Anatomie lži (TV seriál)

Lie to Me

Klamári

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009 - 2011, 36 h (Minutáž: 49x45 min)

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin, Josh Stamberg, Robert Wisdom, Jake Thomas, Georgia Hatzis, Kathryn Meisle, Chris Vaughn, Carla Jeffrey, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Melissa McCarty, Johanna Braddy, Andy Umberger, Michele Nordin, Jim Holmes, Donna Casey, Bryan Hearne, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, Darren O'Hare, Jeffrey Addiss, Suzanne Marques, Michael Spellman, Nolan Gerard Funk, Ted Garcia, Michelle Noh, Vincent Duvall, Christopher T. Wood, Erin Matthews, David Anders, Rob Brownstein, Byrne Offutt, Sean Bunch, Rachelle Leah, Emerson Brooks, Mario Cortez, James Ryen, Charles Parnell, Vince Corazza, Alicia Lagano, Omari Hardwick, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Deirdre Lovejoy, Megan Dodds, Fredric Lehne, B.K. Cannon, D.B. Woodside, Amanda Schull, Waleed Zuaiter, Patrick J. Adams, Aurelia Scheppers, Kurt Caceres, James Marsters, Christie Burson, Carter Jenkins, John Dugan, Sam Littlefield, Ross Thomas, Lennie James, Melissa George, Mageina Tovah, Ricky Jay, Nicole DuPort, Jennifer Beals, Antonio Fargas, Felicia Day, Angus Macfadyen, Isabella Hofmann, Maestro Harrell, Michael Raymond-James, Dale Midkiff, Tiffany Hines, Rick Hoffman, Kevin Tighe, Tricia Helfer, Victoria Pratt, Virginia Williams, Noel Fisher, Mariah Buzolin, Sarah Ramos, Erick Avari, John Pyper-Ferguson, Christine Adams, Timothy Carhart, Danai Gurira, Alexa Nikolas, Adelaide Clemens, Jessica Tuck, John Carroll Lynch, Mireille Enos, Kirk B.R. Woller, Courtney Ford, Doug Hutchison, Christopher Thornton, Alyssa Diaz, Kelvin Brown, Paula Malcomson, Anthony Azizi, Michelle Clunie, Jake Johnson, Richmond Arquette, Jessica Parker Kennedy, Roman Mitichyan, Alicia Coppola, Andrew Rothenberg, John Ceallach, Mekenna Melvin, Jon Briddell, Sean O'Bryan, Rance Howard, Max Greenfield, Jonathan Erickson Eisley, Daniela Bobadilla, Ken Colquit, Khary Payton, Maurice Compte, David Warshofsky, Michael McGrady, Liana Liberato, Anthony Starke, Allen Maldonado, Chadwick Boseman, Natalie Dreyfuss, Skyler Caleb, Chris McGarry, Annalise Basso, Wendi Kenya, Lauren Bowles, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Karin Duseva, Melissa Tang, Audrey Marie Anderson, Jerrika Hinton, Nikki Boyer, Paul James, Luke Youngblood, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, J. Downing, Joe Egender, Alison La Placa, Harold 'House' Moore, Jocelyn Aguilar, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Bernard White, Taryn O'Neill, Bryce Hitchcock, Erica Piccininni, Sherri Saum, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Todd Stashwick, Gene Farber, Ashley Johnson, Kay Panabaker, Abby Brammell, Merle Dandridge, Clea DuVall, Monique Gabriela Curnen, Christopher Amitrano, J. Michael Trautmann, Rebecca Field, Chase Kim, Stacy Edwards, Mark Doerr, Manny Montana, Meilani Paul, John Aprea, Shelley Robertson, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Sunkrish Bala, Karim Saleh, Gary Perez, Grant Alan Ouzts, Matthew Del Negro, David Ury, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Mariano Mendoza, Hope Olaide Wilson, David Grant Wright, Tiffany Espensen, Rene Moran, Mary Mara, Marcus Giamatti, Scott Atkinson, Dennis Hill, Tarina Pouncy, Griffin Cleveland, Maury Sterling, Karina Logue, Michael Irby, Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Candice Nunes, JD Cullum, Dean Chekvala, Amy Cale Peterson, Lou Richards, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Rowena King, Monyque Thompson Scott, Christopher Stanley, Myra Turley, Joey Naber, Jennifer Irwin, Daniel Ross Owens, Deidrie Henry, John Griffin, Tim Mikulecky, Anne Bedian, Jamie Anderson, Barry Livingston, Ramon Fernandez, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Paul Sanchez, Valerie Brandy, Scott Klace, Kate Orsini, Gina Ravera, Chris Tardio, Michael Wiseman, Michael Dempsey, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Michelle Joyner, Karl Makinen, Nigel Gibbs, Matt Bushell, Carole Gutierrez, Jeremy Roberts, John Hartmann, Hayley Holmes, Ivo Nandi, Laurel Weber, Jenni Blong, Kanin Howell, John Pirruccello

