Průměrňákovi (TV seriál)

The Middle

Taká obyčajná rodinka

Komedie

USA, 2009–2018, 75 h 32 min (Minutáž: 21–22 min)

Joey Newman

Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer, Chris Kattan, Frances Bay, Bob Clendenin, Paul Hipp, Doris Roberts, Marsha Mason, Alexa PenaVega, Andy Milder, Mackenzie Brooke Smith, John Cullum, Greg Cipes, Luenell, Donovan Scott, Mandy Musgrave, Patricia Belcher, Michael Kostroff, Brooke Shields, Betty White, Derek Waters, Aramis Knight, Mason Cook, Toši Toda, Isabella Acres, Lamorne Morris, Matthew Moy, Kristin Cavallari, Jillian Rose Reed, Amy Sedaris, Sean O'Bryan, Gabriel Basso, Brady Allen, Suzanne Ford, Robert Capron, Molly Shannon, Galadriel Stineman, Laura Heisler, Chelsey Valentine, Thomas Mann, Noah Lomax, Ray Romano, Chord Overstreet, Vicki Davis, Norm MacDonald, Harry Groener, Gabrielle Christian, Mary Pat Gleason, Diane Delano, Marianne Muellerleile, Elle Labadie, Jim Abele, Edward Asner, Richard Gant, Judith Hoag, Whoopi Goldberg, Jim Holmes, Dale Waddington, Mary Birdsong, Shanley Caswell, Jon Paul Burkhart, Aedin Mincks, Kamala Jones, Krista Braun, Hilary Pingle, Bailey De Young, Dave Foley, Sam Lloyd, Jane Kaczmarek, Nancy Lenehan, French Stewart, David Koechner, Gabrielle Carteris, Roger Rees, Moises Arias, Ezra Buzzington, Carolyn Hennesy, Amy Okuda, Jack McBrayer, Jim Beaver, Marion Ross, Chelsea Tavares, Meghan Falcone, Julie Brown, Vincent Martella, Garrett Ryan, Dyllan Christopher, Mel Rodriguez, Brian Doyle-Murray, Leslie-Anne Huff, Katie Gill, Devan Leos, Elizabeth Small, Sarah Domin, Aimee Carrero, Casey Sander, Ryan Rottman, Nicole Travolta, Blaine Saunders, Bekka Prewitt, Karan Soni, Gina Gallego, Mary Kate Wiles, Brianne Howey, Elle McLemore, Steven Krueger, Ron Roggé, Derek Theler, Jerry Van Dyke, Andy Kreiss, Ansley Gordon, Alison Sieke, Suzy Nakamura, Ping Wu, Robert Scott Wilson, Terrell Ransom Jr., Christiann Castellanos, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Jeneta St. Clair, Steve Byrne, Maddie Levy, Caitlin Elizabeth Baunoch, Mackenzie Aladjem, Celia Finkelstein, Lauren Lapkus, Jerry Lacy, Justin Prentice, Pat Finn, Jacob Bertrand, Bryce McBratnie, Steffani Brass, Jan Hoag, Joel McCrary, Mason D. Davis, Krista Marie Yu, Linda Porter, Michael James Bell, Lise Colleen Simms, Raymond Ochoa, Molly Jackson, Ashlee Füss, Maxwell Chase, Judith Drake, Tabitha Morella, Jill E. Alexander, Marianne Bourg, Jeremy Palko, E.J. Callahan, Joseph Whipp, Craig Anton, America Young, Rhonda Aldrich, Peter Breitmayer, Danielle Macdonald, Taylor Murphy, Jason Boegh, Kayla Madison, Mary Passeri, Brian Palermo, Brandon Scott, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Ryan McCartan, Michael S. Chambers, Hal Landon Jr., Michael Dempsey, Ayumi Iizuka, Ian Scott Rudolph, Jude Demorest, Malcolm Foster Smith, Bruce Holman, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, John M. Keating, Riley B. Smith, Ajay Mehta, Rodney J. Hobbs, Vernee Watson, Rick Harrison, Jimmy Bellinger, Carole Gutierrez, Mike Ostroski, Maurice G. Smith, Talitha Eliana Bateman, Susan Leslie, Stephanie Drake, Tom Beyer, Greg Cromer, Sarah Rush, Gibson Bobby Sjobeck, Hayley Holmes, Roger Rignack, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Marque Richardson, Jeremy Denzlinger, Sarah Benoit, Victor Samuel Lopez, Kelly Heyer, Payden Kershner, Santiago Segura, Sarah Buehler, Michael Wayne Foster, Natalie Lander, Brock Baker, Jeanette Miller, Charles C. Stevenson Jr., Alexandra Gold Jourden, Van Epperson, Jen Ray, Beau Wirick, Thomas F. Duffy, Rachael Marie, Brock Ciarlelli, Vicki Lewis, Megan Hubbell, Troy Metcalf, John Gammon, Audrey Wasilewski, Ethan Phillips, Jeff Lewis, Sarah Wright, Rick Overton, Delaina Mitchell, Nick Shafer, Kevin M. Horton, Floyd Van Buskirk, Katlin Mastandrea, Nakia Burrise, Patrika Darbo, Christopher Darga, Ian Gomez, Brian Van Holt, Jill Basey, Jeremy Scott Johnson, Brian Dare, Rebecca Metz, Tommy Bechtold, Rachel Dratch, Alphonso McAuley, Dave Allen, Valorie Hubbard, Keegan-Michael Key, Casey Wilson, John Fleck, Nicole Sullivan, Chris Coppola, Evie Thompson, Aloma Wright, Betsy Baker, Josh Brener, Aaron Jaeger, Dale Dickey, Courtney Gains, Mindy Cohn, Richard Kind, Casey Burke, Jimmy Kimmel, Mathew Botuchis, Jerry Hardin, Phyllis Smith, Gia Mantegna, DeAnn Heline, Michael Scott Allen, Kirstie Alley, Matt Shea, Charlene Tilton, Troy Gentile, Steven Lee Allen, Dick Van Dyke, Jane Morris, Paul Bates, Lyndon Smith, Jovan Armand, Nick Alvarez, Mark L. Taylor, Ellen Geer, Faith Ford, Cheryl Hines, John Colton, Daniela Bobadilla, Leah M. Clark, Deborah Meister, Devanny Pinn, Josh Cooke, Alan Ruck, Lyle Kanouse, William Stanford Davis, Ervin Ross, Brett Johnson, Elizabeth Daily, Mike Cochrane, Paige Diaz, Brian Stepanek, Emily Rutherfurd, B.K. Cannon, Robert Pine, Katherine Landry, Caleb Brown, Carlease Burke, Greer Grammer, Miriam Flynn, David L. King, Isaac Faulkner, Jason Williams, Richard Riehle, Karen Malina White, Aaron Hill, Brian Howe, Chase Kim, Barry Livingston, Ashley Spillers, Theo Taplitz, Galen Howard, Kai Schulz, Josh Duvendeck, Monica Horan, Trent Garrett, Alan Rachins, Sydney Sweeney, David Kloehr, Jonathan Goldstein, Gregory Harrison, Lisa Rinna, Maree Cheatham, Johnny Dowers, Paul Connor, Marc Evan Jackson, Ashley Dulaney, Ursula Burton, Nathaniel Stroud, Kelly Lamor Wilson, Audrey Moore, Pete Gardner, David Hull, Nick Peine, Sari Arambulo, Jake Elliott, Christopher Goodman, Carlos E. Campos, Corbin Bleu, Christopher Gehrman, Rose Abdoo, Jim Meskimen, Samuel Gilbert, Paul Culos, Jackson White, Victoria Bruno, Jo Anne Worley, Caleb Emery, Bunny Levine, Bonnie Hellman, Ely Henry, Brooke Baumer, Bill Parks, Sonya Eddy, Danielle Kennedy, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Jim Titus, Mandela Bellamy, Betsy Hume, Adilah Barnes, Christian Hutcherson, Jeris Poindexter, Andrew Astor, Burt Grinstead, Brittany Ross, Laura Ann Kesling, Carson Fagerbakke, Karly Rothenberg, Sarah Yarkin, Matthew Atkinson, Gregory Kasyan, Jake McLean, Kimmy Shields, Adwin Brown, Gina Hecht, Rachel Marsh, Margarita Franco, Will Matthews, Marlowe Peyton, Tammy Dahlstrom, Amy Crofoot, Malerie Grady, Angee Hughes, Michael Patrick McGill, Jim Hanna, Susie Geiser, Tahlena Chikami, Sigrid Owen, Chiquita Fuller, Brenna D'Amico, Ciena Rae, Will Collyer, Ava Allan, Melanie Haynes, Elliot Diviney, Amanda LaCount, Taylor Mosby, Daniel David Stewart, Ron Ostrow, Jerry Kernion, Jessica Marie Garcia, Matt Braunger, Sonya Leslie, Cameron Gellman, Winston Story, Susan Berger, Gianni Decenzo, Carlin James, Sarah Hoffmeister, Jocelyn Ayanna, Jaret Martino

