Poslední polda (TV seriál)

• Německo

Der Letzte Bulle

The Last Cop

Krimi

Německo, 2010 - 2014, 45 h (Minutáž: 60x45 min)

Thomas Klemm

Henning Baum, Hubertus Grimm, Robert Lohr, Helmfried von Lüttichau, Tatjana Clasing, Proschat Madani, Luise Risch, Floriane Daniel, Franziska Weisz, Karoline Schuch, Susanna Simon, Nino Porzio, René Steinke, Adam Bousdoukos, Oliver Stritzel, Christina Hecke, Suzan Anbeh, Paul Faßnacht, Yangzom Brauen, Hendrik Duryn, Bernd Michael Lade, Julia Hartmann, August Schmölzer, Oliver Stokowski, Lilay Huser, Katy Karrenbauer, Charlotte Schwab, Ronald Zehrfeld, Ludwig Trepte, David C. Bunners, Julia Brendler, Janina Flieger, Karoline Teska, Claudelle Deckert, Anna Hausburg, Reiner Schöne, Philipp Danne, Nick Julius Schuck, Andreas Pietschmann, Diana Staehly, Felix Vörtler, Kai-Peter Malina, Ulrike C. Tscharre, Luise Bähr, Ingo Naujoks, Janek Rieke, Christoph Grunert, Marie Rönnebeck, Dana Golombek, André Röhner, Lilian Klebow, Ulrike Bliefert, Anna Julia Kapfelsberger, Anna Schudt, Josef Heynert, Götz Schubert, Vivien Wulf, Michael A. Grimm, Udo Kroschwald, Remo Schulze, Michael Lott, Susanne Lüning, Camilla Renschke, Stephan Grossmann, Max Herbrechter, Bernhard Schütz, Thomas Limpinsel, Annette Frier, Laura Osswald, Sabrina White, Nadia Hilker, Liane Forestieri, Beate Maes, Nele Kiper, Anne Bolik, Charlotte Bohning, Rainer Laupichler, Steve Windolf, Simon Eckert, Henriette Richter-Röhl, Daniel Rösner, Axel Schreiber, Thomas Kügel, Golo Euler, Jockel Tschiersch, Christian Beermann, Vladimir Burlakov, Nicole Marischka, Sven Gielnik, Michael Rotschopf, Anna von Berg, Matthias Klimsa, Heike Trinker, Patrick Heyn, Robert Schupp, Therese Hämer, Ela Paul, Angelika Milster, Artus Maria Matthiessen, Tabea Willemsen, Andreas Windhuis, Henning Peker, Sonja Baum, Beate Abraham, Stefan Gebelhoff, Ina Paule Klink, Lara-Isabelle Rentinck, Michael Brandner, Sophia Thomalla, Hildegard Schroedter, Falk Rockstroh, Daniel Zillmann, Tim Wilde, Matthias Komm, Antonio Wannek, Kai Ivo Baulitz, Brigitte Janner, Maximilian Grill, Jochen Kolenda, Peter Benedict, Sesede Terziyan, Arnfried Lerche, Marc Benjamin Puch, Katja Liebing, Marian Meder, Karolina Lodyga, Olga von Luckwald, Dagmar Sachse, Andreja Schneider, Angelika Bartsch, Jörg Moukaddam, Sebastian Bender, Lena Meyer, Bülent Sharif, Nike Fuhrmann, Klaus Nierhoff, Nicola Ransom, Stefanie Höner, Hannes Hellmann, Sascha Laura Soydan, Martin Umbach, Sasa Kekez, Tim Morten Uhlenbrock, Jule Gartzke, Martina Eitner-Acheampong, Alexandra von Schwerin, Judith Döker, Uwe Rohde, Guntbert Warns, Lotte Ohm, Dorothea Walda, Kristina Walter, Walter Gontermann, Patrick von Blume, Christian Tasche, Steffen Münster, Kirstin Hesse, Julia Schmitt, Josephine Schmidt, Melanie Blocksdorf, Kilian Schüler, Bartosch Lewandowski, David Hürten, Gerhard Garbers, Susanne Hoss, Us Conradi, Edda Fischer, Jan Niklas Berg, Stella Holzapfel, Isabel Vollmer, Marcus Jakovljevic, Marc Rissmann, Barbara Lanz, Caroline Schreiber, Oliver Muth, Guido Renner, Dominik Buch, Julia Beerhold, Stephanie Kämmer, Katja Heinrich, Sandra Nedeleff, Axel Gottschick, Daniel Drewes, Georg B. Lenzen, Stefan Lampadius, Doris Schefer, Moritz von Zeddelmann, Sascha Nathan, Jürgen Mikol, Peter Fieseler, Luca Maric, Michael Kleiber, Michael Starkl, Andreas Grothgar, Anna von Haebler, Hyun Wanner, Maurizio Magno, Nadine Brandt, Irmgard Jedamzik, Stefanie Schmid, Hans-Peter Deppe, Inga Dietrich, Bernd-Uwe Reppenhagen, Theresa Berlage, Anita Matija, Florence Kasumba, Ludger Burmann, Andreas Schmidt-Schaller, Norbert Heisterkamp, Thomas M. Held, Steffen Will, Thomas Katzmann, Imke Büchel, Frédéric Vonhof, Kerstin Landsmann, Rolf Dennemann, Rebecca Madita Hundt, Roland Leyer, Miguel Wansing Lorrio, Dagmar Biener, Olivia Augustinski, Kerstin Gähte, Michael Ginsburg, Piet Fuchs, Philipp Quest, Amrei Haardt, Katharina Wolfert, Claudia Theresa Muench, Christine Sommer, Max Florian Hoppe, Dana Geissler, Ezard Haußmann, Heinrich Cuipers, Sven Martinek, Dirk Martens, Ralph Herforth, Jochen Nickel, Thomas Scharff, Mickey Hardt, Dirk Borchardt, Heio von Stetten, Matthias Schloo, Dietrich Hollinderbäumer, Nadeshda Brennicke, Wiebke Bachmann, Kirsten Block, Jasmin Tabatabai, Wanja Mues, Heikko Deutschmann, Doris Schretzmayer, Steffen Groth, Marlon Kittel, Ursula Buschhorn, Florian Fitz, Nicki von Tempelhoff, Anna Bertheau, Miranda Leonhardt, Oliver Mommsen, Michael Kessler, Florentine Lahme, Mathieu Carrière, Stefan Jürgens, Friederike Kempter, Horst Janson, Julia Richter, Manou Lubowski, Elena Uhlig, Götz Otto, Hansa Czypionka, Bert Tischendorf, Heinz Hoenig, Johannes Brandrup, Sonja Kirchberger, Sonsee Neu, Nina Kronjäger, Teresa Harder, Edita Malovcic, Hansjürgen Hürrig, Oliver Wnuk, Dietrich Mattausch, David Rott, Christian Blümel, Michael Schenk, Emilia Schüle, Christoph Letkowski, Martin Armknecht, Catrin Striebeck, Irina Potapenko, Andreas Günther, Paula Schramm, Tobias Licht, Stephan Kampwirth, Jan Henrik Stahlberg, Horst-Günter Marx, Max Riemelt, Aglaia Szyszkowitz, Mira Bartuschek, Misel Maticevic, Jürgen Tarrach, Anja Laïs

Já nevím... samotnou mě překvapilo, že mě ten seriál docela baví. Na německou produkci jsem si nikdy moc nepotrpěla a přiznám se, že i jednotlivé postavy mi hned nebyly sympatické. Takže první dojem nic moc, druhý lepší a teď se na to občas podívám (přiznávám, že asi největší podíl na tom mělo to, že jsem viděla díl se svatbou a zajímalo mě, jak se to bude vyvíjet dál). Btw: Velké plus tohoto seriálu je pro mě muzika v pozadí.(26.11.2012)

• xpaja

Jako je to hloupý, ale občas taky vtipný. A narozdíl od většiny německých kriminálek atp. se na to dá koukat, aniž bych musel po pěti minutách znechuceně přepnout. Z šedi podrůměru vystupuje snad je jediná věc, kterou musím vypíchnout. A to občas nevhodné použití hudebního doprovodu, které tahá za uši. Dávám ---== 30% ==---.(3.12.2012)

• Lavinia

Lidé nevyskakují z komatu v super kondici rovnou do akce, jinak vcelku vtipné, přesto málo využitý potenciál kontrastu obou dob. Na logiku raději nehleďme.(11.7.2014)

Průměrně vtipný. S dobrým příběhem, policajt není žádnej "vyfešákovanej" borec, naopak.... První série za mě 5*,druhá a třetí za 3* a poslední dvě super propracované - 4* = 4*(13.2.2015)

Německý detektivní seriál cíleně jde proti soudobému trendu seriálů založených na moderních forenzních praktikách, kde hlavní atrakcí je technologie vyšetřování. "Poslední polda" naopak po bok uhlazeného mladého kriminalisty staví drsného macho detektiva z osmdesátek; doslova chlapíka, který se probere po dvaceti letech z komatu. Vyšetřování případů je pojaté stylem ala "Místo činu", kde vyprávění vrší řadu samoúčelně slepých stop, až se v zásadě náhodou dojde k řešení. Tentokrát jsou případy pouhou záminkou k rozvíjení prvoplánově nenápaditých buddy motivů. Vedle celé škály přímočarých fórků založených na tom, jak drsňák z osmdesátek poznává dnešní svět a jak jeho mladý parťák nemá ponětí, kdo byli "Starsky a Hutch" nebo "Miami Vice", představují vděčný zdroj zábavných situací rodinné tahanice. Samozřejmě se záhy ukáže, že hrdinův parťák chodí s jeho dcerou, patolog je nový manžel jeho bývalky a ve druhé sérii zase dojde na to, že se do hrdiny zakouká parťákova matka. Seriál je de facto unavená televizní variace na "Smrtonosnou past 4", která navzdory nulové akci zachovává podstatu Willisovy ikony coby hrdiny pro starší generaci, která těm moderním výmyslům nerozumí a dělá věci hezky postaru. Jen "Poslední polda" nemá zdaleka takový šarm a nadhled, ale ani tolik atrakcí a nosně rozvedených situací. V zásadě je obhajoba "Místa činu" pro své tehdejší publikum ve dnešní době.(9.9.2011)