iZombie (TV seriál)

Komedie / Krimi / Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015 - 2019, 44 h 14 min (Minutáž: 42 min)

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Molly Hagan, Nick Purcha, David Anders, Robert Buckley, Nora Dunn, Jenna Berman, Elysia Rotaru, Chad Rook, Summer Bishil, Sean Owen Roberts, Bradley James, Aly Michalka, Rob Carpenter, Daran Norris, Christopher Russell, Jared Ager-Foster, Aaron Douglas, Elise Gatien, Aleks Paunovic, Garfield Wilson, Carolyn Adair, Ted Cole, Allyson Grant, Joel Montgrand, Primo Allon, Byron Noble, Todd Thomson, Eva Day, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Trish Allen, Aubrey Arnason, Jesse Reid, Jason Edward Coleman, Tom Pickett, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Noah Beggs, Ryan Hesp, Chad Riley, Andre Tricoteux, Jordan Schartner, Darien Provost, Mik Byskov, Patrick Roccas, Alison Wandzura, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Brian Markinson, Miriam Flynn, Shaine Jones, David Bloom, Jonathan Whitesell, Brenda Anderson, Daniel Jacobsen, Terence Kelly, Ron Selmour, Carmen Moore, Nneka Croal, Seth Whittaker, Katie Hayashida, Josh Byer, Marilyn Norry, Jesse Moss, Tim Chiou, Ty Consiglio, Ty Olsson, Hiro Kanagawa, Judy Reyes, Anita Brown, Sarah-Jane Redmond, Chris Burns, Devon Gummersall, Serge Houde, Robert Hansen, Matthew Kevin Anderson, Veena Sood, Ben Cotton, Darren E. Scott, Ryan Hansen, Tasya Teles, Chris Gauthier, Dakota Daulby, Gabrielle Giraud, Ryan Grantham, Fulvio Cecere, Barclay Hope, Teryl Rothery, Sunita Prasad, Tim Budas, Jillian Bach, Brittney Irvin, Erica Cerra, Percy Daggs III, Jennifer Copping, Alistair Abell, Shanae Tomasevich, Steven Weber, Matthew MacCaull, Max Lloyd-Jones, Andrea Brooks, Melinda Page Hamilton, Leah Gibson, Brad Kelly, Bex Taylor-Klaus, Stephanie Bennett, Lexi Ainsworth, Leanne Lapp, Paula Shaw, Paul Anthony, William "Big Sleeps" Stewart, Robert Knepper, Justin Prentice, Marshall Allman, Brendan Meyer, Stephen Boersma, David Starzyk, Ona Grauer, Lucia Walters, Lee Page, Anne Marie DeLuise, Raphael Sbarge, Jessica Harmon, Yani Gellman, Jack Irvine, Anne Openshaw, Ian Reed Kesler, Jerry Trimble, Karin Konoval, Eddie Jemison, Steven Williams, Rick Fox, Françoise Robertson, Jason Antoon, Fiona Gubelmann, Mercy Malick, Brittney Wilson, Kevin McNulty, Natalie Brown, Greg Finley, Brooke Lyons, Jenna Romanin, Fraser Aitcheson, Skyler Day, Anna Galvin, Shannon Chan-Kent, Lindsay Navarro, Ben Lawson, Lee Garlington, Daniella Alonso, Fiona Vroom, Jill Morrison, Shaun Omaid, Nick Hunnings, Kristen Bell, Colin Lawrence, Patrick Gallagher, Jillian Fargey, Laci J Mailey, Michael Kopsa, Bradley Stryker, Enrico Colantoni, Oscar Nuñez, Kacey Rohl, Genevieve Buechner, Aliocha Schneider, Wallace Langham, Ali Liebert, Jessica Lu, Cristina Rosato, Zak Santiago, Chasty Ballesteros, Hayley Marie Norman, Sarah Grey, Alex Barima, Jason Simpson, Andrea Savage, Ken Marino, Warren Belle, Lizzie Boys, Sean Campbell, Chad Krowchuk, Raf Rogers, Paul Lazenby, Keith Dallas, Rob Hayter, Barb Mitchell, Michael Soltis, George Tchortov, Steve Hytner, Trezzo Mahoro, Fred Henderson, Mary Black, Jeremy Jones, Ben Sullivan, Alison Matthews, Jeffrey Vincent Parise, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Paul Moniz de Sa, Nathan Mitchell, Nicholas Coombe, Christina Cox, Stephen Huszar, Panou, Farrah Aviva, Mike Dopud, Mark Ghanimé, Michasha Armstrong, Dakota Guppy, Natalie Alyn Lind, Kett Turton, Peter Kelamis, Sally Pressman, Ryan Jefferson Booth, Andrew Caldwell, Anjali Jay, Yolanda Pecoraro, Brenda Crichlow, Shenae Grimes, Kimberley Shoniker, Gordon Michael Woolvett, Michael Antonakos, Alexia Fast, Reagan Pasternak, Niall Matter, Gabe Khouth, Peter New, Ryan McDonell, James Pizzinato, Nelson Wong, Kyle Rideout, Adrian Petriw, Teach Grant, Jason Dohring, Kylee Bush, Daniel Boileau, Robert Ri'chard, Morgan Taylor Campbell, Brendan Fletcher, Catherine Lough Haggquist, Bruce Harwood, Steve Baran, Carrie Anne Fleming, Sean Tyson, Chilton Crane, Danny Dworkis, Sam Vincent, Barbara Pollard, Françoise Yip, Neil Grayston, Catherine Barroll, Noel Johansen, Linda Darlow, Anja Savcic, Levi Meaden, Zack Peladeau, Donna Benedicto, Camille Mitchell, Tanya Champoux, Andrew Tkach, Kelly Konno, Debs Howard, Drew Ray Tanner, Grayson Gabriel, Marci T. House, Alex Duncan, Elizabeth Bowen, Brendon Zub, Giacomo Baessato, Laura Jacobs, Mitchell Kummen, Jake Manley, Robert Zen Humpage, Keith MacKechnie, Samantha Cole, Adam Kaufman, Ty Wood, Jason Schombing, Daniel Bacon, Edwin Perez, Bruce Blain, Haley Strode, Dawnn Lewis, Linda Park, Dan Payne, Jaren Brandt Bartlett, Ava Grace Cooper, Cameron McDonald, Sam Huntington, Ryan Devlin, Gerard Plunkett, Keenan Tracey, Christie Laing, Elfina Luk, Daryl Shuttleworth, Daniel Bonjour, Laura Bilgeri, Adam Greydon Reid, Cameron Forbes, Rachel Bloom, Francis Capra, Melissa O'Neil, Nicholas Carella, Bar Paly, John Bregar, Scott Patey, Izabela Vidovic, Tony Alcantar, Christopher Redman, Adam Tsekhman, Samuel Patrick Chu, James Jordan, Laura Mitchell, Harvey Guillen, Ellen Ewusie, Kat Pasion, Nicole Anthony, Bruce Dawson, Mark Brandon

1. série - Veronica Mars jsem neviděl, tudíž srovnávat nebudu. Každopádně mě seriál trochu připomínal seriál Chuck. Hlavní hrdinka získává schopnosti dosti netradičním způsobem, a tím řeší kriminální případy. Podobné krimi seriály trpí na na nesourodý příběh napříč celou řadou, kdy je v pilotu určen nějaký problém, v průběhu série se jím zabývají málo nebo vůbec a na konci řady jej rozlousknou. Tady je samozřejmě také vidět epizodovost, kdy jednotlivé případy spolu nijak nesouvisí, ale hlavní problém, zombíci, je tu řešen stále a to hned několika postavami a z odlišných úhlů. Třináct dílů bylo akorát aby drželo tempo. Druhá série má určitě co přinést. Seriál jsem zkoukl za dva dny a uvažoval jsem i o 4*.(7.10.2015)

• Momo_desu

Whaaaaaaat?! Ste všetci na práškoch alebo tiež požierate mozgy niekoho iného a nechávate sa unášať názorom iných?! Videla som prvé 4 časti a dopozerať tento seriál chce veľkú dávku sebazaprenia. Zamilovaní a šukajúci zombies?! To sa snáď páči iba konšpiračným teoretikom zombofilom?! Zombíci, ktorí rozbiehajú biznis?! J♥be?! Samozrejme aj to je možné, lebo čo my vieme čo bude keď to raz príde ale to ako to tento seriál prezentuje stojí fakt za hovno. Je to lacný shit, že hádam aj v Afrike by to natočili na tej istej úrovni. Málo vtipné, málo akcie málo hocičoho čo by mohlo byť aspoň trošku zaujímavé. Ak to dopozerám a nebodaj sa pustím aj do druhej série tak si dám dáke významné ocenenie. A hlavne, hlavná hrdinka skôr vyzerá ako predávkovaná fetka. Tí čo čítajú moje komentáre, tak sa možno pamätajú na môj komentár k rektálnemu filmu číslo tri. Tam som sa čudovala, že onedlho tu budeme mať zombie bábätká. Vôbec by som sa nečudovala keby v tomto seriáli splodia dákeho malého nemŕtveho škrata.(18.1.2016)

Jeden ze seriálů, které mají pomalejší rozjezd, ale s přibývajícími díly mě baví víc a víc. Co díl, to originalita. Liv je skvělá a její herečka zvládne uvěřitelně hrát desítky charakterů. Příběh se zpočátku zdá triviální - nadpřirozená bytost se snaží skrývat, aby se lidi náhodou nedozvěděli o její existenci... časem se to ale trochu zkomplikuje a nabude slušných obrátek většího měřítka. Díly jsou vtipné, postavy si bez výjimky oblíbíte a pořád se těšíte, co přijde dál... Je mi sympatické, že je to sice podle komiksové předlohy, ale tolik poznat to není.(12.6.2017)

Nenáročná teen komediální detektivka, trochu mi připomíná Zombieland. Někdy vypadá směšně, ale svým způsobem je to zábavný a lákavý seriál, netvrdím, že je to kvalitní nebo výborný seriál, ale hlavní postava je sympatická, příběh a provedení zápletky originální, docela dobrá kombinace komedie, kriminálky, trochu nechutnosti a "lehkého hororu". Jako odlehčená zábava na rozptýlení slušně provedené, pokud se někdy budu hrozně nudit, někdy se zase na tento seriál kouknu.(20.6.2015)

Na CW celkom znesiteľné, aj keď vytvoriť niečo ako je iZombie muselo byť vo svojej podstate veľmi jednoduché. Zoberiem ktorúkoľvek kriminálnu sériu (žeby napríklad Veronica Mars?), z hlavnej vyšetrovateľky urobím zombíka veď tí sú teraz predsa „in“, ale žiadneho krvilačného, ale čo najviac cool a moderného, hlavne nech sa to páči teenagerom, prihodím prvoplánové popkultúrne odkazy na Romera a Night of the Living Dead, to je predsa klasika, vizuál stačí priemerný, veď načo plytvať dolármi a hľa, hit je na svete! No áno, aj nie. Stále je to totiž CW a tak tu ambície siahajúce vyššie ako po odľahčenú teen zábavku nikto nemal – viď napríklad taký útok zombies na lodi, ktorý sa utne po troch sekundách. Napriek tomu je oproti iným seriálom stanice (Vampire Diaries, Originals ...) iZombie celkom znesiteľná blbůstka. Má sympatickú hlavnú hrdinku, aj vedľajšie postavy, občas slušné hlášky a ten nápad so žraním mozgov a vyšetrovaním vrážd je sám o sebe tak uletený, že minimálne v úvode baví sledovať, čo v tom tvorcovia ešte vymyslia (aj keď sa obávam, že v rukáve toho veľa nemajú, pretože nápady začínajú dochádza už v pilote). Hlavným problémom je kriminálna rovina, ktorá pôsobí priveľmi cheesy a kde vyšetrovanie aj s odhalením páchateľa ponúka tie najobohranejšie a najopotrebovanejšie scenáristické postupy. Pokiaľ chce krimi seriál riešiť takéto naivné prípady tak sa obávam, že čoskoro nebude stačiť ani tá zombie v hlavnej úlohe. Pokiaľ však na iZombie občas, ale skutočne len občas v TV natrafím, tak si zopár epizód pozriem, ale sledovať niečo podobné každý týždeň nie je najmenší dôvod. To by som musel byť tiež zombie, aby som u toho strávil dobrovoľne desať, dvadsať a viac hodín života. A to píšem ako veľký zombie-fan ... aj keď iZombie nemá so samotným zombie-(sub)žánrom ako takým absolútne nič spoločné, to sa chce len zviesť na populárnom trende. PILOT: 2,5* (5/10)(27.3.2015)

• - V prvním díle Liv (Rose McIver) odhalí, že dívka v márnici se jmenuje Stephanie Germanotta, což je pravé jméno zpěvačky Lady Gaga. (LittleMonste)

• - V komixu, který byl předlohou pro seriál, se Liv Moore (Rose McIver) jmenuje Gwen Dylan. (FaithZombie)

• - Dej seriálu sa odohráva v americkom meste Seattle. V skutočnosti sa však seriál natáčal v kanadskom Vancouveri. (Marceloo)