Nikdy bych si nemohl představit takové drama a napětí odehrávající se okolo lží a je pravda, že lžeme pořád, často a to i sami sobě. Tim Roth alias Dr. Lightman se obklopil neuvěřitelně schopnými zaměstnanci na rozpoznávání lží a řeší své případy pozorováním a pokládáním správných otázek. Chtěl bych mít jejich schopnosti – nesnáším lháře.(16.5.2011)

Seriál po kriminálkách co se přemnožily, nabízí vědeckou disciplínu, kde emoce v určitej moment neskryješ ani když si trénovaný zabiják..Sme prostě jenom Zvířátka. Sám sem se tím trochu zabýval (řeč těla) než vůbec něco řeknete, tak jste už min. 70% řekli...Jo a vážení pánové Kelli Williams má takový sexappeal, že by vzbudila i mrtvýho...(10.4.2015)

• grogodil

Neviem, možno som mal len smolu na práve aktuálnu epizódu, no neverím, že by tie ostatné boli nejak drasticky odlišné. Pretože samotná metodika vševidiaceho Dr. Lightmana, ktorý v priebehu pár minút na základe toho, že sa v daný moment podozrivý trebárs vŕtal v nose alebo "nečakane" žmurkol, vydedukuje, že to musí byť náš hľadaný vrah, je pekne povedané smiešna, trápna, príliš vykonštruovaná a celok tým pádom pre mňa nepozerateľný... 30%(18.7.2010)

Hodnoceno po dvou a půl dílech, sledovaných s odstupem několika týdnů. Stane se zločin, přijde dr. Lightman, upřeně se zadívá na svědka či podezřelého a prohlásí: "Lžete!" nebo "Mluvíte pravdu." No a vo-vo-vo tom t-t-to je. Koukám na zdejší vysoká hodnocení a říkám si, že hodnotící mají zjevně rádi Tima Rotha. Osobně jsem si ho oblíbila při sledování Rob Roye (druhý takový hajzl se ve filmech hledá těžko:-)) nebo jako geniálního pianistu v "1900". Zajímavý typ chlapa a dobrý herec v průměrném kriminálním seriálu, založeném na relativně originální myšlence (rozbor chování tady byl už dřív, ale přece jen v trochu odlišném podání), ovšem aplikované stále dokola. Může to nadchnout napoprvé, může to bavit podruhé, potřetí už je to docela nuda. Jednou za čas díl seriálu neuškodí, pravidelně však sledovat nehodlám. 59%(26.4.2010)

Konečně! Floutkovský "rozpustilý" Psych ani hezounský Mentalista mi neseděli. Prostě musel přijít Pan Herec, aby sociální inženýrství a (pseudo)věda zvítězily a donutily mne sledovat pokud možno každý díl. Dodávání zdání (a občas nejen zdání) stoprocentní reálnosti používáním skutečných osobností tomu dává ještě o trochu víc šťávy, a narozdíl od mnoha jiných seriálů mám pocit, že - alespoň hlavní - postavy žijí. Kontroverze je tu sice taková umírněná, ale je to prostě sympatické. A co na tom, že bez House by to pravděpodobně nikdy nevzniklo;) Skvělá "seriózní" zábava. 80%(28.8.2011)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "Tajný agent" je místnost v budově FBI, ve které agenti hovoří s Lightmanem (Tim Roth), totožná s místností často využívanou v seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005). (philip.j.fry)

• - Věda, kterou provozuje Cal Lightman (Tim Roth), je založena na skutečné práci Dr. Paula Ekmana, který je nejlepším světovým expertem na klamy. (PietroBet)

• - Tim Roth a Jennifer Beals si společně dříve zahráli již ve filmu Čtyři pokoje (1995). (PrcekTK)