Cesty domů (TV seriál)

Rodinný / Drama

Česko, 2010 - 2015, 345 h 15 min (Minutáž: 359x51–67 min)

Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Petra Horváthová, Milan Bahúl, Petr Konáš, Ladislav Hampl, Miluše Šplechtová, Jan Zadražil, Stanislav Havrda, Ladislav Potměšil, Jitka Smutná, Pavel Soukup, Igor Chmela, Kamila Špráchalová, Simona Postlerová, Radúz Mácha, Iva Kubelková, Filip Čapka, Tereza Kostková, Veronika Jeníková, Jan Vlasák, Matyáš Leier, Jan Dolanský, Tereza Švejdová, Vendula Křížová, Viktor Limr, Martin Kraus, Antonie Stovičková, Klára Jandová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Richard Mašata, Igor Bareš, Barbora Lukešová, Václav Šanda, Carmen Mayerová, Lucie Štěpánková, Kristýna Leichtová, Martin Písařík, Petr Kostka, Anna Sikorová, Linda Rybová, Kristýna Janáčková, Veronika Freimanová, Lenka Vlasáková, Vladana Drvotová, Jana Janěková, Filip Blažek, Petr Štěpánek, Rafael Lima, Kateřina Brožová, Alexej Pyško, Vladimír Kratina, Petr Antoš, Dana Batulková, Miloslav Tichý, Miroslav Šimůnek, Taťjana Medvecká, Radka Pavlovčinová, Adam Mišík, Marcel Rošetzký, Patricie Soukupová, Barbora Seidlová, Jaroslava Brousková, Pavel Rímský, Kateřina Vlčková, Martin Mejzlík, Hana Igonda Ševčíková, Oldřich Vlach, David Reiner, Dalibor Kubečka, Michaela Maurerová, Pavel Řezníček, Ladislav Frej st., Adam Novák, Jana Boušková, Rostislav Novák ml., Lumír Olšovský, Michal Sedlář, Roman Štabrňák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Barbora Mottlová, Lukáš Král, Leoš Juráček, Dana Pešková, Karel Zima, Radim Novák, Petr Svárovský, Karel Heřmánek ml., Jonáš Zima, Lenka Jelínková, Josef Zyka, Jiří Poul, Anna Suchánková, Jaroslav Satoranský, Jiří Dvořák, Veronika Nouzová, Stanislav Hýbler, Johana Krtičková, Jan Novotný, Jasmine Anna Adamcová, Norbert Lichý, Václav Drahotínský, Michaela Dolinová, Štěpán Krtička, Marek Fialka, Zdeněk Rohlíček, Tomáš Pavelka, Oldřich Hajlich, Jindřiška Kikinčuková, František Skřípek, Petr Semerád, Matěj Šámal, Bohumil Klepl, Miroslav Večerka, Ctirad Götz, Zuzana Mixová, Romana Sittová, Vladan Milčinský, Veronika Poláčková, Karel Hlušička, Petra Hobzová, Jan Komínek, Miroslav Navrátil, Evženie Pfeifferová, Čestmír Řanda ml., Ján Slezák, Karel Hábl, Veronika Janků, Miroslav Hanuš, Miroslav Jech, Jan Kment, Petr Batěk, Svatava Forbelská, Eva Hacurová, Matěj Merunka, Jarmila Švehlová, Dana Bartůňková, Vilém Čok, Tomáš Procházka, Jan Dvořák, Jindřich Kriegel, Malvína Pachlová, Martin Sláma, Filip Sychra, Dagmar Čárová, Žaneta Filípková, Jana Gýrová, Marek Ronec, Renáta Kubišová, Andrea Kulasová, Barbora Mudrová, Kryštof Nohýnek, Petr Varga, Václav Vydra nejml., Věra Janků, Radka Coufalová, Vlastimil Čaněk, Eva Matalová, Jiří Král, Tomáš Trapl, Milan Hloušek, Jan Beneš, Martin Dusbaba, Jiří Krejčí, Radim Kalvoda, Jaroslav Vlach, Petr Halíček, Jiří Sedláček, Ludmila Kartousková, Vít Číla, Miloš Novák, Jan Hořánek, Patrik David, Tomáš Berka, Dušan Čurda, Luděk Grabinský, Olexandr Kysil, Tomáš Sagher, Radim Madeja, Zuzana Hainallová, Tomáš Sukup, Verica Nedeska, Václav Vostarek, Martin Štěpánek, Karel Hanzálek, Radana Herrmannová, Josef Ráček, Pavel Leicman, Tomáš Havlík, Václav Legner, Petr Bucháček, Tomáš Novotný, Michal Holán, Jiří Žaloudek, Ivan Vyskočil, Zuzana Čapková, Jiří Maria Sieber, Michal Roneš, Michal Solar, Antonín Panenka, Alžběta Kynclová, Michaela Mišková, Pavel Majkus, Ondřej Mataj, Helena Vlačihovská, Barbora Červenková, Jiří Kraus, Martin Vrtáček, Jana Podlipná, Pavel Doucek, Michaela Lohniská, Radka Tesárková, Petr Vaněk, Olivie Žižková, Lukáš Weber, Pavel Skřípal, Ivana Valešová, Miroslav Šnajdr, Monika Hladová, Milan Kolek, Zuzana Skalníková, Karel Vlček, Oldřich Vlček, František Staněk, Jan Bílek, Petr Macháček, Ivan G'Vera, Jindřich Kout, Michal Čeliš, Roman Zach, Markéta Hrubešová, Vincent Navrátil, Jiří Zapletal, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Jana Janěková ml., Veronika Zelníčková, Lucie Černíková, Evelyna Steimarová, Josef Kuhn, Martin César, Simona Prasková, Aneta Krejčíková, Monika Fejglová, Petr Florián, Michaela Bendová, Sebastian Pošmourný, Jakub Grafnetr, Klára Fleischhansová, Vladimíra Havlíčková, Jana Hubinská, Josef Nedorost, Pavel Tomanka, Petra Maťáková, Jaroslav Plesl, Martin Hruška, Petr Polák, Ivan Jiřík, Roman Škoda, Libuše Švormová, Miroslava Pleštilová, Mário Kubec, Rudolf Kubík, Andrea Kerestešová, Markéta Frösslová, Stanislava Jachnická, Marek Libert, Miroslav Hrabě, Vladimír T. Gottwald, Štepánka Fingerhutová, Ondřej Volejník, Vojtěch Hájek, Kateřina Sedláková, Hynek Chmelař, Ondřej Svoboda, Kristýna Šebíková, Henrieta Hornáčková, Petr Lněnička, Petr Štěpán, Martina Hudečková, Jiří Štěpnička, Agáta Lexová, Radomír Švec, Radka Stupková, Petr Jeništa, Milena Steinmasslová, Radek Bruna, Zuzana Maxa, Nikol Kouklová, František Nedbal, Robert Jašków, Markéta Plánková, Daniel Rous, Marek Zeman, Petra Navrátilová, Petra Konvičková, Josef Vaverka, Lukáš Marval, Petra Faltýnová, Martin Pechlát, Josef Carda, Jordan Haj, Patrik Kytka, Michaela Badinková, Štěpán Vlček, Martin Sládek, Alena Bazalová, René Šmotek, Petr Cemper, Aleš Procházka, Jaroslav Pížl, Jan Hyhlík, Michal Pokorný, Petr Červinka, Dagmar Teichmanová, Zdeněk Svobodník, Luděk Jiřík, Miloš Vorel, Martina Bezoušková, Zuzana Skalická, Bohdana Pavlíková, František Mitáš, Roman Slovák, Debora Štolbová, Daniel Tůma, Karel Beseda, Jindřich Skopec, Eva Indruchová-Vojtová, Pavla Janiššová, Elizaveta Maximová, Evžen Hájek, Filip Homola, Jaroslav Slánský, Aleš Balda, Václav Helšus, David Šír, Ivan Sochor, Lukáš Matěj, Kateřina Císařovská, Rena Dumont, Radek Jiříček, Pavel Marek, Lukáš Březina, Aleš Kubát, Aleš Petráš
  • Paity

Neskutečná slátanina všech doposud vysílaných pokusů o český Tak jde čas. Jak jinak je pod tím podepsán režisér Adamec. Udivuje mě s jakým klidem pustili tvůrci do vysílání seriál, ve kterém je u každé scény v interiéru slyšet každý krok a každé zašustnutí. To se prostě i v tom nejlacinějším US sitcomu prostě nestane, schválně si nějaký pusťte. Děs, hnus, prostě odpad!(24.5.2012)

• topi

Proboha!!! Toto je nestrašnější hrůza a nějvětší neherecká a scénáristická tragédie v historii českých seriálů!!! Tahle rodinná "sága" Jiřího Adamce je duševní, psychický a neemociální TEROR na všechny normální filmové nebo seriálové fajnšmekry!! Na tohle se nedá dívat ani ožratý jako prase!! Hanba všem lidem, kteří se na takových zvěrstvech podílejí!! Nafackovat málo!!!(22.2.2011)

• Phobia

Chápu tvůrce i herce - doba je zlá: já bych taky šla radši pucovat hajzly a zevnitř omývat žumpy, než žebrat s morénama a notorama na sociálce, stát se dalším parazitem. Chápu i televize, že tyhle exkrementózní nekonečné seriály uvádějí: zaplácne se tím místo ve vysílacím čase, asi je to lacinější než gothajský salám a navíc se tím poskytne zaměstnání pár nepříliš talentovaným ochotníkům a zpola zapomenutým páprdům. Co ovšem nechápu a nepochopím dřív, než se mi mozek smrští na velikost nezralého hrášku: proč na to lidi čumí? Raději bych tu dobu strávila šoupáním prciny po struhadle, než vejráním na takový nehorázný opruz a krmení mozkožrouta pod mou řídkou, umaštěnou čupřinou! Donutit mě někdo hrubým násilím nebo lechtáním žeber alespoň jeden díl "Cest domů" očučet, dozajista bych rozhojnila zdejší bohatou úrodu odpadů.(27.6.2012)

• Ydrosten

Jednou jsme z pár lidma zapředly zajímavou diskuzi na téma " sračkoidní seriály u nás a ve světě " //// Je zajímavé že tak malá země jako je ČR, dokáže vyprodukovat podobný hnůj jako je tohle ( + asi 20 podobných seriálů ) a i když se na to dívá pár lidí, neustále se natáčí další a další díly. Určitě to nemůže být z hlediska financí levná záležitost - vemte jen kolik musí platit herců, asistentů, režisérů a dalších xy lidí co se na podobných projektech podílý. Jak je tedy možné že tak malé TV stanice ( Nova, Prima, Barrandov ) dokážou neustále točit něco na co se nikdo nedívá, a takové obří TV stanice jako jsou ve světě, nedokážou dokončit nějaké seriály jen proto že se na to přestalo dívat pár lidí. Stačí si na internetu najít pár informací ke zrušeným seriálům ( Terra Nova, Outcasts, Flashforvard, atd. ) u kterých se dokonce do studií kde byly vyráběny posílaly petice za obnovy. Takže kdepak je chyba, když třeba Prima, dokáže vysílat kravinu 10 let v kuse a točí dál, a taková ABC ( v americe ) nedokáže natočit pár dílů, které by dokázaly otevřené příběhy ukončit ? Nemyslím si že to bude v penězích. Takže kde je ta rozdílnost ? Pochybuju že taková stanice jako je Prima, má nějak moc větší možnosti finančního rázu, než třeba takový SyFi studio ( nebo Universal, Tristar, Columbia, a mnoho dalších kteří ukončily zajímavé seriály uprostřed vyprávění )(12.9.2014)

• sarume

Tohle je opravdu hrůza hrůz. Nějak nemůžu pobrat co nám tvůrce chce říct. Být cholerickým buranem s titulem , chovat se jako prase je ok?Někomu takový hrdina chybí?Fakt prominte drazí tvurci, ale to je fakt tak strašně neuvěřitelná blbina, že se to nedá, to jsem přežila 3 díly, abych teda nebyl za blbce co hodnotí po 5 minutách(1.10.2010)

• - V seriálu si zahrála i československá fotbalová legenda Antonín Panenka. (M.B)

• - Při natáčení výbuchu auta režisér trochu znejistěl ohledně využití kaskadéra namísto Jana Dolanského. Ten ve chvíli, kdy přišel na plac, požádal, aby mu pyrotechnici předvedli zkušební výbuch. Dolanský jen vykulil oči a prohlásil: "To si snad děláte srandu?" Nakonec se však rozhodl scénu natočit sám. Nutno dodat, že tato část, která ve výsledku trvá jen několik vteřin, se připravovala a točila několik hodin. [Zdroj: Kolínský deník] (hippyman)

• - Během natáčení se spotřebovalo 6 500 sáčků čaje, bylo použito přes 3 000 kusů oblečení, na praní oděvů bylo spotřebováno 250 kilogramů pracího prášku, bylo využito 150 km lepící pásky, na efekty bylo spotřebováno 10 kilogramů střelného prachu, využito bylo 200 000 čističů oken na vitríny a vše skleněné, za květiny se utratilo 250 000 Kč a denně se vařilo 20 vajec na rekvizity. (M.B)