Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

Draugen

Je pro mě jako droga! A to jsem se k němu dostal jen náhodou, když jsem o něm slyšel zmínku v jednom dílu Big Bang Theory a mě hned napadlo: "Co je to za seriál?" Odpověď: "Skvělý sitcom, který vám přilepí zadek ke křeslu stejně spolehlivě jako magnetická rezonance klíče." ()

MiSHeC

Dokonale po prvej serii... Vyvazenost deja a vtipnych vsuviek Dr. Coxa a udrzbara (janitor), pricom tieto scenky su vzdy vyborne a zatial ma neomrzeli - Cox ako cynik a briskny ironik a udrzbar ako jednoduchsi, ale vynaliezavy vtipkar Uvidime, ako to bude po dalsich seriach, ale teraz je to na mojom serialovom Olympe, dalo by sa to prirovnat k starym epizodam himym, aj ked si myslim, ze scrubs su este kusok vpredu... // Dokonale aj po 9. serii... Janitor v mnohych podobach, ci uz ako doktor (Dr. Jan Itor), ci ktokolvek iny, co scenka s Neilom, to dokonaly skec... /Knifewrench etc... ()

bee.el

Scrubs patří mezi jeden z těch výjimečných seriálů, který až do konce "vystačí s dechem" - u osmé série se člověk baví prakticky stejně jako u první... Nejlepší postavou je rozhodně The Janitor, ale ostatní nejsou nijak pozadu... Díly mají okolo 20ti minut, jsou svižné, rychlé, zábavné a člověk se vážně nestihne nudit. 5* a klidně bych dala i víc:))) ()

fojťan

Který seriál o sobě může říct, že jeho poslední (osmá) série je zároveň tou nejlepší? Scrubs ano. 11/10. Bod navíc za geniální soundtrack. ()

V@lecCZ

Jeden z nejlepších komediálních seriálů. Jak už tu bylo napsáno, postavy vám doslova přirostou k srdci. Jedna epizoda lepší druhá. Tento seriál vás dokáže rozesmát, ale někdy i dojmout. Hlavně závěr osmé řady (původně konec seriálů) je nejlepší díl z celého seriálu. A když už vše skončí, tak najednou vám všechny postavy ze seriálu chybí a přemýšlíte na co budete teď koukat - hlavně ne na 9 řadu ta mi moc nesedla a ani jsem jí nedokoukal. Doslova návykový seriál. Proto za prvních 8 řad 5* (za devátou 2*) ()

BillyBob

Proč se většína dnešních sitcomů přirovnává k Přátelům? Vždyť Scrubs jsou úplně o něčem jiném, stejně jako HIMYM, That 70s show atd atd.... Jinak na Scrubs jsem potřeboval trochu času, ale nakonec se vyplatilo. Výborný seriál, který skvělé míchá komické situace s dramatickým, a celé to působí velmi dobře, upřímně, a co je na dnešní poměry zvláštní, skoro vůbec ne kýčovitě. Co se týče postav: Cox je skvěle napsaný i zahraný, u Kelsa se mi líbilo, že ze začátku jsem ho nesnášel ale ke konci byl mým oblíbencem, tak moc se ta postava změnila a vyvíjela, Elliot tolik nemusím, s takovou holkou jako je ona bych se asi nikdy nedal do řeči, Carla je v pohodě, sice ne moc zajimavá, ale nikdy mi nevadila. No a nakonec jsem si nechal JDho a Turka. Ta chemie mezi nimi to je něco neskutečnýho. Jsou skvěle sehraní a podle mě rozhodně nejlepší komické duo které se kdy objevilo v sitcomech. Jednoznačně moje nejoblíbenější postavy. No a co říct nakonec, uteklo to jako voda. Sledoval jsem to hrozně rád a na konci jsem neměl daleko od pláče. Výborné zakončení jednoho z nejvyjímečnějších televizních seriálů. Tohle by u nás měli vysílat, a ne donekonečna Kobru 11 a spoustu dalších kriminálek.... ()

Hidoshito

Netradiční sitcom odehrávající se po většinu času v nemocničním prostředí dokázal udržet svůj standard zábavy po celých 8 sérií (nadstavbu nehodnotím). Dokázal velmi pěkně skloubit smutné příběhy umírajících či těžce nemocných s veselými a komickými útrapami hlavních hrdinů (začínajících doktorů). Sice mi chvíli trvalo, než jsem Scrubs přišel na chuť, ale teď na ně nedám dopustit.;) ()

