Anatomie lži (TV seriál)

Lie to Me

Klamári

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009 - 2011, 36 h (Minutáž: 49x45 min)

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin, Josh Stamberg, Robert Wisdom, Jake Thomas, Georgia Hatzis, Kathryn Meisle, Chris Vaughn, Carla Jeffrey, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Melissa McCarty, Johanna Braddy, Andy Umberger, Michele Nordin, Jim Holmes, Donna Casey, Bryan Hearne, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, Darren O'Hare, Jeffrey Addiss, Suzanne Marques, Michael Spellman, Nolan Gerard Funk, Ted Garcia, Michelle Noh, Vincent Duvall, Christopher T. Wood, Erin Matthews, David Anders, Rob Brownstein, Byrne Offutt, Sean Bunch, Rachelle Leah, Emerson Brooks, Mario Cortez, James Ryen, Charles Parnell, Vince Corazza, Alicia Lagano, Omari Hardwick, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Deirdre Lovejoy, Megan Dodds, Fredric Lehne, B.K. Cannon, D.B. Woodside, Amanda Schull, Waleed Zuaiter, Patrick J. Adams, Aurelia Scheppers, Kurt Caceres, James Marsters, Christie Burson, Carter Jenkins, John Dugan, Sam Littlefield, Ross Thomas, Lennie James, Melissa George, Mageina Tovah, Ricky Jay, Nicole DuPort, Jennifer Beals, Antonio Fargas, Felicia Day, Angus Macfadyen, Isabella Hofmann, Maestro Harrell, Michael Raymond-James, Dale Midkiff, Tiffany Hines, Rick Hoffman, Kevin Tighe, Tricia Helfer, Victoria Pratt, Virginia Williams, Noel Fisher, Mariah Buzolin, Sarah Ramos, Erick Avari, John Pyper-Ferguson, Christine Adams, Timothy Carhart, Danai Gurira, Alexa Nikolas, Adelaide Clemens, Jessica Tuck, John Carroll Lynch, Mireille Enos, Kirk B.R. Woller, Courtney Ford, Doug Hutchison, Christopher Thornton, Alyssa Diaz, Kelvin Brown, Paula Malcomson, Anthony Azizi, Michelle Clunie, Jake Johnson, Richmond Arquette, Jessica Parker Kennedy, Roman Mitichyan, Alicia Coppola, Andrew Rothenberg, John Ceallach, Mekenna Melvin, Jon Briddell, Sean O'Bryan, Rance Howard, Max Greenfield, Jonathan Erickson Eisley, Daniela Bobadilla, Ken Colquit, Khary Payton, Maurice Compte, David Warshofsky, Michael McGrady, Liana Liberato, Anthony Starke, Allen Maldonado, Chadwick Boseman, Natalie Dreyfuss, Skyler Caleb, Chris McGarry, Annalise Basso, Wendi Kenya, Lauren Bowles, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Karin Duseva, Melissa Tang, Audrey Marie Anderson, Jerrika Hinton, Nikki Boyer, Paul James, Luke Youngblood, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, J. Downing, Joe Egender, Alison La Placa, Harold 'House' Moore, Jocelyn Aguilar, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Bernard White, Taryn O'Neill, Bryce Hitchcock, Erica Piccininni, Sherri Saum, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Todd Stashwick, Gene Farber, Ashley Johnson, Kay Panabaker, Abby Brammell, Merle Dandridge, Clea DuVall, Monique Gabriela Curnen, Christopher Amitrano, J. Michael Trautmann, Rebecca Field, Chase Kim, Stacy Edwards, Mark Doerr, Manny Montana, Meilani Paul, John Aprea, Shelley Robertson, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Sunkrish Bala, Karim Saleh, Gary Perez, Grant Alan Ouzts, Matthew Del Negro, David Ury, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Mariano Mendoza, Hope Olaide Wilson, David Grant Wright, Tiffany Espensen, Rene Moran, Mary Mara, Marcus Giamatti, Scott Atkinson, Dennis Hill, Tarina Pouncy, Griffin Cleveland, Maury Sterling, Karina Logue, Michael Irby, Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Candice Nunes, JD Cullum, Dean Chekvala, Amy Cale Peterson, Lou Richards, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Rowena King, Monyque Thompson Scott, Christopher Stanley, Myra Turley, Joey Naber, Jennifer Irwin, Daniel Ross Owens, Deidrie Henry, John Griffin, Tim Mikulecky, Anne Bedian, Jamie Anderson, Barry Livingston, Ramon Fernandez, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Paul Sanchez, Valerie Brandy, Scott Klace, Kate Orsini, Gina Ravera, Chris Tardio, Michael Wiseman, Michael Dempsey, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Michelle Joyner, Karl Makinen, Nigel Gibbs, Matt Bushell, Carole Gutierrez, Jeremy Roberts, John Hartmann, Hayley Holmes

Americkému dobytku sa vlna všemožných (a nemožných) CSI asi zunovala. Snaha nadviazať na staré kriminálky ich novými, pestrejšími variáciami, je ale prekvapivo podarená. Podobne ako geniálny Dexter, zábavný Castle a ľahučko nadpriemerný Mentalista, aj Klamári vytŕčajú zo šedého priemeru vďaka trochu nadprirodzenej alebo minimálne netradičnej postave. Veľká filmová hviezda, Tim Roth, rozhodne nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale hereckého talentu nemá málo a ako policajný psychoanalytik je rozhodne presvedčivý. Uvidíme, koľko originality ponúkne seriál v širšom rozsahu, zatiaľ mi to ale pripadá svieže a príjemné. UPDATE: Neblahá predtucha sa naplnila, Lie to Me rýchlo upadá do priemeru, a začína sa podobať CSI sračkám. Škoda premárneného potenciálu. (60%)(4.9.2010)

Seriál je vcelku vydařený. Během druhé série ale začaly epizody být slabší kvalitou. Seriál takového fraktálu, by měl mít zachované jisté zpestření (viz Lightman a obsazení parkovacího místa, či Lightman a prodavač hot-dogů). Fajn je i zesměšnit politiky, viz Obama a jeho gesto pro nepřátelství. Druhá série je upadající, a místo zesměšňování se v ději objevují lidé (jejich fotky), které nikdo nezná a nepozná. Třetí série to rozjíždí, a chvíli se i zdá, že se scénáristé pokoušejí zhouseovat Lightmana; pak ale přijde šok. Je to jinak. :) Samozřejmě, že se o to nepokoušeli, když oba seriály produkuje FOX. Hodnocení nechávám na tomhle čtyř-stavu a uvidím, jaké budou další epizody. _ _ _ Čtvrtou sérii (poslední) proskakuji, je to snad už amatéřina (Tim Roth -COŽE?), a pokles způsobený snad tou ekonomickou krizí... ✔(14.9.2011)

• LiVentura

Pořád dokola, už někdy nemají co vymýšlet.. nikdy jsem nedodíval díl, ale Roth dobrý, on je originální herec.(4.4.2011)

Tak tenhle seriál mě bez výhrad odrovnal a to především díky Timu Rothovi, který se naprosto vžil do Cala. Jedná se o seriál pode nového typu, kde se někdo s "výjimečnou" schopností snaží vypátrat vraha, popřípadě něco jiného. Zde je to uděláno velmi dobře a zajímavě, každý díl se nám snaží ukázat něco nového. Kvůli seriálu jsem si sehnal METT (Micro Expression Training Tool), což je prográmek na trénink mikrovýrazů, který párkrát použili v seriálu.(16.3.2010)

• rikitiki

Školometské a s velmi nepříjemnými charaktery postav. Sice dobrý námět, ale špatné ingredience. /22. 8. 11./(22.8.2011)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "Tajný agent" je místnost v budově FBI, ve které agenti hovoří s Lightmanem (Tim Roth), totožná s místností často využívanou v seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005). (philip.j.fry)

• - Věda, kterou provozuje Cal Lightman (Tim Roth), je založena na skutečné práci Dr. Paula Ekmana, který je nejlepším světovým expertem na klamy. (PietroBet)

• - Tim Roth a Jennifer Beals si společně dříve zahráli již ve filmu Čtyři pokoje (1995). (PrcekTK)