Cesty domů (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2010, 357x60 min

Miroslav Etzler, Alois Švehlík, Petra Horváthová, Milan Bahul, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda, Ladislav Potměšil, Jitka Smutná, Pavel Soukup, Igor Chmela, Kamila Špráchalová, Simona Postlerová, Radúz Mácha, Iva Kubelková, Filip Čapka, Tereza Kostková, Veronika Jeníková, Jan Vlasák, Matyáš Leier, Jan Dolanský, Tereza Švejdová, Vendula Křížová, Viktor Limr, Martin Kraus, Antonie Stovičková, Klára Jandová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Richard Mašata, Igor Bareš, Barbora Lukešová, Václav Šanda, Carmen Mayerová, Lucie Štěpánková, Kristýna Leichtová, Martin Písařík, Petr Kostka, Anna Sikorová, Linda Rybová, Kristýna Janáčková, Veronika Freimanová, Lenka Vlasáková, Vladana Drvotová, Jana Janěková, Filip Blažek, Petr Štěpánek, Rafael Lima, Kateřina Brožová, Alexej Pyško, Vladimír Kratina, Petr Antoš, Dana Batulková, Miloslav Tichý, Miroslav Šimůnek, Taťjana Medvecká, Radka Pavlovčinová, Adam Mišík, Marcel Rošetzký, Patricie Soukupová, Barbora Seidlová, Jaroslava Brousková, Pavel Rímský, Kateřina Vlčková, Martin Mejzlík, Hana Igonda Ševčíková, Oldřich Vlach, David Reiner, Dalibor Kubečka, Michaela Maurerová, Pavel Řezníček, Ladislav Frej st., Adam Novák, Jana Boušková, Rostislav Novák ml., Lumír Olšovský, Michal Sedlář, Roman Štabrňák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Barbora Mottlová, Lukáš Král, Leoš Juráček, Dana Pešková, Karel Zima, Radim Novák, Petr Svárovský, Karel Heřmánek ml., Jonáš Zima, Lenka Jelínková, Josef Zyka, Jiří Poul, Anna Suchánková, Jaroslav Satoranský, Jiří Dvořák, Veronika Nouzová, Stanislav Hýbler, Johana Krtičková, Jan Novotný, Jasmine Anna Adamcová, Norbert Lichý, Václav Drahotínský, Michaela Dolinová, Štěpán Krtička, Marek Fialka, Zdeněk Rohlíček, Tomáš Pavelka, Oldřich Hajlich, Jindřiška Kikinčuková, František Skřípek, Petr Semerád, Matěj Šámal, Bohumil Klepl, Miroslav Večerka, Ctirad Götz, Zuzana Mixová, Romana Sittová, Vladan Milčinský, Veronika Poláčková, Karel Hlušička, Petra Hobzová, Jan Komínek, Miroslav Navrátil, Evženie Nízká, Čestmír Řanda ml., Ján Slezák, Karel Hábl, Veronika Janků, Miroslav Hanuš, Miroslav Jech, Jan Kment, Petr Batěk, Svatava Forbelská, Eva Hacurová, Matěj Merunka, Jarmila Švehlová, Dana Bartůňková, Vilém Čok, Tomáš Procházka, Jan Dvořák, Jindřich Kriegel, Malvína Pachlová, Martin Sláma, Filip Sychra, Dagmar Čárová, Žaneta Filípková, Jana Gýrová, Marek Ronec, Renáta Kubišová, Andrea Kulasová, Barbora Mudrová, Kryštof Nohýnek, Petr Varga, Václav Vydra nejml., Věra Janků, Radka Coufalová, Vlastimil Čaněk, Eva Matalová, Jiří Král, Tomáš Trapl, Milan Hloušek, Jan Beneš, Martin Dusbaba, Jiří Krejčí, Radim Kalvoda, Jaroslav Vlach, Petr Halíček, Jiří Sedláček, Ludmila Kartousková, Vít Číla, Miloš Novák, Jan Hořánek, Patrik David, Tomáš Berka, Dušan Čurda, Luděk Grabinský, Olexandr Kysil, Tomáš Sagher, Radim Madeja, Zuzana Hainallová, Tomáš Sukup, Verica Nedeska, Václav Vostarek, Martin Štěpánek, Karel Hanzálek, Radana Herrmannová, Josef Ráček, Pavel Leicman, Tomáš Havlík, Václav Legner, Petr Bucháček, Tomáš Novotný, Michal Holán, Jiří Žaloudek, Ivan Vyskočil, Zuzana Čapková, Jiří Maria Sieber, Michal Roneš, Michal Solar, Antonín Panenka, Alžběta Kynclová, Michaela Mišková, Pavel Majkus, Ondřej Mataj, Helena Vlačihovská, Barbora Červenková, Jiří Kraus, Martin Vrtáček, Jana Podlipná, Pavel Doucek, Michaela Lohniská, Radka Tesárková, Petr Vaněk, Olivie Žižková, Lukáš Weber, Pavel Skřípal, Ivana Valešová, Miroslav Šnajdr, Monika Hladová, Milan Kolek, Zuzana Skalníková, Karel Vlček, Oldřich Vlček, František Staněk, Jan Bílek, Petr Macháček, Ivan G'Vera, Jindřich Kout, Michal Čeliš, Roman Zach, Markéta Hrubešová, Vincent Navrátil, Jiří Zapletal, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Jana Janěková ml., Veronika Zelníčková, Lucie Černíková, Evelyna Steimarová, Josef Kuhn, Martin César, Simona Prasková, Aneta Krejčíková, Monika Fejglová, Petr Florián, Michaela Bendová, Sebastian Pošmourný, Jakub Grafnetr, Klára Fleischhansová, Vladimíra Havlíčková, Jana Hubinská, Josef Nedorost, Pavel Tomanka, Petra Maťáková, Jaroslav Plesl, Martin Hruška, Petr Polák, Ivan Jiřík, Roman Škoda, Libuše Švormová, Miroslava Pleštilová, Mário Kubec, Rudolf Kubík, Andrea Kerestešová, Markéta Frösslová, Stanislava Jachnická, Marek Libert, Miroslav Hrabě, Vladimír T. Gottwald, Štepánka Fingerhutová, Ondřej Volejník, Vojtěch Hájek, Kateřina Sedláková, Hynek Chmelař, Ondřej Svoboda, Kristýna Šebíková, Henrieta Hornáčková, Petr Lněnička, Petr Štěpán, Martina Hudečková, Jiří Štěpnička, Agáta Lexová, Radomír Švec, Radka Stupková, Petr Jeništa, Milena Steinmasslová, Radek Bruna, Zuzana Maxa, Nikol Kouklová, František Nedbal, Robert Jašków, Markéta Plánková, Daniel Rous, Marek Zeman, Petra Navrátilová, Petra Konvičková, Josef Vaverka, Lukáš Marval, Petra Faltýnová, Martin Pechlát, Josef Carda, Jordan Haj, Patrik Kytka, Michaela Badinková, Štěpán Vlček, Martin Sládek, Alena Bazalová, René Šmotek, Petr Cemper, Aleš Procházka, Jaroslav Pížl, Jan Hyhlík, Michal Pokorný, Petr Červinka, Dagmar Teichmanová, Zdeněk Svobodník, Luděk Jiřík, Miloš Vorel, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Zuzana Skalická, Bohdana Pavlíková, František Mitáš, Roman Slovák, Debora Štolbová, Daniel Tůma, Karel Beseda, Jindřich Skopec, Eva Indruchová-Vojtová, Pavla Janiššová, Elizaveta Maximová, Evžen Hájek, Filip Homola, Jaroslav Slánský, Aleš Balda, Václav Helšus, David Šír, Ivan Sochor
  • WANDRWALL

Seriál se chytil u jistého publika, takže nepochybně si zaslouží jednu hvězdičku za to, že diváky má. A jak tak vidím, tak má i hodně hodnotících uživatelů, což se nepodaří ani nějakému solidnímu a dobře řemeslně udělanému filmu. A to je pro mě důkazem, že divák si umí užít i seriál, který ale dost uživatelů hodnotí jako nevydařený.(5.4.2013)

Ale no tak. Přijde mi, jako by zde hodnotili rozzuření pubeťáci, kterým si dovolí maminka místo 45. dílu kriminálky Las Vegas IX pustit tento seriál - tak jdou a daj mu aspoň odpad! na CSFD. Přitom tento seriál má výbornej scénář, po dlouhé době uvěřitelné, nevykonstruované zápletky a dobře napsané dialogy, kvalitní (většinou) herecké výkony... Je to o dvě třídy nad Ordinací v růžový zahradě a o třídu nad Pojišťovnou štěstí i nad novejma řadama Nemocnice na kraji města. Snad se dá kvalitou přirovnat ke starý Nemocnici na kraji města - tzn. žádnej zázrak, ale koukatelnej seriál, kterej baví, čas v seriálu i u něj příjemně utíká. A o tom to má být... Dal bych 3 hvězdy, kdyby tu měl rozumný hodnocení - takhle za ****. P.S.: Doufám, že se definitivní počet dílů zastaví někde kolem 40, natahovaná kaše nikdy kvalitě nepřispěje...(6.3.2011)

• Frajer42

Fuj, fuj, fuj. Další z těch krásných a především vysoce orginálních seriálů, na kterých mi vadí snad jen jediná věc - nechce se jim skončit. A nechtějí skončit, protože mezi námi chodí stále lidé, kteří se každodení večer ve společnosti ničeho jiného než téhle ubohosti prostě nezvládnou představit. Debil je ten, kdo to píše. Ztroskotanec je ten, kdo to režíruje. Chudák ten, kdo v tom hraje. A hlupák ten, kdo se na to dívá. Největším borcem a hrdinou je tedy pouze ten, kdo před takovou sračkou ostatní varuje a ani v koutku duše nikdy nepomyslel na jiné hodnocení než odpad. Ne, teď opravdu nemyslím sebe. Já na jiné hodnocení pomyslel, konkrétně na hodnocení nižší, protože jsem toho názoru, že když tomuto dávám odpad, tak tím vlastně urážím ostatní záležitosti stejně hodnocené, ale nesrovnatelně lepší. Blbější než tohle a další podobné české seriály už je snad pouze Stmívání.(28.12.2011)

Ale jo, člověk se vždy v těchto seriálech najde. Po úvodních kostrbatě toporných dvou dílech seriál nabíral na obrátkách. Závěrečné díly byly famózní. Perfektní práce charismatického kovboje Aloise Švehlíka, doplněná 100% Potměšilem a tradičně fantasticky nervově uříceným Etzlerem si zaslouží tři hvězdičky. Režižér Adamec je zajímavý tím, že do rolí často obsazuje dabéry viz. Pyško (alias Bruce Willis), Soukup, Šplechtová... Ale sázky vycházejí. Jejich hlas dodá seriálu šmrnc. Navíc má nabíječ Adámkové čuch na obsazení vedlejších rolí. Všichni působí 100% přirozeně včetně malých pětiletých klučinů! Výjimku tvoří Šimůnek, ale jeho kýčovitost v herectví alespoň pobaví a zase tak moc prostoru nedostával. Kokotsky strojeně napsané dialogy nehodnotím, to už je v české tvorbě normál.(13.7.2011)

• Deeside

A zase tu máme, jak se dalo od českých filmařů očekávat, přírůstek do rodiny pakoidních seriálů typu Ulice a Ordinace v růžové zahradě. S tím rozdílem, že tento seriál je vysílán na televizi Prima. To jako ty herce ještě baví, dělat ze sebe pitomce? Děj každého dílu by se v pohodě vešel do 5-ti minut, nebýt té 40-ti minutové vycpávky dementními dialogy. Jedna hvězdička za občasnou bitku mezi postavami, to jsem nečekal.(28.1.2013)

• - Jan Bílek se objevil před kamerou po 25 letech. Naposledy si zahrál ve snímku Pětka s hvězdičkou (1985), kde debutoval. (M.B)

• - Během natáčení se zničilo 50 telefonů a dvě auta. (M.B)

• - Při každé scéně bylo v ateliéru nataženo přes 150 metrů kabelů. (M.B)