Mladý Indiana Jones

• Česko Kroniky mladého Indiana Jonese (více)
USA, (1992–1993), 37 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Tvůrci:

George Lucas

Sean Patrick Flanery, George Hall, Harrison Ford, Jeffrey Wright, Jay Underwood, Corey Carrier, Margaret Tyzack, Jane Krakowski, Keith David (více)

Série(2) / Epizody(28)

V tomto seriálu putujeme s mladým dobrodruhem po světě, sledujeme jeho dětství, kdy jej otec vyučuje filosofii v klášteře Meteora, přes první lásky, až do krutých bojů první světové války. (Czernozub)

pepa3rd

Teď se na tuhle sérii dívám po letech, tentokrát chronologicky a hned to vyznívá mnohem méně chaoticky. Na druhou stranu, zůstávají stále jednotlivé epizody kvalitativně opravdu hodně nevyrovnané. Například dobrodružství v (přiznané) Praze bych snad doporučil jen za trest. ()

Titus

Samozřejmě bezvadně propracované příběhy. Obdivuji, kolik mu toho tvůrci v jeho životě přisoudili. S tolika osobnostmi se nesetká nikdo. Bezesporu nejlepším dílem je Tajemství blues. ()

Trixinka

Slušný oddychový seriál. Nejvíc se mi líbily díly s malým Indym a pak ty, kde byl Indy ve válce. Díly po válce už podle mého názoru ztratily náboj a akci. ()

Petus

Takový mladý Jára Cimrman, který u všeho byl (i když o tom nikdy nikdo neslyšel) v přitažlivějším a akčnějším balení, který mě svého času neskutečně bavil. ()

AriAries

Viděl jsem jeden díl a na další už raději nekoukal. Celý se točil kolem formulářů a přišlo mi to, že to téma vystačilo na celý díl. Ačkoli paralela s českou (nejen) byrokracií nebyla daleko od pravdy. Ne že by si filmový a dospělý Jones hrál na vážnost, ale tohle bych zařadil spíše pod grotesku. A udělat dobrou a netrapnou grotesku umí opravdu málokdo. Tohle bylo spíš z těch slabších. ()

DavidWebb

Dostal som chuť na niečo dobrodružné a keďže v dnešnej dobe sa televízne seriály tomuto žánru vyhýbajú, spomenul som si na jeden z tých starších, ktorý som nepravidelne pred nejakými 15 rokmi sledoval. A som zato rád, oprášiť takto spomienky na mladšie roky a nechať sa divácky zviesť na nostalgickej vlne rádoby špiónskych "preťahovačiek" v chabo osvetlených uličkách starého Paríža, Prahy, Madridu alebo na rozpálených pieskoch Afriky a Arábie... To ma hodne bavilo. Súhlasím zároveň s výtkami k nevyváženosti jednotlivých dielov ale s výhradou, že tie slabšie boli práve časti, v ktorých o dobrodružstvo, akciu, 1. svetovú alebo špionážnu činnosť, nešlo. Pretože tie spomenuté ma bavili takmer bezvýhradne všetky. A celkový dojem mi pokazili tie "vatové" ako napr. ten o jazze alebo Indyho láskach. Preto som sa rozhodol, že do svojho hodnotenia tie slabšie jednoducho nezahrniem. Je škoda, že tento žáner vymiera. PS: "Mami, co se mnou táta udělá?" - "Zítra časně ráno za úsvitu tě zastřelí. A já ti zavážu voči." Aj niektoré z tých detských boli fajn. ()

himor

Bože ako rád som sa na tento seriál dívaval za mladi, už som naň aj zabudol. Bola to akčná sranda a mladý Indiana sa vždy zo všetkého vysekal, skoro ako MacGyver. 80% ()

helrohir

V detstve som tento seriál zbožňoval. Ale ešte aj teraz ho považujem za jeden z najlepších dobrodružných seriálov. Niektoré z tých starších dielov, keď bol Indy ešte dieťa sú tak trocha nezáživné, ale neskoršie epizódy, najmä tie odhohrávajúce sa počas prvej svetovej vojny sú vynikajúce. ()

MartyMcFly89

Na zabavení času je to jistě dobré, je to seriálově roztáhlý náměť tří Indiana filmů, jenomže právě na to ředění nápadů doplácí. A k tomu to už od začátku není tak dobré, jako filmy.Což jsou dvě věci, které to sráží. Zahrané je to průměrně, akční a dobrodružné je to též průměrně. Prostě průměr ()

Unterschleif

Podľa mňa veľmi vydarený seriál aj keď je jasné, že nie všetky epizódy dosahujú rovnakej kvality. Indy postupne prejde takmer celý svet a bola by škoda nechať si to ujsť len preto, že je to robené pre telku. ()

Xylobalsam

Dejepisari by meli po detech pozadovat, aby se na tento serial divali, protoze z nej se nauci mnohem vic z historie, nez ze stereotypniho vykladu ucitelu. ()

Joachim36

Nejlepší didaktická pomůcka 90. let, díky které měli i 10ti leté děti větší přehled o dějinách 20. století, než má dnešní průměrný student politologie ("S kečupem nebo horčicí?") ()

PeteBuck

Indianu Jonesa som vždy zbožňoval, takže keď som asi v polovici deväťdesiatych rokov počul o tomto seriáli, tak som skákal radosťou. Veľmi rýchlo prišlo sklamanie a sánka klesla až na zem. Tajne som dúfal, že River Phoenix bude predvádzať kúsky ako v trojke Indyho, miesto toho prišli dvaja úplne neznámi herci a ... nuda začala. Premohol som sa, aby som pozrel pár častí a veľmi rýchlo som sa na to vykašľal. Rozhodol som sa, že po 25 rokoch tomu dám šancu, ale toto som dokázal pozerať iba keď ťahám na stacionárnom bicykli. Bohužiaľ nudné časti striedajú menej nudné časti a časti, ktoré sú úplne na zaplakanie. Zopár svetlých chvíľ to má, ale inak je to katastrofa. Keď som čítal biografiu Georga Lucasa, zistil som, že v podstate to chcel poňať ako vzdelávací seriál pre deti, v ktorom by ich zoznámil so slávnymi osobnosťami a udalosťami. Pekný pokus, ale nahádzať more slávnych osobností a historických postáv (De Gaulle, Maršál Petain, Mata Hari, Lenin, Edison, Franz Kafka, Picasso, Degas, Freud a mnohí iní) a pokúsiť sa ich vraziť do nejakého deja, kde sa objaví Indy, to proste nestačí. Mnohé príbehy sú nudou, prekladané filozofovaním a občas nejakou akciou. To, čo robilo, Indyho Indym, bol recept, ktorý sa tu používa iba príležitostne a aj to je zbúchané na rýchlo. Je mi ľúto, nefunguje to. Indy sa tu, bohužiaľ, správa ako inšpektor Clouseau, je neuveriteľné, koľkokrát pri svojich dobrodružstvách, aj ako tajný agent, zakopne, padne, prekazí akciu svojou nešikovnosťou a niekedy sa správa ako blbeček, ktorého máte chuť prefackať. Mladý Indiana Jones v podaní Rivera Phoenixa je možno chalan, ktorému ešte pár vecí nedocvakáva, ale učí sa veľmi rýchlo, chápe veľmi rýchlo, ide ako neriadená strela, a ktorému zopár nevydarených kúskov odpustíme, ale Sean Flanery je Indy, ktorého máte chuť ovaliť po hlave, aby sa zobudil a nesprával sa občas ako retard. Cameo Harrisona Forda potešilo, hlavne tá hudba Johna Williamsa, ktorú k tomu ešte dali, ten si strihol celkom pekný kúsok, nostalgicky som zatlačil slzu, ale hneď potom prestrih na Flaneryho, ktorého Indy by bol možno celkom fajn, nebyť veľmi nudných scenárov, kde protagonisti (a hlavne Indy) robia až detinské chyby a občas sa správajú ako úplní magori. Je mi ľúto, tento seriál, má peknú výpravu, zopár svetlých okamihov, peknú výpravu, občas pár pomrknutí na pôvodné filmy (Paul Freeman a Wolf Kahler z Dobyvateľov) alebo z iných Lucasových filmov (Christopher Lee a Ian McDiarmid z Hviezdnych vojen), ale inak je to nuda a zasa nuda. Smola. Toto dopozerám a už to nechcem vidieť. Nerád do priznávam a duplom keď si uvedomíte, že k tomu pár scenárov napísal Frank Darabont, asi ako neskutočne rýchlu bokovku aj to asi zbúchal pri sedení na záchode. Zostáva mi ešte pár častí, ale pochybujem, že svoj názor zmením. ()

Skyw4lker7

Celkom fajn zábavný seriálik ktorý som si pripomenul :). Má to síce názov Dobrodružstvá mladého Indianu Jonesa a ústredná postava je Indiana Jones  no ak čakáte že v každej epizóde sa bude malý-mladý Indy hrabať vo vykopávkach vyvediem vás z omylu... možno tak jedna časť v Transylvanii 1918 a Tajemství pavího oka (Treasure of the Peacock Eye) ,ktorý vznikol neskôr sú najviac podobné prvým 3 filmom. Je tu veľa dobrých bežných príbehov z Indyho života ,keď ešte vôbec nebol archeológ .Cestuje s otcom a matkou po svete a stretáva pri svojich dobrodružstvách rôznych známych ľudí z histórie 20.storočia. Najlepšie sú určite epizódy cez vojnové obdobie a to najmä odporúčam Somme 1916 a Nemecko 1916  (resp. Peklo v zákopech). Pre fanúšikov Indyho povinnosť pre iných asi už príliš obyčajne a strata času :). PS: v číslovaní epizód je trochu hokej tak pridávam pár zdrojov podľa ktorých môžete seriál sledovať chronologicky :) MLADÝ INDIANA JONES // List of Young Indiana Jones episodes // List of Indiana Jones films  // SEAN PATRICK FLANERY LOOKS BACK ON HIS ADVENTURES PLAYING YOUNG INDIANA JONES ()

nocolour

Ako malý chlapec som tento seriál miloval. Na tú dobu a na môj vek to bolo niečo fascinujúce. Kto by nechcel byť mladým Indiana Jonesom? :) Vrelo odporúčam. ()

Sadova302b50

Tak, z těch dílů, které jsem viděla - z hlediska výpravy jsem byla spokojená, za to příběhy se mi nelíbily. Kromě dvou mě nijak nezaujaly, spíše nudily. Ani se nesnažím srovnávat s filmovou předlohou, prostě se ze seriálu dalo vytěžit podstatně více. Z toho důvodu dávám pouhou jednu hvězdu. ()

Mordechai

V epizodě tajemství blues bylezá Harrison Ford v roce 1950 z auta a za pasem má malou vysílačku,která jistě není z té doby... ()

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (více)

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

06.04.2022

Před několika týdny skončilo natáčení enormně očekávaného pátého dílu Indiana Jonese a snímek nyní je ve fázi složité postprodukce, hlavní hvězdě Harrisonu Fordovi se nicméně tím pádem aktuálně… (více)