Who's the Boss? (TV seriál)

Komedie / Rodinný

USA, 1984, 196x30 min

Richard Hissong

Tony Danza, Judith Light, Alyssa Milano, Danny Pintauro, Katherine Helmond, Vito Scotti, Kate Vernon, Robin Thomas, Nicole Eggert, Sarah Buxton, David Hedison, Robert Culp, Frances Bay, Josh Byrne, Dick Miller, Susan Walters, Lana Clarkson, Dakin Matthews, Dennis Burkley, Ryan Stiles, Betsy Chasse, Shari Shattuck, Ray Charles, Leah Remini, Chris Gartin, Richard Fancy, Stephen Lee, Tara Karsian, Al Sapienza, Kim Johnston Ulrich, Kristian Alfonso, Jonathan Brandis, Lily Mariye, Mike Tyson, Kenneth Tigar, Tim Griffin, Ray 'Boom Boom' Mancini, Scott Shaw, Jerry Buteyn, Betty White, Earl Boen, Lindsay Parker, Edward Winter, James Calvert, Dan Hedaya, Anthony Griffith, Efrem Zimbalist Jr., Paul Walker, Joe Regalbuto, George Petrie, Paul Sand, James Karen, Twink Caplan, Christina Pickles, Lee Garlington, Marshall R. Teague, Marian Seldes, Karla Tamburrelli, Tahj Mowry, Jana Marie Hupp, Steve Burton, James Naughton, Nancy Stafford, Marcia Cross, Blake Clark, Anthony Peck, Julianne Michelle, Donna Dixon, Harriet Medin, Angela Alvarado, Diane Delano, Sydney Walsh, Dennis Hayden, John Cothran Jr., Matthew Walker, James Hampton, Leah Ayres, Heather Tom, Andrea Elson, John Kapelos, Jerry Hardin, James Sikking, Thaao Penghlis, John Lupton, Meg Wyllie, William Utay, Leann Hunley, Garrett Morris, Chris Nelson, Scott Bryce, Dan Gauthier, Christian Hoff, Louis Mustillo, Mindy Seeger, Shiri Appleby, Lloyd Bochner, Bill Calvert, Mike Genovese, Charles Frank, Randee Heller, Pat Harrington Jr., Blackie Dammett, Bibi Besch, Sean Kanan, Candice Azzara, Robert Mandan, Ken Lerner, Kelly Lynn Gitter, Senta Moses, Casey Sander, Lauren Tewes, Nicholas Pryor, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Pat Buttram, Carol Ann Susi, Clare Wren, Walter Olkewicz, Jeff Caperton, Allan Miller, Jennifer Runyon, Melanie Vincz, Russell Nype, Diane Robin, Robert Jayne, Billie Bird, Tony Jay, Zachary Bostrom, Jan Hoag, Christine Belford, Lee Ving, Vic Polizos, Riley Weston, Garette Ratliff Henson, Argentina Brunetti, John Welsh, Kyle T. Heffner, Bruce French, Ralph P. Martin, Dave Florek, Liz Sheridan, John Medici, Richard Foronjy, Debra Stipe, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Lawrence Mandley, Michael Forest, Gene Ross, Margaret Nagle, Matthew Perry, Julian Christopher, Dori Brenner, Ray Reinhardt, Peter White, Barry Kivel, Julia Montgomery, Eve Brent, Robert Briscoe Evans, Alfred Dennis, Myra Turley, Billy Beck, Claude Earl Jones, Carlease Burke, Frank Pesce, Gretchen Palmer, Helen Kleeb, Todd Susman, Matt Roe, Hugh Gillin, F. William Parker, Eileen Seeley, Tom Villard, Al Ruscio, Jeri Ryan, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Antonia Rey, Oliver Muirhead, Ralph Manza, John Petlock, Michael Alldredge, Robert Clotworthy, Franklin Cover, Sam Scarber, Charles Walker, Fred Asparagus, Dennis Holahan, Troy Fromin, Ivy Bethune, Greg Lewis, Cliff Emmich, Richard Roat, Shareen Mitchell, Anthony Charnota, Anne Gee Byrd, Al Pugliese, Mark Sivertsen, Richard Christie, John Hostetter, Antony Ponzini, Steven Gilborn, Marla Adams, Scott Bloom, Deborah Lacey, Richard Stahl, Michael Goodwin, Dale Raoul, Gordon Jump, Richard Sanders, Tim Haldeman, Leslie Bevis, Janet MacLachlan, Linda Darlow, Jill Jacobson, Estee Chandler, Peter Hobbs, J. Trevor Edmond, Jane Daly, Florence Schauffler, Jim Jansen, Tonya Crowe, Drew Pillsbury, Mark Roberts, Kip Gilman, Dean Butler, Nicholas Hormann, Paul Mercier, Raymond Lynch, Derek McGrath, Anne Haney, Jeff Austin, Frank Schuller, Tom Troupe, Erica Yohn, Robert Stoeckle, Roberto Román, John Sanderford, Louis Guss, Phil Rubenstein, David Wilson, John Reilly, Ron Karabatsos, Marilyn McIntyre, Dona Hardy, Kevin Scannell, Ellen Crawford, Mimi Cozzens, Harris Laskawy, Bert Rosario, Rick Lieberman, Julie Payne, Sal Viscuso, Kari Lizer, Lois De Banzie, James Sloyan, Randi Brooks, Adam Carl, Gerald Hiken, Clive Rosengren, Allison Barron, Cherie Franklin, Terrence E. McNally, Jonathan Ward, Annabelle Weenick, Janice Kent, Gwen Van Dam, Tim Colceri, I.M. Hobson, Ivan Kane, Billy Gallo, Vinny Argiro

Kostýmy:

Barcie Waite

Úžasný sitcom. A taky vůbec první věc, kterou jsem začal sledovat čistě v angličtině bez jakýchkoliv titulků, takže ne úplně všechno pochytím, ale i tak mně to strašlivě baví. Skvělé postavy, naprosto výtečné obsazení, znělka a humor a samozřejmě nádherná Alyssa Milano, kvůli které jsem to celé rozjel. Jsem lehce za polovinou a i když se, stejně jako v každém seriálu, občas objeví nějaká slabší epizoda, na mém hodnocení se nic nemění, a to i díky Tonymu (ou,ej,ej,ou) Danzovi a Katherine Helmond, jejíž Mona je rozhodně nejlepší postavou seriálu. Ze všech osmdesátkových a devadesátkových sitcomů je Who's the Boss? rozhodně jedním z nejlepších a i celkově je pořádně vysoko, třeba původní Full House je proti němu slabým odvarem. Pokud mně u nějakého seriálu skutečně mrzí, že se nedočkal uvedení u nás, je to právě u tohoto, protože jde vážně o naprosto boží záležitost, která mně neskutečně baví. 90%.(28.6.2018)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 46. ročník (za rok) 1988 - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Katherine Helmond + nominace (3) - 43. ročník 1985 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Katherine Helmond, 44. ročník 1986, 46. ročník 1988 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Tony Danza(22.2.2009)

• anderson

Na ORF som to kedysi nesledoval tak pravidelne aby som mohol hodnotiť, ale pridám jednu zaujímavosť pre prípadných znalcov: Chlapík, ktorý tu v nemčine nadaboval TONY DANZAu, v nemecky hovoriacich krajinách prepožičal svoj hlas aj ALFovi a FORD FAIRLANEovi. Aj preto mám niektoré nemecké dabingy rád. Inak ten chlapík sa volá THOMAS PIPER zvaný tiež "Tommi". (30.12.2009)(30.12.2009)

Taky bych chtěl mít takovou babičku jako bylo Mona :o)) Kdo je tady šefem, všichni po jendou střechou Cosby a další americké ptákoviny mezi lety 1980 - 1990 co frčeli na Pro7 neodmyslitelně patří k mému mládí :o) ach kde jsou ty časy :o) no dneska už bych asi na to s takovým nadšením nekoukal :o) ale tehdy nebylo co jiného dělat :o)(11.3.2012)

• - 1500 dívek si vyzkoušelo roli Samanthy Micelli, nakonec ji dostala Alyssa Milano, což byla mimochodem její první role. (slatkac)