Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(73)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

Luukec

Zdá se mi to nebo je to jenom trochu míň sci-fi kopie seriálu dollhouse? Jinak to ale neni vubec špatný, sice lehce předvídatelný, ale díky Maggie Q je aspoň na co se dívat.. Edit: po 3 sériích měním hodnocení z 5ti* na jednu*. druhá generace Chucka Norrise, tentokrát v ženském provedení mi přijde trochu trapná a zaslouží si stejné hodnocení jako původní Chuck. Ten mě narozdíl odnikity aspoň styl. Nebo neměl, ale to je jedno.. ()

maty39

Průměrné akční scény a hloupoučký scénář podráží Nikitě nohy a maří její ambice stát se dalším Aliasem. Většina zvratů působí vycucaně z prstu, nesmrtelnost a nedotknutelnost hlavních hrdinů působí až komicky. Pravda, Nikita je stejně nesmrtelná jako třeba Jack Bauer, ale tomu to ve 24 dokonale sežereme. Nejhorší je, že jednání záporáků je velmi slabomyslně, až naivní a to hned na první pohled. V první půlce první série je to nejočividnější. Tvůrcům to zřejmě také došlo, protože ve druhé půlce se vydají a malinko jiným směrem (velmi nepatrně) a to Nikitě velmi těsně zachránilo tu třetí hvězdičku, protože více jak polovina Nikity je očividně hloupoučká podívaná za dvě hvězdičky (a to se přiznám, že si obyčejně dokážu hloupé filmy i seriály v pohodě užít, ale musí se to umět prodat). ()

Vaiollet

Myslím, že stačí říct, že jsem první sérii shlédla během víkendu, protože jsem prostě nebyla schopná odpoutat se od toho. Druhá byla zkouknutá taky během pár dní. Uspokojivý děj, občas nějaké překvapení, neustále akce a napětí, velice sympatičtí, schopní a hezcí herci, prostě nic na co by jste si museli stěžovat. Ba naopak. První díl toho možná tak moc neřekne, ale neumím si představit jak po shlédnutí dalších dílů, se od toho může někdo odpoutat. Jediné co mi trochu chybí, je občas nějaký ten vtip. V druhé sérii je to o něco lepší. Maggie Q i Lyndsy Fonseca jsou obě velice hezké. Xander Berkeley je skvělí hlavní záporák, kterého si, i přesto že je ten záporák, nelze zvláštním způsobem velice oblíbit. Dialogy jsou občas jednodušší, chybí mi tam takovéto sblížení s postavami, nepříjde mi, že by nám dali prostor poznat je tak jak bychom mohli a chtěli. Jiskření mezi Nikitou a Michaelem se ale dalo v první sérii skoro až cítit, vždy jsem se na jejich scény hrozně těšila (hlavně když ještě nebyly spolu). Původní verzi jsem neviděla, ale takhle mi je více než dostačující. Jediné po čem toužím jsou další díly. ()

noelcoward73

SPOILER na jiný seriál!! Velmi zajímavý a kvalitní seriál. Výborný námět, scénář, kamera, hudba, herecké výkony, režie. Nejvíce se mi líbí akční scény, kterých je v každém díle hodně a všechny jsou perfektně natočené. Nikita neztrácí čas zbytečným povídáním a vrhá se rovnou do různých akcích, při kterých se jí úspěšně daří hatit plány Divize. Potěšilo mě, že roli Percyho dostal Xander Berkeley, který si v seriálu Mentalista zahrál sériového vraha Rudého Johna. ()

Loooki

Hlavná hrdinka je dobrá. na túto úlohu, sa veľmi hodila, keď zoberieme v úvahu, že v akčných snímkach hráva. Dej, je dobrý. Agentka, ktorá sa snaží zničiť vnútro agentúry, ktorá jej poskytal zázemie a vyškolila ju na to, čím je teraz. (pripomína mi to ALIAS - zničenie SD-6, ale nie je to ALIAS). Ani som nepostrehol, žeby dialógy boli kŕčovité, ale odstupom času prichádzam, na to, že áno. Vôbec mi to však, nevadí, pretože AKCIA tam hrá prim. Neskoršie série nám ukážu, že sa bojovať proti agentúre, ktorá dala človeku život, nie je vôbec jednoduché a hlavne, keď po moci prahne každý... Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

bundaboy

Na Nikitu v podání Maggie Q jsem si musel dlouho zvykat, ale nakonec jsem to překousl. Ono je totiž docela těžké uvěřit 30kg holce všechny ty rvačky a přestřelky... ;) Scénáře jsou velice jednoduché, akce občas mírně zmatená, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Naštěstí to alespoň zachraňuje dobrá hudba a fakt, že je to zatím díl od dílu lepší, což mi 2. série jen potvrdila. Nikitu beru jako moje malé tajné guilty pleasure... ;) ()

Anduril

Ja proste tieto akčné špionážne seriály žeriem. Nemôžem si pomôcť. Super nápady, super spracovanie, dobrý výber postáv, gradácia, príbeh dáva zmysel. Jeden z najlepších seriálov aké som videl. ()

MickeyStuma

Nelehký život Nikity pokračuje a tak trochu jinak. Nová představitelka Maggie Q dává postavě zcela nový rozměr. Seriál je více temnější a akčnější. Až by se dalo říct, že s původní Nikitou toto nemá pranic společného. Tvůrci zřejmě pochopili zoufalou nudnost předchozího seriálového ztvárnění původního snímku Luca Bessona 'Brutální Nikita' (1990) pod stejnojmenným názvem a tak tomu dali zcela novou tvář. Že by se jim to nepovedlo se tvrdit zrovna nedá, ale k dokonalosti přeci jen ještě nějaká ta kapička chybí. Každopádně je to krok kupředu a správným směrem. ()

Grimlok

Jak mi Maggie Q byla na začátku seriálu nesympatická, tak nakonec mi nesympatická nepřišla. Seriál se rozjel přímo do zběsilého tempa, dějové zvraty se dostavily v hojném počtu a akce nebylo zrovna málo. ()

gauron666

Tak tohle se zas tak moc nepovedlo, i když? Starší nikita na tom o moc lépe nebyla, (nemyslím film ten je vcelku slušný). Jelikož, mám slabost pro Maggie Q, tak jsem to prubnul. A výsledek? Ostatní (křoví) herci, bída, čest výjímkám, někdy ty kulisy vypadaly jak z papíru a příběh? To už tu bylo snad tisíckrát, takže body za origanalitu také nic. Říkám nebýt Maggie (která je tady hubená jak lusk to ona je, ale skoro vždycky:) tak bych to stopnul po 2 dílech, ale furt si tak nějak říkám: tak co, vyděl jsem už větší blbosti né?:-). Dodatek: Takže dropnuto po pár dílech. Zjištení, že to vlastně ani není o Nikitě (tedy o Maggie), ale z větší části o nějaké přihlouplé pubertačce, která tam furt otravuje se svým příběhem, který mě teda vůbec nezajímá, jsem to odpískal, to nestojí za ztrátu času. ()

Parm1

Nikita, krásná havajanka, která ale jistě nemá oba rodiče z Havaje. Tím to ale pomalu a jistě končí, protože akce je v každém dílu poměrně málo a napětím seriál taky nehýří. Skvělý námět, dalo by se říct, ale ve skutečnosti jen až podezřele podobné seriálu Alias. 65% ()

chicab8

Emancipované ženy ve zbrani, me gusta! Zajímavý náhled i na původní plot s lepšími zbraněmi a obratnějšími triky, není to seriálová hitparáda, ale o prázdninách se člověk rád podívá i na takové počiny.. ()

RedRose

Po peti dilech velice mile prekvapeni! Maggie me sice jeste nepresvedcila - porad ji ty bitky tak nejak nemuzu uverit... Naopak Lyndsy Fonseca mi tam perfektne sedi a "Nick Slaughter aka Viktor Čistič" je geniální! Obsazeni je tedy vynikajici a zbytek zatim taky. Snad jim to nekolik serii vydrzi... Update: Puvodni hodnoceni se tyka prvnich dvou sezon... Bohuzel treti serie jasne ukazuje ze slibny zacatek muze mit i dramaticky pad... A nemuzu se zbavit dojmu ze tvurci nejak nevi jak rozvinout pribeh dal aby to za neco stalo... Od treti sezony dve hvezdy dolu... ()

RobbieM@N

Maggie Q dokáže vypadat tvrdě akorát pokud u toho nemusí otevírat pusu, tvůrci si to tady očividně neuvědomili. A to už po deseti minutách spouští tak velkou patetickou a klišovitou spoušť, že se to nedá opravdu vydržet. Nikita je tupý seriál, značně pateticko-tvrďácko-iritující. Takovou malou náplastí je přítomnost Lyndsy Fonseca. ()

Jeremiasz

sice se to nechyta na puvodni serial nikita, ale aj tak je to proste prehnana akcni kravina, ktera vas proste bavi nebo uplne naopak. Ja patrim k te prvni polovine ()

Hawaj

Nic zajímavýho. Seriál podle příručky. A Nikita? To je spíš magazínová babrína pro 10tiletý děcka z nějakýho plejstejšnovýho vodvaru, prostě tahák na diváky. ()

Izi-Peťan

1. série: Příjemný akční seriál, který je velmi podobný a kvalitní jako Alias. Je to dobrá oddychovka, pokud nevíte, na co koukat, nebo je právě pauza na jiný vámi oblíbený seriál. Neviděl jsem předchozí seriál ani film, ale tohle mě opravdu baví. Jen tak dál. 80% ()