poster

Tři mušketýři (TV seriál)

 • Česko

  Mušketýři

 • Velká Británie

  The Musketeers

 • Slovensko

  Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Hrají:

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (126)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Totální guilty plesure u které se sice dá najít dost chyb (pořádné celosezónní děje, intriky které alespoň vypadají jako intriky, některé české lokace se moc nehodí, přestože vhodnější jsou jen kousek), ale jsou mi v podstatě úplně putna, tahle adaptace (no, ehm, adaptace, s Dumasem to už tak moc společného nemá, ale vzhledem k půl miriádě jiných adaptací, co se děje snaží držet, je to vlastně docela plus) je totiž dosti zábavná, děkujeme rozpočtům jedenadvacátého století (zábavná a hodně povedená akce, kde jsou snad poprvé palné zbraně v mušketýrských pazourách plnohodnotné těm chladným), modernizace v některých ohledech zas prospívá tempu, byť třebas přetvoření velitele mušketýrského oddílu do podoby klasického detektivního šéfa ve svém kanců působí trošku humorně. A v neposlední řadě se povedlo i obsazení, Atosem a jeho kumpánií počínaje, konče kardinálem, jehož herec by se měl vykašlat na sonickej šroubovák, temně rudá klerika mu totiž sedne mnohem víc).(25.1.2015)

 • Malarkey
  ***

  Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál.(13.10.2015)

 • Fr
  **

  ,,KAŽDÝ HLEDÁME PRAVDU JINAK...“ /// Mušketýrů už tady bylo – a ještě bude - přehršle. (My staří můžem porovnávat!) Nejde ani tak vo příběh, v těch Dumasovejch bichlích je dobrodružství tři prdele (česky – na padesát seriálů). Spíš jde vo to, aby ti chlápci měli charisma a sympatie. A nejen klaďasové, nýbrž - a možná že i víc, ti zápornějc ladění. Během prvního dílu mám dojem, že si BBC uhryzla větší sousto, než dokáže užvejkat. Navíc – i ty příběhy jsou dost triviální (ten devátej se mi líbil, ale jinak…). Místy si to jakoby šlape svoji cestou, pak zase né… mušketýrský flashbacky připomínaj jejich ,,démony“, vobčas se chovaj jako idioti (a přitom by měli bejt vošlehaný bitvama), řeší se otroctví, bezpečnost národa, vzdělávání žen … Kdyby to nemělo připomínat zrovna ty známý postavy a byly to jakýsi historický kriminálky, asi bych tomu dal vo hvězdu víc. Ke scénáristický nudě si přidejte i průměrnou akci a (což sere nejvíc!) absenci ftipu. Všichni, co milujou Dumasovu předlohu a francouzský filmy – bič pryč! Tenhle anglicko – českej seroš nezachrání svojí starostlivostí vo klacky a pochvy ani deset Vrbů! (Natož jeden malej Libor…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dumase neznám a filmovou klasiku neuznávám. 2.) Anderson je magor. To tihle Amíci jsou jinej kalibr! 3.) Thx za titule ,,haha.bimbi a xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(15.6.2014)

 • Hitman_47
  ***

  Zatím po první sérce je to na 3*, ale upřímně doufám, že se ve druhé už pojede více na nějaky ucelený story arc, a ne jen procedurálka "1 díl/1 případ" ... bo jinak je to všechno až moc v pořádku, tak to prosim pekně s tou druhou řadou neposerte, ďakujem ... to be continued !(2.4.2014)

 • Hild
  ****

  Já si seriál užívám. Je teprve na začátku a tak samozřejmě nemůžu ještě hodnotit. Je mi jasné, že milovníci knižní předlohy mohou mít rozporuplné pocity, má to poněkud jinou atmosféru, logika taky místy v prvních dílech ujíždí, já však naprosto souhlasím s komentářem přede mnou. Pro mě je to přímo ideální seriál na začátek pracovního týdne, člověk u něho vypne, první epizody mají rychlé tempo, nechybí akce, příjemný humor, prostě taková nenáročná oddechovka. Nevadí mi ani epizodní zápletky, od tohoto schématu se v posledních letech už prakticky upustilo a je to příjemná změna. Uvidíme, co přinesou další díly, ale abych to shrnula, seriál mě jednoduše baví.(29.1.2014)

 • Madsbender
  ****

  Chvíľu to trvalo, ale dokopal som sa konečne cez tú záplavu nových seriálov aj k novým Mušketierom - a zatiaľ toho neľutujem. Prvý diel má dobrú atmosféru, zasadenie, dôkladne zvolené obsadenie a pútavý dej. A to je dobre. Navyše je od začiatku jasné, o čo tu ide, a že toto nie je epizodický seriál - takže máme takmer okamžite na scéne 12. doktora alias Capaldiho ako Kardinála Richelieu aj zlovoľnú Milady. S Tobym Haynesom sa poznám už z Wallandera a Sherlocka, takže viem, čo môžem čakať, a všetko funguje tak ako má. Ako je pri pilotoch zvykom, je cítiť, že je to len rozjazd, ale lepší, než mali napr. Black Sails. Pilot: 75% Po druhej epizóde sa zatiaľ prikláňam ku 4*. Herci a postavy skvelé, ale chýba nejaký výraznejší, vyhranenejší charakter. Previazanie epizodických a hlavnej dejovej línie na dlhý beh má až prekvapivo slušný model.(6.2.2014)

 • LiVentura
  odpad!

  Neuvěřitelná chujovina postrádající pro mě vše romantické, protože jako dílo Romantismu to musí mít své atributy, jinak to nefuunguje a tady to skutečně nejde.!!! :-((((27.7.2015)

 • Stegr
  ****

  75%(28.9.2014)

 • HoneyBunny
  ***

  Nejnovější verze mušketýrských příběhů se pokouší o cosi, co v devadesátých letech dělala Xena nebo Herkules - pseudohistorická podívaná se sympatickými hrdiny, svižným dějem a fungujícími vtípky. Zkrátka show, která se nebere vážně. Popravně, od BBC bych čekala něco víc. Přitom potentiál tu je: solidní rozpočet, krásné české exteriéry, svižné souboje... a hlavně moc fajn herecké osazenstvo. Je vidět, že i herci ve vedlejších rolích si svoje party užívají (ďábelský, i když nevyužitý Capaldi coby Richelieu, nebezpečná osudová žena Milady de Winter, marnivý a dětinský král Ludvík). Ale největším trumfem je ústřední čtyřka mušketýrů, na které se velice hezky dívá, tři z nich mají velké charisma (Porthos, Aramis a Athos) a mají mezi sebou skvělou buddy chemii. Navíc jsou schopní v soubojích i ve fyzickém humoru. Co naopak Mušketýrům podráží nohy, to jsou laciné scénáře většiny dílů - mluvím tu o používání těch nejotřepanějších klišé a zkratek. Scénáristé si buď a) myslí, že jejich publikum je úplně dementní, nebo za b) jsou sami líní a neschopní. Jako sůl by tu byl potřeba showrunner se silnou vizí a příběh, který by spojoval celou první sérii. I přes tyhle výtky je tenhle seriál fajn oddechovna s přidanou hodnotou pro milovníky českých hradů a zamků. PS: Nemile mě překvapují až rasistické komentáře na etnický původ hlavních představitelů. Bravo, uživatelé ČSFD, bravo...(27.3.2014)

 • Allien.9
  ***

  Po dvou epizodách průměr. Že je děj vymyšlený, vem čert, Dumas sice musí rotovat v hrobě, mně to ale žíly trhá ze všeho nejméně. Úvod pěkný, celý druhý díl už jsem ale měla pocit, jako bych sledovala CSI: France; a co jsem tak slyšela, v tomhle duchu se to nese (minimálně) celou sérii, což mě od dalšího sledování spíše odrazuje. Ústřední čtveřice je mi krom jedné osoby (Aramis) tak nějak volná, nejvíce se mi líbí Peter Capaldi jako kardinál Richelieu a Tamla Cari coby rázná Constance. Ostatní věci ujdou, pořád z toho ale strašně cítím Českou Republiku (snad bude pražská Paříž ve druhé řadě "Outlandera" vypadat věrohodněji). Edit: Víc než ty dvě epizody jsem už nezkoukla.(30.6.2015)

 • jarous
  *****

  Zatím fajn a za 5*, docela zajímavě zpracovaný námět Tří mušketýrů a dobře zvolené herecké obsazení, dává předpoklad pro dobré pokračování, sám jsem zvědav jak to půjde dál a samozřejmě výstižná hudba, tomu dává správný říz.(7.2.2014)

 • Jinny
  ***

  Musketeers s kamennou tváří předhazují ty nejprovařenější klišé a na to, že s historií nemají nic společného, se berou zbytečně vážně. Epizodičnost by nevadila, kdyby některé postavy na několik dílů téměř nezmizely a naopak se nevyzdvihovaly jenom dvě nebo tři. To všechno aniž by existovala červená nit spojující celou sérii. Z mušketýrů svůj part zvládají o třídu líp Porthos a Aramis, ale nejzajímavější postavou je pořád Richelieu bezohledně pracující pro dobro... Francie.(28.1.2014)

 • ReneeS
  ***

  Tak první série Mušketýrů toho má hodně...má vtip, spoustu povedené akce, pěkné lidi na které je radost pohledět a nádhernou hudbu. Má taky obrovský potenciál, který zůstal naprosto nenaplněn. Na odpočinek je to výborná věc, nemůžu tvrdit, že bych se nudila. Přesto, stále mi rve srdce když vidím jak povrchně až hloupě je překrucován děj předlohy (tak aby se tam objevilo snad každé možné klišé, které si dovedete představit), jak nevyužité jsou charaktery Aramise, Athose a především kardinála ... mít takhle skvělou postavu a navíc s tak výborným obsazením a nevyužít to, to by měl být, milí páni scénaristé, trestný čin! Uvidíme, co přinese další série. (Musím ovšem přiznat, že mi ty z hradeb bomby házející jeptišky vyloudily obrovský úsměv na tváři, to se jim musí nechat ...)(12.4.2014)

 • Thomick
  ***

  Prvotní rozčarování ze čtyř velkohubých postaviček, jež ze tří čtvrtin ztvárňujou kucí (při)vopálení, až nečekaně rychle vystřídalo jakýsi zvrhlý potěšení ze svěžího uchopení víc než propraný látky. Tihle mušketýři zkrátka sami sebe neberou příliš vážně a v leckterých polohách předlohu skoro až zesměšňujou. Zatraceně drzý a nevyrovnaný, ale taky vcelku zábavný a v rámci možností fungující. --- "Every man for himself!!" (A cool úvodní titulky btw.)(5.2.2014)

 • honajz
  ***

  Tak koukat se na to dá. Občas je to i zábavné a vtipné, líbí se mi lokace, s těmi si britští architekti fakt vyhráli, a mnohdy známá česká místa nepoznáte. Jak tady píše Fr, kdyby se to celou dobu chovalo jako historické kriminálky zasazené do nám známého prostředí a se známou třímušketýrovou bandou, neřekne človek ani ň. Ale ono to má hodně kolísavou úroveň, občas se řeší kraviny, některé díly jsou vyloženě nuda, a charisma postav ne vždy funguje - srovnejme třeba manžela madam Bonacieux v Lesterově filmu a zde, a ostatně i záporák kardinál vypadá jak nedomrlá sušinka). Holky docela ujdou, dobře se na ně dívá, ale taky nic moc extra. Všechna ta traumata mušketýrů jsou jak z moderních kriminálek, bez toho by se to také obešlo. Chvílemi seriál ztrácí dech a obsahuje množství hluchých pasáží. Ale hlavně je neakční. Ano, každou chvíli se tam někdo mydlí nebo šermuje, ale proč propáníčka neangažovali nějakého choreografa soubojů? Všechny ty akční prvky, jež by měly být kořením seriálu, jsou nemastné a neslané, a líp to mušektýrům kecá, než že bych viděl nějaké úchvatné šermovací styly.(1.10.2015)

 • rikitiki
  ****

  Dumas musí v hrobě rotovat jako větrák, ale já na to kašlu. Tři mušketýři drží palce emancipaci a různým etnikům. Hlavně první řada je, že v každém díle někoho potkají, narazí na nějaký problém, vyřeší ho a další dílem začneme nanovo, aniž by se děj někam posunul. Často jde o detektivní zápletky bez větší rafinovanosti. Scénář semele mnohé známé motivy - Johanka z Arku (Angličani si to s ní tady nepěkně vyřídili), Sedm statečných, zárodky revoluce..._____Je to naivní a cíleně romantické. Výprava je chudě televizní, takže francouzský král vládne říši, která má zhruba 67 poddaných. Krále chrání vždy jen pár strážců. Exteriéry otlučených zámků i interiérů dodala ČR (fakt musíme mít tolik památek v dezolátním stavu?). ______Od třetí řady se citelně vylepší režie, přibude atmosféra a díly jsou více propojené. ____ Athos ve dvou řadách řeší vleklou manželskou krizi s Mylady. d´Artagnan potká Constance a zanedlouho se ukáže, že je nejvíc upozaděnou postavou ze slavné čtveřice. Portos přináší etnickou pestrost. A pak je tu Aramis.....Evidentně nejsem jediná, komu pohledný Santiago Cabrera padl do oka, takže se z něj postupně stává hlavní tahoun série. Žádný div nad královninou volbou. NEJČASTĚJŠÍ HLÁSKA: Chraňte krále! NEJČASTĚJŠÍ LEŽ: Nemusíte se bát, postarám se o vás, slibuji. SHRNUTÍ: Dumas to není, ale je to zábava.(14.11.2018)

