Průměrňákovi (TV seriál)

The Middle

Taká obyčajná rodinka

Komedie

USA, 2009 - 2018, 75 h 32 min (Minutáž: 169x21 min)

Joey Newman

Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer, Chris Kattan, Frances Bay, Bob Clendenin, Paul Hipp, Doris Roberts, Marsha Mason, Alexa Vega, Andy Milder, Mackenzie Brooke Smith, John Cullum, Greg Cipes, Luenell, Donovan Scott, Mandy Musgrave, Patricia Belcher, Michael Kostroff, Brooke Shields, Betty White, Derek Waters, Aramis Knight, Mason Cook, Toši Toda, Isabella Acres, Lamorne Morris, Matthew Moy, Kristin Cavallari, Jillian Rose Reed, Amy Sedaris, Sean O'Bryan, Gabriel Basso, Brady Allen, Suzanne Ford, Robert Capron, Molly Shannon, Galadriel Stineman, Laura Heisler, Chelsey Valentine, Thomas Mann, Noah Lomax, Ray Romano, Chord Overstreet, Vicki Davis, Norm MacDonald, Harry Groener, Gabrielle Christian, Mary Pat Gleason, Diane Delano, Marianne Muellerleile, Elle Labadie, Jim Abele, Edward Asner, Richard Gant, Judith Hoag, Whoopi Goldberg, Jim Holmes, Dale Waddington, Mary Birdsong, Shanley Caswell, Jon Paul Burkhart, Aedin Mincks, Kamala Jones, Krista Braun, Hilary Pingle, Bailey De Young, Dave Foley, Sam Lloyd, Jane Kaczmarek, Nancy Lenehan, French Stewart, David Koechner, Gabrielle Carteris, Roger Rees, Moises Arias, Ezra Buzzington, Carolyn Hennesy, Amy Okuda, Jack McBrayer, Jim Beaver, Marion Ross, Chelsea Tavares, Meghan Falcone, Julie Brown, Vincent Martella, Garrett Ryan, Dyllan Christopher, Mel Rodriguez, Brian Doyle-Murray, Leslie-Anne Huff, Katie Gill, Devan Leos, Elizabeth Small, Sarah Domin, Aimee Carrero, Casey Sander, Ryan Rottman, Nicole Travolta, Blaine Saunders, Bekka Prewitt, Karan Soni, Gina Gallego, Mary Kate Wiles, Brianne Howey, Elle McLemore, Steven Krueger, Ron Roggé, Derek Theler, Jerry Van Dyke, Andy Kreiss, Ansley Gordon, Alison Sieke, Suzy Nakamura, Ping Wu, Robert Scott Wilson, Terrell Ransom Jr., Christiann Castellanos, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Jeneta St. Clair, Steve Byrne, Maddie Levy, Caitlin Elizabeth Baunoch, Mackenzie Aladjem, Celia Finkelstein, Lauren Lapkus, Jerry Lacy, Justin Prentice, Pat Finn, Jacob Bertrand, Bryce McBratnie, Steffani Brass, Jan Hoag, Joel McCrary, Mason D. Davis, Krista Marie Yu, Linda Porter, Michael James Bell, Lise Colleen Simms, Raymond Ochoa, Molly Jackson, Ashlee Füss, Maxwell Chase, Judith Drake, Tabitha Morella, Jill E. Alexander, Marianne Bourg, Jeremy Palko, E.J. Callahan, Joseph David Whipp, Craig Anton, America Young, Rhonda Aldrich, Peter Breitmayer, Danielle Macdonald, Taylor Murphy, Jason Boegh, Kayla Madison, Mary Passeri, Brian Palermo, Brandon Scott, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Ryan McCartan, Michael S. Chambers, Hal Landon Jr., Michael Dempsey, Ayumi Iizuka, Ian Scott Rudolph, Jude Demorest, Malcolm Foster Smith, Bruce Holman, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, John M. Keating, Riley B. Smith, Ajay Mehta, Rodney J. Hobbs, Vernée Watson-Johnson, Rick Harrison, Jimmy Bellinger, Carole Gutierrez, Mike Ostroski, Maurice G. Smith, Talitha Eliana Bateman, Susan Leslie, Stephanie Drake, Tom Beyer, Greg Cromer, Sarah Rush, Gibson Bobby Sjobeck, Hayley Holmes, Roger Rignack, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Marque Richardson, Jeremy Denzlinger, Sarah Benoit, Victor Samuel Lopez, Kelly Heyer, Payden Kershner, Santiago Segura, Sarah Buehler, Michael Wayne Foster, Natalie Lander, Brock Baker, Jeanette Miller, Charles C. Stevenson Jr., Alexandra Gold Jourden, Van Epperson, Jen Ray, Beau Wirick, Thomas F. Duffy, Rachael Marie, Brock Ciarlelli, Vicki Lewis, Megan Hubbell, Troy Metcalf, John Gammon, Audrey Wasilewski, Ethan Phillips, Jeff Lewis, Sarah Wright, Rick Overton, Delaina Mitchell, Nick Shafer, Kevin M. Horton, Floyd Van Buskirk, Katlin Mastandrea, Nakia Burrise, Patrika Darbo, Christopher Darga, Ian Gomez, Brian Van Holt, Jill Basey, Jeremy Scott Johnson, Brian Dare, Rebecca Metz, Tommy Bechtold, Rachel Dratch, Alphonso McAuley, Dave Allen, Valorie Hubbard, Keegan-Michael Key, Casey Wilson, John Fleck, Nicole Sullivan, Chris Coppola, Evie Thompson, Aloma Wright, Betsy Baker, Josh Brener, Aaron Jaeger, Dale Dickey, Courtney Gains, Mindy Cohn, Richard Kind, Casey Burke, Jimmy Kimmel, Mathew Botuchis, Jerry Hardin, Phyllis Smith, Gia Mantegna, DeAnn Heline, Michael Scott Allen, Kirstie Alley, Matt Shea, Charlene Tilton, Troy Gentile, Steven Lee Allen, Dick Van Dyke, Jane Morris, Paul Bates, Lyndon Smith, Jovan Armand, Nick Alvarez, Mark L. Taylor, Ellen Geer, Faith Ford, Cheryl Hines, John Colton, Daniela Bobadilla, Leah M. Clark, Deborah Meister, Devanny Pinn, Josh Cooke, Alan Ruck, Lyle Kanouse, William Stanford Davis, Ervin Ross, Brett Johnson, Elizabeth Daily, Mike Cochrane, Paige Diaz, Brian Stepanek, Emily Rutherfurd, B.K. Cannon, Robert Pine, Katherine Landry, Caleb Brown, Carlease Burke, Greer Grammer, Miriam Flynn, David L. King, Isaac Faulkner, Jason Williams, Richard Riehle, Karen Malina White, Aaron Hill, Brian Howe, Chase Kim, Barry Livingston, Ashley Spillers, Theo Taplitz, Galen Howard, Kai Schulz, Josh Duvendeck, Monica Horan, Trent Garrett, Alan Rachins, Sydney Sweeney, David Kloehr, Jonathan Goldstein, Gregory Harrison, Lisa Rinna, Maree Cheatham, Johnny Dowers, Paul Connor, Marc Evan Jackson, Ashley Dulaney, Ursula Burton, Nathaniel Stroud, Kelly Lamor Wilson, Audrey Moore, Pete Gardner, David Hull, Nick Peine, Sari Arambulo, Jake Elliott, Christopher Goodman, Carlos E. Campos, Corbin Bleu, Christopher Gehrman, Rose Abdoo, Jim Meskimen, Samuel Gilbert, Paul Culos, Jackson White, Victoria Bruno, Jo Anne Worley, Caleb Emery, Bunny Levine, Bonnie Hellman, Ely Henry, Brooke Baumer, Bill Parks, Sonya Eddy, Danielle Kennedy, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Jim Titus, Mandela Bellamy, Betsy Hume, Adilah Barnes, Christian Hutcherson, Jeris Poindexter, Andrew Astor, Burt Grinstead

Scénografie:

Randy Ser

USA a Velka británie prostě umějí dělat sitcomy. Tak například tenhle je založený na jednoduchém humoru, týkající se rodinných záležitostí-a to prostě zabere( tedy alespon na ty co žijí v nějaké rodině). A navíc celý příběh vypráví žena ve středním věku, která vždycky řeší nějaké problémy (a že jich je dost). Vlastně v The Middle vidím tak trochu naši rodinu. Syn Brick se náramně podobá mému mladšímu bratranci:).(7.4.2013)

Průměrňákovi jsou průměrným (což neznamená špatným!) rodinným seriálem o americké rodince. Samozřejmě, že vše už tu bylo a tak podoba se Simpsonovými, Ženatým se závazky a dalšími seroši z tohoto prostředí je na místě. Jenže ono tu všechno už bylo ne díky těmhle serošům, ale proto, že to každý den my ženatí s rodinkami zažíváme na vlastní kůže. Bitky s manželkou, usmiřovačky, snaha o výchovu dětí, jejich snaha o samostatnost, puberta, první lásky atd... to vše je koktejl situací, kterými si každý z nás musí projít. Někdy je to humorné, někdy méně. Průměrňákovi mi nevadí. Není to tak afektované jako Ženatý se závazky, ani tak satirické jako Simpsonovi, je to takové celkem ze života. Velmi se mi líbí postava Mika pro jeho snahu tím vším projít v klidu a nezbláznit se... :-). * * *(9.4.2017)

Pro začátek bych chtěl říct, že k smrti nenávidím sitcomy. Jsou nekonečné, nenavazující a mnohdy vycpané otravným umělým smíchem. A ano, i tady si v podstatě můžeme pustit random díly, oni na sebe totiž nějak násilně nenavazují, ale malé pouto mezi nimi přeci jen je. A to čas. Přiznejme si - v seriálu vystupují převážně děti, u kterých můžeme postupem těch let fascinovaně pozorovat, jak nám oni a i samotní herci rostou před očima. Je to tak uchvacující, když vidíte v prvních dílech nejstaršího Axla na střední škole a následně v posledních dílech zas na střední Bricka. Tahle rodina jako celek funguje vážně na jedničku. Za mé oblíbence určitě považuji Mika a Axla, perlí ty nejlepší hlášky vůbec. Brick je taky super, vše, co řekne, stojí i za hlubší zamyšlení, ale někdy mě jeho bizár povaha trochu štve. A Sue, to je prostě nejslabší článek, obdivuji ale její nezlomnou vůli a touhu se nikdy nevzat. Většina vedlejších postav je tu bohužel dost odbytá, působí prostě až moc stupidně. Trochu mi vadí, že všechny série se sebou strašně splývají, neboť mají stále ty samé motivy (Díkůvzdání, Vánoce, Halloween, Den matek,...). Jen mi přijde, že to mohlo být více nápadité. Ale co se mi naopak líbilo i když se to také neustále opakovalo - každý díl měl v celku hřejivě šťastný konec. Někdy to bylo vyloženě klišé, ale někdy mě to vážně dojalo až k slzám. Poslední série byla vážně výborná, hlavně díky romanci Sue a Seana. Ani mě nezajímalo, jak to dopadne, vždyť to bylo jasné, ale ta cesta k tomu vztahu. WOW. S osudem té sněhové koule si vážně tvůrci do detailu vyhráli, normálně jsem měl vždy husinu z toho, co se s ní vlastně stane. Ale ukončili to s ní vážně bravurně. Nemůžu uvěřit, že tenhle seriál, který trval devět let, už vážně skončil. U posledního dílu jsem slzil sentimentem a poslední věta seriálu mě vážně dostala.(17.9.2018)

• BoPo

Údržbár zo Scrubs a manželka Raymonda, ktorého má každý rád, si založili rodinku. Majú tri deti a rodinný rozpočet na úrovni chudoby. Žijú však v Amerike, takže si môžu dovoliť lepenkový dom, auto a jedlo do mikrovlnky. Žijú si proste ten americký sen. Axl, najstaršie decko, je tuctový, lenivý, ignorant, a teda zrejme budúci člen manažmentu detroitskej automobilky. Najmladšie decko Brick, otravný trpaslík vlastniaci rybie oči a dr*lú povahu. Parchant zrelý na pár faciek. Už zostáva len dcéra Sue. Divná, nadšená, naivná, neskazená, zjašená osôbka. Rozhodne najväčšie plus seriálu, lebo jej ksichtové kreácie ma vyložene bavia, tak ako aj jej povaha. Podpriemerný seriál, ale nejako podivne púta pozornosť.(29.8.2013)

Jelikož seriál překládám pro dabing, je to moje srdcovka. Tahle rodinka je prostě super a Middle u mě po pár řadách předčil všude opěvovanou Modern Family. Samozřejmě se nemůže rovnat peckám typu The Big Bang Theory nebo HIMYM, ale je to dáno hlavně tím, že tenhle seriál ocení spíš rodiče než puberťáci. Každopádně Axl je borec a já jsem zvědav na dabing 4. řady, která brzy začne na HBO Comedy. Je velká škoda, že v něm už nezazní skvělý hlas Vladimíra Čecha, který k Mikeovi dokonale pasoval. Uvidíme, jak to bude vypadat...(26.9.2013)

• - Postava Frankie (Patricia Heaton) neumí vařit stejně jako další postava stejné představitelky Debra ze seriálu Raymonda má každý rád (od r. 1996). (cariada)

• - Sue (Eden Sher) si v této epizodě ostříhala vlasy, protože si je spálila kulmou. (itsp4trik)

• - Až na několik výjimek nevidíme Neila Flynna (Mike Heck) po dobu celého seriálu v jiném oblečení, než ve flanelové košili a modrých džínách. (funhouse)