Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

jhr

Tento seriál rozhodně patří mezi jeden z nejlepších, co v posledních letech vzniknul, téma Glee a prostředí v němž se odehrává by mohlo vést k dojmu že se jedná o další obyčejný teenagersky produkt kterých vzniká neustále víc než by bylo zdrávo, to by ale byl velký omyl! Je to celé o skutečných problémech, o lidech kterými by mohl být, snad každý druhý student střední školy ale hlavně je to o hudbě a to o skvělých hudebních číslech které nemají chybu. Hlavní ale i vedlejší postavy jsou skvěle obsazené a zahrané,celkově se dá na závěr, snad jen říct: Jo GLEE!!! ()

Chen

Vítězství na dvou frontách, dokonale fungující satira zesměšňující archetypální středoškolské limonády, kterých jsou plné televize a současně okouzlující tanečně-hudební série, za které si musíte zamilovat snad každé vystoupení podivínů z Glee sboru. Pro mě jednoznačná jednička mezi novými seriály. Trošku mě sice překvapilo, že někteří lidé nepochopili, že seriál se rozhodně nebere vážně, což podle mě musí dojít každému, kdo má alespoň trošku smyslu pro humor, ale ti, co ví o co tvůrcům Glee kráčí, musejí tenhle energií napěchovaný seriál zbožňovat. A netvrďte mi, že vás zdejší hudební vystoupení a humor nesráží do kolen, lhát se nemá :D. ()

kombajn

Po pěti dílech série dávám za 5! Skvělí zpěváci, kteří předčí všechny dosavadní české Superstar, fajn příběhy, solidní gradace, lehce přetažené charaktery, ale namícháno ve skvělém koktejlu. Cesta školního sboru, který vstává z popela jako Phénix k vysněné soutěži může být setsakra zajímavá a nenudící! A 17tý díl je naprostý vrchol komediálnosti!! ()

Joe321

Být tam jenom Jane Lynch, tak je to za pět bez diskuze. Co věta, to zlatá hláška. Jedna z nejlepších vedlejších postav. Pokaždý mě z ní chytí záchvat smíchu. Neskutečný charisma. Sympatičtí jsou Mays s Morrisonen, ale jinak je tam příliš středoškolské telenovely, kde charaktery jsou směšné a tupé. Škoda, že seriál právě o studentech na nich zároveň končí. Předělávky písní jsou dobré, ale tady záleží na hudebním vkusu (Journey, Darin supr, moderní většinou nerad). -"I'll often yell at homeless people: "Hey, how's that homelessness working out for you? Give not being homeless a try, huh?"" ()

SallyZen

Opravdu zábavný seriál s posluchatelnou hudbou. Je vidět, že mě tento seriál chytl do své spletité pavučiny lží, intrik a vztahů. Jelikož to dávali jen jednou za týden, tak sem se na to ohromně těšil. Postav je tam mnoho, takže si každý může najít svého oblíbence. Jediné, co bych trochu vytkl jsou občasné dialogy, které tam jsou k ničemu a celkově ty díly by mohly být trošku delší. Jinak jsem ale velice spokojen. Po dalších řadách snižuji o jednu hvězdičku. 80% ()

Sinn

Zatím mám za sebou jen první sérii, ale rozhodně to je to nejdivnější, co jsem kdy viděla...a to mám muzikály moc ráda...a proč jsou všechny díly pořád o tom samém? ///////////// Tak už i druhou...a je to jen a jen horší. Guys, really, what is up with Kurt? Jeho pitvoření mi trhá žíly! //////////// Dokoukána třetí série a musím říct, že jsem se asi zamilovala. Hodnocení rozhodně nezvednu, pořád je to sračka, jen k tomu mám méně negativní vztah a občas se usmívám. Ostuda. ()

Elyssea

Začala třetí série Glee mě pomalu, ale jistě přestává bavit. Ano, Glee stojí hlavně na hudbě, ale ta hudba stojí na scénách, ve kterých je použita. Samostatně se soundtrack seriálu poslouchá jen s velkými obtížemi. To ještě ani nemluvím o tom, jak tvůrci ve 2. sérii postavili na hlavu slušně rozjeté postavy. Z Quinn Fabray se stala totální kráva a jsem jediná, komu Lea Michele leze příšerně na nervy? Kouč Sylvestr taky není to, co bývala a Mr Schue by zasloužil rozcuchat to své gelové hnízdečko pro ptáčky a měl by se začít chovat jako normální lidská bytost. EDIT: třetí sérii jsem jen načala, ale dokoukávat nehodlám. Na Glee už vůbec nemám chuť. Za tu scénáristickou bezradnost snižuju hodnocení. Ze svěžího vánku se stal notně zatuchlý odér. ()

Zbyisek

Prostě odpočinkový seriál z prostředí střední školy, jehož hlavním lákadlem jsou pěkně podané poutavé písničky. Vše doplněné nějakou částečně humornou a částečně dojemnou omáčkou. Ovšem čím víc dílů seriálu jsem viděl, tím mi přijde tak nějak trapnější a pubertálnější. Už ani ta hudební vystoupení mě moc neberou. Nicméně u mladší věkové kategorie či u vyznavačů písniček Glee boduje i nadále a určitě ještě dlouhou dobu bodovat bude. Mě tento seriál však se svou druhou sérií už pomalu přestává bavit, proto ho se třemi hvědičkami mého hodnocení řadím někam mezi průměr, který neurazí, ani nenadchne. ()

Amroth666

Season 1 - S01E01 - 95%. Hodně zajímavý pilotní díl. Seriál ukazuje, na co se bude zaměřovat a o co mu půjde. Skvělý první díl s plno velkými talenty a skvěle zvládnutými písníčkami. Nejlepší píseň : New Directions - "Don't Stop Believing", Lea Michele - "On My Own", Matthew Morrison - "Leaving On A Jet Plan" ()

Kwaichi

Veľmi sa mi páči, že je to moderný seriál, jeden z pramála, ktoré nie sú preplnené vulgarizmami, vraždami a sexom. Je to seriál pre mladých ľudí, ktorý im ukazuje správnu cestou, ktorou sa môžu vydať. Je tu zakomponovaných množstvo pekných myšlienok a hlavne kvalitných piesní. Jednoducho sa nebol prekvapený, keď som sa dozvedel, koľko rôznych ocenení už tento seriál vyhral a prečo s tak teší obľube medzi mladými ľuďmi. Jediný dôvod prečo som nedal rovno hodnotenie 5* je zapríčinený mojou averziou k hudbe. ()

Crawler-D

Pevně věřím, že věci jako "myslel jsem si, že otěhotněla z bazénu", jsou satirou na prostoduchost americké společnosti a ještě víc středoškolského života, stejně jako skvadra divných učitelů a povrchnost lidí hlásající se k náboženské čistotě, ale smilnící a lžoucí. Z nebzpečných důvdů proto dávám jen tři, ale mohlo by to být i za čtyři. ()

TommyLeeJape

Prvních pár dílů pro mě bylo Glee výborné oživení seriálové scény a krásné přiblížení prostředí střední školy v USA. Hlavně takzvané "cliques" (fotbalisti, roztleskávačky, sboristi,..) jsou tu zobrazeny velmi vtipně a celkem věrohodně. JENOMŽE! Po chvilce mi začali vadit některá taneční vystoupení, což se u mě dalo čekat. Doslova mě ale nasralo jak scénáristé splňují "kvóty různorodosti". Aby totiž mohl sbor vůbec fungovat, musí v něm být židovka (která má dva otce), křesťan, černoška, asiati, gay, lesbička (pro jistotu z Portorika), kluk na vozíku, kluk z Irska... Do toho mají dvě postavy (které se nás mimochodem, stejně jako všichni ostatní, snaží přesvědčit o tom, že jim je pouze 18 let) svatbu, gayové a lesbičky se nám spárují, na scénu se dostane i transexuál, učitel sboru se začíná chovat jak kdyby procházel menopauzou... Tohle všechno mě pěkně vytáčí. Na druhou stranu musím ale zatleskat za pár skutečně povedených pěveckých vystoupení, za krásnou Nayu Riveru a za postavu sarkastické Sue, která dokáže často velmi vtipným způsobem urazit kohokoli (zejména vlasy Willa Schuestera): "I think you will be adding revenge to the list of things you're not good at, including being married, running a high school glee club, and finding a hair style that doesn't make you look like a lesbian. ()

Redík

Hodnoceno po 1x22. Nelze jinak...Skvělý zažitek, skvělá hudební čísla, skvělé postavy a skvělí herci. 95% ()

Fallen_One

Jelikož čertví kdy přijde do oběhu celý seriál, musím hodnotit jen pilot. Je slušně našlapaný, nenudí a je vtipný. Navíc protkaný příjemnými songy a klišé jsou šikovně zakryta. Uvidíme co ukáže čas, prozatím za 4. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (4) - 67. ročník (za rok) 2009 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 68. ročník 2010 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jane Lynch, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Chris Colfer + nominace (6) - 67. ročník 2009 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Lea Michele, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Matthew Morrison, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jane Lynch, 68. ročník 2010 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Lea Michele, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Matthew Morrison, 69. ročník 2011 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál) ()

carly

wow, čo o tomto dielku povedať. hm, ... je to vtipné. je to občas poriadna dráma. inokedy je to absurdné. je to romantika. sú tam herci, čo vám vyrazia dych. a potom sú tam hudobné čísla, ktoré vás prikovajú k stoličke a prinútia vás zbierať si sánku zo zeme. Lea Michele má neuveriteľný hlas. Mathew Morrison je tak sexi, že sa tomu až nechce veriť. a Chris Colfer je to najúžasnejšie stvorenie, aké tento seriál ponúka. ETA: Cory Monteith je najviac nedocenený z celého ensamblu. a Maxa Adlera je v tom seriály takmer škoda. je smola, že po Original13 to s nimi už iba ide dole kopcom. stálke čakám, že sa vráti iskra aspoň z polovice a nič. pomaly to vzdávam ()

Gaaron

1. série: Ne, tenhle seriál prostě není objektivně dobrý. Některé nápady oceňuji, zvláště ten s vyhrocením všeho na maximum (sledovat, jak spolu středoškolští učitelé zápasí o "své" děti přímo na život a na smrt a klopit uši před Sue Sylvestrovou, před kterou by poklekl i ďábel, má něco do sebe), ale ani tady z toho není vytěženo zdaleka tolik, jak bych chtěl u čtyř- či pětihvězdičkového seriálu. Přesto mě celá první série udržela, protože zapomenout na vlastní problémy při sledování problémečků několika středoškoláků je prostě fajn. A přiznejme si to, Glee má všechno, co správné guilty pleasure musí mít. xxx 2. série: Tvůrcům se povedlo mě přesvědčit, že to, co v 1. sérii probleskovalo, byl záměr, a ne omyl. Glee je velmi zvláštní seriál, je v něm přítomno obrovské pnutí mezi tím, co vystavuje na povrchu a co skrývá pod ním. Čerstvě náctiletí fanoušci v něm můžou vidět zpívánky okořeněné teenagerskými problémy a být spokojeni. Pro udržení jejich pozornosti a sledovanosti tu máme díly s Britney a Biebrem, ze kterých je ostatním lehce na zvracení. Jenže je tu něco navíc. Není to úplně pojmenovatelné, ale je to hmatatelné. Je to vidět v tom, s jakou drzostí seriál rozebírá americkou společnost, ale i to je jen vnější projev. Nejlépe bych to asi vyjádřil tak, že postavy jsou jakýmysi mytickými bytostmi. Dávají nám poznat jednu svoji podobu, ale my víme, že jich mají mnohem víc, a že žijí v různých úrovních reality zároveň. Dále je třeba ocenit práci, kterou seriál (pokud zrovna nepropaguje popové hvězdičky) dělá pro znovu-uvedení-do-podvědomí kvalitní hudby. I zběhlý člověk si díky připomenutí v Glee nějakou tu klasiku dosežene, nebo ji opráší. A zvláště fanouškům Justina Biebera prokazuje, aniž by to tušili, seriál obrovskou službu a nenásilnou formou jim ukazuje svět, který jim komerční rádia a všudypřítomný monstrmarketing zatajily. ()

sulimo

Nejdřív jsem si říkala, že příběh nic moc, postavy nic moc, a že to je jen a jen to muzično, co to drží nad hladinou průměru, když jsem se dostala za půlku, zjistila jsem, že už ani ty čím dál tim víc uječený písničky nemůžu vystát. Navíc takhle stupidně uvědomělé přehrávající teenagery jsem už dloooouho neviděla, a jejich debilnosti dodává fakt, že všichni vypadaj, jako kdyby vypadli z cukrárky.....no....a ke konci mi z nich bylo tak šoufl, že do teď nevim, jak to skončilo a je mi to i upřímně jedno.... ()

Pajky3

Po první sezoně je to 90%. Oblíbil jsem si postavy, opravdu jsou skvělé. Sice mi chování některých z nich neni úplně po chuti, ale tak to prostě je. Díly mě baví. Hudba je tady opravdu skvělá. Teenage seriál, kde se děje to co se na střední prostě děje. Pro mě je to uvěřitelný. Samozřejmě s určitou nadsázkou a rezervou. Rozhodně budu tuhle partičku sledovat dál. Navíc Sue Sylvester je záporák, kterej má šťávu. A potěšila i účast Neila Patricka Harrise a jeho Dream on. *** Druhá série se veze na stejné vlně a pořád baví stejně, ale přichází věci nad kterými rozum pozastavuje. Hlavně hloupost Brittany je hrozná. Dál to těhotenství nic moc a hlavně pár Puck a Lauren to byl děs. 80% *** Třetí série už mě tolik nebavila, písničky nejsou takový. Postavy jsou občas opravdu na ránu. Opravdu mi některé z nich začínají štvát a nejhorší je, že neodmaturujou a budou tam prudit i dál. Poslední díl byl podle mě až moc překombinovanej a taky mi docela přijde divny, že vyhráli ten šampionát, protože ty jejich písničky nebyly nic moc. Je fakt, že ani konkurence nic nepředvedla. Nevim čím to je, možná tím, že už se mi opouslochali. Třeba pomůže výměna lidí, ale moc tomu nevěřim, spíš tipuju konec příští sérií. 70% *** ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho