iZombie

(TV seriál)
Komedie / Krimi / Drama / Horor / Sci-Fi
USA, (2015–2019), 49 h 50 min (Minutáž: 41–43 min)

Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Molly Hagan, Nick Purcha, David Anders, Robert Buckley, Nora Dunn, Jenna Berman, Elysia Rotaru, (více)

Série(5) / Epizody(71)

Olive "Liv" Morre je studentka medicíny, která se po jedné vysokoškolské pařbě probudí jako zombík. Aby zůstala alespoň částečně lidsky při smyslech, musí pravidelně svačit mozky mrtvol. Jako každodenní asistentka koronera o ně na pitevně nouzi nemá, ale s každým snědeným mozkem, se jí do hlavy dostanou vzpomínky mrtvého. Díky této nově nabyté superschopnosti se před Liv otevírá možnost velké výzvy. Spolupracovat na vyšetřování kriminálních zločinů. (geklon)

Trailer

juta

Tak pilot se nadmíru vyvedl. Liv je velmi sympatická a vypadá moc hezky, děj mi taky sedl a ostatní díly si drží také vysokou laťku. Největší problém byl s čtením titulků. Zde se mluví dost rychle a složitější angličtinou, takže kvůli tomu mě to moc nebavilo a nerad jsem se pouštěl do dalších dílů. Proto mi trvalo rok a půl se na všech třináct dílů podívat. :D ()

Radek99

Soft zombie seriál pro teenagery zkřížený s forenzně-detektivním americkým seriálem. Mix, který sice neurazí, ale ani nenadchne... PS: V obecnější úvaze, k níž vede existence iZombie a dalších podobných novějších projektů tohoto subžánru, se skrze zcela zjevné marketingové cílení na náctileté dá očekávat, že chudáky zombie čeká podobný osud jako jejich nemrtvé příbuzné upíry... ()

Davies182

PILOT: Je to celý úplně debilní, naivní a teenagerský. Jenomže jde na první pohled poznat, že se jedná o tvůrčí záměr a nikdo se tu nesnaží dolovat dramatické suroviny na místech, kde se jim dle žánru ani nemůže dařit. Velice příjemná oddychovka, a prostě konečně sci-fi výplach, co neurazí. ()

Tom Riddle

Veronica Mars je jenom jedna, přesto na ni iZombie dává vzpomenout, rukopis jejího tvůrce Roba Thomase se totiž nezapře. I tady je hlavní hrdinka sympatická blondýnka s břitkým jazýčkem a hromadou problémů, která řeší detektivní případy, akorát je navíc.... zombie. Tenhle seriál za VM v podstatě ve všem zaostává, ale nijak mi to nevadí, pořád je to fajn oddychová podívaná, hrdě přiznávající svůj guilty pleasure status, a Rose McIver je strašně fajn holka, která si očividně vychutnává všechny herecké výzvy (především pak ty komediální), které role Liv Moore (get it?) skýtá. 1. série - 70%, 2. série - 75% ()

Marceloo

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Olivia Moore je mladé dievča, ktorého sny boli zruinované počas jednej noci. Vtedy sa vydala na párty, na ktorej vypukol boj o život, pretože párty bola plná zombie. Nakazenou sa stala aj Olivia, a tak začala pracovať v márnici, aby mala svoj prísun mozgov. Po zjedení mozgu Liv preberá vlastnosti obete a jej najväčším potešením je pomoc Seattleskej polícii s riešením vrážd pomocou vízií, ktoré má po zjedení mozgu obete. - Predtým, než som si pozrel celé dve série za sebou, som mal mierne obavy, pretože žáner Horor tu nehrá primárnu úlohu, ale po dopozeraní musím uznať, že ma to rozhodne nesklamalo. Herecké obsadenie sa mi zdalo zaujímavé a výkony sa mi páčili. Potešilo ma aj objavenie mnohých známych hororových tvárí vrátane môjho oblúbenca Jesseho Mossa , ktorého som už pár mesiacov nevidel. Oblúbil som si všetky hlavné postavy a Babineaux je asi najlepšie hororové priezvisko, s ktorým som sa zatial stretol. Ten moment, keď zdvihol telefón a povedal svoje meno ma vždy rozosmial. Miernym negatívom bolo u mňa to, že som zdielal rovnaké nadšenie aj s negatívnym obsadením tohto seriálu, pretože Blaine a Julien Dupont a v druhej sérii Don E a Chief na mňa pôsobili až príliš pozitívne. Vraždy boli kreatívne a občas sa tvorcom podarilo zamotať mi hlavu a priniesť totálne nepredvídatelné rozuzlenie. Masky vyzerajú tiež dobre. Samozrejme kvôli TV pomerom tu nie je takmer žiadna brutalita, ale keď sa tu objaví krv, vyzerá kvalitne, čo sa deje hlavne v poslednej epizóde druhej série, ktorá je perfektná. Nezostáva mi nič iné, ako pochváliť tento parádny projekt a čakať na tretiu sériu, ktorá príde v roku 2017. EDIT: Po tretej sérii musím hodnotenie o jednu hviezdičku znížiť. Nie kvôli tomu, že by to bolo horšie než v sériách predchádzajúcich, ale kvôli tomu, že tej hororovej akcie tam nie je až tak vela, ako by mohlo byť. Ak sa to v budúcnosti zmení, tak ihneď zmením aj ja svoje hodnotenie, pretože inak tento seriál úplne milujem. + Jesse Moss + herečka z Navy Seals vs. Zombies + herec z Endangered + herečka z Scream + herec z Horns + herec z Final Destination 2 a The Returned + herečka z Lost After Dark Start + 3 herci z Dead Rising + herec z Scary Movie + herečka z The Returned + 2 herci z The Returned + herec z Fear the Walking Dead + herec z Final Destination 5 a Toxin + herec z Grave Encounters + herečka z Grave Encounters a American Mary ()

• Meno hlavnej hrdinky, Liv Moore, vychádza zo slovného spojenia "Live more", čiže "Viac živá". (mjmartin167)
  • Herec Bradley James si musel kvůli své roli nechat po celou dobu barvit své přírodní světle plavé vlasy na tmavě hnědý odstín. (Lynette)