Nikita (TV seriál)

Nikita

Nikita

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 73x43 min

Maggie Q, Lyndsy Fonseca, Shane West, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart, Devon Sawa, Helena Mattsson, Sebastien Roberts, Manuel Urrego, Whitney Able, Alexandra Krosney, Haaz Sleiman, Bianca Lawson, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Alberta Watson, Jordan Hayes, Romina D'Ugo, Peter Outerbridge, David S. Lee, Sarah Clarke, Harris Yulin, Rich Sommer, Brendan Fehr, Bug Hall, Cameron Daddo, Thad Luckinbill, Yulia Lukin, Jonathan Higgins, Robin Givens, John Ralston, Amanda Schull, Jonathan Goad, Christopher Heyerdahl, Ted Whittall, Erica Gimpel, Annalise Basso, Jessica Camacho, Rick Ravanello, Dewshane Williams, Jon Gries, Adam Croasdell, Salvatore Antonio, Andrey Ivchenko, Dan Lett, Dylan Minnette, Steffi DiDomenicantonio, Pedro Pascal, Ray Park, Eliza Taylor, Chad Connell, Ari Millen, Spencer Garrett, Angela Sarafyan, Anna Hopkins, Ace Hicks, Julie Gonzalo, Simon Kassianides, Merle Dandridge, Beatrice Rosen, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Steve Lund, Ksenia Solo, Sammy Sheik, Duane Murray, Laura Regan, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Kevin Hanchard, Kristof Konrad, Paulino Nunes, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Marc Bendavid, Alex Mallari Jr., Jason Blicker, R.D. Reid, Kyle Mac, Kristian Bruun, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Kendra Leigh Timmins, Warren Belle, Patrick Garrow, Sean Bell, Stephen Bogaert, Mark Wiebe, Jennifer Gibson, Isaiah Mustafa, Raven Dauda, Neven Pajkic, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Michelle Nolden, Rekha Sharma, David Keith, Eliana Jones, Illarion Michaels, Jason Gosbee, Sarah Allen, Brian Howe, Richard T. Jones, Chris Anton, Peter J. Lucas, Danny MacDonald, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Ron White, Tony Nappo, Brianna Goldie, Joey Naber, Katheryn Winnick, Scottie Thompson, Jenny Jacoya Chowles, Rogan Christopher, Alex Carter, John Billingsley, John Getz, Judd Nelson, Vincent Ventresca, Hamish McEwan, Raoul Bhaneja, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Joshua Peace, Claire Rankin, Thomas Michael, R.J. Parrish, Adrian Griffin, Olga Fonda, Casey Hudecki, John Jarvis, Gia Sandhu, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Gabe Grey, William deVry, Vieslav Krystyan, Samy Osman, Todd van der Heyden, Carlos Diaz, Eric Woolfe, Geoff Scovell, Emma Campbell, James Binkley, Christina Marie Moses, Allen Keng, Hannah Anderson, Alden Adair, Lamont James, Byron Mann, Craig Henry, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Todd Grinnell, Billy MacLellan, Van Hansis, Matthew Glave, Matt Bushell, Shane Daly, Jody Racicot, Dylan Authors

Hlavná hrdinka je dobrá. na túto úlohu, sa veľmi hodila, keď zoberieme v úvahu, že v akčných snímkach hráva. Dej, je dobrý. Agentka, ktorá sa snaží zničiť vnútro agentúry, ktorá jej poskytal zázemie a vyškolila ju na to, čím je teraz. (pripomína mi to ALIAS - zničenie SD-6, ale nie je to ALIAS). Ani som nepostrehol, žeby dialógy boli kŕčovité, ale odstupom času prichádzam, na to, že áno. Vôbec mi to však, nevadí, pretože AKCIA tam hrá prim. Neskoršie série nám ukážu, že sa bojovať proti agentúre, ktorá dala človeku život, nie je vôbec jednoduché a hlavne, keď po moci prahne každý... Hodnotené po absolútnom finále seriálu.(13.9.2010)

SEASON I. - K seriálu jsem se dostal čiště náhodou, ale ihned, co jsem viděl postery a přečetl pár komentářů s kladnými reakcemi, řekl jsem si, že to zkusím. A udělal jsem zatraceně dobře. Nikita je podle seznamu letošních seriálů nejakčnější a po zhlédnutí první řady to musím jen potvrdit. Ve dvaadvaceti dílech nám Maggie Q servíruje skvělé osobní souboje, přestřelky a dobrý příběh v jednom. I když ze začátku, tak prvních šest sedm dílů, jsem měl trochu problém tomu přijít na chuť, od nějakého osmého dílu to byla perfektní jízda se spoustou zvratů a akce. Navíc Maggie se na tuto roli skvěle hodí, je smrtící a sexy zároveň. I další herci vynikají, třeba Shane West, sexy Lyndsy Fonseca nebo Xander Berkeley. I když se tam celkem dost často objevovaly drobné blbůstky a vše bylo vždy dokonale načasované, i přes to všechno jsem velmi spokojen a už těším na další řadu. 80%.(2.11.2011)

• spygirl

Po počáteční averzi musím uznat, že to zas tak špatný seriál není, některé díly mají zajímavou zápletku. Líbí se mi obsazení šéfa a Alex, co ovšem snáším těžce je Nikita v podání Maggie Q a zejména bezcharakterní Michael v podání nijakého S. Westa... BirkHoff je také k zasmání.... Na jedno zkouknutí je to ale fajn špionážní seriál, u kterého se nesmí moc přemýšlet (na to, že je to supertajná organizace tam mají nováčci nějak moc volný režim...). V každém případě dávám přednost stylové kanadské melancholii bez kompromisů.(7.11.2012)

Poriadne akčný seriál mi v amerických TV už dlhšie chýbal, Nikita zaplnila miesto dostatočne! Síce ma to nechytilo hneď pri prvej epizóde, musel som tomu dať čas, no neskôr sa z toho stal skvelý adept na nenáročnú zábavu! Neskutočne sexi agentky v zastúpení Maggie Q a Lyndsy Fonseca v tuctovom, ale zábavnom špionážnom príbehu. 4* (najlepšia epizóda je 9. - Michael a Nikita v Uzbekistanu, najhoršia epizóda je 13. - NIkita a pokus o záchranu princa) Season 1 = 4* / Season 2 = 3,5* / Season 3 = 3* / Season 4 = 3*(16.3.2011)

Superšpionský akční seriál, kdy na jednu epizodu připadají dva tři dějové zvraty, velmi pěkně to odsýpá (hlavně si nelámat hlavu s tím, jak se agenti přesunují po celém světě, aby na dané místo vždy dorazili v pravý čas) a Maggie Q po dlouhé době hraje roli, ve kterých ji chci vidět. Snad s výjimkou dílu, jenž se z velké části odehrává v Alexině podvědomí, mě první série extrémně bavila. 2.série nabírá pořádně dech kolem 11. epizody, ale pak je to až do konce jízda, během níž si Nikita zorganizuje svou vlastní miniverzi Divize. Ve 3.sérii zpočátku ti hodní honí po světě zdivočelé agenty, pak se však do věci vloží Amanda a Michael utrpí stejný úraz jako Luke Skywalker. Někomu se povrtáme v hlavě, závěr už je hodně překombinovaný, ale napínavý až do "poslední" mise. Poslední (jen šestidílná) série- co k tomu říct? Je dobře, že tvůrci dostali možnost projekt se ctí ukončit. Zamrzí jen fakt, že jsme se nedozvěděli, který z tuzemských vrcholných politiků byl Amandinou loutkou.(20.12.2012)

• - Skutočné meno Amandy (Melinda Clarke) je Hellen "Amanda" Collins. (challik)

• - Kasting pre Maggie Q (Nikita) prebiehal vcelku rýchlo. Chceli totiž krásnu ženu, ktorá dokáže bojovať a aby diváci uverili, že dokáže držať ozajstnú zbraň. Pre túto rolu teda bola perfektná. (challik)

• - V 11. epizóde 3. série sa Nikita predstaví ako agentka FBI Margaret Bishop. Toto meno nie je náhodne. Margaret je skutočné meno herečky Maggie Q a priezvisko Bishop je priezvisko postavy Shana Westa. (challik)