Chuck

USA, (2007–2012), 65 h 7 min (Minutáž: 40–45 min)

Hudba:

Tim Jones

Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Vik Sahay, Scott Krinsky, Mark Christopher Lawrence (více)

Série(5) / Epizody(91)

Chuck (Zachary Levi) je hlavním hrdinou stejnojmenného seriálu. Chuck je pracovníkem v obchodu s elektronikou "Buy More". V práci tráví prakticky veškerý čas, a když není zrovna v práci paří hry se svým kámošem Morganem (Joshua Gomez). V den narozenin příjde Chuckovi e-mail od jeho největšího nepřítele - Brycea Larkina (mimochodem agenta CIA). Poté je Bryce zastřelen. Chuck e-mail otevře, co však netuší je to, že se jedná o informační databázi tajných služeb poskládanou do obrázkových souborů (tzv. INTERSECT). V tu chvíli se celá databáze začne Chuckovi záhadným způsobem nahrávat do hlavy. Probere se až ráno.

A právě tohle startuje celý seriál. Poté co CIA zjistí, že všechny jejich tajné informace má v hlavě bezvýznamný prodavač, nasadí na jeho ochranu krásnou agentku Sarah (Yvonne Strahovski). Ta mu pomáhá čelit všem nástrahám, které tato "moc" přináší. (Banger888)

Swarlez

Jedním slovem bomba. Všechny díly, které sem doposud viděl (4 řady) jsem prolítl v kuse a bylo mi líto, že trvají jen cca 40 minut. Morganova vtipná trapnost ke konci také graduje a občas sem se hlasitému smíchu vážně neubránil. Hlavně záverečná scéna čtvrté řady: "Lidi, já umím karate" :D Postava, která mě tam jediná doslova otravovala od začátku do konce, byla postava Shawa. K tomu jsem se teď dozvěděl, že bude i v další řadě, což pro mě určitě není šťastná zpráva. Chuck je někdy až otravný, ubrečený otrapa, ale člověk ho i tak musí mít rád. Kočkama se to tu jenom hemží, což je jedině plus. Možná až moc asociálů na jedné kopě, ale občas je to opravdu sranda. 82%. ()

Eilean Donan

Po 2/4 štvrtej série to pálilo a pálilo a mne páčilo :) Potom to išlo trošku dole z kopca, už neviem ani pomenovať čím. V každom prípade, Casey a generál B., Daniel Shaw boli jedničky,kvôli ktorým sa to dozaista oplatilo pozerať a aj dopozerať :)) ()

tranquill

Vtipný špionážně-akčně-komediální seriál s vysokou nadsázkou a sympatickými postavami. Odlehčená podívaná mající svůj počátek, vývoj a konec. ()

NightPorter

Po 1. řadě to vypadá na další oblíbený odpočinkový seriál alá Castle, ale ten je přecijen ještě o pár tříd lepší jednak větší chemií mezi hlavním párem a hlavně zápletkama jednotlivých dílů, které nemá Chuck úplně tak promakané. Ale zábavnej je, o tom žádná. Edit 2. řada: Tak ta chemie už funguje daleko líp, Sara je výborná, navíc Casey je pro tenhle seriál požehnáním, vybrat Baldwina byl geniální tah a je tu snad ještě lepší než ve Firefly. Do toho výborná parta z Buy more, nejen Morgan, ale i ostatní začínají být hodně zábavní. A epizody jsou už docela našlapané jak dobrou zápletkou, tak vtipem. Po 2 seriích jasno, tohle půjde do topky. A ta modelka, co hraje francouzskou agentku? To je třešinka na dortu. I ve 3. řadě opět exceluje Adam Baldwin, jehož votrávený zamručení při pohledu na ústřední duo vždycky spolehlivě zvedne náladu. Navíc dostává řada zajímavou zápletku, které vydrží až do konce, a série tak drží více pohromadě. Jen ten hlavní záporák mohl být mnohem lepší... potěší ale moře kultovních guest star sušenkovým poldou z Die hard počínaje a T1000 konče. 4. řada, aneb jízda guest stars pokračuje - sou tam snad všichni - brácha Jůlie Roberts, Rudej Škorpión, Bond s velmi pohlednou dcerkou i Sára Konorová - A DĚLÁ SHYBY!!! A jako třešinka Karolína Kůrková! A ač jsem byl z počátku trochu rozpačitej z už asi 8. vymazání a znovunahrání intersektu, tak nakonec právě u týhle řady jsem se zatím nasmál nejvíc i díky tomu, že patří konečně i Morgenovi, kterej hlásí jako o život. "Morgene, už jsi někoho zabil?" - "Eeeeeeh. Něco ti povim. Ten první je nejhorší..." :-D 5. série je hezká a závěr kurevsky dojímavej, ty poslední dva díly nerozhodily jenom mě, ale i Kejsyho! A brečel i Chuck i Sára, tak mě nechte bejt. ()

Ihuj

Pěkný nápad, kdy v hlavních rolích vystupují jako v zásadě kladné postavy agenti dvou zločineckých organizací (CIA a NSA) a nejdůležitější hrdina je obyčejný nýmand, který pod tíhou okolností proniká do světa velkého zločinu, zatímco před vlastní rodinnou musí svou novou identitu tajit. Narozdíl od Breaking Bad však nejde o hutné a temné drama s prokreslenými charaktery, nýbrž o rodinnou oddechovku komediálního ražení. Na rovinně rodinné a pracovní komedie funguje seriál poměrně dobře, ikdyž čím dál více zklouzává k moralizačnímu režimu ála Step by Step (zejména postava Chuckovi sestry je pro cynického diváka obtížně zkousnutelná). Akční dramatická rovina se však bere napůl vážně, což pak působí skoro jako osmdesátkové filmy typu Karate Tigr. Zápletky spoléhají na deux ex machina ještě více, než třeba seriál Sherlock, což by samo o sobě nevadilo. Problém je spíše v tom, že motivy jednotlivých postav jsou velmi těžko uvěřitelné. Občas se chovají naprosto nesmyslně a nevěrohodně jenom proto, aby scénárista dokázal posunout příběh tam, kde ho potřebuje. Romantická linka mezi hlavními hrdiny funguje zajímavě, osobně bych ji však urychlil, sexuální napětí postupně slábne. V dalších řadách autoři poměrně kreativně rozvíjí možnosti seriálu a zlepší se akční rovina, takže si to napůl vážné pojetí zaslouží. Některé díly jsou na druhou stranu časem příliš telenoveloidní a pro mužského diváka obtížně stravitelné. Poslední 2 díly si seriál dovolí tak drsnou hru s divákem, že opravdu smekám. Nejlepší zakončení seriálu, co jsem kdy viděl. ()

haWranka

Ták, po dlouhých (asi 2 nebo kolika) letech jsem se k Chuckovi vrátila a dala si ho hezky od začátku, prostě druhá šance, když při prvním pokusu si mě nezískal. A můžu jenom říct, že je to rozhodně jeden z nejlepších seriálů, co jsem měla tu čest vidět. Rozjezd sice trochu pomalejší, ale pak to nabralo hodně rychlý obrátky, že jsem nestačila zírat. Ke konci sice tvůrcům trochu docházel dech, ale poslední dvě epizody všechno zachránily a já můžu s klidem říct, že na Chucka se klidně podívám znovu, pěkně od začátku do konce :) ()

Rado H.

Velmi kvalitní zábava, sem tam i z hlubší myšlenkou. Základem je ale inteligentní parodie a ironický přístup k ačním filmům, špionážním tématům , motivům okolo krásných žen i celé postmoderní společnosti. Promě ideální relax po pracovním dnu. ()

Melvej

První série - dokonalá, to samé druhá série. Třetí už byla o něco horší, ale stále víc než dobrá a čtvrtá? Čtvrtá série mohla být výborná, kdyby scénáristi trochu dotáhli do konce epizodu, kdy Chuck mohl ztratit celou svoji identitu. Škoda. Co se páté série týče, no, scénáristé ztratili dech, konec konců, už nebylo odkud brát a moje hodnocení páté série kleslo na pouhé dvě hvězdičky, ale závěrečné tři díly byly vynikající, a já pod návalem emocí musím přidat jednu hvězdičku. Nicméně jsem asi ještě nazažil seriál, kdy bych se tolik vžil do hlavního hrdiny a kdy bych si víc přál být na jeho místě, konec konců, kdo by se nechtěl přes noc stát z prachobyčejného člověka superagentem, do něhož se zamiluje tajná agentka Sarah Walkerová v podání Yvonne Strahovski, s níž se vydává na dobrodružné špiónské mise? No, prostě během maratonu sledování Chucka, kdy jsem během několika dní viděl prozatím všechny série, jsem se skvěle bavil, nemohl jsem se vynadívat na Yvonne Strahovski, napětím jsem si v některých chvílích kousal nehty nebo mi z akčních scén vystoupal tep na poměrně vysokou úroveň, v jiných momentech jsem se z plna hrdla zasmál a jindy jsem měl skoro slzy na krajíčku, když došlo na romantické scény =D. Je to až neuvěřitelné, jak dobře jsou skloubeny dohromady všechny tyto žánry do jednoho celku, což z Chucka dělá velice univerzální seriál, v němž si každý najde něco svého. A ještě na závěr, podle mě se jedná o nejlepší herecký výkona Adama Baldwina, který ztvárnil Johna Casyho. Nyní úplně na konec, po shlédnutí i páté série. Bylo mi ctí, Chucku, děkuji ti za všechny ty úžasné chvíle, které jsem při tvém sledování prožil. Mrzí mě, že to všechno skončilo, ale natahovat něco pořád do nekonečna není zrovna to pravé ořechové. Takže zbohem, Chucku, dávám ti čtyři, podle mně zcela zasloužené, hvězdičky. ()

Shakaar

Fajn seriál, jehož potenciál kazí až příliž piítvání vztahu dvou hlavních protagonistů. I přes to po dvě sezony jsem královsky bavil aby v třetí a hlavně v čtvrté řadě přišel tvrdý pád. V čím dál pozdějších řadách se ale seriál začínal být spíše pro masy a narážek na sci-fi filmy, seriály nebo třeba geekovskou, tématiku bylo čím dál tím méně...o specifickém humoru ani nemluvím. Seriál jsem přestal sledovat někdy v půlce čtvrté řady kdy jsem jednak ho měl plné zuby a jednak jsem očekával že skončí...bohužel ne a zvěsti o páté řadě naznačují že to bude pokleslejší ještě více než dříve...i tak ovšem končí slibně rozvíjející seriály. ()

arkie

Priemerny americky serial, kde je 99% scen predvidatelnych, postavy sablonovite, jednajuce casto nelogicky, herci 2.kategorie. Clovek ma pocit, ze dostal kokteil namiesany zo znamych ingrediencii, ktore su vsak kazda osamote ovela chutnejsie. Neoplati sa stracat cas ... ()

tomikan

Perfektni obsazeni, skvely charaktery a jejich postupny vyvoj, neuveritelna gradace deje, neodolatelna Yvonne, u ktery bych si pral, aby dozrala i do filmovych roli, ale zatim ta stopaz 40min je na ni akorat, sympatickej Zachari, Joshua i Adam a samosrejme duo Jeffster,.. sranda, romantika, akce, prostredi serialu - vsechno plusovy body.. tenhle serial si tu delsi stopaz zaslouzi, coz je prijemny zjisteni, ze uz na to ty namety maj, aby Vas udrzely slabou trictvrtehodinku.. minimalne do konce treti serie bych dal plny pocet, bohuzel za posledni dve sezony o jednu hvezdu dolu.. ()

ExpertAsie

Nepostradatelná trojka Casey, Chuck a Sarah, bez nich by ten seriál neměl ten pravej šmrnc akcí a plných zvratů po celých 5. sérii. ()

Karp

Dějové zápletky jednotlivých dílů jsou jednoduché, ale postavy sympatické a jen díky nim jsou to 4*. ()

Heinz93

Skvělý seriál, který nabízí každému divákovi něco. Spojení akce, dramatu a komedických scének odehrávajích se především v Buy Moreu mě naprosto nadchlo. Perfektní herecké výkony Leviho, Strahovski, Baldwina, Gomeze a všech dalších. ()

ivicudus

Priznam sa, prve dve serie som vascinu Buy More scen pretacala, postavy okrem hlavnej trojky+Ellie a Awesome boli niekedy neznesitelne a ich humor mi nesadol. Ku koncu druhej serie sa to zacalo zlepsovat a tretia seria dopadla vyborne. Morgan Grimes konecne dostal k narodeninam character development a samotny Chuck si presiel krizou identity 'Co znamena byt spionom'. Postavy uz neposobili jednorozmerne, vyrastli a serial sa posunul do geek family dramedy stylu. Za prve dve serie by som dala 3* ale niekde uprostred si ma serial ziskal a finale ma rozsekalo takze nakoniec hadam za 4*. ()

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama