Reklama

Reklama

Poslední polda

(seriál)
  • Německo Der Letzte Bulle (více)
TV spot
Německo, (2010–2014), 45 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Thomas Klemm

Hrají:

Henning Baum, Maximilian Grill, Robert Lohr, Helmfried von Lüttichau, Tatjana Clasing, Proschat Madani, Luise Risch, Floriane Daniel, Franziska Weisz (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Bez internetu, GPS a genetických zkoušek se v dnešní kriminalistice neobejdete. O tom ví své policajt, který se po dvaceti letech v komatu opět vrátil do služby. (oficiální text distributora)

Videa (1)

TV spot

Recenze (12)

chrispe 

všechny recenze uživatele

Já nevím... samotnou mě překvapilo, že mě ten seriál docela baví. Na německou produkci jsem si nikdy moc nepotrpěla a přiznám se, že i jednotlivé postavy mi hned nebyly sympatické. Takže první dojem nic moc, druhý lepší a teď se na to občas podívám (přiznávám, že asi největší podíl na tom mělo to, že jsem viděla díl se svatbou a zajímalo mě, jak se to bude vyvíjet dál). Btw: Velké plus tohoto seriálu je pro mě muzika v pozadí. /// 12.6.2020 Koukám znovu a prostě to miluju. Je to fakt zábava. Zvedám hodnocení. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Německý krimiseriál se sympatickou partou policistů s vyjímkou té vlezlé psycholožky a násilnými činy z různého prostředí. Mám nakoukáno spoustu detektivek a všude je to stejné. Jak už to ve všech těchto nekonečných seriálech bývá, nejčastější příčinou smrti je úder do hlavy tupým předmětem, nejčastější policejní věta je : "Máme na vás pár otázek" a nejčastější policejní lež : " To je nám líto, moc nás to mrzí." My jsme práva na tento seriál zakoupili a o šest let později natočili s Davidem Matáskem pod názvem Polda ve srovnatelné kvalitě. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Německý krimi seriál o poldovi, který se po letech probudí z komatu a jehož těžiště vedle kriminálních případů leží v komice kontrastu světa do kterého se hlavní hrdina probudil. Podle tohoto seriálu vznikl český remake Polda s Matáskem a musím říct, že česká verze je lepší, vtipnější a není tak těžkopádná jako tato. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Německý detektivní seriál cíleně jde proti soudobému trendu seriálů založených na moderních forenzních praktikách, kde hlavní atrakcí je technologie vyšetřování. "Poslední polda" naopak po bok uhlazeného mladého kriminalisty staví drsného macho detektiva z osmdesátek; doslova chlapíka, který se probere po dvaceti letech z komatu. Vyšetřování případů je pojaté stylem ala "Místo činu", kde vyprávění vrší řadu samoúčelně slepých stop, až se v zásadě náhodou dojde k řešení. Tentokrát jsou případy pouhou záminkou k rozvíjení prvoplánově nenápaditých buddy motivů. Vedle celé škály přímočarých fórků založených na tom, jak drsňák z osmdesátek poznává dnešní svět a jak jeho mladý parťák nemá ponětí, kdo byli "Starsky a Hutch" nebo "Miami Vice", představují vděčný zdroj zábavných situací rodinné tahanice. Samozřejmě se záhy ukáže, že hrdinův parťák chodí s jeho dcerou, patolog je nový manžel jeho bývalky a ve druhé sérii zase dojde na to, že se do hrdiny zakouká parťákova matka. Seriál je de facto unavená televizní variace na "Smrtonosnou past 4", která navzdory nulové akci zachovává podstatu Willisovy ikony coby hrdiny pro starší generaci, která těm moderním výmyslům nerozumí a dělá věci hezky postaru. Jen "Poslední polda" nemá zdaleka takový šarm a nadhled, ale ani tolik atrakcí a nosně rozvedených situací. V zásadě je obhajoba "Místa činu" pro své tehdejší publikum ve dnešní době. ()

Jonatána

všechny recenze uživatele

Skuby47 napsala přesně to, co jsem asi před věma měsíci chtěla napsat já. Zapla jsem Posledního poldu a nevěřila jsem vlastním očím a uším. Tohle říkali pře pár dny Matásek s Orozovičem. Poslední polda je Mick, Matásek je Michal, jeho kolega je Andreas, Orozovič je Andrej. Psycholožka je Tanja, u nás Táňa. WTF, proč? A ještě to dávají hned po sobě. Docela úlet ze strany Primy, myslím. ()

Galerie (781)

Zajímavosti (1)

  • Herec Henning Baum před natáčením absolvoval půlroční výcvikový kurz s krátkými i dlouhými palnými zbraněmi. Nakonec si sám udělal zbrojní průkaz. (ČSFD)

Reklama

Reklama