Turtle

Jeden z nejlepších a snad vůbec nejvtipnější seriál, co jsem kdy viděl. Prostě geniální ve všech směrech. Některé momenty jako "Brain freeze" vás rozesmějí i po dvacáté. Jinak nejlepší a nejvtipnější postava je bezesporu Kelso ()

Restr

Po prvním dílu jsem se rozhodoval, jestli si pustím druhý díl. Pustil. A dobře jsem udělal. Scrubs se prostě povedl ve všech ohledech. A Perry Cox: Mount Everest pro 99.99% sitcomových postav. Musím dát za pět. ()

Pongin

Přímo sem nesnášel seriály a filmy z lékařského prostředí a pak přišel Scrubs. Nakoukal jsem ho až po shlédnutí první série Cougar Town a neskutečně mě to vzalo. Komediální momenty v tomto seriálu Vás neskutečně zničí (v dobrém). Ale skutečný důvod, proč sem si zamiloval Scrubs jsou ty kruté a reálné momenty, kdy se jednotlivé postavy neukázali jako hrdinští doktoři, ale jako opravdoví lidé. Scrubs je pro mě jedna ze špiček americké televizní tvorby. Dávám pět mínus. Mínus jen z důvodu slabé 9. série, zbytek 5++++. Milovat můžeme i jiné věci, než osoby a já Scrubs miluju. ()

Isfio

Nie je to zlé, baví ma to, ale po všetkých tých seriáloch z nemocnice Chicago Hope a Pohotovosť, mám tohto žánru už dosť. ()

svetulkia

Na začiatku mi tento seriál poriadne liezol na nervy a ani na odporúčania som sa doňho veľmi dlho nepustila. Avšak stane sa to čas od času, že človek nemá čo pozerať a tak som sa do toho pustila. Už po pozretí prvých pár dielov, som pochopila, že to nie je klasický seriál z doktorského prostredia. Skvelý humor plný irónie, rôzne typy postáv - úplne geniálne obsadenie a ešte stále mám problém sa rozhodnúť medzi Janitorom a Dr Coxom. ()

pav.jumbo

poprvé jsem všechny serie dokoukal ve druháku( to jsem se ucil anatomii a byl plný idealů :D ) , znova jsem se na to začal koukat v 6. ročníku a je to daleko větší mazec, sice si pamatuji většinu zápletek, ale ty vtípky jsou naprostá bomba ! a nevěřili by jste, jak moc je to pravdivé. doporučuji všem ()

january

Tech deset nebo kolik serii uteklo jako voda a ja se u nich skvele bavila. Jediny nedostatek bych mozna videla v podobnosti dilu mezi sebou, tak nejak mi hodne splyvaji. Ale rozhodne stale top 10. Jeden z mala serialu, co si dokazal udrzet nastavenou latku az do konce a dokonce se podle me i zlepsoval. ()

Roat

Tenhle seriál je moje srdcovka. Chytlo mě to na začátku a drželo mě to. Zamiloval jsem se, toužil jsem pracovat v nemocnici Sacred heart po boku J.D.ho a Turka, a když to všechno skončilo, cítil jsem se prázdný. Ten seriál byl moje závislost a když skončil a já věděl že nebude nikdy pokračovat (Interns mě nezajímaj), měl jsem pocit jakoby skončila nějaká etapa mýho života. Jako kdyby vám umřel někdo koho vídáte každej den. Prostě tenhle seriál byl můj lék na deprese, pobavil mě když jsem se nudil. Pro mě seriál s velkým S a tyčící se na prvním místě. ()

andaAanda

reviduju svůj předchozí názor: scrubs u nás prezentují jako sitkom, jde ovšem spíš o dramedii. jinak by to v nemocničních kulisách s mrtvolami a rozličnými diagnózami a pohnutými osudy ASI ani nešlo. postavy na mě působí ploše, matně, těžko hledám někoho, s kým bych mohla tzv. "jít". některé vedlejší ženské postavy mi dokonce splývají. rádoby cool kabátek se zpěvy, tanci a podivnými výjevy ()

F_Sanchez

Komediální seriál, který ani neurazí a ani nenadchne. Seriál má styl humoru, který mi příliš nesedl, protože až příliš tlačí na pilu ve snaze být vtipný. Ideální na večer, když není co dělat a spát se ještě nechce - perfektně se u něj usíná. Za mě tři hvězdy. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake