brutalitou, opravdových zombíků ale v seriálu je žalostně málo. Postavy jsou dobře napsané, nejlépe to samozřejmě hraje Rose McIver, ale ani ostatní (Ravi a Major) nejsou pozadu. Ke konci série je scénář nejlepší s Majorem, který ikdyž má stupidní jméno, tak se s radostí dere do akce. Záporák Blaine je chytrý a rafinovaný, tak se mi to líbí. S1 - 80% Druhá série se o dost zlepšila, sice jsou to pořád stejné jednoepizodovky, ale dali dovnitř více příběhových linií jako Major a Chaos Killer, Mr. Boss a Blaine. Je tam více humoru, což je jedině dobře. Vaughn Du Clark byl perfektní záporák, místy až šílený, a hlavně skvěle zahraný. Všechny postavy se o hodně prohloubili obzvlášť Blaine a Major. A dechberoucí finále, co víc si přát. S2 - 85%(17.9.2016)

• - V komixu, který byl předlohou pro seriál, se Liv Moore (Rose McIver) jmenuje Gwen Dylan. (FaithZombie)

• - Když Major Lilywhite (Robert Buckley) jede v autě s Don E (Bryce Hodgson), přepíná stanice a přepne na stanici, kde hrají píseň „Stop, I'm Already Dead “, což je i píseň používaná v intru seriálu. Píseň navazuje přimo na intro. (Imolo)

• - Meno hlavnej hrdinky, Liv Moore, vychádza zo slovného spojenia "Live more", čiže "Viac živá". (mjmartin167)