Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Pajky3

Po první sezoně je to 90%. Oblíbil jsem si postavy, opravdu jsou skvělé. Sice mi chování některých z nich neni úplně po chuti, ale tak to prostě je. Díly mě baví. Hudba je tady opravdu skvělá. Teenage seriál, kde se děje to co se na střední prostě děje. Pro mě je to uvěřitelný. Samozřejmě s určitou nadsázkou a rezervou. Rozhodně budu tuhle partičku sledovat dál. Navíc Sue Sylvester je záporák, kterej má šťávu. A potěšila i účast Neila Patricka Harrise a jeho Dream on. *** Druhá série se veze na stejné vlně a pořád baví stejně, ale přichází věci nad kterými rozum pozastavuje. Hlavně hloupost Brittany je hrozná. Dál to těhotenství nic moc a hlavně pár Puck a Lauren to byl děs. 80% *** Třetí série už mě tolik nebavila, písničky nejsou takový. Postavy jsou občas opravdu na ránu. Opravdu mi některé z nich začínají štvát a nejhorší je, že neodmaturujou a budou tam prudit i dál. Poslední díl byl podle mě až moc překombinovanej a taky mi docela přijde divny, že vyhráli ten šampionát, protože ty jejich písničky nebyly nic moc. Je fakt, že ani konkurence nic nepředvedla. Nevim čím to je, možná tím, že už se mi opouslochali. Třeba pomůže výměna lidí, ale moc tomu nevěřim, spíš tipuju konec příští sérií. 70% *** ()

U_S_O

Seriál začal vynikajúco, prvé dva diely ma neskutočne bavili, tým by som dal aj 5*. A budem si ich musieť pozrieť asi ešte raz, aby som sa presvedčil, či boli naozaj tak dobré, pretože ďalšie diely už také rozhodne neboli. Stále to bolo o tom istom a čím ďalej, tým viac mi to pripomínalo telenovelu. Pobavila ešte myslím siedma alebo ôsma časť a dojala jedenásta, keď svoje vystúpenie predviedli hluchonemí. Ale to bolo asi tak všetko, čo ma zaujalo a prvú sériu som zatiaľ ani nedokázal dopozerať celú - skončil som na štrnástej časti. Celkovo sa mi seriál zdal dosť preafektovaný, hudobné čísla boli dobré ale neviem čím to je, že ak si pustím samotný soundtrack, tak bez obrazu sa mi hudba páči viac. Nuž, ostal som teda veľmi sklamaný, pretože som od toho čakal asi viac. Keď sa budem niekedy naozaj nudiť, tak hádam dopozerám aspoň prvú sériu... Zatiaľ 50%. ()

Sammya

OK, řekla bych, že seriál, který mě doslova přikoval k počítači tak, že jsem nebyla schopná si najít čas napsat komentář, dokud jsem nedokoukala obě série, si ode mě zaslouží plné hodnocení. Stala jsem se totálním gleekem. Ano, kvalita dílů je rozdílná, u několika jsem doslova umírala nudou, ale většina z nich mě rozesměje až neuvěřitelně a nebo mě naopak dojmou až k pláči. Nepřála bych nikomu mě u toho sledování vidět. Poskakuju a tleskám nadšením, tancuju a zpívám s písničkami, nebo se hroutím v slzách. Rozhodně je to úžasný mix komediálního a dramatického seriálu. Postavy procházejí zajímavým vývojem, hlavně ve druhé řadě. Co se týče hudby, jednoznačně jedna z nejlepších věcí na celém seriálu. Většina písniček mě neuvěřitelně baví a kolik z nich se mi líbí i víc, než v originále. I když samozřejmě tam jsou songy, které mě nebaví, ale to je normální. Je to neuvěřitelné, kolik se v jednom seriálu sešlo talentů, ať už zpěváků, tančníků, herců, atd. Já smekám. Edit: Začátek třetí řady je poněkud zklamáním, trochu se nudím. Edit 2: Závěr třetí řady mě zklamal a snižuju hodnocení. ()

Bane_Boss

Neviděl jsem všechny díly, ale ty zásadní jo! Dobře jsme si zabékali za ty roky haštak I Lived. Nejlepší postava - ten invalida na vozejku. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery! 1. série - 95 % , 2. série - 100 %, 3. série - 100 %, 4. série - 80 %, 5. série - 70 %, 6. série - 85 % .... oblíbené postavy: Většina postav se v průběhu seriálu dost povahově měnila, ale v zásadě tyto zůstávaly (až na pár malých obměn, hlavně Quinn a Kitty) stále v mé top. Kurt, Will, Emma, Sue, Santana, Brittany, Beastová, Quinn, Kitty, Ryder. Top scénky: Quinn (porod, nehoda), Kurt (Single ladies), Sue (Grinch, pohřeb Jean, peníze pro Marley, výpověď skrz Becky), Wemma (zásnuby, svatba, OCD, ocenění nej učitel, loučení s Glee), Britana (zásnuby, svatba, abuela), Rachel (odjezd do NY, usmíření s učitelkou, zisk role). Další top momenty seriálu: Výhra na Nationals, smrt Finna, maňásci. Nejlepší covery: těch je opravdu spousta, tady zkusím vymezit ty základní, které mi zůstály v hlavě nejvíce- 1. Smooth criminal, 2. Don't stop believin, 3. The winner takes it all, 4. Teenage dream, 5. The final countdown, 6. We are the champions, 7. Bohemian Rhapsody, 8. I am so excited, 9. Single ladies, 10. Run Joey Run, 11. Tik Tok, 12. Candyman, 12. Don't you want me, 13. Listen to your heart, 14. How deep is your love, 15. Help ()

Madlenka26

Postava Rachel se mi ani za mák nelíbí , ani Mercedes(sice krásné zpívá, ale občas moc ječí) ani toho hlupáčka do kterého je Rachel zamilovaná(Finn) , ale kdo je opravdu kouzelnej je Emma :-)) a poslední dobou se mi začíná hodně líbit Kurt :-)) Kdyby se zde nezpívalo, tak by moje ohodnocení bylo ještě nižší, protože je to takřka bez děje, ale ty písničky jsou fakt boží, a proto 4* ()

Stirek45

Super, geniální, úžasný.....prostě nemám slov. Ano, někdy se přezpívané písničky nepovedou, ale to se stane jen málokdy. A to, že někdo řekne, že to nemá děj ? Tak to viděl jen pár začátečních dílů a potom si řekl, že je to kravina a dál na to koukat nebude. Já tenhle seriál určitě zařazuju mezi své nejoblíbenější seriály a teď mi jen zbývá, čekat na další díly a užívat si je :). ()

phoebe.h2

Dříve jsem Glee zbožňovala. Seriál přinesl něco nového, zajímavé postavy, nebál se věnovat jakýmkoli tématům. První řada byla perfektní, dobře rozpracovaná dějová linka, postav bylo tak akorát. Velmi jsem se těšila na druhou řadu, ale s jejím příchodem přišlo velké zklamání. Stále více hvězdných guest stars, více nových postav na úkor těch starých, špatný výběr songů, vykrádání sebe sama a mnoho dalšího. Seriál nadále sleduji již z nostalgie a kvůli postavě Rachel a pár dalším oblíbencům, ale pokud seriál s kvalitou nestoupne, zařadí se po bok pár dalších, kterých jsem přestala sledovat ještě před jejich ukončením. ()

Laerry

Naštěstí žádný další umělý HSM v seriálovém provedení. Tvůrci si ze sebe dokáží dělat srandu, a tak se bavím i já. Lehká oddychovka obohacená bezchybnými hudebními čísly - a nejedna verze slavného (současného) songu se mi líbí víc, nežli v originále.............. to však platí pro první sérii (a s přihmouřením očí i pro druhou) - od třetí to začíná jít dosti z kopce, a od čtyřky to je vyložený držkopád. Vše se začalo kazit s příchodem nových tváří, uměle vybraných diváky v "konkurzní show" - kteří jsou naprosto otravní, necharizmatičtí a nezajímaví... tak to dopadá, když tradiční casting má nastarost puberátlní Amerika. Songy od třetí série jsou strašné (jak výběr tak i jejich seriálová cover verze), především proto, že tvůrci mermococí zařazovali nejnovější "(s)hity", které neprověřil čas, aby se zavděčili puberťákům. Definitivně pro mě seriál skončil smrtí Coryho. S ním umřel i duch Glee. ()

miguel_111

Will Schuester (Matthew Morrison) bývala hviezda školy a GLEE clubu pôsobiaca ako učiteľ španielčiny sa rozhodne z partie vyvrheľov spraviť spevácky zbor GLEE a tak vrátiť škole aj klubu jej predošlú slávu, Terri Schuester(Jessalyn Gilsig) pošahaná manželká Willa Schuestera, Emma Pillsbury (Jayma Mays) školská poradkyňa, ktorá je chorobne posadnutá čistotou, Sue Sylvester (Jane Lynch) trénerka roztlieskavačiek s trochu nevšedným prístupom k mládeži a asi najvtipnejšia osoba pôsobiaca v seriály, Finn Hudson(Cory Monteith) hviezda školy a speváckeho zboru, Rachel Berry (Lea Michele) odkundes a vyvrheľ školy a samozrejme spevácky pilier GLEE clubu atď. Strašne otrepané scenáristické prvky a hodne, ale fakt hodne klišé, ale musím uznať, že po choreografickej a muzikálovej stránke je to fakt úžasné z množstvom aktuálnych či starších hitoviek. Pre mňa 70% ()

Mr.Ripley

1. série: Třpytivý klenot první jakosti mezi seriály. Prvním setkání s titánem současné televizní zábavy si nemohlo vybrat příhodnější místo. McKinleyho střední kdesi v Ohiu. První kapitola nezapomenutelné trilogie, jež mne prováděla celou střední. 95%___________ 2. série: Aneb jak klenot ztratil lesk. Aneb jak klenot ztratil lesk.Druhá série měla raketový start. První díl nabídl spoustu nových linií, které měly hýbat sérii v budoucnu, leč se na ne zapomnělo. Viz Corazon nebo Beast. Po zdařilém prvním díle přišel podivný patvar s Britney. Za kterou se autorsky podepsal sám Murphy. Jestli při psaní požil nějakou omamnou látku je do dnešních dnů záhadou. Následujícíma epizodama si mě naprosto získali a to nejen díky ďábelské Sue, ale především díky Kurtovi. Jeho herectví vyzrálo a to co předvedl v téhle sezóne je odbivuhodné. Právě jeho linie, jeho postava mi přišly nejzajímavější a měla největší grády. Právě jeho momenty, kdy byl na dně jsou návratem k první sérii po které jsem si tolik stýskal. Stejným pozitivem je vývoj Santany, která si ode mě vysloužila ocenění MRCHA roku. Ovšem tím bych s chválou na nějaký čas přestal. Následující RHPS epizodou poslali celý seriál k vodě a ohlasem jim to dali najevo nejen kritici, ale také diváci a fanoušci, kteří ji ohodnotili nejhorším hodnocením ze všech stávající epizod. No naštěstí to potom zvedly výborné, dle mého nejlepší díly první poloviny - Never Been Kissed a The Substitute. Emoce měly silu, vystoupení šťávu - nemám výhrad. Potom nastalo období čirého zoufalství a pekla. Vztahové propletence připomínaly swingers party a globální oteplovaní postihlo snad všechny. Naštěstí přišel zlom s epizodou Original Song - Rachel byla božská - doteď mám husinu po celém těle z jejího vystoupení Get it right - a Born this way - jedním slovem, geniální. Hodinová stopáž prospěla. Koněčně jsme se dočkali neuseknutých songů, charaktery se dočkaly nečekaného vývoje, herecky a choreograficky vypiplané a tak mohlo přijít na nějaké ty technické hračičky, které pozvedly Glee o tři třídy výše. Od tý doby se serial vrátil zpátky do formy a zažehnal mou chuť s celým spekáklem seknout. V první sérii kladli přeci jen řádný důraz na vzdělání nové generace ve starší hudbě a jak říká sám Will v první epizodě této sezóny. Snaží se aby to bylo vyrovnané žánrově a věkově. Bohužel druhá série se právě utápí v současné pop scéně. Týden nový singl Fireworks, Born this way, Rolling in the Deep hup a byl v Glee. V tom byla prvni serie skromnejsi a dalece pomalejsi a jak to panecku fungovalo. Glee je klasickým příkladem dojné krávy. Dříve originální perla mezi rutinou začala nečekaně vynášet a tak se tv FOX rozhodla svého koně podpořit a udělat z něj hlavní hvězdu večera. Více prachů, více komerčních aktuálních diskofilních vypalovaček, spoustu nablyštěných speciálů za hodně peněz, neméně Special Guest Stars, které fungují jen z poloviny - Kristin Chenoweth, Gwyneth Paltrow (Proboha, nepouštějte ji znovu k mikrofonu!) a další. Následkem toho všeho kam vecpat prachy se pozapomnělo na hlavní dějovou linii a místo toho jsou nám servírovány epizodické dezerty, které fungují tak napůl. O logických lapsech jichž se scénáristi dopustili nemluvě. Kolem a kolem se musím jedné hvězdy zříct a skrytě doufat, že třetí série ji vrátí zpět. 65% _________ 3. série: Back to Basics! Uzavření původní trilogie nemohlo být dokonalejší. Třetí řada je plná symboliky, citací a odkazů na předešlé roky, umí být emotivní v té nejskromnější míře, jako za časů své největší slávy. Základní děj tentokrát není rozmělněn epizodními odbočkami, jako tomu bylo v předešlé řadě. Ústředním motivem je dospívání a osudovost. Některé cesty končí, jiné se pouze vydávají novým směrem. Přesně tomu tak v případě Glee je. Herci podávají své nejlepší výkony, pěvecká čísla jsou komorně epická a samotné tří-dílné rozloučení s původní, která nás provázela po celé tři roky je natolik velkolepé a dech beroucí, jak jen si to New Direction zasloužil. Obrovské štěstí, že závěrečná scéna funguje výborně, jako samostatné zakončení seriálu. Pokud tedy nechcete nadále pokračovat, (upřímně) o nic nepřijdete. Závěrečné mrazení a slzy na krajíčku vám nikdo jen tak nevezme. 100% _________ 4. série: Glee 2.0 Murphy propásnul svou šanci vytvořit nadějný spin-off o Rachel v New Yorku, načež je základní děj tříštěn na dvě půle, které se mezi sebou od začátku do konce přou o své kvality. Z počátku je to velice vyrovnané a celkový dojem působí, jako kvalitní restart plný citací a odkazů s epickými comebacky starých známých. Po psychologické a emotivní stránce nabízí první polovina to nejlepší, co jsme kdy v seriálu mohli vidět. Broke-up či Glease se zaryjí tak hluboko pod kůži, že budete mít nutkání si je pouštět znovu a znovu. Jako bonus jsou navíc výtečné hvězdné hostovačky Sarah Jessica Parker (,jež si s nadsázkou zahrála jakousi sestru Carrie.), Kate Hudson či Whoopi Goldberg. Vše se náhle pokazilo kdesi po vánoční epizodě, která nejen že neměla žádný děj, ale především nedávala sebemenší smysl. Od té chvíle se NY linka nese v doslova královském stylu a divák doslova umírá touhou, aby ji mohl znovu spatřit. Není se čemu divit, když je tento zbrusu nový svět dospělejší, místy temnější a zaobírá se tak vážnými a kontroverzními tématy jako alkoholismus, prostituce, nevěra či promiskuita. Na druhou stranu návrat do lavic McKinley High je naprosté utrpení. Postavy jednají nelogicky. Staří známí ztrácejí na sympatiích a nové postavy působí jaksi zbytečně. Linie v McH má několik světlých momentů, přičemž jedním z nich je v rámci celého seriálu vybočující šokující geniální epizoda Shooting Star. Závěrečná epizoda je opravdovým hřebíčkem do takřka připravené rakve kdysi kvalitnímu seriálu. Murpyho tým to bude mít v následující sezóně opravdu těžké. K napravování je toho opravdu hodně! 60% _________ 5. série: Big Apple Adventure: Murphy a tým scénáristů okolo se konečně odhodlali odstřihnout otravnou a nudnou McKinley linku nadobro, čímž pro celý seriál nachystaly jedny z nejlepších epizod vůbec. Trojice (100 & New Directions & New New York) nostalgicky vzpomínají na léta předešlá a hrdinsky předávají otěže dále, do neprobádané budoucnosti dospělosti ve velkém jablku. Obrovská škoda, že načrtnutá budoucnost v NY nakonec nebyla tak zářivá, jak se mohlo v po-pilotní epizodě zdát. Dospělost vzala za své, když se scénáristé vrátili k bizarnostem typu "Samcedes" či nesmyslné dohadování o lepší muskulaturu mezi Klaine. Vrcholem vší trapnosti a marnosti byla ztráta jakékoliv kontroly nad charaktery. Hlavní hvězda seriálu - Rachel - ztrácí veškerou motivaci, když dosáhne veškerých svých snů a nesmyslně bourá vše na čem tak tvrdě dřela. O zapomenutí na ideu s kapelou či (božskou) Santanu samotnou se raději nebudu více rozepisovat. Glee začalo jako televizní zjevení, jež zářilo po celé tři roky, ale poté přišel zlom a kdysi muzikálový titán se změnil v nevyzpytatelnou divu, jež zajímá čím dál méně lidí. Snad se Murphy vzpamatuje a závěrečná řada přinese jakési zadostiučinění a úctu, jež se tento titán (přes své chyby) zaslouží. 55% _________ Speciální hodnocení dostává epizoda vzpomínková epizoda Quarterback, jež ve mě bude rezonovat nejspíše navěky. Něco takového se nedá sledovat, aniž byste upustili nejednu slzu! 100% _________ 6. série: The Finale: Po excelentní původní trilogii a dvou slabých sériích v uspokojivé ukončení nikdo ani nedoufal. Murphy & spol. se vrátili k samotným základům seriálu a ve vší skromnosti naservírovali ucelený příběh, jež uzavřel všechny linie (ať už staré či úplně nové) a rozloučil se s námi nejdojemnějším finále za hodně dlouhou dobu. Velké prim k tomu hraje zkrácení série, které nedává prostor pro zbytečnou vatu a úspěšně se vyvaruje dějovým lapsům z dřívějška. Glee i přes špatné chvilky dokázalo bavit, ale především dojmout, zahřát na srdci a probudit v každém pocit, že někam patří. Nehledě na barvu pleti, orientaci, vyznání či hudební zaměření. Murphy vytvořil naprostý unikát, který se v budoucnu nepodaří napodobit a zásadně se zapsal do televizní historie (a mezi mé srdcovky ke kterým se budu rád vracet). “Being a part of something special makes you special, right? 80% () (méně) (více)

A.Beech

Uvedomujem si, že ide o hit súčasnosti (2011) ale príde mi to dosť trápne. Herecky aj scénaristicky. Čo hodnotím ako jediné zaujímavé, je výber pesničiek. Hlavná ženská postava je herecky aj celkovo vrcholne nesympatická. ()

filmmovier

Glee jsem chtěl zkouknut už mnoho let a až loni se konečně zadařilo. Prvních pár dílů jsem si pustil vyloženě na zkoušku, ale netrvalo dlouho, a já se chytnul. A pak se zamiloval. A s každým dalším dílem jsem se zamilovával víc a víc. Do úplně každé postavy, z nichž každá mi ohromně přirostla k srdci mnohem víc, než kdokoliv z Přátel (a to je co říct), do fantastických hudebních čísel (a písní) a do úplně celého seriálu, což ovšem přišlo až ve druhé, ve třetí a zejména v naprosto fantastické čtvrté (až do poloviny páté, kterou já, patrně asi jako jediný, považuji za vrchol seriálu). Pak přišel New York, který mně vůbec nebavil a přinesl ty nejhorší díly, naštěstí jsme se v něm ale dlouho nezdrželi a vrátili se zpátky na McKinleyho, ačkoliv šestá řada už byla také slabší, ale jen v první polovině. Ta druhá byla už zase báječná. A u finále jsem brečel. A nejen u finále. Brečel jsem po Finnově smrti, brečel jsem u Don't Stop Believing v páté sérii (mimořádné číslo) i v sérii šesté a v průběhu celého seriálu mnohokrát... Prostě boží seriál. Nejlepší postava Sue, nejlepší pár mimo Finchel rozhodně Kitty a Artie (byl jsem jejich fanda) a nejlepších songů hromada. A navíc jsem se ještě o něco víc zamiloval do Melissy Benoist. 1.série 80%, 2.série 85%, 3.série 90%, 4. série 100%, 5.série 95%, 6. série 80%. Objektivně bych tomu dal asi čtyři hvězdy, ale Glee je fakt neskutečná srdcovka, kterou jsem s každým dílem miloval víc a víc, takže jasný plný počet. A nejspíš se k seriálu s radostí znovu vrátím. ()

arbitr

První sezóna vtipná, muzikál ze střední velmi dobře obsazený a Sue Silvester exelentní. Druhá sezóna už není tak povedená, snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Třetí sezonu pro její jednotvárnost už nedám. ()

PeterNet

Tento seriál by byl dokonalý. Bohužel moc tvůrcům nerozumím. Proč nemají postavy svůj charakter a nedrží si jej? Ono právě kvůli neustále měnících se charakterů postav (hodný, zlý, hodná mrcha, zlá mrcha...), seriál působí tak trochu stupidně. Každopádně Leu Michele jsem si zamiloval. Ale ne jen ji - kompletní obsazení je výborné. A hudební pecky, které tam vznikají, píší historii. Kéžby tato parta přijela do ČR. A na rovinu, nepřipomíná vám Chris Colfer až nějak nápadně Josepha Crosse? ()

Sokkk_y

Kamkoliv se člověk podívá, vidí samé titulky obsahující slovo "Glee". Glee sem, Glee tam, Glee vyhrál tohleto etc. Tak jsem si řekl, že když to je takový fenomén, mohl bych to zkouknout. S mou klasickou nedůvěřivostí v tento typ seriálů jsem si pustil první epizodu a utvrdil jsem se, že ono to zas tak supr čupr nebude. Nicméně epizoda následovala epizodu a já jsem si - chtě nechtě - tuto partičku asi oblíbil. Samozřejmě nejedná se o nic světoborného, je to spíše takový High School Musical rozdělený do dílů. Ovšem hudba a perfektně vybrané obsazení (tady se obzvláště klaním Jane Lynch) dělají z tohohle seriálu něco víc, než High School Musical. A to tedy pomíjím ten pro mě vždy nejdůležitější fakt, kterýmvje scénář, protože ten je (až na světlé výjimky) tak přesládlý, že se z toho často stává víc cukrová homole. ()

lucieK

Na první pohled mě tento seriál nijak neuchvátil, občas jsem se na něj podívala na coolu ale nikdy jsem pořádně žádný díl neviděla dokonce. Pak jsem ale na týden onemocněla a tak jsem hledala seriál na který bych mohla koukat v době nemoci. První dva díly mi přišly celkem dobrý, no a během pátého dílu jsem už Glee manii zcela propadla a stal se ze mě GLEEK. Úžásný mix muziky, ať už se jedná o moderní muziku a nebo třeba staré odrhovačky z muzikálů. Velkou zásluhu na kvalitě seirálu mají také herci kteří jsou neokoukaní a každý něčím zajímavý. Před hostujícími herci smekám, to že umí Neil Patrick Harris zpívat věděli všichni ale Gwyneth Paltrow mi popravdě řečeno vyrazila dech. A ta spousta hlašek co se objevila v tomto seriálu, tolik jich snad žadný jiný seriál nemá. Asi nejpovedenější jsou hlášky Brittany. Tak např. :"Lidi si mysleli, že jsem na dovče, ale já jsem se mezitím ztratila v kanálech." A nebo třeba : "Já si zuby nečistím. Po jídle si vyplachuji pusu limonádou. Myslela jsem, že Dr. Pepper byl zubař.¨" ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho