Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (TV seriál)

• Česko

Faktor Psí: Z kroniky paranormálních jevů

• Kanada

Psi Factor: Chronicles of the Paranormal

Faktor Psí

Drama / Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Kanada, 1996 - 2000, 66 h (Minutáž: 88x45 min)

Dan Aykroyd, Nancy Anne Sakovich, Barclay Hope, Colin Fox, Matt Frewer, Nigel Bennett, Kristin Lehman, Peter MacNeill, Michael Moriarty, Nicole de Boer, Roman Podhora, Ron Lea, Dominic Zamprogna, Katheryn Winnick, Carlo Rota, James Allodi, David Sutcliffe, Reagan Pasternak, Christina Cox, Kim Schraner, Shaun Johnston, Fred Williamson, Caterina Scorsone, Mike Butters, Vince Corazza, Ryan Gosling, Donald Burda, Tamara Gorski, Michael Filipowich, Shannon Lawson, George R. Robertson, Maurice Dean Wint, Phillip MacKenzie, Ingrid Veninger, Joanna Bacalso, Barry Stevens, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Leah Pinsent, Mark Lutz, Suki Kaiser, Philip Granger, Brigitte Kingsley, Landy Cannon, Karyn Dwyer, Sadie LeBlanc, Robin Brûlé, Allison Hossack, Tonya Lee Williams, James Kidnie, Hugh Thompson, Chris Korda, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Lisa Langlois, Catherine Disher, Gabriel Hogan, Sarah Lafleur, Kaela Dobkin, Robin Dunne, John Ralston, Stewart Bick, Wanda Cannon, Ted Whittall, Kristin Fairlie, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Gail Maurice, Wendy MacDonald, Angela Asher, Kate Trotter, Susannah Hoffmann, Peter Keleghan, Elizabeth Shepherd, Robert Ito, Chris Owens, Kevin Jubinville, Elisabeth Rosen, Richard Fitzpatrick, Dan Petronijevic, John Tench, Nathan Carter, Richard Donat, R.D. Reid, Catherine Colvey, Sandy Jobin-Bevans, Arnold Pinnock, Katie Griffin, Adrian Truss, Russell Yuen, Leslie Carlson, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Gerry Quigley, Bernard Kay, Lindsay Collins, John Innes, Joy Tanner, Shannon Hile, Tony Nappo, Janet Kidder, Vieslav Krystyan, Andrew Sabiston, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, James Kee, Matthew Bennett, Brian Paul, Richard Clarkin, Geordie Johnson, Jonathan Welsh, Michael Copeman, Philip Akin, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Tamsin Kelsey, James Downing, Matt Cooke, Stuart Hughes, Aron Tager, Karen Robinson, Jack Burning, Miranda Kwok, Mark Burgess, Judah Katz, Andreas Apergis, Deborah Grover, Tom Barnett, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Tim Post, Justin Craig, Soo Garay, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Damien Atkins, Melyssa Ade, Linda Sorensen, James Purcell, Araby Lockhart, Pat Mastroianni, Michael Cram, Scott Gibson, Linda Goranson, Kyle Downes, Conrad Coates, Lisa Lacroix, Andrew Jackson, Sarah Campbell, Jesse Collins, Harlan Ellison, Helen Hughes, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Peter Blais, Joanne Vannicola, Heather Bertram, Richard Blackburn, Adam Bramble, William Greenblatt, John Robinson, Kelly King, Michael Anderson Jr., Shawn Doyle, Kim Poirier, Matthew Ferguson, Edward Fielding, Richard Zeman, Patrick Galligan

První serie pusobila hodně věrohodně diky velmi realistickému až dokumentárnímu stylu natáčení, dalších pár dílů lehce upadá a s příchodem nového šéfa vyšetřování jde kvalita opě nahoru a seriál si drží kvalitni standart. Stejně jako v X files z kterých seriál zjevně čerpá jsou i zde intriky na vyšších místech, tahání za nitky atd...Celkově vzato se prostě jedná o slabší Akta X. Bohužel je seriál občas doporvázen naprosto dementníma chybama, neschopností, jako např. chytit mamuta ve stodole a takovýma logickýma dírama až to bije do očí.(11.9.2008)

Krajní Meze light. Akta X velmi velmi light. Ale byla to zábava sledovat. Mezi hromadou seriálů, kde se řeší vztahy na jedné straně, mezi hromadou seriálů, kde se řeší mlácení záporáků na druhé straně a mezi hromadou seriálů, kde se řeší vtipné situace na třetí straně, toto byla živá voda pro nás, fanoušky neznáma, tajemna a mrazivého pocitu zvaného napětí a strach. (i když s přibývajícími léty už to samozřejmě není jako dříve, už jsme odolní a něco vydržíme)(28.4.2018)

A sakra tak na tenhle seriál jsem se koukal jako malej a doslova jsem ho hltal, ale dnes je to o dost horší a to taky díky faktu že jsem viděl všechny díly Akta x takže mě tenhle seriál dost opomíjel. Navíc všechno vyšetřování se mi zdálo tak nechutně zjednodušené že se mi chtělo brečet, k postavám jsem měl nulovou sympatii. Ale i tak jsem neměl zas tak moc problém dokoukat a navíc některé díly stály zato.(30.6.2011)

• Caelos

Faktor Psí. Zní to jako vtípek, který nám říkal profesor fyziky na vysoké: "Koule psí a koule mi. A mí, to je takové u s kokotem." Každopádně, tenhle seriál je typickým devadesátkovým produktem. Dementní scénář, kanadská sterilnost a Dan Aykroyd. Ale jakože jo, některé díly se dají, ale jinak je to fakt nuda a vím že mě to nebavilo ani když to kdysi běželo v televizi, přičemž jsem byl zrovna ve věku, kdy jsem podobné seriály žral.(24.7.2015)

Hodně slušné, i když v porovnání s jinými povídkovými seriály poněkud slabší. Danu Aykroydovi moderátorská role sedne a některé příběhy jsou vskutku krásně mrazivé, i když třeba hned první díl ukazuje kolísavost jednotlivých případů, ale za 65% je to určitě. Podobné látky mám rád a Faktor Psi má takové zvláštní kouzlo, které mě k tomu pořád táhne... Ale Jonathan Frakes je Jonathan Frakes.(23.12.2013)

• - Seriál se natáčel v Torontu, hlavním městě kanadského Ontaria. (Terva)