Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(73)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

spacemaster

Nikita byla příjemným překvapením. Ačkoliv jsem čekal spíše podprůměrnou a bezhlavou řežbu, příběh i jeho podání herci dokázal překvapit. Ale velkou výhradu mám k obsazení titulní role. Maggie Q??? Are you serious??? "Krásná" Nikita má podle mě do krásné daleko. Zato Alex... ()

chr0ust

1.serie: po ne uplne velkolepem rozjezdu, se z toho vyklubal celkem dobry serial, sice si hrajou na mnohem vetsi zalezitost, nez doopravdy jsou, ale da se to prehlednout. zadny zazrak, ale na nudne vecery v pohode .. 70% 2.serie: nemuzu jinak nez WTF? Druha serie mohla nabrat mnoho smeru, ale proc zrovna Zorro style? Navaznost na prvni serii skoro nulova s mnoha dejovymi nelogicnostmi. Zkusim jeste par dilu, ale vypada to na bye-bye Niki. Skoda ... 50% ()

TomasB

Akcni pecka. Na hlavni pribehovou osu jsou navazany jednotlive dily, cimz se pribeh neustale alespon o kousek posunuje. Malo reci, hodne strileni, kopa mrtvych a Lyndsy Fonseca je neskutecne sexy:o) ()

Muff

OK, přiznám se i bez Amandina mučení, že na tenhle seriál jsem se začal dívat, abych ho mohl pořádně zdupat a zkritizovat. Už jen hlavní představitelka navozovala dojem béčkových kousků. Ale co se nestalo. Nechci srovnávat s původní sérií La Femme Nikita, ta byla ve stylu 90. let - papundeklový kulisy, "jako si hrajeme na agenty", jednoduchý scénář, ale na druhou stranu klidnější, rozvolněný příběh. A Peta mi seděla do role Nikity perfektně. Nová Nikita je hi-tech, rychlá, klipovitá, v hlavě toho moc neuvázne, na nějaký sentiment nebo velké filozofování není čas, ale děj je propracovanější, se spoustou logických a technických nesmyslů, které se ale dají s jistým nadhledem přežít. Každý z nich má cosi do sebe. >>> Scénář chytře posunul příběh, čímž se (aspoň v mých očích) dostala postava Nikity na druhou kolej a příběh táhne (1. a trochu i druhá série) spíš Alex/Lyndsy, jejíž obsazení bylo chytrým tahem. Alex zpočátku seriálu funguje jako magnet, na který se prostě člověk těší, zatímco těch pár scén Maggie Q ve spodním prádle mi dokázalo dokonale pokazit dojem z epizody (třicítka s postavou vychrtlé třináctky - párátka - mne vážně nebere). Obsazení je dobré, ďábelský Percy, zajímavý Ari (Peter Outerbridge si zahrál i v původním seriálu), manipulátorka Amanda, charismatický Michael, od konce první série skvěle hláškující Birkoff (dost mi trvalo si na něj zvyknout, nemá s tím původním společné snad nic). Ve třetí sérii scénáristi bohužel rezignovali na tajemno, nějaký děj, sérií se začíná prolínat klišovitost, gestovitost, mizí jakékoliv herecké ambice a přibývají nesmysly a "v-poslední-vteřině" momenty. Začínají mne otravovat nesmyslné zvuky. Každý pohyb pistolí je doprovázen cvakáním kovu (jako by jednotlivé díly zbraně k sobě nelícovaly), každou chvíli někdo natahuje závěr, i když má náboj v komoře z předchozí střelby (a kupodivu vyhazovač žádný náboj nevyhodí), nůž vytahovaný z koženého pouzdra / těla nepřítele udělá ostrý kovový zvuk, stejně jako injekční jehla, jako by měli kosti z kovu ... ale to bych toho chtěl asi opravdu moc. >>> První a druhá série založené především na vývoji postavy Alex byly tak za 4*, ale třetí série už je vyčpělá, bez nápadu, začíná se vézt na vlně dojemných nesourodých účelových příběhů a začíná být výrazně prvoplánovitá (podobně jako ve starším seriálu), takže po S03e07 dávám 2* a dál nekoukám. Škoda. ()

FRANTACZ1

Širokoúhlé komplexnosti původního seriálu Brutální Nikita to zdaleka nedosahuje, tudíž nehodnotím jako porovnání, ale jako jeho odlehčenější paralelní dimenzi, která z tohoto hlediska ovšem funguje výborně. ()

Mišísek

1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 60%. Tady se jednoznačně ukazuje, jak s delší dobou seriál propadá, proto je podle mě dobře, že se další série dočká jenom se 6 epizodami a pak šmitec. *První série* byla luxusní. Skvělý nápad, skvělá zápletka. *Druhá série* pokračovala také dobře. Ale *třetí série*, to už bylo trochu o hubu. Super-vynálezy, prezidentka Spojených států (ale že jich USA měla), neustálé kňourání o zavírání a znovuotvírání Divize. Za celou dobu jsem si nejvíc oblíbila Birkhoffa a Alex, kteří dělali seriál tak jedinečným. ()

jokino

Nechcem porovnávať starý seriál s novým, nakoľko nový sa uberá proste iným smerom, ale popravde, toto je pre mňa fakt hrôza a asi až zúfalstvo.. Pri starom seriály bolo od prvého dielu cítiť akési napätie, Sekcia 1 dala hneď pocítiť Nikite, kam patrí, že má proste smolu a svojím spôs.musí proste "poslúchať", nemá na výber. Káždý tam bol takmer neustále sledovaní. Michael bol skoro neustále s výrazom železnej tváre a prakticky bez akýchkoľvek emócií. Šéf a Madeline boli zohraná dvojka a bola z nich cítiť autorita. Najmä, keď človek nevedel, čo s ním zamýšľajú ďalej, či bude "vyškrtnutý", alebo čo sa proste bude diať (?). Ostatné charaktery postáv boli taktiež dobré. Inými slovami, na svoju dobu bol seriál, aspoň pre mňa, fakt jedným z najlepších. O high-end technológiách ani nehovoriac. Taktiež kulisy boli na velmi slušnej úrovni. Ale toto..? Meggie Q sa mi do charakteru Nikity vôbec nehodí, celá Divízia mi príde kulisami totálne smiešna, arogantný Birkhoff už väčší klaun byť asi ani nemôže, charakter Michaela totálne nezvládnutý, Nikita si behá sem-tam, xy krát Divízii priamo pod nosom, ale je nepolapiteľná a tú svoju kamošku "špiónku", čo má v Divízii, to už ani nehovoriac, ako si spolu veselo preposielajú správy cez Net. A samozrejme, nik ju pri tom nevidí, nikomu nie je podozrivá. O akčných scénach a dôležitosti / vážnosti Divízie ako takej, ako 1 z najutajovanejších vládnych organizácií na svete, odkiaľ kvázi nie je úniku, oproti pôvodnej Sekcii 1, ani nehovorím. Z môjho pohľadu sa Divízia na Sekciu 1 proste nechytá ani z oblúka.. Celá nová Nikita mi príde byť proste úplne umelá a tragicky groteskná.. ()

Hrus

Po shlédnutí dvou dílů hodnotím jako dobré. Dialogy jsou někdy trochu jednoduché a děj "klišoidní", ale akce docela ujde (i hubené krasavici Maggie Q lze uvěřit, že stříská pár chlapů, když je to pořádně natočeno), herci sympatický. Dávám 70%, protože je to jen dobré, chce to ještě přidat na atmosféře. To ale může s dalšími díly přijít, každopádně v rámci žánru OK. EDIT po 14. dílu: Seriál si drží kvalitu z úvodních dílů. (Bohužel se nezvedá.) Možná bych i pár procentíček strhnul, protože nechápu (jako obecně u dalších seriálů tohoto typu), jaktože nejlepší špionážní útvar nedokáže odhalit zrádce uvnitř). Doufám však v dobré finále. EDIT po konci 1. sezóny: Poslední dva tři díly naplněny akcí a napětím a úplný konec je takový, jaký bych si představoval u všech seriálů - velké zvraty a přitom smysluplné ukončení (nikdo z hlavních postav nezemře - ani jako). Skoro by se mi chtělo přidat hvězdu. No to asi ne, ale zůstňme u těch krásných 70% a nenáročné zábavy. 2. sezónu určitě budu sledovat. Nejoblíbenější postava - Amanda. ()

kikin01

Musím přiznat, že jsem měl velký strach se na tuto sérii dívat, ale když mám strach, vždycky to dobře dopadne.:) Brutální Nikitu s Petou Wilson jsem toho času miloval, ale ani Maggie Q, a Shane West nezklamaly. Hodnotím pouze po pár dílech, ale už teď jsem nečekaně překvapen a těším se na další. ()

O_Peki

Dost podařený seriál o dvou sexy kočkách, bojujících proti nepravostem světa. Trochu naivní a předvídatelné. Vlastně každý díl je skoro to samé, ale pořád se to dá. Doufám, že toho nebude 5 sérií - pak už by to nebavilo. ()

Nicole32

Iste je to klišé, ale veľmi pozerateľné. Postavy a herci sú v pohode. Akčné je to tak akurát. Navyše to odsýpa veľmi rýchlo. ()

kuře.gril

Není to seriál, jehož sledováním bych se někomu chlubila, ale na druhou stranu- pokud by někdo chtěl tip na nenáročný akční seriál, tenhle bych klidně doporučila. Je to celé až moc překombinované, přetechnizované, vlastně úplně nelogické ... a když ruský otec se svojí ruskou dcerou mluví angličtinou s takovým tím ultradrsným slovanským přízvukem, trhá to uši. Ke konci první série mě to přestávalo bavit, ale vydržela jsem a začátek druhé série mě mile překvapil. Změna prostředí, změna postojů jednotlivých postav a to, že Shane West konečně trochu víc zapojit mimiku a začal hrát... to vše mě u seriálu udrželo. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. Obecně- škoda, že se ten seriál bere tak vážně (hlavně ta první série), kdyby to celé bylo podáváno trochu víc s nadhledem a s vtipem, mohl to být ještě lepší kousek. ........... aktualizace hodnocení: Po pár dílech 2 série končím. Začala jsem nesnášet ten neustále utrápený obličej Nikity, řešení rodinných zaležitostí, překombinovanost seriálu a při slově "Division" jsem začínala chytat kopřivku. ... Ale dokud vás ten seriál nezačně štvát, tak je jinak dobrý. ;) ()

zodiak217

Skvelý seriál s maximálne charizmatickou herečkou v hlavnej úlohe. Som rád, že Meggie Q konečne ocenili aj serialovy tvorcovia a dali jej úlohu, kde môže preukázať v čom je dobrá a to bojové umenia. I ked seriál dych nevyrazi ničím originálne prevratnym je na vysokej úrovni. ()

Sethiel

Na tenhle seriál jsem se těšil, bohužel mě spíš zklamal. Je docela zábavný, ale hloupý a povrchní na hranici únosnosti. Motivace postav se tolik neřeší, výsledek každé "riskantní" akce odhadnete dopředu a několikrát si vyloženě uvědomíte, že tuhle věc tahle postava řekla nebo udělala jenom kvůli tomu, že nějaký dramatik z prstu vycucal, že to bude strašně úbrkůl ... a ono by třeba i bylo, kdyby to nebilo do očí svou vykonstruovaností a nelogikou. V tomhle je seriál velice podobný například Mentalistovi ... spousta pozlátka, všechno hezky odsýpá a hezky vypadá, pořád se něco děje, ale nemá to žádnou hloubku a často ani logiku. ()

challik

Zaujímavý seriál, na ktorý som prišiel pred pár rokmi, keď ho dávali v televízii. Videl som asi 1 sériu, z toho som cca 4-5 dielov vynechal, lebo sa mi nechcelo alebo som na to zabudol. Keď som bol na premiére Insurgent [Rezistencia] a videl som tam Maggie Q, tak som na celý kinosál skričal "NIKITA!!" ... no, stane sa. Tento seriál ma tak zaujal, že som si ho celý zhliadol za necelých 6 dní [áno, všetkých 73 dielov, dobre ja]. Zaujímavé herecké obsadenie [Maggie Q je príjemná na pozeranie a páči sa mi jej hlas v originálne, rovnako tak u Lyndsy Fonseca], zaujímavý a nevšedný príbeh, skvelí záporáci [Amanda je mrcha a Percy je hajzel, ale aj tak ich mám rád], chémia medzi Michaelom a Nikitou je podľa mňa skvelá. Seriál som na ČSFD ohodnotil 5*, no ak by som to mal vyjadriť v bodoch 0-10/v percentách 0-100, tak seriál by mal u mňa 9.7b alebo 97%, to je už na vás. Tento seriál vám odporúčam. ()

Shaman::..

Seriál, než originální film, spíše vykrádá kanadský seriál Brutální Nikita. Námět trochu navazuje na kanadský seriál. Jistě je zajímavý, ale aby byl obsahem na 22 dílů - trochu moc! Většina postav je také, bohužel, kopiemi staršího seriálu. S kontrastem s ním působí postavy např. Michaela nebo Birkoffa jako nevěrohodné karikatury. Maggie Q hraje dobře, ale svojí postavou párátka jí prostě nemůžete uvěřit, že by dokázala jako agentka při soubojích uspět. Závěr je také neuvěřitelně zapletený. 2* jen za akčnost a jako dobrý oddech. 2. série už půjde, s velkou pravděpodobností, mimo mě. ()