Nikita (TV seriál)

Nikita

Nikita

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010 - 2013, 51 h 15 min (Minutáž: 73x41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart, Devon Sawa, Helena Mattsson, Sebastien Roberts, Manuel Urrego, Whitney Able, Alexandra Krosney, Haaz Sleiman, Bianca Lawson, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Alberta Watson, Jordan Hayes, Romina D'Ugo, Peter Outerbridge, David S. Lee, Sarah Clarke, Harris Yulin, Rich Sommer, Brendan Fehr, Bug Hall, Cameron Daddo, Thad Luckinbill, Yulia Lukin, Jonathan Higgins, Robin Givens, John Ralston, Amanda Schull, Jonathan Goad, Christopher Heyerdahl, Ted Whittall, Erica Gimpel, Annalise Basso, Jessica Camacho, Rick Ravanello, Dewshane Williams, Jon Gries, Adam Croasdell, Salvatore Antonio, Andrey Ivchenko, Dan Lett, Dylan Minnette, Steffi DiDomenicantonio, Pedro Pascal, Ray Park, Eliza Taylor, Chad Connell, Ari Millen, Spencer Garrett, Angela Sarafyan, Anna Hopkins, Ace Hicks, Julie Gonzalo, Simon Kassianides, Merle Dandridge, Beatrice Rosen, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Steve Lund, Ksenia Solo, Sammy Sheik, Duane Murray, Laura Regan, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Kevin Hanchard, Kristof Konrad, Paulino Nunes, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Marc Bendavid, Alex Mallari Jr., Jason Blicker, R.D. Reid, Kyle Mac, Kristian Bruun, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Kendra Leigh Timmins, Warren Belle, Patrick Garrow, Sean Bell, Stephen Bogaert, Mark Wiebe, Jennifer Gibson, Isaiah Mustafa, Raven Dauda, Neven Pajkic, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Michelle Nolden, Rekha Sharma, David Keith, Eliana Jones, Illarion Michaels, Jason Gosbee, Sarah Allen, Brian Howe, Richard T. Jones, Chris Anton, Peter J. Lucas, Danny MacDonald, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Ron White, Tony Nappo, Brianna Goldie, Joey Naber, Katheryn Winnick, Scottie Thompson, Jenny Jacoya Chowles, Rogan Christopher, Alex Carter, John Billingsley, John Getz, Judd Nelson, Vincent Ventresca, Hamish McEwan, Raoul Bhaneja, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Joshua Peace, Claire Rankin, Thomas Michael, R.J. Parrish, Adrian Griffin, Olga Fonda, Casey Hudecki, John Jarvis, Gia Sandhu, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Gabe Grey, William deVry, Vieslav Krystyan, Samy Osman, Todd van der Heyden, Carlos Diaz, Eric Woolfe, Geoff Scovell, Emma Campbell, James Binkley, Christina Marie Moses, Allen Keng, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Lamont James, Byron Mann, Craig Henry, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Todd Grinnell, Billy MacLellan, Van Hansis, Matthew Glave, Matt Bushell, Shane Daly, Jody Racicot, Dylan Authors, Mena Massoud, Brett Donahue, Maria Ricossa, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Jasmin Geljo, Saamer Usmani, Michael Cram, Michael Xavier, Michael Brown, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Kirsten Bishop, Greg Hovanessian, Phillip Jarrett, Chris Gillett, Andrea Davis, David Ferry, Rose Rollins, Piter Marek, Manuel Sinor, Jennifer Robertson, Simu Liu
  • Nevada

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil.(15.9.2010)

Akční seriál na motivy Brutální Nikity. Komentář píšu po skončení celého seriálu a nepamatuji si přesné detaily jednotlivých sérii. První řada je dost chytlavá. Maggie Q alias Nikita se snaží spolu Lyndsy Fonsecou sabotovat Divizi. Postupem času se seriál dost promění, vzniknou noví nepřátelé, některé postavy změní stranu. Melinda Clarke výborně vychytralá a spolu Robem Stewartem nejlepší záporáci (zapomeňte na klaďase Nicka Slaughtera). Každá série má svůj vlastní děj a vymezený cíl, co je potřeba dokázat. Seriál má svůj uzavřený konec, takže rozhodně stojí za to se dodívat.(hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)(22.7.2011)

Tak mám takový dojem, že tvůrci seriálu čerpali z docela dosti věcí, jednoznačně mě napadá Prison Break, Dollhouse, jedno nejmenované anime, které nechci kompromitovat(protože si to nezaslouží). Seriál má občas i neduhy jako korejské seriály, to znamená někdy naprosto dementní jednání postav, oslí můstky, moc zbytečných flashbacků, použití hudby pro různé citové výlevy. Z žánru anime typická zla jako záporák, co je pořád vepředu, tady je to pro změnu postaveno na hlavu, že i hlavní hrdinka má někdy náskok, ale nějak výrazně jí to nepomáhá. Hlavně mě s prominutím žere, ten neukončený závěr alá deus ex machina. To byly výhrady, věta oznamovací je, díky Maggie Q je to fanservisový seriálek(příznivci anime ví o čem mluvím). Maggie má dobrou pohybovou průpravu, skvěle zvládá akční scény, ať má bojovat tělo na tělo, katanou, nebo střelnou zbraní. Přesto si nemohu pomoct, že v asijském podání by to byl ještě větší nářez, ale akce je jedna z věcí, co ten seriál drží nahoře. Zajímavý námět podle mě nemá potenciál navíc, než další sezónu a hlavně se to dalo ukončit i v té první. Je celkem dobře obsazený záporák, vztahy hlavních postav prokouknete celkem rychle, ale dá se to přežít, protože většina obsazení je fajn. Série má napětí, spád umí přijít s mnoha zajímavými nápady a věcmi, které byste v akční sérii nečekaly, jen škoda, že někdy se příliš často střetává genialita s demencí a wtf momenty, jako 14kg ostřelovačku, s náboji o váze 7kg táhne na zádech lehce jako golfové hole. Na druhou stranu svět seriálu se kryje do značné míry s tím naším, je lehce fikční, potěží různé kulturní narážky. Co se tady celou dobu pokouším složitě říct je, že když přeřadíte svoje nároky na tento seriál do kategorie b, dobře se zabavíte, teoreticky si můžete přidat i další hvězdičku. Maggie Q by ovšem měla pouvažovat o tom, zda má cenu hrát v kdečem, protože kromě tří výrazně nadpůrměrných titulů neměla za posledních 7 let větší povedenější roli, což mě mrzí, když vidím její potenciál v tomto seriálu. Tak uplynolo něco vody a předchozí koment se váže na sérii jedna, která je skutečně na tři hvězdy. Nicméně byly natočeny další dvě řady, čtvrtá sezóna bude letos na podzim, takže co se změnilo? Musím uznat, že druhá série je o něco temnější, komplikovanější. Hlavně však je napětí povedeně vyvažováno jemným humorem, nebo ironií, což jistí hlavně Birkhoff (který je dosti zásadní a důležitá postava, ne-li někdy moje nejoblíbenější). Záporáci stejní jako v jedničce, ale děj se větví. Co musím pochválit a uznat jsou umně zvládnuté flashbacky, výlety do minulosti, které mají podstatný význam, nezabíjejí jen čas. Dobře zvládnuté jsou i nové charaktery. Akce tradičně luxus na vysoké úrovni Maggie Q se prostě v té roli neomrzí, pryč jsou wtf momenty, chyby, takže druhá sezóna jednoznačně a 4 hvědy! Už nejde jen o kační jízdu, ale komplikovaný špionážní, akční seriál s propracovanými charaktery. Třetí sezóna nečekaně mení těžiště příběhu, některé věci zodpovídá, jiné převrací, nebo více komplikuje, než řeší, nicméně není to galymatyáš, jen je to někdy dosti nečekané, nepřehledné, nikdy nevíte co přijde příště. Ale tvůrci na rozdíl od antické tragédie nemusí povolávat žádnou Deus Ex machinu, vystačí v návaznosti na předchozí děj, rozpracovat minulé dění a podněty. Tradiční umění cliffhangerů nezapomento!!! Je to napínavé prostě neustále až do konce, bez ohledu na jistou šablonovitost dílů je seriál pořád velmi zábavný a reprízovatelný. Nutí vás to sjíždět nové a nové díly, Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou skvělá dvojka dokonale se na ty role hodí, ostatní charaktery rozhodně nejsou křoví, ať zlí, hodní, podivní, špión, zrádce, hrdina, všichni jedna akčně špionážní rodin:) Sérii mohu s klidem doporučit nejlepší počin na akčním, thrillerovém poli za posledních 5 let. Akce snese elitní asijská měřítka, tak běžte do toho.(6.6.2011)

1. série - 85% - And the last word they'll breath before the end will be my name. Akčně-špionážní seriál, který by nezapomínal na svou prvně jmenovanou složku, tu nebyl od závěru 24. Přestože se Nikita podle úvodní premisy mohla stát zcela zbytečným a tuctovým pokusem, dokázala překvapit a už během první série si tak na současné seriálové scéně vydobýt suverénní pozici. Akční scény totiž rozdávají adrenalin po sloních dávkách, příběhové twisty obzvlášť ve druhé polovině několikrát pořádně zatřesou srdečním svalem a nebyla by to stanice CW, kdyby i mezilidské vztahy nebyly v popředí. Když se navíc v průběhu objeví několik dlouhodobých linek (které sympaticky zůstávají rozehrány i do další série), nezbývá než dopřát všem hlavním postavám tuhý kořínek a dostatek nábojů. Tenhle boj totiž slibuje ještě hodně potu a krve. 2. série - 90% - Přestože je hlavní hrdince souzeno trvale zůstat mimo nejsledovanější televizní proud, neubírá jí to na kvalitě vůbec nic. Druhý rok jejího snažení naopak rozehrává díky změnám stran příběh ještě větší, hlubší a hlavně překvapivější. Niki, Michael, Alex a spol. totiž pořád střídají lokace a jejich akční počínání je snad ještě nepředvídatelnější než dříve, ale z několika provázaných dějových linek se neustupuje ani o krok. Záporáci totiž jedou naplno (Percy bere dech, i když celou epizodu jen sedí za sklem), twist může čekat hned v další scéně a nebýt trochu slabších epizod s Carlou, přemýšlel bych už i o nejvyšším hodnocení. 3. série - 85% - Tvůrčí tým kolem Craiga Silversteina má ve scénářích dokonalou jistotu. Přesně ví, o čem chce vyprávět, všechny linky bezpečně zakončí a nechává si v rukávu jen tolik otazníků, kolik unese zkrácená finální sezóna. Třetí rok překvapil nečekaně silným pesimismem (zápletka se vzpourou pro mě byla trochu silné kafe), počítá spoustu ztrát na obou stranách barikády, ale nezapomíná ani přidat tunu nových popkulturních narážek. Mojí spokojenosti ale nejvíc pomáhá fakt, že se s Ryanem a Owenem počítá napevno a děj tak díky dvěma dlouhodobým tahounům v přední linii získává nový náboj. Sama Nikita tak teď stojí před závěrečným skokem. Když se jí povede, zůstane nám nevyvratitelný důkaz, že akční seriál může zcela přirozeně přecházet do čistokrevné vztahovky a zase nazpátek. 4. série - 80% - Trochu na jistotu, trochu s dějovým rizikem, ale i napočtvrté k mojí velké úlevě až neskutečně spolehlivé. Paradoxně právě seriál, který měl i na poměry stanice CW doslova mizivou sledovanost, se na rozdíl od programových kolegů dokázal celou dobu vyhýbat kvalitativním skokům tam a zpět. Díky silně zkrácené sezóně ale tentokrát scénáře ani neměly šanci zabřednout do hluchých míst a tempo naopak uhánělo dopředu snad jako nikdy předtím. O chlup nižší hodnocení tak směřuje hlavně na vrub lehce přestřeleným ústředním intrikám a trikům, kde si trable s dvojníky dávají k snídani i finty z Mission: Impossible a koketují už téměř se sci-fi. Nic proti odvážným tvůrčím krokům, ale některé záměry už byly skoro moc. U každé správné finální série ale rozhoduje dojem pár minut po úplném konci a ten je naštěstí pozitivní a dochází mi, jak moc jsem měl své zdejší oblíbence rád. A vždycky mě bude mrzet, kolik diváků odsoudilo Niki v jejích začátcích už při pohledu na první plakát.(15.7.2011)

• gauron666

Tak tohle se zas tak moc nepovedlo, i když? Starší nikita na tom o moc lépe nebyla, (nemyslím film ten je vcelku slušný). Jelikož, mám slabost pro Maggie Q, tak jsem to prubnul. A výsledek? Ostatní (křoví) herci, bída, čest výjímkám, někdy ty kulisy vypadaly jak z papíru a příběh? To už tu bylo snad tisíckrát, takže body za origanalitu také nic. Říkám nebýt Maggie (která je tady hubená jak lusk to ona je, ale skoro vždycky:) tak bych to stopnul po 2 dílech, ale furt si tak nějak říkám: tak co, vyděl jsem už větší blbosti né?:-). Dodatek: Takže dropnuto po pár dílech. Zjištení, že to vlastně ani není o Nikitě (tedy o Maggie), ale z větší části o nějaké přihlouplé pubertačce, která tam furt otravuje se svým příběhem, který mě teda vůbec nezajímá, jsem to odpískal, to nestojí za ztrátu času.(18.11.2010)

• - Skutočné meno Amandy (Melinda Clarke) je Hellen "Amanda" Collins. (challik)

• - Xander Berkeley a Sarah Clarke jsou ve skutečnosti manželé. Společne si zahrali také v seriálu 24 hodin (od r. 2001)f. (Narcis)

• - Kasting pre Maggie Q (Nikita) prebiehal vcelku rýchlo. Chceli totiž krásnu ženu, ktorá dokáže bojovať a aby diváci uverili, že dokáže držať ozajstnú zbraň. Pre túto rolu teda bola perfektná. (challik)