Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (TV seriál)

• český

Faktor Psí

Drama / Sci-Fi

Kanada, 1996, 88x50 min

Adam Swica

Dan Aykroyd, Nigel Bennett, Colin Fox, Barclay Hope, Kristin Lehman, Matt Frewer, Peter MacNeill, Michael Moriarty, Nicole de Boer, Roman Podhora, Ron Lea, Dominic Zamprogna, Katheryn Winnick, Carlo Rota, James Allodi, David Sutcliffe, Reagan Pasternak, Christina Cox, Kim Schraner, Shaun Johnston, Fred Williamson, Caterina Scorsone, Mike Butters, Vince Corazza, Ryan Gosling, Donald Burda, Nancy Anne Sakovich, Tamara Gorski, Michael Filipowich, Shannon Lawson, George R. Robertson, Maurice Dean Wint, Phillip MacKenzie, Ingrid Veninger, Joanna Bacalso, Barry Stevens, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Leah Pinsent, Mark Lutz, Suki Kaiser, Philip Granger, Brigitte Kingsley, Landy Cannon, Karyn Dwyer, Sadie LeBlanc, Robin Brûlé, Allison Hossack, Tonya Lee Williams, James Kidnie, Hugh Thompson, Chris Korda, Wayne Robson, Rosemary Dunsmore, Janet-Laine Green, Lisa Langlois, Catherine Disher, Gabriel Hogan, Sarah Lafleur, Kaela Dobkin, Robin Dunne, John Ralston, Stewart Bick, Wanda Cannon, Ted Whittall, Kristin Fairlie, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Gail Maurice, Wendy MacDonald, Angela Asher, Kate Trotter, Susannah Hoffmann, Peter Keleghan, Elizabeth Shepherd, Robert Ito, Chris Owens, Kevin Jubinville, Elisabeth Rosen, Richard Fitzpatrick, Dan Petronijevic, John Tench, Nathan Carter, Richard Donat, R.D. Reid, Catherine Colvey, Sandy Jobin-Bevans, Arnold Pinnock, Katie Griffin, Adrian Truss, Russell Yuen, Leslie Carlson, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Gerry Quigley, Bernard Kay, Lindsay Collins, John Innes, Joy Tanner, Shannon Hile, Tony Nappo, Janet Kidder, Vieslav Krystyan, Andrew Sabiston, James Binkley, Philip Craig, Tony Munch, James Kee, Matthew Bennett, Brian Paul, Richard Clarkin, Geordie Johnson, Jonathan Welsh, Michael Copeman, Philip Akin, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Tamsin Kelsey, James Downing, Matt Cooke, Stuart Hughes, Aron Tager, Karen Robinson, Jack Burning, Miranda Kwok, Mark Burgess, Judah Katz, Andreas Apergis, Deborah Grover, Tom Barnett, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades

Brett Sullivan

Scénografie:

Gordon Barnes

První řada je hodně zajímavě natočená, ten investigativní styl je celkem originální a dobře provedený, i když to asi trochu ubírá na akčnosti, ale dal bych i 4*. Naneštěstí se změnou vedoucího týmu má seriál prudce sestupnou tendenci a balancuje někde mezi 2 a 3*. Když pak odejde i druhý vedoucí, seriál se změní v nekoukatelný odpad (dokoukáno po díl se "zombíkama" na diskotéce, dál jsem to vážně psichycky nezvlád).(25.1.2012)

A sakra tak na tenhle seriál jsem se koukal jako malej a doslova jsem ho hltal, ale dnes je to o dost horší a to taky díky faktu že jsem viděl všechny díly Akta x takže mě tenhle seriál dost opomíjel. Navíc všechno vyšetřování se mi zdálo tak nechutně zjednodušené že se mi chtělo brečet, k postavám jsem měl nulovou sympatii. Ale i tak jsem neměl zas tak moc problém dokoukat a navíc některé díly stály zato.(30.6.2011)

• Caelos

Faktor Psí. Zní to jako vtípek, který nám říkal profesor fyziky na vysoké: "Koule psí a koule mi. A mí, to je takové u s kokotem." Každopádně, tenhle seriál je typickým devadesátkovým produktem. Dementní scénář, kanadská sterilnost a Dan Aykroyd. Ale jakože jo, některé díly se dají, ale jinak je to fakt nuda a vím že mě to nebavilo ani když to kdysi běželo v televizi, přičemž jsem byl zrovna ve věku, kdy jsem podobné seriály žral.(24.7.2015)

První serie pusobila hodně věrohodně diky velmi realistickému až dokumentárnímu stylu natáčení, dalších pár dílů lehce upadá a s příchodem nového šéfa vyšetřování jde kvalita opě nahoru a seriál si drží kvalitni standart. Stejně jako v X files z kterých seriál zjevně čerpá jsou i zde intriky na vyšších místech, tahání za nitky atd...Celkově vzato se prostě jedná o slabší Akta X. Bohužel je seriál občas doporvázen naprosto dementníma chybama, neschopností, jako např. chytit mamuta ve stodole a takovýma logickýma dírama až to bije do očí.(11.9.2008)

Tak tento serial jsem hodně hltal jako malej. Hrozně jsem se a každý díl těšil. Dlouho jsem ho ale neviděl. Je možné že po shlédnutí někdy v této době bych hodnocení změnil.EDIT.: nedávno shlédnuty první 2 serie znovu po těch letech- na hodnocení se nicnemění. Občas je pár dílů slabších, ale ty jsou bohatě vyváženy těmi výtečnými.(9.7.2006)

• - Seriál se natáčel v Torontu, hlavním městě kanadského Ontaria. (Terva)