Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (10)

Kancl (2005)

Začal som to sledovať počas choroby, keď som si povedal, že by nezaškodilo niečo jednoduchšie s kratšou stopážou epizód. Po necelých dvoch mesiacoch som dopozeral deviatu sériu, takže sa dá povedať, že ma to celkom chytilo. Niektoré série boli lepšie, niektoré horšie, niektoré postavy mi boli protivné, ale nakoniec som si ich obľúbil, prípadne aj naopak. Často sa balansuje na hranici trápnosti a pravidelne sa táto hranica aj prekročí. Ako celok to ale funguje, postavy sú dobre vymyslené (odkukané zo života) a chémia medzi nimi funguje. A tie pohľady do kamery a dokumentárne rozhovorové vsuvky sú dobrý nápad na oživenie. Bola to dobrá jazda, ale myslím, že si dám od amerických sitkomov dlhšiu pauzu. ()

Série 1 (2005) (S01)

Tento seriál som poznal len z vtipných obrázkov a gifov, inak som o ňom nevedel nič. Dojmy z prvej série sú trochu rozpačité, zvykám si na kombináciu sitkomu a akože-dokumentu, zvykám si na netypický humor, spoznávam postavy. Najviac priestoru má šéf Carell, veľmi balansujúci na hrane trápnosti. Z ostatných sa najviac prejavili slizký snaživec Wilson, generický pohoďák Krasinski a zakríknutá recepčná Fischerová (ktorá mi bola strašne povedomá a až po vygúglení som zistil, že je to tá speváčka z Dewey Coxa). Oceňujem absenciu nahraného smiechu, ten som schopný tolerovať v starých sitkomoch typu Gilligan´s Island alebo Munsters, ale v 21. storočí mi to fakt príde ako prežitok. Zatiaľ môže byť, uvidíme ako sa to vyvinie v ďalšej sérii. ()

Série 2 (2005) (S02)

Rozbehlo sa to a frčí naplno, vzájomné vzťahy v kancelárii sú skvelo podané, medzi dvomi hlavnými sympatiakmi to iskrí o dušu, mňa ale viac interesuje vzťah prísneho pruďáka Dwighta a studeného čumáku Angely. Veľmi dobré. ()

Série 3 (2006) (S03)

Pribudli nové postavy, postupne mizli, bohužiaľ nie úplne, asi najotravnejší element menom spievajúci Andy sa nakoniec vrátil. Miera zábavnosti zostala väčšinou zachovaná, akurát mám dojem že ku koncu začal mierne dochádzať dych. Dwight a Angela u mňa stále vedú. ()

Série 4 (2007) (S04)

Drží si to lajnu, lepšie epizódy sa striedajú so slabšími, tých lepších bolo tuším viac. Záver ma docela nabudil na ďalšiu sériu. ()

Série 5 (2008) (S05)

Hodne dobrá séria bez hluchých miest, najprv zábavný trojuholník Dwight-Angela-Andy, príchod nového nevtipného a pracovný výkon vyžadujúceho šéfa, Michaelov odchod a založenie vlastnej firmy aj triumfálny návrat. ()

Série 6 (2009) (S06)

Keď začne seriálu dochádzať dych, začnú sa svadby a rodenie detí a väčšinou to ide celé do kelu. Tuná okrem spomínaného nastane zmena majiteľa firmy, ktorou sa stane skvelá Kathy Batesová, ale napriek všetkému si to stále drží latku kvality na rovnakej úrovni. ()

Série 7 (2010) (S07)

Prvá polovica dobrá, potom som mal dojem, že už seriálu dochádza dych a zbytočne sa to naťahuje za každú cenu. Obzvlášť šéf Michael ako keby definitívne prekročil tenkú hranicu smerom k trápnosti aj s rádoby dojemnou rozlúčkou. Zato záver s Dwightom ako dočasným šéfom a výberové konanie boli výborné. ()

Série 8 (2011) (S08)

Niekto ubudol, niekto pribudol. Robert California je čím ďalej tým úchylnejší, Britka Nellie čím ďalej tým otravnejšia, starí známi dostanú bez Michaela viac priestoru. Síce sa mi zdá, že niektorí sa pozvoľna menia na karikatúry samých seba, ale je to stále zábavné. ()

Série 9 (2012) (S09)

Posledná séria a asi bol najvyšší čas to ukončiť. Dosť epizód hodne dobrých, zopár slabších. Väčšina osadenstva drží lajnu, akurát ústredný pár krízuje, Andy je stále menej znesiteľný, zaujímavé sú Dwightove farmárske udalosti a asi najvtipnejšia je trojka Angela-Oscar-senátor. Hodne otravné sú vstupy dokumentaristického štábu do deja, to bol dosť zúfalý pokus o oživenie. Hodne cameií, väčšinou od mne neznámych hercov a komikov (Roseanne bola dobrá). Posledné 2-3 epizódy už na môj vkus žmýkajú nostalgické city hodne cez hranu, ale tak to asi malo byť. ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování