Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Elen16

Mile mě to překvapilo. Za mě rozhodně ta úplně nejlepší česká kriminálka! Už se těším na pokračování. ()

dr_drep

Kdo tento seriál srovnává s Maigretem nebo Poirotem, skandinávskou či francouzskou, neřku-li americkou detektivkou, je dosti mimo. Ony skutečné případy a běžné postupy se od literárních příběhů a fiktivních, geniálních detektivů trochu liší, víme...? ()

skockalanova

Serial, ktory sa nesnazi kopirovat csi a tak podobne. Aspon zatial, po prvej casti. Vetchy a Vladyka su super a na mna osviezujuco posobi Bolek Polivka, pretoze mam v praci na stole rovnaky bordel ako on :-) tesim sa na dalsiu cast. Naozaj CESKU kriminalku si v pondelkovy vecer pozriem velmi rada. ()

MaroCR

KONEČNĚ výborný český krimiseriál ze současného prostředí, se silnými prvky autentičnosti. Žádná "Kriminálka Anděl" nebo pokus o stvoření vraha krimi žánru jménen CSI ()

k.rakonos

Hodnocení v průběhu 1. série: Zatím je asi brzy k hodnocení, nicméně to nevypadá zle, navíc výborné herecké obsazení. Jsem zvědavý na další díly. Po dalších dílech musím konstatovat, že to je česká špička na detektivním poli. A jestli je na reáliích založeno i hodnocení vedení a ÚOOZ, tak potěš koště. Ondra Vetchý výborný jako vždy a role sedla i Bolku Polívkovi. ()

melica

Po prvních dvou dílech jsem nadšená. Těmhle policajtům člověk může opravdu upřímně fandit, když je občas vidí taky malovat dětský pokoj nebo čistit ucpaný odpad ve vaně - ale "civilu" je tam jen drobet, právě akorát, a většinu času zaplňuje reálné vyšetřování. Vidíme, že policajti nemůžou někoho jen tak zabásnout, ale musejí proti němu mít důkazy, které projdou aspoň přes státní zástupkyni. Nekonají se zběsilé honičky či střílečky, ale poctivá mravenčí práce; nepobíhají tam doktoři a technici se sci-fi metodami, ale kriminalista uplatňuje postřeh, znalost prostředí, schopnost kombinovat, taktiku. Se zločinci se nemazlí, občas proti nim použije podpásové triky - a dobře tak na ně, "drbany". Prostě to sleduju s velkým potěšením a těším se na další díly. ()

macik007

Musím uznat, zme po dlouhé době super kriminálka. Navíc ji sledují i policajti a to je co říct. Kdo v branži pracuje, tak ví, že takto to funguje a ne jak v CSI. ()

JerryPilsen

Konečně něco pořádného ze současnosti.Po všech těch stupidních seriálech z vaší ulice a ordinace něco skutečného.Děj se drží striktně případů a dává nahlédnout do zákulisí policejní práce.Žádné velké honičky,žádné střílečky,ale opravdový svět. ()

peppe

Naprostej souhlas s Tommassi3 ! Profík kriminalista musí čumět jak zjara, jak se dá taky "vyšetřovat"....po třetím dílu končím, takhle se lidi nechovají, takhle strojeně a doslova blbě, snad jen ten Polívka hraje tak nějak normálně. Zkrátka ne. ()

chlodvik

Jako dokument o tom jak to může fungovat na fízlárně dobrý. Několik mých bývalých spolužáků se živí jako operativci a musím říct, že jsou to taky pěkný gumy.Jenže on to má být televizní seriál a ne sonda do života Vacátkových pohrobků. Jednotlivé díly jsou strašlivě povrchní, nenapínavé. Herci nezajímaví a nemůžu si pomoct, ale někteří - Vladyka, Polívka, vysloveně trapní. Na druhou stranu mě nedělá problém uvěřit, že takto nějak to může reálně probíhat, oni obyčejně pachatelé násilných trestných činů nejsou žádní giganti ducha a mordy jsou spíš jednodušší na objasnění než třeba ekonomická trestná činnost. Na třetí stranu si zase režisér neodpustil trapné akční vložky, kdy operativec zatýká drbany, což je už úplně mimo realitu. Celkově mě to ale paradoxně docela baví a čekám, jestli to třeba nepřekvapí a já nepřidám hvězdu. ()

Pimburger

Musím říct, že už od Četnických humoresek jsem tušil, že někde v ČT se skrývají lidé, kteří dokáží natočit perfektní kriminální seriál. Teď se mi to potvrdilo. Nejlepší je ale to, že se díl od dílu zlepšují. Vladyka už nevypadá tak hloupě, Polívka se profiloval z vševědoucího starce v taky chybujícího poldu a nová postava protekčního kriminalistického spratka krásně ukazuje, jak to v dnešní policii doopravdy chodí. Vedlejší linie o dění v kanclu se tak stává ještě zajímavější a já už se nemůžu dočkat odhalení, že vynašečem informací není Petr Stach. Možná je to tím, že mám prostě policii rád, možná je to tím, že nesnáším všechny CSI, Monky, Midsomery a Poiroty a možná se ve mně dme hrdost na všechny ostrý hochy, co se musí každý den prodírat odpadem společnosti, ale po každém dílu mám chuť vytáhnout z šuplíku odznak a bouchačku a společně se stejně naladěnejma kámošema jít hledat vrahy stařenek. Tleskám tvůrcům za zobrazenou realitu (byť samozřejmě stále dosti zjednodušenou) a až je potkám někde v zapadlym koutě města, určitě se s nima podělim o nějakej ten cucavej bonbon. ()

tomuleee

Hříšní lidé města pražského, Panoptikum města pražského, 30 případů majora Zemana, Malý pitaval z velkého města, Četnické humoresky, Expozitura, Kriminálka Staré město I a II, Cirkus Bukowsky a nyní Případy 1. oddělení. Řadí se vedle toho nejlepšího co se v naší maličké zemi od roku 1945 natočilo. Mohu jen konstatovat že žánr televizních kriminálek a detektivek jen tak nevymře. Absolutní hodnocení po 3 dílech je opravdu zasloužené. Je vidno že tvůrcem příběhů je kriminalista. Žádný přehnaný sentiment, žádná love story, prostě klasická kriminalistická řehole. Pro mě osobně asi vítěz seriál roku z produkce České televize, gratuluji. ()

Podhorsky

Dojmy po 3. dílu - paráda, hodnotím vysoce kvůli pěknému obsazení a tomu, že se řeší případy inspirované skutečnými zločiny. A ještě jsem neviděl českou kriminálku s tak dobrými diaology policajtů. ()

kreyson13

Zatím to vypadá dobře, akorát ten Polívka mi tam nějak nesedí. Hrál až příliš moc kašparů a poloretardů, než aby na starý kolena zmoudřel. Ani kmetský vous to nezachrání. Ale s odstupem musím hvězdu přidat a Polívku vzít na milost. Ten seriál je luxusní a hódně blízkej realitě. ()

kalmaf

Nevím jestli je tato kriminálka nějak výrazně lepší než její konkurence Kriminálka Anděl, nepřináší nic světového po žádné stránce ale přesto je dobře zpracovaná a herecké výkony některých protagonistů stojí za. Ale přesto nechápu ten velký procentuální rozdíl mezi Kriminálkou Anděl a tímto. ()

havlicekzz

Jednou větou – skutečnost zpracovaná do kvalitního seriálu. Myslím, že to tu chybělo, proč v tomto žánru stále kopírovat a snažit se napodobit americké akční šílenství. Jsme v Čechách a tady naši kriminalisté pátrají po zločincích takto. Jsem přesvědčený, že ani v USA to není tak jak nám ukazují některé jejich krimi filmy. Tvůrci seriálu vypráví příběhy, které se skutečně staly a vypráví to formou, které věřím, že se příběh takto opravdu stal – proč ne. Jsem mile překvapen, po Hříšných lidech města pražského a pár dobrých českých detektivkách opět povedený český snímek z tohoto prostředí. ()

mh27

Podle mého, kvalitni 4 hvězdy. Tu pátou ale přidáívám za celkový feeling :) Má to celkem koule ... ()

Medinka

11.2 14 Abych ten můj výtvor tady zkrátila: První série fakt dobrá, dala jsem 4 hvězdičky. 3.3 14 Přidávám hvězdičku, protože jsem si uvědomila, že si v pondělí blaženě broukám: Konečně! Dneska bude další díl! To se mi u českého seriálu nestalo dlooouhéé roky.... 17. února 16 - Druhá série mi přijde ještě lepší, je to naprosto uvěřitelné: herci, scény, příběhy - když jsou epizody podle skutečných případů a vy máte při sledování pocit, že reálné vyšetřování právě probíhá před vašima očima, tak to autoři prostě zvládli na jedničku. Navíc postavy vyšetřovatelů není těžké si oblíbit, ikdyž se né vždy chovají předpisově atd., ale prostě mají své lidské chyby a vy je s nimi bez problémů přijímáte a dokonce je za ně máte rádi, protože to nejsou žádní dokonalí panáci, ale prostě lidi. Já tleskám! A to nemluvím o faktu, že mě některé případy natolik zaujaly, že jsem si dohledávala i další články a informace o jejich skutečném vyšetřování. Autoři si opravdu mohou gratulovat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD