Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (TV seriál)

• český

Faktor Psí

Drama / Sci-Fi

Kanada, 1996, 88x50 min

Adam Swica

Dan Aykroyd, Nigel Bennett, Colin Fox, Barclay Hope, Kristin Lehman, Matt Frewer, Peter MacNeill, Michael Moriarty, Nicole de Boer, Roman Podhora, Ron Lea, Dominic Zamprogna, Katheryn Winnick, Carlo Rota, James Allodi, David Sutcliffe, Reagan Pasternak, Christina Cox, Kim Schraner, Shaun Johnston, Fred Williamson, Caterina Scorsone, Mike Butters, Vince Corazza, Ryan Gosling, Donald Burda, Nancy Anne Sakovich, Tamara Gorski, Michael Filipowich, Shannon Lawson, George R. Robertson, Maurice Dean Wint, Phillip MacKenzie, Ingrid Veninger, Joanna Bacalso, Barry Stevens, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Leah Pinsent, Mark Lutz, Suki Kaiser, Philip Granger, Brigitte Kingsley, Landy Cannon, Karyn Dwyer, Sadie LeBlanc, Robin Brûlé, Allison Hossack, Tonya Lee Williams, James Kidnie, Hugh Thompson, Chris Korda, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Lisa Langlois, Catherine Disher, Gabriel Hogan, Sarah Lafleur, Kaela Dobkin, Robin Dunne, John Ralston, Stewart Bick, Wanda Cannon, Ted Whittall, Kristin Fairlie, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Gail Maurice, Wendy MacDonald, Angela Asher, Kate Trotter, Susannah Hoffmann, Peter Keleghan, Elizabeth Shepherd, Robert Ito, Chris Owens, Kevin Jubinville, Elisabeth Rosen, Richard Fitzpatrick, Dan Petronijevic, John Tench, Nathan Carter, Richard Donat, R.D. Reid, Catherine Colvey, Sandy Jobin-Bevans, Arnold Pinnock, Katie Griffin, Adrian Truss, Russell Yuen, Leslie Carlson, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Gerry Quigley, Bernard Kay, Lindsay Collins, John Innes, Joy Tanner, Shannon Hile, Tony Nappo, Janet Kidder, Vieslav Krystyan, Andrew Sabiston, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, James Kee, Matthew Bennett, Brian Paul, Richard Clarkin, Geordie Johnson, Jonathan Welsh, Michael Copeman, Philip Akin, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Tamsin Kelsey, James Downing, Matt Cooke, Stuart Hughes, Aron Tager, Karen Robinson, Jack Burning, Miranda Kwok, Mark Burgess, Judah Katz, Andreas Apergis

Brett Sullivan

Scénografie:

Gordon Barnes

Tak tento serial jsem hodně hltal jako malej. Hrozně jsem se a každý díl těšil. Dlouho jsem ho ale neviděl. Je možné že po shlédnutí někdy v této době bych hodnocení změnil.EDIT.: nedávno shlédnuty první 2 serie znovu po těch letech- na hodnocení se nicnemění. Občas je pár dílů slabších, ale ty jsou bohatě vyváženy těmi výtečnými.(9.7.2006)

První řada je hodně zajímavě natočená, ten investigativní styl je celkem originální a dobře provedený, i když to asi trochu ubírá na akčnosti, ale dal bych i 4*. Naneštěstí se změnou vedoucího týmu má seriál prudce sestupnou tendenci a balancuje někde mezi 2 a 3*. Když pak odejde i druhý vedoucí, seriál se změní v nekoukatelný odpad (dokoukáno po díl se "zombíkama" na diskotéce, dál jsem to vážně psichycky nezvlád).(25.1.2012)

Hodně slušné, i když v porovnání s jinými povídkovými seriály poněkud slabší. Danu Aykroydovi moderátorská role sedne a některé příběhy jsou vskutku krásně mrazivé, i když třeba hned první díl ukazuje kolísavost jednotlivých případů, ale za 65% je to určitě. Podobné látky mám rád a Faktor Psi má takové zvláštní kouzlo, které mě k tomu pořád táhne... Ale Jonathan Frakes je Jonathan Frakes.(23.12.2013)

Podľa mňa veľmi slušný seriál, ktorému v neskorších sériách dochádzal dych. Podľa mňa to mali nechať na štýl prvej série, aj keď by im takto rýchlo došli nápady. Ale ten dokumentárny spôsob natáčania bol fantastický. Mali ste pocit, že ste súčasťou vyšetrovania. A nechať zomrieť Connora Doyla, tak to ma naštvali rovnako ako keď nechal Chris Carter odprásknuť prvého Mulderovho informátora na konci prvej série Aktov X. Matt Praeger už nebol taký dobrý. A Lindsay Donner bola fantastická kočka.(3.3.2014)

A sakra tak na tenhle seriál jsem se koukal jako malej a doslova jsem ho hltal, ale dnes je to o dost horší a to taky díky faktu že jsem viděl všechny díly Akta x takže mě tenhle seriál dost opomíjel. Navíc všechno vyšetřování se mi zdálo tak nechutně zjednodušené že se mi chtělo brečet, k postavám jsem měl nulovou sympatii. Ale i tak jsem neměl zas tak moc problém dokoukat a navíc některé díly stály zato.(30.6.2011)

• - Seriál se natáčel v Torontu, hlavním městě kanadského Ontaria. (Terva)