 • jh666
  *****

  Super. Na seriál jsem narazil jen náhodou a nemohl se rozhodnout jestli koukat nebo ne. Po týdnu jsem si pustil pilot a seriál mě mile překvapil. Další díly kvalitu jen potvrdily. Pro mě zatím jedno z nejlepších zpracování mušketýrů, jaké jsem kdy viděl. Porthos a Richelieu jsou prostě perfektní. 90%(9.2.2014)

 • MoiJe
  ***

  Zatiaľ do s01e03: Beriem ako napudrovanejšiu náhradu za Coppera. :)(7.2.2014)

 • kareen

  Většinou nejsem příliš nadšená, když si filmoví tvůrci překopávají literární předlohy od základů, ale Mušketýři jsou tak provařeným příběhem, že mi to tentokrát přijde i docela vhod. Uvidíme, kudy se to bude ubírat dál, zatím se docela bavím, sice si představuji Athose typově trochu jinak a mám pocit, že D'artagnan spíše než z Gaskoňska dorazil odněkud z jižní Ameriky, ale vcelku mají kucí docela šmrnc a Capaldi jako kardinál Richelieu je pro mě ozdobou seriálu, sice je to parchant první třídy, ale na druhou stranu působí věrohodně také jako schopný státník a dokáže vnést do jinak oddechové podívané stín temnoty, taková scéna v lese byla dost mrazivá. Hodnocení je předčasné, ještě se to může dost dobře zvrtnout, ale na tu bídu filmových zpracování, které slavnou čtyřku v posledních letech potkala, jde zatím o hezký nadprůměr.(27.1.2014)

 • Tommassi3
  **

  Tak takhle bychom kamarádi, natož na život a na smrt, opravdu nebyli, pánové !! Navzdory české stopě zejména v podobě kameramanů Drdáckého s Málkem či tuzemských hradů a zámků v tomhle dost očékavaném projektu, navzdory mému milovanému tématu i navzdory mé nekonečné snaze neřešit, jak moc si kluci z BBC vytřeli s předlohou Alexandra Dumase prdel, aby si vlastně jen naprosto zbytečně vypůjčili jména hlavních několika postav, musím přiznat, že mě Tři mušketýři zklamali jako dlouho žádný jiný seriál.. Ten totiž i oproti té zde nesmírně haněné šílené bizarní, leč velmi zábavné, mušketýrské moderně bláznivého Paula W.S. Andersona postrádá jak nadhled a vtip, tak především i charismatické, či alespoň sympatické, tváře, když navíc paradoxně nejlépe nejen herecky obstojí právě černý Porthos Howarda Charlese.. Takže co ?? Já po první sérii s tímhle upoceným britským znásilněním francouzské legendy, jíž ten detektivní nádech, či spíš zápach, sluší asi jako praseti podkolenky, končím.. Merde !!(20.7.2015)

 • erased
  ****

  Jednoznačně odpočinková verze Dumasovy klasiky, které by na jedné straně v rámci dynamičtějšího děje sedlo sestříhání každého dílu o dobrých deset patnáct minut, na stranu druhou to kvůli prostým zápletkám a hlavně díky sympatickým postavám a krásným kostýmům není vůbec potřeba. Ta epizodická dobrodružství čtyř mušketýrů, dvou emancipovaných dam a jednoho pohříchu nevyužitého Doktora, ehm Kardinála, se totiž sledují tak dobře, že samotná nepříliš zajímavá a nikam se neposouvající zápletku, který spíš než souvislý příběh připomíná barokní obdobu obyčejných krimiseriálů, se dá až příliš jednoduše ignorovat. Obzvlášť to zamrzí protože samotné postavy jsou napsané překvapivě dobře a právě takový koncept jim nedovoluje se nikam posouvat. První série tak končí prakticky stejně jako začala, a i když mi původní, stokrát omletý příběh darovaných šperků vůbec nechybí, a už vůbec se nedá říct, že bych se u Mušketýrů nudil, cítím se trochu okraden. Ze srovnání s podobně pojatým (a také BBC produkovaným) Atlantis vychází sice jako suverénně lepší, ale pořád to není úplně ono. Potenciál má totiž tato kombinace skvělého námětu s časově prakticky neomezeným televizním prostorem mnohem větší. V druhé řadě nicméně došlo k jednoznačnému zlepšení. Je sice škoda Capaldiho kvapného odchodu, ovšem konečně zajímavý centrální děj nepatrně se proplétající všemi epizodami už konečně také dokáže zaujmout a závěrečný díl tak opravdu stojí za to. A i ty předchozí díly jsou hned o kus lepší, než-li loni. Kostýmy a výprava jim stále vévodí, ale akce a zábavné příběhy jim konečně zdatně sekundují.(26.4.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace