Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

kulyk

Před lety jsem si z nudy zakroutil knoflíkem na stařičkém grundigu z tůzu a koukám, co se to tomu Bobbymu zase zdá? POMelu vyměnil za jinou Milfku, harantů plný barák (patrně zásobárna budoucích Džejárových jater), do toho zmatený či vyhulený katakungfu Mitchell.... No, pár minut mi sežrala snaha o orientaci. Spíše moralitka pro menší diváčky (a zastydlé panny), než krutopřísný sitcom, ovšem stále lepší než většina televizní zábavy. O hvězdu to zdvihá Christínka Lakinková, provždy zosobnění výrazu ,,kapesní prcátko". ()

Niktorius

Tento seriál se nevyhnul žádné z typických neřestí americké sitcomové produkce, ale i tak je ve svém žánru králem. ()

Ded@M@tes

Krok za krokem je jeden z nejlepších rodinných sitcomů. Nejvtipnější je asi určitě Coudy ( Kouďák ), scény sním stojí opravdu za to. A když zrovna nebyl na scéně, chyběla tomu dost šťáva. Ale i bez Kouďáka to má něco do sebe. Pro pobavení to určitě stačí. Rodina Fosterů: Carol - Ovdovělá kosmetička, která se na Jamaice zamilovala do rozvedeného stavitele Franka Lamberta (kde se také vzali). Karen - Neustále se snaží stát modelkou. Mark - Inteligentní chytrý šprt, který je také fanouškem do počítačů. Dana - Panovační a snaživá holka, která se snaží být až přespříliš perfektní. Rodina Lambertů: Frank - Bezstarostní manžel a otec, který pracuje ve stavitelské firmě. John Thomas - Flákač, jeho nejlepší kamarád je Rich Halke. Alicia - Rozpustilé, svérázné, typicky americké děvče. Brendan - Nesmělý, bezstarostný a stydlivý kluk. / Viděné epizody z 1-7 série *160.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Divočák

Dejna, Dejna, Dejnaááá, kouká vočima svejma...!!! Válímseustoluasmrdímiponožkyavenkujezdíauťákyabábačumínatelkuanemámvůbecn ickjídlu ... já zpívám BLUUUUES.... Buhuhuaa - Kouďák rulezzz!!! ()

Phobia

Tenhle rodinný sitcom jsem kdysi dávno sledovala s nadšením (zvláště Cody byl můj velký oblíbenec), nicméně kvalita byla sestupná a nuda stále častějším jevem. Ovšem Patrick Duffy si u mě po slizkém, odporně kladném Bobbym z "Dallasu" spravil reputaci. 65% ()

Hrabka

Seriál, který má své kouzlo a charizmatické protagonisty, ale já ho nikdy moc nevyhledával. Určitě je ale oblíbenější než podobné kousky - Ženatý se závazky či Kulit Tim. Ani zdaleka jsem neviděl všechny díly, ale ty které jsem viděl se mi dostatečně líbily a bavily mě. Vykutálená to rodinka. ()

paascha

Nenáročná TV zábava, o třídu horší než ty kvalitní, o dvě lepší než ty jihoamerické. Typické je kolísání sympatií k jednotlivým postavám, i když má náklonost k Daně byla stabilní:-) ()

Fiftis

Keď začali tento seriál vysielať v televízií, tak mne mohlo byť tak 8 rokov a nikdy nezabudnem na tie sobotňajšie podvečery, keď sme sa celá rodina dívali na tento možno prvý sitcom, čo sa u nás vysielal. Dneska poznám všetky diely skoro naspamäť, ale ten humor ma už dávno omrzel a tiež ma štvali s tými morálnymi posolstvami čo zaznievajú na konci skoro každého dielu - sú príšerné a sebelepšiu epizódu vždycky úplne odrovnajú. Škoda. Priemerne hodnotím tiež pre nevyrovnanosť jednotlivých dielov a sérií. ()

DJ_bart

Jeden z mála vyloženě amerických sitcomů, ke kterýmu mám fakt slabost - společně s Earlem Hickeym je maniak Cody bezkonkurenčně nejvíce charismatickej vořežprut na entou televizní historie.... ()

burina

Kedysi to bol pre mňa celkom znesiteľný seriál. Dnes mám na všetky decká a hlavne poučné závery v každej epizóde alergiu. ()

Pepinec

Já vím, já vím... Typický načančaný americký seriál, kde polovina vtipů není vtipných. A navíc ty proslovy rodičů k dětem v závěru každého dílu. Ale Kouďák je prostě frajer, čéče! ()

JohnnyD

Bohovsky obsadená a ešte lepšie zahratá sitcomová zábava plná hravých dialógov a dobre načasovaných gagov. Škoda toho moralizovania. Každopádne prvých päť sérií je úžasných - za zmienku stoja najmä Sasha Mitchell ako Cody v prvých piatich a Bronson Pinchot v šiestej sérii excelujúci ako francúzsky kaderník Jean-Luc. V siedmej sa to už jemne zvrhlo... ()

Boogeyman

Když jsem byl mladší, patřil Krok za krokem společně s Kutilem Timem, Přáteli, Ženatým se závazky, Alfem, Roseanne k vrcholným okamžikům dne, kdy mě vždy dokázal rozesmát. U Kutila Tima a Přátel pocit přetrvává, u Alfa, Ženatýho se závazky a Roseanne nevím, už jsem to moc dlouho neviděl! Bohužel s odstupem času když teď v televizi sleduju občas nějaké epizody Kroku za krokem, nevěřím svým očím a uším! První epizody jsou ještě v pořádku, děti chodí do školy a blbnou maximálně na dvorku, do toho "Koudy" občas prohodí nějakou vtipnou hlášku, Caroll má ještě mozek a Frank, ten je jediný, který si zachovává svou úroveň po celou dobu seriálu! Pak se ale s postupem let a epizod něco stalo a seriál se zvrhl na trapnou moralizující slátaninu plnou rádoby navádějícich poselství pro současnou americkou mládež! Dospělé děti se chovají jako dvanáctiletí, jsou vzorní, nikdo ani neví co je cigareta (pokud v seriálu někdo kouří, je to vždycky nějaký hloupý namyšlený frajírek, který je na konci zesměšněn), alkoholu se nedotnou (pokud ano, jsou opilí, tancují nahatí a mají ostudu, je jim špatně a nakloněni nad záchodovou mísou prohlásí, že už se nikdy nedotknou alkoholu ) a to co mě nejvíc irituje - nesouloží! Sex je tu brán snad až jako hřích! Jednadvacetiletá dcera je svojí matkou kontrolována zda nebude souložit se svým přítelem a když už k sexu málem dojde, obě saenakonec shodnou, že by to byla chyba! Naopak mužská část rodinky o sexu neustále sní, ale když má dojít na věc, je zjištění stejné! Ještě nejsou připraveni! Je jim okolo 20 let! Komu tím tvůrci prospějou? To byla taková doba? Jako nám chtěla Pobřežní hlídka vnutit, že americké pláže jsou plně štíhlých mladých žen, tak Krok za krokem nám chce vnutit, že americká mládež je plná zodpovědných puritánů? Navíc lze na tomto seriálu vysledovat několik pravidel zvyšování zábavnosti opadajících sitcomů! Za prvé je to vložení nové zajímavé výstřední postavy, která pokud možno vzbuzuje smích jen když promluví - po "Koudym", který byl poměrně původní přišel na scénu Jean-Luc, idiot z Francie pozastavující se nad americkými zvyky (ani nevím, proč se vlastně vyskytl v rodině a z jakého důvodu u nich bydlí) a ještě horší - Lili, malá nová společná dcerka, která by naopak měla rozasmívat svou bezprostředností! Dalším znakem scénáristické nemohoucnosti jsou nové druhy vtipů, takzvaných převlíkacích - pohledy do minulosti, bodoucnosti, alternativní reality, kde je možnost rozesmát diváky tím, že nám ukážou Caroll jako starou babičku! A také mnohem častější zpívání! Také je vidět, jak některé postavy, které časem přestaly býýt vtipné a vděčné pro diváka mizí, objevují se pouze občas a bez výrazných replik! Prostě - Krok za krokem je něco neuvěřitelně odporného! Nesnáším ten seriál! Jediná dobrá věc na něm je Patrik Duffy dabovaný Zedníčkem, jediná postava, která si zachovává důstojnost a úroveň! ()

sheen

Kouďák! tento seriál dělím na část s Koudym a bez něho (pak už to nebylo zdaleka ono:(), škoda, že musel z osobních důvodů ke konci páte řady odstoupit (05E19 poslední díl)..byl ve vězení za napadení manželky (Sasha později prohlásil, že chránil svoji dceru před ex-manželkou, která brala drogy) a vrátil se až úplně na konci, v předposledním díle poslední série(. Vytratil se tam ten jeho rušivý a šoumenský element, bohužel...ale hodnocení nechám. / 04.02.2022 Po dlouhé době jsem sjel Krok za krokem a poměrně rychle. Seriál mě opět bavil, zase se mi vrátily vzpomínky na mládí kdy jsem tento supr seroš sledoval. Velká škoda toho nuceného odstoupení Codyho na konci páté řady, bez něj byl seriál poloviční. V šesté sérii byl sice Jean-Luc a snažil se, Cody byl ale jen jeden. Také některé postavy byly upozaděny a nedostávaly prostor, třeba Brandon nebo i Marc. Brandona toho v sedmé sérii odřízli úplně. Díru po Codym se snažili ještě zalepit mladým Ritchem Halkem, to byla velmi slabá náhrada. Tedy poslední díl je vyloženě zklamání, po takových letech a takto to utnout? Ukončí? Vyloženě žádné ukončení, rozloučení :( ()

salahadin

Krok za krokem by tenhle "seriál" měli přestat vysílat. Joo když vysílali Krok za krokem, já se krok za krokem vzdaloval od TV. ()

Rosaviva

Pravda, už je to nějáký ten rok starý seriál ale kromě oblečení, které už se teď nenosí. Nezestárne. Výborné hlášky, skvělý členové rodiny. "Couďáka" bych musela zabít kdyby tam vystupoval déle, takže ještě, že tam nebyl celou dobu. Mohli by si odpustit ty morální poučky na konci každého dílu a bylo by to dokonalé, stejně ale 5* Nejoblíbenější postava: Rich, Dana, Al, Karen ()

Disk

Pamatuji si tento seriál ještě z dob, kdy šel poprvé v neděli podvečer na ČT1. Výtečný seriál, škoda jen, že někdy těch mravních poučení bylo přespříliš. Kouďák ovšem boží. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard