Anatomie lži (TV seriál)

Lie to Me

Klamári

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009 - 2011, 36 h (Minutáž: 49x45 min)

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin, Josh Stamberg, Robert Wisdom, Jake Thomas, Georgia Hatzis, Kathryn Meisle, Chris Vaughn, Carla Jeffrey, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Melissa McCarty, Johanna Braddy, Andy Umberger, Michele Nordin, Jim Holmes, Donna Casey, Bryan Hearne, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, Darren O'Hare, Jeffrey Addiss, Suzanne Marques, Michael Spellman, Nolan Gerard Funk, Ted Garcia, Michelle Noh, Vincent Duvall, Christopher T. Wood, Erin Matthews, David Anders, Rob Brownstein, Byrne Offutt, Sean Bunch, Rachelle Leah, Emerson Brooks, Mario Cortez, James Ryen, Charles Parnell, Vince Corazza, Alicia Lagano, Omari Hardwick, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Deirdre Lovejoy, Megan Dodds, Fredric Lehne, B.K. Cannon, D.B. Woodside, Amanda Schull, Waleed Zuaiter, Patrick J. Adams, Aurelia Scheppers, Kurt Caceres, James Marsters, Christie Burson, Carter Jenkins, John Dugan, Sam Littlefield, Ross Thomas, Lennie James, Melissa George, Mageina Tovah, Ricky Jay, Nicole DuPort, Jennifer Beals, Antonio Fargas, Felicia Day, Angus Macfadyen, Isabella Hofmann, Maestro Harrell, Michael Raymond-James, Dale Midkiff, Tiffany Hines, Rick Hoffman, Kevin Tighe, Tricia Helfer, Victoria Pratt, Virginia Williams, Noel Fisher, Mariah Buzolin, Sarah Ramos, Erick Avari, John Pyper-Ferguson, Christine Adams, Timothy Carhart, Danai Gurira, Alexa Nikolas, Adelaide Clemens, Jessica Tuck, John Carroll Lynch, Mireille Enos, Kirk B.R. Woller, Courtney Ford, Doug Hutchison, Christopher Thornton, Alyssa Diaz, Kelvin Brown, Paula Malcomson, Anthony Azizi, Michelle Clunie, Jake Johnson, Richmond Arquette, Jessica Parker Kennedy, Roman Mitichyan, Alicia Coppola, Andrew Rothenberg, John Ceallach, Mekenna Melvin, Jon Briddell, Sean O'Bryan, Rance Howard, Max Greenfield, Jonathan Erickson Eisley, Daniela Bobadilla, Ken Colquit, Khary Payton, Maurice Compte, David Warshofsky, Michael McGrady, Liana Liberato, Anthony Starke, Allen Maldonado, Chadwick Boseman, Natalie Dreyfuss, Skyler Caleb, Chris McGarry, Annalise Basso, Wendi Kenya, Lauren Bowles, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Karin Duseva, Melissa Tang, Audrey Marie Anderson, Jerrika Hinton, Nikki Boyer, Paul James, Luke Youngblood, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, J. Downing, Joe Egender, Alison La Placa, Harold 'House' Moore, Jocelyn Aguilar, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Bernard White, Taryn O'Neill, Bryce Hitchcock, Erica Piccininni, Sherri Saum, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Todd Stashwick, Gene Farber, Ashley Johnson, Kay Panabaker, Abby Brammell, Merle Dandridge, Clea DuVall, Monique Gabriela Curnen, Christopher Amitrano, J. Michael Trautmann, Rebecca Field, Chase Kim, Stacy Edwards, Mark Doerr, Manny Montana, Meilani Paul, John Aprea, Shelley Robertson, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Sunkrish Bala, Karim Saleh, Gary Perez, Grant Alan Ouzts, Matthew Del Negro, David Ury, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Mariano Mendoza, Hope Olaide Wilson, David Grant Wright, Tiffany Espensen, Rene Moran, Mary Mara, Marcus Giamatti, Scott Atkinson, Dennis Hill, Tarina Pouncy, Griffin Cleveland, Maury Sterling, Karina Logue, Michael Irby, Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Candice Nunes, JD Cullum, Dean Chekvala, Amy Cale Peterson, Lou Richards, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Rowena King, Monyque Thompson Scott, Christopher Stanley, Myra Turley, Joey Naber, Jennifer Irwin, Daniel Ross Owens, Deidrie Henry, John Griffin, Tim Mikulecky, Anne Bedian, Jamie Anderson, Barry Livingston, Ramon Fernandez, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Paul Sanchez, Valerie Brandy, Scott Klace, Kate Orsini, Gina Ravera, Chris Tardio, Michael Wiseman, Michael Dempsey, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Michelle Joyner, Karl Makinen, Nigel Gibbs, Matt Bushell, Carole Gutierrez, Jeremy Roberts, John Hartmann, Hayley Holmes, Ivo Nandi, Laurel Weber, Jenni Blong, Kanin Howell, John Pirruccello, Mark Berry, Joseph Lyle Taylor, Keston John, Jennifer Marsala, Shahine Ezell, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, John Bishop, Scott Hoxby, Scott Paulin, Jamie McBride, Van Epperson, Anthony Ruivivar, Sasha Roiz, Matt Malloy

Přestože se tu pracuje s hodně přehnaně využitelnou dovedností odhadovat lidské myšlení podle jemných detailů tváře, kupodivu takto koncipovaný seriál docela funguje. Otázkou je, bude-li na vás Tim Roth coby zázračný Dr. Cal Lightman působit charismaticky nebo naopak spíš připitoměle. V prvním případě se můžete s Lie to me docela dobře bavit, ve druhém doporučuji jiný pořad.(10.5.2009)

• nunka

Dr.Lightman má v malíčku behaviorálnu psychológiu a do detailov naštudovaného Darwina, Ekmana a ostatných bádateľov, ktorí zasvätili svoj život rozpoznávaniu a analýze emócií. Vo svojej profesii využíva princípy evolučne podmienených výrazov tváre, z ktorých dokáže v kriminalistickom prostredí vydedukovať aj nemožné. Námet na seriál je skutočne bombastický, avšak spôsob, akým Dr.Lightman a jeho skupinka odborníkov analyzuje zapeklité problémy nemôže s obrovskou dávkou nadsázky konkurovať ani MacGyverovi. Diel za dielom je ako cez kopirák, po dosť slabom úvode 1.série sa ani ostatné diely veľmi nepolepšili. V momentoch, kedy sa na základe jedného mikrovýrazu podozriví bez namietania priznajú a prestanú klamať je podľa mňa úplný seriálový prešlap.(28.4.2011)

Budete mít pocit, že tento seriál dobře znáte, vyjma nosného pilíře. Postavy jsou propracovaný velice primitivně, každý má svojí úlohu a vlastnost, něco jako "catch-phrase". Dále si přičtěme románek mezi hlavní postavou a hlavní ženskou postavou. Pracují spolu, něco málo je zde vidět, ale za celý seriál se nikam nedoberou (nebo až v posledním díle). Pak tu ještě máme nádherné prostory pracoviště, po kterém se dá dramaticky procházet tak, aby to působilo ještě víc cool a moderně ( ukázkový příklad - House ). Podobných klišé je tu opravdu dost a já bych mohl pokračovat. Ale proč, když je to tak zábavný? Nenudí to, celkem to odsýpá a nenutí vás to moc přemýšlet. Jako seriál k relaxaci či k jídlu je to více než vhodné. Dalším plusem je Tim Roth, protože na jeho práci v seriálu se dá koukat do zblbnutí... A nakonec - sledováním seriálu podporujete ekologii, protože zde mají další šanci již několikrát recyklovaní epizodní herci, kteří hráli v jednom díle všech kriminálek, námořních vyšetřovacích služeb a jim podobných seriálů ;)(6.3.2011)

• jojinecko

Dr. Lightman je mentálny Rambo, na ktorého by nemal ani Dr.House krížený s MacGyverom, pretože by ich hneď prečítal. Na Lie to Me som sa tešil aj pre výborný námet z prostredia, ktoré mi je blízke. Nemám problém s nadsázkou (prekonal som to už po druhom diely), mám problém so značnou "stupiditou" a opakovaním storylinov v každej jednej časti, ktorá prebieha asi nasledovne: problém, je prizvaný tím Dr. Lightmana, rieši sa problém, tí čo mali byť podozrivý nie sú, Dr. Lightman vždy presne zistí kto klame a kto nie, povie to danej osobe, tá sa hneď (!) k všetkému prizná a spustí sebaspytujúci monológ, záver. Ach jaj, nuda s miernym ironickým pousmiatím boli prítomné skoro stále...Do druhej série sa mi nechce...(22.4.2011)

Další seriál, který mi dlouho unikal a nakonec jsem jej zkoukla pěkně najednou. Už po několika dílech 1. SÉRIE mě tenhle seriálový kousek pohltil a i když se nejedná o vyloženě dokonalou záležitost, zaujal mě. Na tom má samozřejmě velkou zásluhu Tim Roth, kterému hlavní role padne jako ulitá. No jo, mám slabost pro tenhle typ drsňáků. :-) /// V průběhu 2. SÉRIE jsem se stala na seriálu závislá a 3. SÉRIE je zatím rozběhnutá tak dobře, že s jistými rezervami dávám Lie to Me i tu pátou hvězdičku. Jistě, kdyby nehrál hlavní postavu můj oblíbenec Tim Roth, byl by seriál poloviční. Ovšem Roth je prostě borec, který i občasná hluchá místa svým charismatem zcela přebíjí... 5.2.2011 - Tak nám skončila třetí řada a jelikož FOX zrovna nevypadá, že by chtěl nakupovat další díly, je to možná konec jednoho skvělého seriálu. :-( 11.5.2011 - Ano, bohužel je to tak. Seriál byl ukončen, takže se další série už nedočkáme. Sbohem, Cale. :((30.11.2010)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "Tajný agent" je místnost v budově FBI, ve které agenti hovoří s Lightmanem (Tim Roth), totožná s místností často využívanou v seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005). (philip.j.fry)

• - Věda, kterou provozuje Cal Lightman (Tim Roth), je založena na skutečné práci Dr. Paula Ekmana, který je nejlepším světovým expertem na klamy. (PietroBet)

• - Tim Roth a Jennifer Beals si společně dříve zahráli již ve filmu Čtyři pokoje (1995). (PrcekTK)