Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

InJo

Opravdu bych nečekal, že pravděpodobně nejlepším superhrdinským komiksovým filmem od dob Nolanovy netopýří trilogie se stane zrovna... seriálový Daredevil. ;) S01: 80 %; S02: 90 % S03: 90 % ()

HoneyBunny

Líbilo se. Hlavně proto, jak je Daredevil realisticky drsný a nekompromisní. Náš hrdina Matt pravidelně dostává nakládačku, při které plive krev a sotva chodí. Padouch Kingpin spoléhá na strategii, že kdokoli se dá koupit, když mu nabídnete dost peněz - a taky mu to vychází. Takhle to prostě v reálném světě chodí, a proto jsou Matt a jeho parta víc uvěřitelní než ostatní Marveláčtí superhrdinové. Těm často chybí hlubší charakter a opravdové drama, což u Daredevila neplatí. Nejvíce se podobá Nolanově Temnému rytíři v tom, že je jedná o městskou temnou kriminálku s nevyzpytatelným hrdinou. Charlie Cox je coby Matt skvělý, věříte mu, že je schopný zmlátit bandu kriminálníků do kuličky, ale zároveň je to inteligentní a zranitelný člověk. A Charlie má navíc unikátní charisma a sex-appeal. Jediná moje výtka je, že za mě mohl být seriál o pár dílů kratší, připadal mi trošku nastavovaný. Zajímavé postavy a dobře natočená akce to ale vynahradily. ()

Kothy

Tohle je vážně nářez. Tak nějak jsem si to představoval. Netflixu se tenhle seriál vážně povedl. Konečně Marvel představil seriál, který je temný a není to komedie. Atmosféra je opravdu skvělá. Newyorská čtvrt Hell's Kitchen je totiž prorostlá korupcí a mafií. Někdo s tím musí něco dělat. Od toho je tu začínající právník Matthew Murdock, který je už od mala slepý. To mu ale nebrání vzít si masku a po nocích jako Daredevil vykonávat v místních ulicích spravedlnost.Tím samozřejmě gangsterům narušuje jejich plány. Charlie Cox ho hraje opravdu dobře. Taky ochrání Karen Page před napadením. Tu hraje rozkošná Deborah Ann Woll. :) Ta se k němu později přidává a spolu se svým nejlepším kámošem Foggym Nelsonem zakládají advokátní kancelář. Akční scény jsou opravdu dobře udělané. Jsem zvědavý na propojenost s dalšími Marvel projekty. Opravdu se mi líbí politika Netflixu, že všechny díly vypouští naráz a člověk nemusí čekat. Jeho úhlavní nepřítel je v této sérii Wilson Fisk neboli Kingpin. Ten se snaží z Hell's Kitchen udělat lepší místo, ale má na to své pokroucené metody. Takdy je to docela korba a nedělá mu problém umlátit chlapa k smrti. Postupně se zbavuje všech svým společníků. Seriál je taky plný flashbacků. Ty jsou docela zajímavé a osvětlují nám minulé události. 2. série je tu a přináší nový příběh. Na scénu nastupuje Punisher a jde z něj vážně respekt. Taky se do týmu přidává Elektra, které to dost sekne. ;) Musí spojit své síly spolu se Stickem proti starodávné organizaci zvané Ruka. Finále je trochu otevřené. Matt a Jessica jsou super v týmovce Defenders. Na události Defenders navazuje 3. série. Matt začíná znova a zase bojuje proti Fiskovi. Objevuje se tu u nový záporák jménem Bullseye. Opět zavítáme i do minulosti našich postav. Je opět o co stát, super zážitek. "Umíš čínsky? Je to Japonec." :D ()

Ratemus

Konečně se Marvel rozhoupal i k něčemu dospělejšímu, Daredevil je přesně to, co mu chybělo, nečekejte barvičkové zázraky, nucený humor nebo jemné sestříhané násilí, Daredevil válí. Souboje jsou úžasné, příběh vybroušený do detailů, konečně tu máme něco pořádného, kam se na tohle hrabe DC se svými CW seriály. První řada za 100 procent, Kingpin je naprosto dábelský a je rozhodně výborný padouch, Cox je uvěřitelný Daredevil a je radost na něj koukat a Deborah je tak nesympatická až to bolí, za každou cenu se snaží získat cenu, ale marně. Druhá řada je snad ještě lepší, nastupuje nekompromisní Punisher, který je ze vše předchozích inkarnací rozhodně nejlepší, Elektra je výborná a správně vražedná a konečně je zde i organizace Hand. Druhá řada je výborná, chemie mezi DD a Punisherem je slast pro oko a závěrečný fight je parádní, opět za 100 % a troufám si říct, že druhá řada je ještě lepší. Prosím více takových seriálů, tohle se Marvelu opravdu povedlo. Třetí řada je vrchol, DD konkuruje kingpin který má snad stejně prostoru a do toho nastupuje úžasný Bullseye, souboje jsou výborné a závěrečný fight je vrcholem seriálu a Marvel netflixu... výborné ()

nash.

Pokud hlavní postavu zcela zastíní postavy vedlejší a nejzajímavější a nejlidštější postavou se stane padouch, je asi něco špatně. A tady poměrně nudného, nelogického a možná až příliš dušínovského Murdocka zastiňuje Fisk nejen fyzickými rozměry, ale především emocemi, ať už nenávistí nebo láskou, navíc takovým způsobem, že mě časem Murdock coby postava zajímal mnohem méně než skvělý Vincent D'Onofrio jako Fisk. Bohužel Murdock pokud jde o můj zájem, neudržel ani stříbrnou příčku, propadl se hluboko do pole nezajímavého průměru. Před něj se dostaly další vedlejší postavy, ať už unavený reportér Ben Urich, Foggy, Karen nebo Castle. Díky nim jde o jeden z nejlepších komiksových seriálů. Temný, místy drsný, byť občas trochu moc okecávaný, což naštěstí vyvažují občas nečekané a překvapivé zvraty, byť se vlastně nikdy netýkají Matta Murdocka. Vlastně by to možná bylo zajímavější, kdyby to byl Daredevil bez Daredevila, kdyby se o něm jen mluvilo, občas vykoukl a zamával do kamery nebo se mihnul na pozadí a přenechal prostor těm zajímavějším postavám. ()

Larrysbride

V mnoha ohledech jsem si takto představovala Agents of SHIELD. Temnou, surovou atmosféru s hrdiny, kteří nejsou ani svatí ani vyloženě špatní. Prostě tak nějak uprostřed. Problémem Daredevila je však to, že si neuvědomuje, že jen toto nestačí a po třetí epizodě spadne do naprosté nudy plné zbytečného násilí a zdlouhavých monologů o tom, co a kdo komu patří, kdo je ten zlobivější a jak je tento svět nespravedlivý...NV druhé části série se však kolečka příběhu přeci jen trochu rozpohybují a seriál spíše než cokoli ze stáje MCU (na kteréžto narážky více než potěší!) začne připomínat ságu o Temném rytíři. Daredevil tak vytvoří krásně temný celek, který potěší i komiksové fanoušky, kteří více než rozmanitost a odlehčovací humor Marvelu preferují temnotu konkurentů z DC. ()

Chrustyn

Takhle má vypadat dospěle působící zfilmovaná verze. Drsné, nekompromisní, chytré, výborně zahrané, dobře natočené. Takhle mohl vypadat Daredevil s Affleckem a byla by to pecka. Bohužel ne každý díl je skvělý a některé jsou "jen" velmi dobré. ()

FTP

Daredevil je skvělou konkurencí současně nejlepším DC seriálům Flash a Gotham (přeceňovaného Arrowa záměrně ani nezmiňuji). Z Gothamu si bere syrovou atmosféru a umocňuje ji nadruhou, z Flashe zase charisma hlavního superhridny. Konečně nám Marvel ukázal, že umí i něco jiného než barevné, světlé, veselé a optimistické superhrdiny ve stejně laděném prostředí. Bojové scény poprvé nepůsobí tak, že má hrdina neomezenou sílu a výdrž, ale že ho může souboj i unavit a nějakou tu ránu jako správný Murdock i schytá. Srovnání s Affleckovým rudým ďáblem rozhodně není na místě, ale jeho deštěm vykreslený digitální sluchozrak mám bohužel stále v hlavě. Povedený seriál! ()

Scalpelexis

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet. ()

rikitiki

Vidoucí slepec Daredevil je eroticky fixován na New York a má obrovský problém s důvěrou. který řeší tím, že všem pořád lže. Což s sebou nese následky, když se lež provalí. Seriál se vyznačuje častými rvačkami s naturalistickými detaily (výrobce umělé krve si musel mnout ruce), občasnými nelogickými zvraty v jednání hrdinů a chvilkami přihlouple velkohubými dialogy, které předstírají hloubku tam, kde je jen plytkost. _____ V první řadě se růžkatý hrdina utká se zloduchem vizuálně připomínajícím strýčka Festera, který doslova rád čumí do zdi. V druhé řadě se zločinci násobí a jejich motivy už jsou teda pořádná haluz. V porovnání se vcelku reálnou první řadou, musí ve druhé řadě divák spolknout tolik mysteriózna, že se mu to možná bude zajídat. ______ Ale jo, Daredevil se slepeckou holí, ninjovskými instinkty a rozbolavělou rozpůlenou duší pořád působí sexy. Jen doufám, že v dalších řadách mu už všichni konečně přestanou cpát, že jednou se stejně dostane na stranu zla a začne zabíjet, protože on se k tomu evidentně nechystá. I když už musí být zoufalý z toho, jak mu to všichni jeho přátelé i nepřátelé opakují furt dokola. ()

Necrotongue

Po první sérii,jsem musel uznat,že tohle se opravdu povedlo.Atmosféra je naprosto dokonalá,obsazení se mi velice líbí,ale nejvíc musím vyzvednout postavu Wilsona Fiska v podání Vincenta D´Onofria.Jeho hlavní "záporák" zastiňuje všechny ostatní postavy a krade si seriál tak trochu pro sebe.Navíc nejsou akční scény zběsile přemrštěné,postavy procházejí zajímavým vývojem a celý seriál působí kupodivu příjemně civilně,přestože se točí podle komiksové předlohy. ()

ARI50

Jednoduchý námět pro mě moc neosloví a možná proto je krátký zase jsem hodně postrádal což je škoda někdy jsou očekávání zbytečně velké ale neodsuzuji to. Solidní akce krev a všeho při chuti se najde ale má cesta je složitější. ()

Morholt

Daredevil se veze na podobné vlně jako Gotham, tudíž rezignuje na padouchy a hrdiny se superschopnostmi a jiné obskurní postavičky, ale podává příběhy slepého strážce spravedlnosti jako drsnou kriminálku z ještě drsnějšího prostřed newyorské čtvrti Hell's Kitchen. To se možná nebude líbit ortodoxním fanouškům barevných marveláků, kteří se těšili na týmovky se Spider-Manem, ale já jsem tímto zpracováním zcela spokojen a to ve všech aspektech akcí počínaje, atmosférou konče. Kapánek horší je to s obsazením. Charlie Cox, jakkoliv jsem si ho nejdříve nedokázal jako Matta Murdocka alias Daredevila představit, je zásahem do černého. Absolutorium zaslouží i výběr Vincenta D'Onofria do role Kingpina. Horší je to s týmem v Murdockově kanceláři. Deborah Ann Woll je mi místy až moc protivná a Elden Henson mi leze na nervy téměř neustále, což platí jak pro herce samotného, tak pro jeho postavu. Ale to si třeba časem sedne. Daredevil mě baví. 80% ()

luka4615

MARVEL má velice slušně našlápnuto jak k ovládnutí filmového plátna, tak i televizních obrazovek. Dobrá práce, jen tak dál! ()

ScarPoul

Seriál, ktorému by svedčalo 10 častí. Nie 13. Je to miestami strašne rozťahané a uberá to tempo inak dobre premysleným scénam. Niektoré skvelé dialógy ( kňaz o zle, Wesleyho vyhrážanie Karen) idú tak v rámci nánosov potrebnej vaty do úzadia. Má to temný feeling, ale žiadny poriadny superhrdinský moment. Až na finále a potom super jednozáberovku v druhej časti. Daredevilovi chýba nadhľad. Chýba mu presah a chýba mu niečo čo by z neho robilo TEN seriál, ktorý by zarezonoval ( hoci hodnotenie tomu samozrejme nezodpovedá). Skvelý je tu záporák Fisk a ten to drží ťažko nad vodou. A potom vedľajšie postavičky ako Stick alebo pani Gao. Nie je to zlé. A ak sa správne nastavíte, dá sa to pozerať, hoci to pôsobí ťažkopádne. Dávam tomu šancu len kvôli The Punisherovi, ktorého považujem za najlepšiu vec od Marvelu. Každopádne dopozerané a viac menej spokojnosť. 1.séria - 75%Prvé štyri dieli okej. Pretože vzdávajú hold Ennisovi a jeho záreze v Punisherovi. Inak je to uťahané až strach. Súboje začínajú byť preplácané, nezaujímavé, neinvenčné a vždy v úplnej tme. Charaktery, ktoré som čakal, že sa budú niekde vyvíjať len balansujú medzi skutočnosťou a hysterickosťou. Je naozaj možné aby som po 26 dieloch mal úplne u riti čo sa s postavami stane? Je jedno že tu nastolia morálne otázky, ktoré nemajú silu a dôraz aby naozaj zarezonovali. Alebo že je tu ľúbostná línia, ktorá by mala byť silná, pulzujúca a motivujúca. Elektra je dôležitá postava ako pes. A toto zvláštne hrajkanie je na škodu. Jediný kto to drží nad vodou je Punisher ale ani on nedostáva priestor, ktorý by mi ulahodil. Pričom sa jedná pre mňa o najzaujímavejšiu postavu od Marvelu ever! Je to fakt nudné. Mal som problém to dopozerať. Jediný dôvod bol Punisher. Tomu dám ešte ako seriálu šancu. S Daredevilom končím a to že existuje niečo iné na túto tému od Netflixu - i don´t care. Čakal som že tu konečne budú presahy ako v Raimiho Spidermanovi. Dostal som rovnakú zbierku kecov a debilností ako vo Wolverinovi z 2013 - ktorý mal byť by the way pre postavu rovnako kľučový. Zhadzujem hodnotenie a už nikdy viac. 2 séria - 40% ()

BrooksW.Here

"I gotta say, sometimes... I think you really just might be the Devil." Po kompletnom zhliadnutí tohto seriálu môžem s radosťou potvrdiť, že Daredevil je medzi seriálmi niečo ako Temný rytier medzi filmami... Jednoducho precízne spracovaná komiksovka, ktorá v niektorých momentoch pôsobí ako skutočne majstrovské dielo. Atmosféra je mimoriadne temná (človeku sa ani nechce veriť, že s týmto seriálom prišiel Marvel!), krvavé scény boli dokonalé, postavy sú geniálne prepracované (každý hlavný hrdina aj záporák dostal v nejakej epizóde dokonca svoj vlastný origin!), väčšina z nich je dokonca aj sympatická (okrem Karen, tú som si ako tak obľúbil až v tretej sérii), ale všetky postavy sú hlavne bravúrne zahraté (na prvých priečkach sú pre mňa rozhodne Charlie Cox, ktorý v úlohe Daredevila podáva naozaj diabolský výkon, Vincent D'Onofrio ako Wilson Fisk, no a v neposlednom rade Jon Bernthal v roli Punishera). Ďalej je tu ešte príbeh, ktorý v prvej sérii trochu pripomína Batman Begins, v druhej sérii zase nejaké kung-fu filmy a v záverečnej sérii nejakú ponurú kriminálku, mňa osobne najviac ohromil príbeh v tretej, ale aj napriek tomu bol v každej sérii dosť dobre premyslený. No, a určite by som chcel vychváliť aj dychberúce akčné sekvencie, ktoré boli veľakrát natočené iba na jeden záber a tým pádom celej bitke pridávali na reálnosti a hneď za nimi si poklonu určite zaslúži aj veľkolepý soundtrack, z ktorého sa u mňa veľakrát dostavili zimomriavky (niekoľkokrát dokonca už počas intra 😀)... Vrhnem sa na názory k jednotlivým sériám... _____________ 1. séria: 85 % (8.12. – 15.12.2022) Vydarený úvod do príbehu "Diabla z Hell's Kitchen", ktorý je plný akcie a ponúka niekoľko scén bez strihu, ktoré sa však každou sériou posúvajú o level vyššie a dokonca aj ten počet epizód a celková stopáž sú v tomto prípade dosť prefláknuté a ja osobne si myslím, že prvá séria by kľudne mohla mať tak o štyri časti menej a nič hrozné by sa nestalo... _____________ 2. séria: 95 % (16.12. – 23.12.2022) "One batch, two batch... Penny and dime." Na scénu prichádza nemilosrdný stroj na zabíjanie menom Punisher, ktorý si celú túto sériu ukradol pre seba a tým zatienil dokonca aj samotného Daredevila! Táto séria je rozhodne absolútnym vrcholom celého seriálu a rozhodne patrí aj medzi to najlepšie, čo som kedy v rámci komiksového žánru videl... _____________ Miniséria The Defenders: 65 % (25.12. – 27.12.2022) K tomuto počinu sa nebudem nejako veľmi vyjadrovať, jednoducho ho treba vidieť, aby ste neskôr pochopili dianie vo finálnej sérii... Ale inak je plný seriálových okecávačiek, ktoré nikam nevedú... _____________ 3. séria: 90 % (29.12.2022 – 11.1.2023) Precízne natočená akčná dráma, ktorá je neuveriteľne ponurá (miestami dokonca aj mimoriadne napínavá!), celý čas mi pripomínala nejakú kvalitnú kriminálku a ponúka hneď niekoľko naozaj nezabudnuteľných scén, ktoré človek jednoducho musí vidieť, aby pochopil, že Avengers nesiahajú Daredevilovi ani po päty (veď aj hlavný záporák v tomto seriáli je dokonca jedným z najzákernejších v celom MCU). A vo finále mi stačil iba jeden rozhovor k tomu, aby sa pre mňa stalo naozaj emotívnym... _____________ Vynasnažím sa to nejako zhrnúť... Aj keď je Daredevil určite jednou z najlepších komiksoviek, aké som v živote videl, tak si myslím, že na kvalite mu mierne uberá vysoký počet epizód a miestami celkom dlhá stopáž (už som to spomínal), ale to nemení nič na tom, že ako celok pôsobí tento seriál naozaj vynikajúco, priam až pekelne dobre – mňa osobne Daredevil strhol už v prvých minútach pozerania a často sa mi stávalo, že som sa od neho doslova nevedel odtrhnúť... A presne tak má dobrý seriál vyzerať! Tento seriál odporúča minimálne 9 maskovaných superhrdinov z 10... O pridaní do obľúbených porozmýšľam počas sledovania Punishera (najprv potrebujem tieto dva seriály porovnať), ktorého chcem začať pozerať, čo najskôr... "No prison can keep me, you know that... Come on! Kill me!" () (méně) (více)

GeusX

Na první pohled působí zavedeným schématem. Hrdina za spravedlnost žijící dvojím životem vykonává pořádek v nočních ulicích špinavé městské čtvrti, má nějaké to trauma a k tomu zachrání ženu v nesnázích... může to být jak Batman, tak třeba Spiderman. Seriál Daredevil je protkán všemi díly napínavým a kvalitně zpracovaným souvislým příběhem, který nutí k dalšímu pokračování. Atmosféra každým dílem o něco dramatičněji houstne a i hudební motiv mi velmi připomíná Temného rytíře. Po celé sérii (13 dílů) zvyšuji na plný počet! 90% (dal bych i víc, ale sedmý díl mi přišel nějaký nedořešený, s neobjasněnými motivy) ()

maseer2

1. série - 4* » Marvelu tohle temnější pojetí, ke kterému mají uvolněnější Agenti i přizdisráčská filmová odnož dosti daleko, moc sluší! | 2. série - 4* » nástup Punishera ve druhé sezóně je boží a ačkoli je následně na můj vkus vyobrazen až jako příliš velký psychopat (neznám komiks), tak jeho sólovku z fleku směle řadím mezi své neočekávanější seriály.. samotná druhá série sice jako by ke konci začala trochu ztrácet tah na branku, ale přesto se tvůrcům podařilo udržet laťku hodně vysoko, takže o natěšení na třetí várku epizod z Hell's Kitchen není z mé strany rozhodně nouze.. (22.9.2016) | 3. série - 4* » po druhé řadě, jež se ve finiši trochu zamotala do zápletky okolo The Hand (která pak neslavně vyvrcholila v Defenders) se Daredevil vrací ke kořenům, tedy ke Kingpinovi a právničině, a celé to opět funguje na jedničku.. velká spokojenost a zároveň mrzení, že to Netflix po sezóně odpískal.. (4.6.2019) ||| průměr = 4* ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí