Reklama

Reklama

Mladý Indiana Jones

(seriál)
  • Česko Kroniky mladého Indiana Jonese (více)
USA, (1992–1993), 37 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Tvůrci:

George Lucas

Hrají:

Sean Patrick Flanery, George Hall, Harrison Ford, Jeffrey Wright, Jay Underwood, Corey Carrier, Margaret Tyzack, Jane Krakowski, Keith David (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(28)

Obsahy(1)

V tomto seriálu putujeme s mladým dobrodruhem po světě, sledujeme jeho dětství, kdy jej otec vyučuje filosofii v klášteře Meteora, přes první lásky, až do krutých bojů první světové války. (Czernozub)

Recenze (61)

mira007 

všechny recenze uživatele

Jako fandovi filmové série o Indianu Jonesovi mi tento seriál připadal jen jako laciná nedůstojná  záležitost , která jen parazituje na legendárních filmech, ale jestli tomuto seriálu musím dát významné plus, tak krom toho, že se občas snaží, tak hlavně za českou stopu, protože tento seriál byl vstupní branou pro české kaskadéry do Hollywoodu. ()

danoo 

všechny recenze uživatele

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec, ktorý bol v tom čase pre mňa ako internet, vďaka ktorému som v detstve získal zábavnou formou dosť veľký prehľad z histórie, geografie a takého všeobecného rozhľadu, čo dnes tak chýba mladým. Zaujímavé, že v USA seriál prepadol, ale najskôr bol pre nich príliš intelektuálny. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Nasledováno všech 22 dílů. Co dělal mladý Indiana Jones než se z něj stal slavný archeolog? Inu jako dítě a mladík poznával památky, bojoval v první světové válce, vydělával si jak uměl. Projel celý svět a pokaždé poznával zajímavé lidi. Namátkou - Lawrence z Arábie, Rooswelt, Picasso, Tolstoj, Edison, de Gaulle, Mata Hari, Schweitzer, Kafka, Hemingway a další a další známé i neznámé postavy z historie. I žánrově je to velice široce rozkročené - nechybí brutální válečné díly, špionážní dobrodružství, romantika, vtipné díly, politické díly, noirova detektivka, klasický horor, muzikál nebo třeba absurdní groteska (boj s byrokracií v Praze). Nechybí ani pořádné emoce, například když se Indy vrací z války ke svému chladnému otci. A mohlo to skončit prvotřídním blábolem, jenže Lucas si to pohlídal - zaprvé každý díl má perfektní příběh (a slušného scénáristu v pozadí). A zadruhé výprava je fantastická, na TV seriál přímo neskutečná. Opravdu budete mít pocit že teď jste někde v zákopech, v africké džungli, uprostřed mafiánského Chicaga nebo v Drákulově Transylvánii. Žádná scenérie není odbytá, naopak většina dílů by se neztratila ani jako film. Když k tomu přidáme ještě prvotřídní válečné a akční scény, kde opravdu ve válce bojují stovky mužů a akce se v pohodě vyrovnají filmům, není co řešit. Zábavná, poučná a rozmáchlá série, která rozhodně filmům nedělá ostudu a zaslouží si více než 59%. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na televíziu ( a na tú dobu ) nezvyčajné epické a rozmáchle. Seriál, na ktorom si George Lucas skúšal nové trikové technológie, je neskutočne zábavný a pútavý. Je to o niečom inom ako kino filmy. Je to skôr historická encyklopédia na filmovom kotúči ako fantastické dobrodružstvo. Nemôžem nedať maximálne hodnotenie. Zo seriálov som vo svojej dobe mal radšej snáď iba STAR TREK. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Opravdu hodně moc nevyrovnané. Některé epizody výborné, některé naopak nuda k ukousání. Vzhledem k televizní produkci podařená výprava a vůbec celá technická stránka série. Škoda těch moralizujících ponaučení, která se zde jednou za čas objevovala. Jako dobrodružná jízda pro mladší publikum s letmým seznámením s historií však dostačující. Zajímavé spíše jako odpočinková podívaná. Chce to holt zapomenout na jakoukoli spojitost s dospělým Indym. Pokud to dokážete, tak se můžete i příjemně a nenáročeně pobavit. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (9)

  • Pri jednom svojom krátkom vystúpení mal Harrison Ford bradu, pretože natáčal film The Fugitive (1993) a nemal čas sa oholiť. (Raccoon.city)
  • V epizóde "Curse of Jackal" odhalil starý Indy (George Hall) svoj dátum a miesto narodenia - 1. júl 1899, New Jersey. (Raccoon.city)

Související novinky

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

06.04.2022

Před několika týdny skončilo natáčení enormně očekávaného pátého dílu Indiana Jonese a snímek nyní je ve fázi složité postprodukce, hlavní hvězdě Harrisonu Fordovi se nicméně tím pádem aktuálně… (více)

Reklama

Reklama