Průměrňákovi (TV seriál)

The Middle

Taká obyčajná rodinka

Komedie

USA, 2009 - 2018, 75 h 32 min (Minutáž: 169x21 min)

Joey Newman

Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer, Chris Kattan, Frances Bay, Bob Clendenin, Paul Hipp, Doris Roberts, Marsha Mason, Alexa Vega, Andy Milder, Mackenzie Brooke Smith, John Cullum, Greg Cipes, Luenell, Donovan Scott, Mandy Musgrave, Patricia Belcher, Michael Kostroff, Brooke Shields, Betty White, Derek Waters, Aramis Knight, Mason Cook, Toši Toda, Isabella Acres, Lamorne Morris, Matthew Moy, Kristin Cavallari, Jillian Rose Reed, Amy Sedaris, Sean O'Bryan, Gabriel Basso, Brady Allen, Suzanne Ford, Robert Capron, Molly Shannon, Galadriel Stineman, Laura Heisler, Chelsey Valentine, Thomas Mann, Noah Lomax, Ray Romano, Chord Overstreet, Vicki Davis, Norm MacDonald, Harry Groener, Gabrielle Christian, Mary Pat Gleason, Diane Delano, Marianne Muellerleile, Elle Labadie, Jim Abele, Edward Asner, Richard Gant, Judith Hoag, Whoopi Goldberg, Jim Holmes, Dale Waddington, Mary Birdsong, Shanley Caswell, Jon Paul Burkhart, Aedin Mincks, Kamala Jones, Krista Braun, Hilary Pingle, Bailey De Young, Dave Foley, Sam Lloyd, Jane Kaczmarek, Nancy Lenehan, French Stewart, David Koechner, Gabrielle Carteris, Roger Rees, Moises Arias, Ezra Buzzington, Carolyn Hennesy, Amy Okuda, Jack McBrayer, Jim Beaver, Marion Ross, Chelsea Tavares, Meghan Falcone, Julie Brown, Vincent Martella, Garrett Ryan, Dyllan Christopher, Mel Rodriguez, Brian Doyle-Murray, Leslie-Anne Huff, Katie Gill, Devan Leos, Elizabeth Small, Sarah Domin, Aimee Carrero, Casey Sander, Ryan Rottman, Nicole Travolta, Blaine Saunders, Bekka Prewitt, Karan Soni, Gina Gallego, Mary Kate Wiles, Brianne Howey, Elle McLemore, Steven Krueger, Ron Roggé, Derek Theler, Jerry Van Dyke, Andy Kreiss, Ansley Gordon, Alison Sieke, Suzy Nakamura, Ping Wu, Robert Scott Wilson, Terrell Ransom Jr., Christiann Castellanos, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Jeneta St. Clair, Steve Byrne, Maddie Levy, Caitlin Elizabeth Baunoch, Mackenzie Aladjem, Celia Finkelstein, Lauren Lapkus, Jerry Lacy, Justin Prentice, Pat Finn, Jacob Bertrand, Bryce McBratnie, Steffani Brass, Jan Hoag, Joel McCrary, Mason D. Davis, Krista Marie Yu, Linda Porter, Michael James Bell, Lise Colleen Simms, Raymond Ochoa, Molly Jackson, Ashlee Füss, Maxwell Chase, Judith Drake, Tabitha Morella, Jill E. Alexander, Marianne Bourg, Jeremy Palko, E.J. Callahan, Joseph David Whipp, Craig Anton, America Young, Rhonda Aldrich, Peter Breitmayer, Danielle Macdonald, Taylor Murphy, Jason Boegh, Kayla Madison, Mary Passeri, Brian Palermo, Brandon Scott, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Ryan McCartan, Michael S. Chambers, Hal Landon Jr., Michael Dempsey, Ayumi Iizuka, Ian Scott Rudolph, Jude Demorest, Malcolm Foster Smith, Bruce Holman, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, John M. Keating, Riley B. Smith, Ajay Mehta, Rodney J. Hobbs, Vernée Watson-Johnson, Rick Harrison, Jimmy Bellinger, Carole Gutierrez, Mike Ostroski, Maurice G. Smith, Talitha Eliana Bateman, Susan Leslie, Stephanie Drake, Tom Beyer, Greg Cromer, Sarah Rush, Gibson Bobby Sjobeck, Hayley Holmes, Roger Rignack, Adam Kulbersh, Dale Raoul, Marque Richardson, Jeremy Denzlinger, Sarah Benoit, Victor Samuel Lopez, Kelly Heyer, Payden Kershner, Santiago Segura, Sarah Buehler, Michael Wayne Foster, Natalie Lander, Brock Baker, Jeanette Miller, Charles C. Stevenson Jr., Alexandra Gold Jourden, Van Epperson, Jen Ray, Beau Wirick, Thomas F. Duffy, Rachael Marie, Brock Ciarlelli, Vicki Lewis, Megan Hubbell, Troy Metcalf, John Gammon, Audrey Wasilewski, Ethan Phillips, Jeff Lewis, Sarah Wright, Rick Overton, Delaina Mitchell, Nick Shafer, Kevin M. Horton, Floyd Van Buskirk, Katlin Mastandrea, Nakia Burrise, Patrika Darbo, Christopher Darga, Ian Gomez, Brian Van Holt, Jill Basey, Jeremy Scott Johnson, Brian Dare, Rebecca Metz, Tommy Bechtold, Rachel Dratch, Alphonso McAuley, Dave Allen, Valorie Hubbard, Keegan-Michael Key, Casey Wilson, John Fleck, Nicole Sullivan, Chris Coppola, Evie Thompson, Aloma Wright, Betsy Baker, Josh Brener, Aaron Jaeger, Dale Dickey, Courtney Gains, Mindy Cohn, Richard Kind, Casey Burke, Jimmy Kimmel, Mathew Botuchis, Jerry Hardin, Phyllis Smith, Gia Mantegna, DeAnn Heline, Michael Scott Allen, Kirstie Alley, Matt Shea, Charlene Tilton, Troy Gentile, Steven Lee Allen, Dick Van Dyke, Jane Morris, Paul Bates, Lyndon Smith, Jovan Armand, Nick Alvarez, Mark L. Taylor, Ellen Geer, Faith Ford, Cheryl Hines, John Colton, Daniela Bobadilla, Leah M. Clark, Deborah Meister, Devanny Pinn, Josh Cooke, Alan Ruck, Lyle Kanouse, William Stanford Davis, Ervin Ross, Brett Johnson, Elizabeth Daily, Mike Cochrane, Paige Diaz, Brian Stepanek, Emily Rutherfurd, B.K. Cannon, Robert Pine, Katherine Landry, Caleb Brown, Carlease Burke, Greer Grammer, Miriam Flynn, David L. King, Isaac Faulkner, Jason Williams, Richard Riehle, Karen Malina White, Aaron Hill, Brian Howe, Chase Kim, Barry Livingston, Ashley Spillers, Theo Taplitz, Galen Howard, Kai Schulz, Josh Duvendeck, Monica Horan, Trent Garrett, Alan Rachins, Sydney Sweeney, David Kloehr, Jonathan Goldstein, Gregory Harrison, Lisa Rinna, Maree Cheatham, Johnny Dowers, Paul Connor, Marc Evan Jackson, Ashley Dulaney, Ursula Burton, Nathaniel Stroud, Kelly Lamor Wilson, Audrey Moore, Pete Gardner, David Hull, Nick Peine, Sari Arambulo, Jake Elliott, Christopher Goodman, Carlos E. Campos, Corbin Bleu, Christopher Gehrman, Rose Abdoo, Jim Meskimen, Samuel Gilbert, Paul Culos, Jackson White, Victoria Bruno, Jo Anne Worley, Caleb Emery, Bunny Levine, Bonnie Hellman, Ely Henry, Brooke Baumer, Bill Parks, Sonya Eddy, Danielle Kennedy, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Jim Titus, Mandela Bellamy, Betsy Hume, Adilah Barnes, Christian Hutcherson, Jeris Poindexter, Andrew Astor, Burt Grinstead

Scénografie:

Randy Ser

Křesťanštější Goldovi, bělejší Cosbyovi, současnější Flintstoneovi, asocialnější Pearsonovi, chudší Sheffieldovi, méně zavázaní Bundovi, subtilnější Connerovi, reálnější Obloukovi, ne tak početní Lambert-Fosterovi, decentnější Moodyovi, američtější Harperovi, pozemštější Solomonovi……..vezměte mixer, vložte do něj všechny vypečené seriálové klany jaké jenom znáte, nechte ho vykonat své a výsledkem jdou Heckovi……nestandardní rodinka složená ze standardních členů.(23.4.2013)

V průběhu třetí série zvyšuji ze čtyř hvězd na pět. Naválím se u toho smíchy, ale nemůžu si pomoct a prostě to miluji. Postavy skvělé (až na otravnou Sue) a hlavně ve vztazích mezi sourozenci dost často vidím své zkušenosti. Nejraději mám sváteční díly, u kterých se vždy dobře pobavím. Já mám prostě slabost pro uječené seriály.(10.3.2015)

Na serialy v televizi moc nejsem, nebavi me stihat byt u TV v danou dobu. Od tohoto jsem videl tri dily a nebylo to spatny. Sice prvni dojem byl, jak kdyby updatovali Roseanne a ubrali dve ste kilo, jak chlapovi (opet permanentne v kostkovane flanelove kosili - zrejme znak stredni tridy), tak zenske. Navic maji tri naprosto nesympaticke deti - prcek quasimodo bez krku (tady se trochu omlouvam, pry ma Shaffer nejakou nemoc), holka s zelezarstvim v tlame a nadrzeny pubertak (i kdyz chapu, je to vsechno zamer). Ale pri poslednim sledovani jsem tomu docela prisel na chut. Zatimco ceske trapne serialy s "bezneho zivota" jako Ulice apod. jsou vrcholne nudny brak, Prumernakovi maji docela chytry scenar. A i v tech par dilech, co jsem videl, se vzdy snazili o nejakou myslenku nebo vudci tema, kolem ktereho se dil toci. Neni to vylozene humor, ze bych se valel smichy, jako u Pratel nebo Big Bang Theory, ale je to prijemne usmevny serial. Nesnazi se hrat na neco vic, mne prijde takovy akorat prumerny. Misty nudny, misty trefi docela hrebik na hlavicku...(30.9.2013)

• Paldiny

Afektovaná trapošina, kde dokáže rozosmiať len mám-v-pičistický otec. Ostatní na guľku, deti rovno na dve. Dcéra a jej kreácie sú hrozné so strojčekom aj bez neho a ten malý Einstein vyzerajúci ako štyridsaťročný liliput štve už svojim bytím. Najhoršie na tom aj tak je, že si človek postupne na ten prízemný humor zvykne a začne zvyšovať hodnotenie.(20.1.2018)

Když na televizních obrazovkách neustále vidíte dokonale upravené rodinky s vyhřebelcovaným retrívrem, uklizenou domácností a spokojeným životem... Každý je přeci schopný vstát ráno v pět, jít si zaběhat v nových tretrách, dát si sprchu v koupelně z Bau.. s mangovo-třezalkovým sprchovým gelem, uspokojit muže, odestlat modrýmu králíkovi který neustále po týdnu voní, připravit snídani jak pro regiment vojáků a pak koukat na svoje děti, jak do toho dvakrát klobnou a mažou na žlutej autobus. A Vy jste stále klidná, protože Vás čeká den v té nejúžasnější práci, kde si dáte to nejpěnivější kafe z kapslového kávovaru, kterej kafe viděl naposledy na cestě z Thaiwanu. Pak potěší, že existuje rodina, kde pomalu nikdo neví, kdo má jakou funkci, dům je někde pod hordou odpadků, děti mají IQ dosahující sotva výše dnešního data, návštěva ortodoncie je na denním pořádku a neustále máte pocit, že máte už několik let rozestláno v nejbližší psychiatrické léčebně. To prostě člověka pohladí na duši :-D(12.4.2015)

• - V díle, kdy má Brick (Atticus Shaffer) nastoupit na druhý stupeň základn školy, žádá rodiče, jestli by nemohli zkusit domácí výuku. Atticuse Shaffera, představitele Bricka, skutečně jeho rodiče vyučují doma. Do školy chodí pouze na přezkoušení. (San Miguel)

• - Když Brick (Atticus Shaffer) s Axlem (Charlie McDermott) hrají stolní hokej a Brick již potřetí nad Axlem vyhraje, můžeme vidět, že se ve střihu při změně kamer výrazně posunula Axlova ruka blíže k pravému rohu jeho brány. (David7)

• - Spoiler: Kromě pilotního dílu se jedná o první epizodu s jiným úvodem. (itsp4trik)