Když na televizních obrazovkách neustále vidíte dokonale upravené rodinky s vyhřebelcovaným retrívrem, uklizenou domácností a spokojeným životem... Každý je přeci schopný vstát ráno v pět, jít si zaběhat v nových tretrách, dát si sprchu v koupelně z Bau.. s mangovo-třezalkovým sprchovým gelem, uspokojit muže, odestlat modrýmu králíkovi který neustále po týdnu voní, připravit snídani jak pro regiment vojáků a pak koukat na svoje děti, jak do toho dvakrát klobnou a mažou na žlutej autobus. A Vy jste stále klidná, protože Vás čeká den v té nejúžasnější práci, kde si dáte to nejpěnivější kafe z kapslového kávovaru, kterej kafe viděl naposledy na cestě z Thaiwanu. Pak potěší, že existuje rodina, kde pomalu nikdo neví, kdo má jakou funkci, dům je někde pod hordou odpadků, děti mají IQ dosahující sotva výše dnešního data, návštěva ortodoncie je na denním pořádku a neustále máte pocit, že máte už několik let rozestláno v nejbližší psychiatrické léčebně. To prostě člověka pohladí na duši :-D(12.4.2015)

Jen bych rád upozornil, že právě píšu komentář k nejlepšímu sitcomu, co jsem zatím viděl - a že jsem jich už viděěěl. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to naprosto dokonalý, směju se nahlas u každé epizody a má to i dávku takových těch "aaaawwwww" momentů, díky kterým vám všichni a opakuju všichni členové rodinky přirostou k srdci. Moje oblíbenkyně, i když se někomu může zdát možná otravná, je Sue. V ní se přesně dokonale mísí ta komediální stránka se stránkou "dramatickou"? Nevím, jak to nazvat, proto bych rád zmínil hned dva moje oblíbený momenty, podle kterých, kdo viděl, pochopí, co mám na mysli: Pátá série, kdy jde Sue nakonec sama na "prom night" a Axl ji dělá foto na památku ..a potom sedmá série, kdy se chce Brad (její ex) konečně Sue přiznat, že je gay, ale Sue ho hned zastaví a řekne mu, že už to dávno ví, že nemusí nic vysvětlovat. Oblíbených momentů je samozřejmě v seriálu nespočet, ale především těch humorných. Co se týče hodnocení, fascinuje mě, že si "The Middle" stále drží svoji úroven kvality a to i přesto, že ani jeden ze členů rodiny ji vlastně pořádně nemá:D Prostě musím dát plnej a taky, že jo. 1.série - 80%, 2.série - 100%, 3.série - 100%, 4.série - 100%, 5.série - 100%, 6.série - 80%, 7.série - 90%. EDIT 10/18: Awww. A pohádky je konec. I will seeeriously miss the HECK out of this family!:(( 8.série - 80%, 9.série - 90%.(16.4.2016)

Pro začátek bych chtěl říct, že k smrti nenávidím sitcomy. Jsou nekonečné, nenavazující a mnohdy vycpané otravným umělým smíchem. A ano, i tady si v podstatě můžeme pustit random díly, oni na sebe totiž nějak násilně nenavazují, ale malé pouto mezi nimi přeci jen je. A to čas. Přiznejme si – v seriálu vystupují převážně děti, u kterých můžeme postupem těch let fascinovaně pozorovat, jak nám oni a i samotní herci rostou před očima. Je to tak uchvacující, když vidíte v prvních dílech nejstaršího Axla na střední škole a následně v posledních dílech zas na střední Bricka. Tahle rodina jako celek funguje vážně na jedničku. Za mé oblíbence určitě považuji Mika a Axla, perlí ty nejlepší hlášky vůbec. Brick je taky super, vše, co řekne, stojí i za hlubší zamyšlení, ale někdy mě jeho bizár povaha trochu štve. A Sue, to je prostě nejslabší článek, obdivuji ale její nezlomnou vůli a touhu se nikdy nevzat. Většina vedlejších postav je tu bohužel dost odbytá, působí prostě až moc stupidně. Trochu mi vadí, že všechny série se sebou strašně splývají, neboť mají stále ty samé motivy (Díkůvzdání, Vánoce, Halloween, Den matek,...). Jen mi přijde, že to mohlo být více nápadité. Ale co se mi naopak líbilo i když se to také neustále opakovalo - každý díl měl v celku hřejivě šťastný konec. Někdy to bylo vyloženě klišé, ale někdy mě to vážně dojalo až k slzám. Poslední série byla vážně výborná, hlavně díky romanci Sue a Seana. Ani mě nezajímalo, jak to dopadne, vždyť to bylo jasné, ale ta cesta k tomu vztahu. WOW. S osudem té sněhové koule si vážně tvůrci do detailu vyhráli, normálně jsem měl vždy husinu z toho, co se s ní vlastně stane. Ale ukončili to s ní vážně bravurně. Nemůžu uvěřit, že tenhle seriál, který trval devět let, už vážně skončil. U posledního dílu jsem slzil sentimentem a poslední věta seriálu mě vážně dostala.(17.9.2018)

• Wyrdas

Naprosto průměrná a nejméně tisíckrát ohraná, typicky Americká sitcom komedie. Těch několik málo byť jen minimálně originálních hlášek a alespoň trochu vtipných momentů za sledování tohoto seriálu skutečně nestojí. Není zde nic nového ani nepředvídatelného, ale ani to není vyloženě odpad - 15% je ale víc, než dost.(14.6.2014)

Tenhle seriál dal mé předpojatosti vůči Americe solidně přes hubu. Jó, jasně, Modern Family, Big Bang, Matka a tak dále... Do prčic, tohle je super! Když jsem to viděla poprvé, řekla jsem si, že je to blbost. Protože jsem kráva. Pak jsem ale zaregistrovala nejstaršího syna. Na jeho scény jsem začala zvedat oči k televizi. Při tom mě ještě chytili rodiče a bylo. A pak jsem samozřejmě utíkala k počítači, abych se koukala na originál, protože víme, že ano... Seriál celkově je realističtější, než by se mohlo zdát, i když jsou patálie koncentrované, člověk se s tím dokáže reálně ztotožnit. Sue je místy na můj vkus dost přehnaná, Brick je takový malý podivíňátko, ale máma+táta jsou boží a AXL! Bože! Ten kluk mě ale neskutečně baví! Respektive jeho představitel Charlie McDermott, jež hraje stylem dle mého názoru těžce neamerickým a jelikož tuším, kde končí režie a začíná jeho um: Klobouk dolů! Fakt.(25.5.2016)

• - Spoiler: Kromě pilotního dílu se jedná o první epizodu s jiným úvodem. (itsp4trik)

• - Interiérové ​​uspořádání domu se liší od vnějšího plánu domu. Před domem je rodinný pokoj vlevo, pak vchodové dveře, pak jídelna a pak garáž vpravo. Vnitřní půdorys má halu směrem doprava vedoucí do ložnic. Vpravo je garáž, takže pokoje pro Sue, Axla a Bricka by musely být v garáži. (Delock)

• - U Maikova otce je na hodinách pořád 6:25. (asdfasdf)