Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

FTWD

(neoficiální název)

Fear of The Walking Dead

(pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 32 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon, Trenton Rostedt, Cory Hart, Colby Hollman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (260)

Čekala jsem mnohem větší katastrofu. Nakonec to po tom nechtěně komediálním úvodu celkem ušlo, i když to bylo místy neskutečně zdlouhavé. Ale nebýt tam můj oblíbenec Cliff Curtis, tak si nejsem jistá, zda bych dál sledovala. Takhle tomu pár dílů šanci dám. Pilot - 60% Dlouho jsem čekala, až se tam něco konečně začne dít, a nakonec se přece jen dočkala. Škoda jen, že se tak stalo až v poslední epizodě. Doufám, že ve druhé řadě se tvůrci trochu pochlapí a přinesou nějaký záživnější příběh. 1. série - 60%(25.8.2015)

dosť vlažný rozbeh, škoda že sa tvorcovia aspoň troška nepohrali z kamerou, taký depkový roztrasený filter by sa v tomto prípade moc hodil__ druhý diel strašná vata, postavy do prázdna, žiadna nijak zvlášť neberie, začínam mať pocit že ide o zbytočný výkrik do tmy v tomto prípade, vyskúšam ešte jeden diel ale skôr to vypadá na paškvíl__po 3 a 4 diele končím strašné naivné a vatové, úplná zbytočnosť /20%/(26.8.2015)

// Distribútor : American Movie Classics (AMC) //(20.10.2015)

28 dní poté v šestidílném balení, které strká celou tu původní telenovelu do kapsy, včetně postav. Je s podivem, že žánrová apokalyptická pecka, ve které se toho stane za šest dílů víc než za pět řad v lesích umaštěnému Rickovi a jeho dementní partičce nesympatických retardů, je hodnocena o dost hůř, přestože si to na rozdíl od originálního hypu nezaslouží, už jen za tu výpravu, o které se lesům, loukám a kamenolomům ve WD může jenom zdát. Co se týče konkurujících seriálů, tam kde The Strain ztrácí ve druhé řadě šťávu a honí se za vlastním ocasem, tam Fear přidává pod kotel a nepřestává. Jediné, co mi tedy po zhlédnutí řady vadilo, bylo to vražedné tempo, kterým se to všechno seběhlo, protože jsem si vysloveně liboval v prvních dílech a atmosféře postupného rozkladu společnosti, která se na seriálové poměry rozložila zatraceně rychle! Doufám v další řady, protože zde vidím na rozdíl od WD nějakou ochotu pobavit diváka, ne pouze chuť natahovat, nudit, nic neukázat, prázdno vyplňovat country songy, pohledy do ztracena a blouděním v lese, jen aby proboha byla další řada a s ní další prachy, když už jsme z té telenovely vybudovali hype a základnu dutých, kteří si tu prázdnou nudu pokaždé zapnou. Mimochodem, první seriál AMC, který má elementární tempo, gratuluji. 95%(11.10.2015)

První série: Povedená odnož. Postavy možná nejsou zprvu tak sympatické jako ty od Darabonta, ale v závěr do mixu přihazuje vynikajícího Stranda, na kterého jsem ještě hodně zvědavý. Úvodní masakry jsou vinou malého rozpočtu stále tak trochu stranou hlavních postav, ale USArmy kontra zombíci si užijeme to zase ano. L.A. je větší oranžáda s vizuálně působivějšími silnicemi, mořem a skalisky. Pořád víc fandím první rodince, ale neříkám, že se to časem nemůže změnit.(10.10.2015)

• Botič

Podívat se na zombie apokalypsu schizofrenní optikou drogově závislého člověka je na celých Fear the Walking Dead zatím to nejlepší. Upachtěnému pokračování, které se mátoživě plouží do srdcí diváků, ale chybí nosnější příběhová linka a zajímavější charaktery. Takhle je to hodně roztažené a málo znepokojující. UPDATE: ve výsledku je první polovina soustředěnější a mnohem zajímavější, než její militaristický dovětek, který ve finále nedává prakticky žádný smysl. Kdo to sakra píše?(29.8.2015)

Episodes 1-2: krásně zneklidňující atmosféra /// Episodes 3-4: tak to spíš začíná vypadat, že se někdo rozhodl dojit populární značku(30.8.2015)

PILOT: Kirkmanův televizní tým podruhé za sebou dokazuje, že umí. Umí horor servírovat zejména v samotných počátcích (!!) zombie nákazy, kdy se opět sází na atmosférickou nevědomost a zmatek v hlavách ústředních protagonistů. Jak rychle si svět uvědomí, že se topí po kolena v mrtvácích? Kolik dílů vydrží sympatické napětí? Bude feťácká linka pořád tak zajímavá? A kdy se tuzemáci potkají s Rickem? Otázek je hodně, tak snad nás budou bavit co nejdéle...(25.8.2015)

• playboxguest

Naprosto amatérsky natočená neakční telenovela, v níž hrají herci, kteří mají charisma, že by zkurvili i reklamu na toaletní papír. Prej je to jaksi spjaté se zombie tématikou a seriálem Walking Dead, zombismu jsem ale moc nepostřehla, spíš vnímám jen nějaké plkání lidí ve světě, v němž prostě zavládl mor. Walking Dead to dělá ostudu na plné čáře, pustit si nejdřív tohle dílko, k lepšímu předobrazu se ani neodhodlám. Po čtyřech dílech, kdy se tahle hovadina nikam neposunula, zatímco můj bolehlav způsobený snahou o sledování se rozšířil značně, to vzdávám. A na všechny zdejší přiblblé postavy bych nejraději poslala Carol s Darylem, ať se o ně v rychlosti postaraj, bez ohledu nato, zda je dostala drsná horečka nebo jen neškodnej kašílek. Realizace druhé série je nad moje chápání. Jdu radši žehlit.(9.2.2016)

Ještě před premiérou tohoto seriálu jsem se podíval na trailer a na obsazení, které mě naprosto šokovalo. Nedokázal jsem si představit, jak tato skupinka může vytvořit seriál, na který bych se rád díval. Nebyla tu žádná postava, která by dokázala zaujmout a tak jsem se toho strašně bál. Jak už to tak bývá, člověk si zvykne, pokud příběh a děj zůstane zajimavý, tak si dokážu představit, že si tuto skupinku nakonec oblíbím, jako tomu bylo u originálních Walking Dead. Jinak bylo příjemné vidět, jak vlastně tato nákaza započala a že se rodinka zombíků rozrostla o dalšího člena. Jsem zvědav co přinese další série.(17.11.2015)

Dvě průměrné série a jedna dokonalá. Třetí série posunula FWD k nebesům a jen těžko se bude překonávat.(13.10.2015)

Nebyla to zase taková katastrofa, jak jsem se obávala, ale ani mě to nějak extra nechytlo. Postava Nicka (plus herec, co ho hraje) mi přišla tak příšerná, že se to jen tak nevidí. Vlastně celkově se podařilo vytvořit tvůrcům skupinu šíleně nesympatických postav. Čekala jsem nějaký postupný začátek, vysvětlení jak to všechno vzniklo (asi se nikdy nedozvíme jak je možný, že najednou v sobě všichni mají ten virus) a celkově jsem od toho asi čekala něco krapet jiného. Jediný díl, který alespoň mírně naplnil moje očekávání bylo ten s nepokojem v ulicích, takhle nějak si představuju počátek apokalypsy. A zároveň jsem v závěru řady čekala alespoň trošku víc mrtvol. No, ale na druhou sérii se dívat budu. Zatím 3*(7.10.2015)

Jako výplň mezi "hlavním" seriálem FtWD funguje se střídavými úspěchy (atmosféra, počátek apokalypsy), jako samostatný seriál zhruba stejně tak. Jedna, nanejvýš dvě sympatické, či alespoň zajímavé postavy na celý seriál nestačí. O to větší je škoda, že po audiovizuální stránce to svého staršího "bratříčka" často překonává. Uvidíme, jestli se k druhé sérii vůbec vrátím...(6.10.2015)

Je tu spin-off a zároveň prequel k tomuto známému zombie seriálu. Kvalita ale není taková jako u svého předchůdce. Hlavním problémem jsou docela nesympatické postavy. Takže děj se odehrává v L.A. roce 2010. Zaměřuje se na samotný začátek celé apokalypsy. Vždycky mě zajímalo, jak to celé začalo. Příběh nám představuje tři rodiny. Dvě jsou propojené stejným otcem a ta další je tvořená Hispánci, kteří se k nim přidají. Snaží se přežít v tomto šíleném světě, ale vláda jim to neulehčuje. Drží je v jejich domovech. Nakonec se dá na ústup a oni mohou utéct. Zombíci jsou opravdu všude. Oproti původnímu seriálu je to o dost slabší. 2. série je o něco lepší. Je dost temnější a odehrává se v Mexiku. Naši hrdinové jsou rozdělení do několika skupin. Společně se snaží přežít a někteří umírají. Jejich hlavním cílem je zůstat pohromadě. Finále je opravdu drsné a docela otevřené. Jsem zvědavý na další sérii a její vývoj. Ve 3. sérii se objeví nové postavy a problémy. Konec je poněkud drsný. Pár postav nás opět opustí. 4. série propojuje seriál s jeho předchůdcem a je tu pár let časový posun. "Vy jste lékárník, já feťák." :D(25.8.2015)

• Larrysbride

Stejná nuda jako původní Živí mrtví poté, co Darabont odešel. Ale seriál holt neustále vydělává, tak proč se na něm nepřiživit...(25.8.2015)

// 1. řada - víceméně zklamání, protože po pilotu mi to (alespoň mě) připadalo, že se tady budou přeci jen snažit o něco vážnějšího, resp. podrobnějšího, při té cestě zombie apokalypsou. Ten seriál měl všechny předpoklady k luxusnímu dramatu na pozadí toho dobře známého a již několikrát viděného, ale pak někdo dostal ten blbej nápad s vojenskou okupací a půlka řady šla do kopru. Ten časovej skok tam byl asi nejzásadnější a taky nejhorší. Jinak herecky i režijně to zůstalo prvotřídní, o tom žádná a finále leccos napravilo, takže vlastně ty dojmy nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem se po páté epizodě bál. Ale fakt, že příští řada se dost pravděpodobně vydá klasickou cestou Rickovi party, mě teda dost trápí a upřímně doufám (jsem naivka), že s roztažením na více epizod se třeba dočkáme nějakého komplexnějšího děje, bez zbytečné akce a propracovanějším světem (!) okolo hlavních postav. A tím světem myslím skutečně to, že postavy budou neustále v pohybu a budou objevovat, co z jejich civilizace ještě funguje a co už je dávno ztracené, a ne, že se zavřou na lodi (ačkoliv moře a luxusní loď je pořád lepší nápad, jak farma) a stráví tam deset dílů jen aby zjistili, že mají kupu mrtváků celou dobu zavřenou v kuchyni. To bych asi nerozdýchal. 7/10(25.8.2015)

Miluju The Walking Dead. Ten komix, ne seriál. Nicméně FTWD jsem si nemohla nechat ujít kvůli Alycii Debnam-Carey. Celá natěšená na propuknutí apokalypsy a jediné, čeho jsem se dočkala, bylo rodinné drama. Každým dílem to bylo horší a horší, nicméně sleduju dál jenom kvůli ní.(11.11.2015)

• Real Tom Hardy

"I'LL MAKE GAZPACHO NEXT TIME." ---------- 1. séria -- Celkom potrebný prequel ku The Walking Dead, ktorý mal za úlohu zmapovať a objasniť vznik nákazy a začiatky nového post-apokalyptického sveta. Smutné je, že veľa toho (zatiaľ) neozrejmil, čo mala byť seriálová primárna úloha a nie vytvoriť len ďalší spin-off, ktorý by potočil nejaké tie zisky. Pevne dúfam, že sa v budúcich sériách poodhalí rúško tajomstva a nebudeme len tak bezúčelovo sledovať ďalšie strasti hŕstky skutočne a maximálne nezaujímavých postáv. I keď treba uznať, že až na tie postavy je to chytľavé, miestami napínavé a potenciál tam stále niekde je. Ohľadom hodnotenia, nie je pre mňa jednoznačné. Oproti TWD je to enormne slabé, no ak by sa Živí Mŕtvy z porovnávania vyradili, z FTWD sa stáva veľmi slušné pozeraníčko. Navyše, vyzerá to tak, že nadchádzajúce série budú lepšie a lepšie. Evidentne sa je na čo tešiť. ---------- 2. séria -- Takže žiadne ozrejmenie pôvodu vírusu sa nekoná a so smerovaním tretej a štvrtej série je jasné, že FTWD je len ďalšia obyčajná práčka peňazí, ktorá chce byť ako TWD, ale nedoťahuje sa k nemu ani omylom. ------------ 4. séria -- Aj napriek tomu, že si FTWD už ide jednoznačne svojou cestou a neplní pôvodné ohlasované zámery tvorcov, netreba napokon veľmi zúfať. To, čo tu tvorcovia dali dokopy počas prvých 8. epizód tejto série, kvalitatívne predchádza väčšinu sérií samotného TWD. Druhá polovica však skĺza do typickej šablóny, ktorú veľmi dobre poznáme a mnohokrát sme ju videli, čo je naozaj škoda. Nasledujúca séria má podľa posl. epizódy veľký potenciál, čiže dúfam, že už viac nebudem FTWD považovať za menejcenného voči svojmu zombie náprotivku.(7.7.2018)

• PROROK14

Oproti TWD je to veľmi slabá kávička, ale nie je to zas až také zlé. Hodnotenie by som chcel spresniť na 7/10 (ozaj by som privítal stupnicu ako na imdb). Miestami to bolo trocha nudné, ale na druhej strane sa objavili momenty, kvôli ktorým to vlastne sledujem. Bol som sklamaný, keď som sa dozvedel, že prvá séria má iba šesť častí. Na druhej strane tu nevidím veľmi potenciál rozvíjať seriál. Skôr či neskôr to musí dôjsť k bodu, keď z toho bude TWD. Ale nie som presvedčený, že by som si bol schopný vytvoriť také puto, aké mám k postavám z TWD. Tuná tieto postavý nie sú ani zďaleka také sympatické. Najsympatickejší je asi mexický holič a milionársky černoch s jachtou. Ináč nič moc. Druhej sérii dám ešte šancu a uvidíme, kam nás to zavedie.(10.10.2015)

Mladší bratříček The Walking Dead - Živých mrtvých . Je těžký stát v tak velkém stínu velkého bratra. Vím, o čem mluvím. Fear the Walking Dead neměl jednoduchou cestu do televize. A už vůbec ne do srdce fanoušků originálu. (Mluvím především o sobě) Ale po díle No Safe Harbor mohu s čistým srdcem konstatovat, že ta cesta ač nelehká, tak přesto se povedla. Prostředí vody je skutečně "nové" a působí dobře. Postavy jsou vcelku uvěřitelné. Já si oblíbil především Travise a Alicii. Cliff Curtis je sympaťák a Alycia Debham-Carey (Fuj to je dlouhé jméno) je milá a hezká už od pohledu. Samotná myšlenka spin-offu mě docela míjí. Ale juknout na to, jak to vlastně bylo, než se probudil Rick v nemocnici, by nemuselo být tak špatné. Takže první díl druhé série se povedl a já dostal chuť se pustit i do celého seriálu. A to byl snad jeho účel ne? Je jisté, že dřív nebo později se do těchto vod vrátím. A já se docela těším, až ten návrat nastane. Díky AMC za tuhle projekci! [Předpremiéra pilotního dílu druhé série] (88 %)(7.4.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13