Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Recenze uživatele adamix k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2005) (S01)

Prvé série len v niektorých prípadoch presahujú kvalitu, ako ich neskoršie série. Inak tomu nie je ani v prípade OFFICE. Priznám sa, že pilotný diel ma na istý čas odradil. Formou a trápnymi vtipmi, okrem toho keď tam prišiel do toho nasilu vtipkujúci Carrell, tváril som sa ako všetci jeho zamestnanci - zmätene a rozhorčene. Je tu ale veľké ALE. Časom som si na to polodokumentárne prevedenie zvykol, trápnym vtipom som prišiel na chuť a dokonca niektoré z nich boli skutočne podarené. Ak si chcete prijať k srdcu Carrellovho riaditeľa, musíte chápať, prečo trapoší. Je to dobrák, ktorý nechce byť prísny a ktorý chce s každým vychádzať v dobrom. Človek, ktorý nevie povedať nie, častokrát má chuť trochu zatrapošiť, aby dostal uznanie či pozitívny ohlas od okolia. Aj keď v jeho prípade je to trochu expresívnejšie ale to nevadí, práve preto ho zbožňujeme a vie nás aj rozosmiať. Táto prvá séria pláva v (pod) priemerných vodách, ale vzhľadom k tomu, že ide len o šesť dielov, nejde ju tak ucelene hodnotiť. ()

Série 2 (2005) (S02)

O žiadne sklamanie nejde, práve naopak, ide o veľký posun vpred. Pokiaľ som niektorým postavám nedokázal prísť v pilotnej sérii na chuť, tu už som si obľúbil všetkých. A z trápnych situácii a vtipov sa stali trápne smiešne situácie a vtipy. A že tu aj vážne situácie fungujú, to už je pecka. ()

Série 3 (2006) (S03)

Seriál si opäť drží humornú nôtu, ale čoraz častejšie sa dostáva do popredia aj tá vážna, hlavne v komplikovanom vzťahu medzi Pam a Jimom. Veľkým plusom sú nové postavy - šarmantná Karen a pobláznený magor Andy. Eda Helmsa som doteraz neznášal, ale jeho účasť v seriály z kancelárskeho prostredia bola tou najlepšou voľbou. Obávam sa však ďalších sérii, pretože vzhľadom k ich veľkému počtu môže dôjsť už čoskoro k poklesu kvality. ()

Série 4 (2007) (S04)

Zatiaľ najvtipnejšia séria zo všetkých. Tieto kancelárske individuá s ich priblblými príhodami zbožňujem a úprimne, Toby mi bude chýbať. Vážne momenty však fungujú a postavy majú stále tú istú charizmu. Za mňa 90%. ()

Série 5 (2008) (S05)

Iné sitcomové seriály by už pri takejto dĺžke strácali dych a stávali by sa nezáživnými. Zato tento americký skvost (vytvorený najlepším britským komikom všetkých čias) hádže jeden nápad za druhým, originálne gagy a situácie, vytvorené tak geniálnymi postavami, z ktorých jednoznačne kráľuje perfektný Carrel. Ten jeho ksicht a hlavne osobnosť sa neskutočne hodí do jeho role detinsky zábavného riaditeľa. Potešili aj nové postavy (sympatická a bláznivá Holly, nová recepčná čajka menom Erin, seriózny šéf Idris Elba) a niektoré sa ešte viacej zdokonalili. Áno, hovorím o Andym a Dwightovi, ktorí tu hádžu také kiksy a stávajú sa strašne zábavným komickým duom, že by si sami vystačili aj so seriálovým spin-offom. Topka! Pre zlepšenie dňa vrelo odporúčam. ()

Série 6 (2009) (S06)

Táto séria narazila na kameň úrazu, kedy jej začali dochádzať nápady a tým aj to podstatné - humor. Našťastie je väčšina epizód solídnych a tých výborných len pomenej, postavy zostali stále rovnaké, ale už to nedosahuje takých grád, ako predtým. ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování