Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Tomatec

Hereckej koncert kam se podíváš, tady by se měli rozdávat ceny, teba týtý nebo tak něco. Vetchý, Polívka, Vladyka, Stach výborný, i ten Blažek se vyhrabal na slušnou úroveň. Velmi dobře propracované vztahy mezi jednotlivými postavami, rozhovory na pracovišti, Hanuš v roli šéfa je přesně na místě, realita v každým díle, slušný scénář a režie. Krása ()

damned

Čeká vás čtrnáct epizod, čtrnáct skutečných případů. Skutečná kriminálka. Už dlouho mě čistokrevné krimi tak nebavilo jako Případy 1. oddělení. Celé je to takové civilní a reálné, skoro až dokumentární. Pokud čekáte akci, triky a neuvěřitelné zvraty, hledejte dál. Pokud čekáte skutečné případy, skutečné policejní prostředí a reálné vyšetřovací metody, tak jste na správném místě. Po druhé sérii zvedám na 5*. Jde asi o nejlepší detektivní seriál z České produkce, co jsem viděl. ()

bratr_jezek

V záplavě detektivních seriálů různé kvality patří 1. oddělení k těm lepším. Nehraje si na nejvíc akční (v českých poměrech pak vyznívající trapně), koprodukční (kdy se pak uměle pár dílů odehraje v jiné zemi, nejlépe na Slovensku, které nám je přece jen z důvodů společné minulosti bližší) či strašně cool (s nějakým tím policejním esem, které trumfne i poručíka Colomba). 1. oddělení sází na skutečné příběhy, osobní život kriminalistů není důležitý, pár věcí se nich dovíme, ale nezvrhne se to v "telenovelu" kdo s kým a proč. Postavy policistů jsou nakombinované tak, že jejich "typologie" u mne vyvolala asociace na velmi podobný (a tehdy i úspěšný) seriál Malý pitaval z velkého města. Máme tu kariéristického šéfa (Hanuš) bojujícího s nadřízenými, někdy se za své podřízené postaví, jindy kvůli možnosti vyšších peněz musí ohnout hřbet a lézt šéfům do zadku. Vyšetřovatelé či operativci pak mají ve svých řadách ostříleného starého matadora (Polívka), pracanta (Vetchý), drsňáka (Blažek), holkaře (Stach) a nešiku (Vladyka), který je často cílem vtipů ostatních. Určitě si i ostatní vybaví v paměti podobné složení ve zmiňovaném Pitavalu (Frej = šéf, Hašek = matador, Krampol = pracant a drsňák, Zedníček = vtipálek a holkař, Pešek = benjamínek "nešika"). ()

Upswing

Po prvých dvoch, troch dieloch som to chcel prestať pozerať, aby som tomu nemusel dať odpad. Berie sa to samé tak "vážne" a pritom ... Neuveriteľné, že niektorí tu prítomní to boli schopní už vtedy velebiť a hodnotiť 5 hviezdami. Úrovňou mierne nad nováckou Kriminálkou Anděl (ktorá svojej predlohe, slovenskému originálu "Mesto tieňov" nesiaha ani po špičky). Škoda. ()

Izi

Podle mě slušný výkon na české úrovni. Navíc inspirace skutečnými případy, i když upravenými. Občas sice odjezd ála "USA" s pískotem gum z fábie 1.2 HTP ale jinak se mi tento výtvor líbí a moc se mi líbí výkon "krutibrka" Vetchého, který čím je starší, tím se na povrch dere jeho charakter a dokonalost, se kterou se snaží jít do všeho co točí. ()

Ruda.neck

Konečně po delší době dobrý kriminální seriál pro českého diváka. Díky reálnému základu uvěřitelné příběhy a postavy, žádné zbytečné efekty, přechytralí policisté, vystajlované policistky-modelky apod. Nevím, jak policie skutečně pracuje, ale takhle nějak si to představuju. Navíc výborné herecké obsazení prakticky ve všech rolích. Chápu váhání tvůrců s pokračováním, byla by škoda povedený seriál v tradiční honbě za rychlým vytěžením úspěchu zkazit. Na druhou stranu se už nemůžu dočkat. ()

TeachMe

Musím ubrat hvězdičku za znělku, která asociuje zcela prvoplánově známý motiv veleúspěšného britského seriálu "Sherlock". Je to škoda, protože jinak je seriál skvělý, nehraje si na americké kriminálky jako "Anděl", působí realisticky se všemi chybami, náhodami i dobře odvedenou prací. Herecké výkony bezvadné, uvěřitelné - po dlouhé době český seriál, za který se nestydím... ()

LH97

Česko je v tomto oboru velmoc. I přesto je tato kriminálka nadstandard. Všechno perfektně nafilmované, každý má své správné místo. Případy s reálným základem, doplněné o zajímavé a napínavé doplňky během vyšetřování. Pokud by se natáčelo pokračování, nikdo by se určitě nezlobil. ()

padlar

Shlédnuto všech 14 dílů. A nutno dodat, že k mé plné spokojenosti. Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaký seriál přiměl k tomu, abych si pravidelně, týden co týden, vždy v ten samý den a v tu samou hodinu zapínal televizi. Případům 1. oddělení se to podařilo. Takže za mne je hodnocení jasné - nejlepší co mohu dát. ()

CentriFUGA

Velmi povedený seriál z dílny ČT, od které jsem takto kvalitní detektivní seriál a ještě s takovým výborným hereckým obsazením nečekal. Velmi mě překvapil Bolek Polívka, který hrál velkého kliďase a výborného detektiva z čehož jsem měl v prvním dílu obavy, ale jeho výkon mě přesvědčil o opaku, stejně jako výkon Reginy Rázlové, která se po delší době objevila na televizní obrazovce a svou roli zvládla na výbornou. Na seriálu se mě líbilo, že na rozdíl od kriminálek typu CSI Miami se vše řeší celkem tradičním způsobem, žádné vyloženě moderní technologie, které kromě filmařů detektivové pomalu ještě ani neznají, ale vše se řeší zdánlivě staršími způsoby (možná je to sentimet kriminálek ze 70. let, které mám rád a kde se vše řeší pouze hlavou a logickým uvažováním). Samozřejmě scénář, který měl základ v reálných případech je vždy zajímavý. Za mě jsem tento seriál jistě neviděl naposledy. ()

Widlicka4

Já musím dát plný počet. Česká televize dokázala na začátku roku 2014 skoro nemožné - zařadila do vysílání na pondělní večer dva vysoce nadprůměrné seriály, které o hlavu a více převyšují dosavadní seriálovou produkci. Jako tradičně jsem si nejdříve všechny díly pěkně nahrál a pak sledoval až po skončení seriálu. A pokud mě konec jednoho dílu nutí okamžitě si pustit další, i když dějově nebude nijak navazovat, pak je to ze strany televize trefa do černého. Na tom seriálu je obdivuhodné zejména to, že to vypadá všechno velmi reálně, žádný superpolicajti, ale normální lidi, které může svést na scestí i fotka. Obrovským plusem je i to, že seriál je napsán na základě reálných případů, tj. absentuje přespřílišná scénáristická vynalézavost, která je obvykle zdrojem onoho posunu od reálného k surreálnému. Skvěle vykreslené postavy, skvěle zahrané. ()

Korra

Pěkná poctivá kriminálka, ve které se trochu naučným způsobem ozřejmují způsoby vyšetřování, spolupráce policie se státními zástupci a soudci a vysvětluje, že vědět neznamená dokázat. Líbí se mi prostředí, které skutečně připomíná Kongresovou. Herecké výkony hlavního týmu jsou skvělé, ale skoro bych řekla, že jinak supercharismatický Vetchý tady hraje druhé housle. Ty první totiž hraje Polívka a hraje je parádně. Sice jsem na jeho klasickou pózu znavený bonviván už skoro alergická, ale tady sáhl do trochu odlišné části svého hereckého rejstříku a ukazuje, jak skvělý herec to je. ()

nihiliste

Skvělý krimi seriál založený na skutečných událostech. Výteční herci, perfektní prostředí i příběhy. Doufám v pokračování! ()

Lyshitski

Tak zde máme po sci-fi s názvem kriminálka ANDĚL další český pokus o krimi seriál. A nutno říct, že o seriál tak nebývale kvalitní, že jsem z toho ještě teďka v šoku. Jednotlivé případy krásně poukazují na práci orgánů činných v trestním řízení, od prvotního příjezdu hlídky, po převzetí případu výjezdem, ohledačky a složitého zjišťování osob pachatelů, které, jak v seriálu vidíme, mnohdy závisí i na souběhu několika náhod. Rovněž se mi líbí, že seriál krásně vykresluje generační pohled na jednotlivé případy. Jinak by případ řešil starý mazák Polívka, jinak relativně horlivý a mladý Blažek. Také zde vidíme jak je práce hacena a komplikována někdy až hyenistickým přístupem médií. Snad si díky tomuto velmi kvalitnímu počinu veřejnost uvědomí, že práce kriminalistů není vždy jednoduchá a pachtelé, až na vyjímky, se jim nechodí sami udávat. Co se samotného zpracování týče, výkony herců, kamera i scénář jsou na velmi vysoké úrovni. Za mne štubáckých 92%. ()

Mykie

No tak tohle je velká paráda! Není co víc dodat, to se prostě musí vidět. Jedinečný skvost mezi kriminálními seriály. ()

JoséB.

Je to vazne vyborny serial...od scenaru az po obsazeni.Mimochodem,obsazeni...To je to,co tenhle serial povysuje z "vyborny" na "skvely"!Ondrej Vetchy,Miroslav Hanus(ten jeho sef je curak,az to brinka)...ale nejlepsi je Bolek Polivka!Toho ja miluju.Ne pro jeho komedie-Kurvahosi me vyslovene irituje,ale dostava me v techhle vaznejch rolich.Je to nejenom klaun,ale hlavne vynikajici HEREC! ()

Von Kempelen

Výborná reakce ČT na všechny ty nepovedený pseudoamerický expozitůry a kriminálky Anděl. Konečně se postavy chovají a mluví jako skutečný lidi, za což je zodpovědnej jak výbornej scénář a režie, tak stejnou měrou i casting. Nemám co bych vytknul, za mě skoro dokonalost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD