Franklin a Bash (TV seriál)

Franklin & Bash

Správni chlapi

Komedie / Krimi

USA, 2011, 30x42 min

Mark-Paul Gosselaar, Breckin Meyer, Michael L. Covington, Claire Coffee, Ally Maki, Malcolm McDowell, Mircea Monroe, Garcelle Beauvais, Alexandra Holden, Dana Davis, Reed Diamond, Steve Warren, Tom Arnold, Leonardo Nam, Nicole Steinwedell, Robert Pralgo, Robin Thomas, Anabella Casanova, Danny Trejo, Natalie Zea, Leslie Murphy, Kat Foster, Jud Tylor, Andrea Moore, IronE Singleton, Uriah Shelton, D.C. Douglas, Don McManus, Jason Alexander, Cheri Christian, Katie Savoy, Marcus Choi, Jenn Korbee, Stephanie Carpentieri, Erin Darling, Anne Ramsay, Kumail Nanjiani, Lacey Beeman, Arlene Santana, Mark L. Taylor, Kevin Daniels, Shiri Appleby, Peter Weller, Melissa Ponzio, Seth Green, Garrett Ryan, Heather Locklear, Gabrielle Dennis, J. Downing, Jamie Rose, Katie Gill, Bre Blair, Felix Solis, Jackie Debatin, Melinda Bennett, Lindsey Morgan, Trisha LaFache, Daryl Crittenden, David Gautreaux, Erich Bergen, Erich Anderson, Richard Cox, Spencer Garrett, Jillian Bell, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Jocko Sims, Yolanda Pecoraro, Toni Trucks, Anthony Ordonez, Dyana Liu, Vedette Lim, Dave Engfer, Ana Alexander, Carla Gallo, Kate Beahan, Susan May Pratt, Jennifer Aspen, Jacqueline Obradors, Melissa Molinaro, Diora Baird, Jamie McShane, Michael Hyatt, Constance Wu, Tiffany Dupont, Tricia Helfer, Joanna Leeds, Alison Haislip, Danielle Panabaker, Meg Cionni, Jaime Ray Newman, David Burke, Carmen Electra, Joshua Erenberg, Charlie Finn, Teddy Lane Jr., Hope Allen, Mariano Mendoza, Charles Malik Whitfield, Tom Virtue, Jack Kehler, Doug Simpson, Mercedes Colon, Bridgett Newton, Peter Mackenzie, Lindsey Sporrer, Rebecca McFarland, Marcus Giamatti, Jim Gleason, Geoffrey Rivas, David Hoffman, Jeff Doucette, Ben Begley, Julian Acosta, Madison Lawlor, Jessica Lee, Sam Hennings, Mark Charran, Rhea Seehorn, Lawrence Kao, Brian Howe, Kimberly Caldwell, Aaron Hill, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Freda Foh Shen, Krizia Bajos, Jason Williams, Jenny O'Hara, Ray Haratian, Susan Angelo, Jason Yorker, Lawrence O'Donnell, Kevin Christy, Tyne Stecklein, Tom Everett, Sarayu Blue, Lynne Alana Delaney, Floriana Lima, Gregory Cruz, Fernando Rivera, Robert Noble, Jason Tobias, Mike Pniewski, Alexandra Ella, Brian Guest, Geoffrey Blake, John Rezig, Keone Young, Jack Axelrod, Laurie Fortier, Rob Benedict, Alyssa Julya Smith, James M. Connor, Rick Fitts, Chauntae Pink, J.D. Walsh, Van Epperson, Aaron Hendry, Brandon Rush, Jennifer Ingrum, Miguel Pérez, Tom Choi, Ivar Brogger, Matt Doherty, Regi Davis, Robert Pierce

Scénografie:

Mayling Cheng

1. séria - 80%. Po prvej sérii rád konštatujem, že vznikol ďalší vydarený seriál z právnického prostredia. Nesie sa v duchu Boston Legal, akurát je tu viac popkultúrných narážok a keďže sú dvaja hlavní predstavitelia v najlepších rokoch, hlavnou témou sú okrem jednotlivých prípadov ženy a žúrky. ;) To a ešte casting a scenár sú hlavné devízy Franklina a Basha.(24.12.2014)

Nemám ve zvyku hodnotit seriál dokud nedokončím aspoň jednu sérii. Zde však udělám výjimku. Po prvních pár dílech skvělé zábavy nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami. Další důvod proč volím pět hvězdiček je ten, že je to první seriál z právnického prostředí, který mě donutil podívat se na další díl a těšit se i na ten další. Uznávám, že vtípky Franklina a Bashe jsou občas trochu dětinské a trapné, ale když se na to podívám jako na celek, tak to vše na mě působí výborně. Dále musím kladně ohodnotit i oba hlavní herce, kteří své role hrají dokonale, myslím, že si nedovedu představit lepší dvojici, která by Franklina a Bashe ztvárnila. No doufám, že mě další díly nezklamou, ale po prvních sedmi epizodách dosti pochybuji, že by mě Franklin a Bash zklamali.(3.2.2014)

Parádní komediální seriál z prostředí soudní síně a právnické firmy. Nemám, co vytknout. Metody hlavních hrdinů jsem neobvyklé ale účinné a setsakramentsky zábavné. Zatím jsem povedlo: aby si svědkyně při svědectví sundala blůzku; opít se v soudní síni; líbat se s klientkou v soudní síni. I když to zní šíleně ke každé téhle akci mají důvod, který pomáhá vyhrát případ. Obvykle na právnický seriál nekoukám, ale tenhle mne dostal a pro mne nejlepší seriál léta 2011. Doufám, že nezklame ani v roce 2012...(25.6.2011)

Další variace na komediální seriál z právnického prostředí. Opět ulítlí hlavní hrdinové, opět zajímavé případy. A opět se povedlo, znovu jsem se výborně bavil a těším se na další řadu. I poslední 4.řada pokračovala v nastoleném stylu. Kvituju, že každá řada měla jen 10 dílů, často méně je lepší než jen plácat další a další díly, aby jich bylo 24... Spokojenost.(2.9.2014)

1 série. _ _ _ 60%. Děj není komplikovaný a vše krásně navazuje. :-) _ _ _ 2.série. _ _ _ 50%. Děj stále není komplikovaný a tím už není ani zábavný. :-( _ _ _ 3.série _ _ _ 30%. Nová postava, která se objeví zničehonic. Fekální humor, který absolutně nepasuje a již od druhé série věc, která ve třetí sérii vygradovala : Právníci jsou bohatí, moooooc bohatí a neustále jen paří. Jen tak mimochodem vyřeší zapeklitý případ a pak zase paří.(7.8.2014)

• - V 5. epizóde 3. série otvorí Peter (Mark-Paul Gosselaar) dva pivá, pri rôznych záberoch je jedno z pív raz otvorené a potom zas zatvorené. (NST13)