Franklin a Bash (TV seriál)

Franklin & Bash

Správni chlapi

Komedie / Krimi

USA, 2011–2014, 28 h 1 min (Minutáž: 41–44 min)

Mark-Paul Gosselaar, Breckin Meyer, Reed Diamond, Malcolm McDowell, Kumail Nanjiani, Michael L. Covington, Claire Coffee, Ally Maki, Mircea Monroe, Garcelle Beauvais, Alexandra Holden, Dana Davis, Steve Warren, Tom Arnold, Leonardo Nam, Nicole Steinwedell, Robert Pralgo, Robin Thomas, Anabella Casanova, Danny Trejo, Natalie Zea, Leslie Murphy, Kat Foster, Jud Tylor, Andrea Moore, Irone Singleton, Uriah Shelton, D.C. Douglas, Don McManus, Jason Alexander, Cheri Christian, Katie Savoy, Marcus Choi, Jenn Korbee, Stephanie Carpentieri, Erin Darling, Anne Ramsay, Lacey Beeman, Arlene Santana, Mark L. Taylor, Kevin Daniels, Shiri Appleby, Peter Weller, Melissa Ponzio, Seth Green, Garrett Ryan, Heather Locklear, Gabrielle Dennis, J. Downing, Jamie Rose, Katie Gill, Bre Blair, Felix Solis, Jackie Debatin, Melinda Bennett, Lindsey Morgan, Trisha LaFache, Daryl Crittenden, David Gautreaux, Erich Bergen, Erich Anderson, Richard Cox, Spencer Garrett, Jillian Bell, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Jocko Sims, Yolanda Pecoraro, Toni Trucks, Anthony Ordonez, Dyana Liu, Vedette Lim, Dave Engfer, Ana Alexander, Carla Gallo, Kate Beahan, Susan May Pratt, Jennifer Aspen, Jacqueline Obradors, Melissa Molinaro, Diora Baird, Jamie McShane, Michael Hyatt, Constance Wu, Tiffany Dupont, Tricia Helfer, Joanna Leeds, Alison Haislip, Danielle Panabaker, Meg Cionni, Jaime Ray Newman, David Burke, Carmen Electra, Joshua Erenberg, Charlie Finn, Teddy Lane Jr., Hope Allen, Mariano Mendoza, Charles Malik Whitfield, Tom Virtue, Jack Kehler, Doug Simpson, Mercedes Colon, Bridgett Newton, Peter Mackenzie, Lindsey Sporrer, Rebecca McFarland, Marcus Giamatti, Jim Gleason, Geoffrey Rivas, David Hoffman, Jeff Doucette, Ben Begley, Julian Acosta, Madison Lawlor, Jessica Lee, Sam Hennings, Mark Charran, Rhea Seehorn, Lawrence Kao, Brian Howe, Kimberly Caldwell, Aaron Hill, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Freda Foh Shen, Krizia Bajos, Jason Williams, Jenny O'Hara, Ray Haratian, Susan Angelo, Jason Yorker, Lawrence O'Donnell, Kevin Christy, Tyne Stecklein, Tom Everett, Sarayu Blue, Lynne Alana Delaney, Floriana Lima, Gregory Cruz, Fernando Rivera, Robert Noble, Jason Tobias, Mike Pniewski, Alexandra Ella, Brian Guest, Geoffrey Blake, John Rezig, Keone Young, Jack Axelrod, Laurie Fortier, Rob Benedict, Alyssa Julya Smith, James M. Connor, Rick Fitts, Chauntae Pink, J.D. Walsh, Van Epperson, Aaron Hendry, Brandon Rush, Jennifer Ingrum, Miguel Pérez, Tom Choi, Ivar Brogger, Matt Doherty, Regi Davis, Robert Pierce, Paul Perri, Clayton Landey, Roy Abramsohn, Benjamin J. Cain Jr., Lindsey Kraft, Eric Bruskotter, Philip Boyd, Loyda Ramos, Jan Munroe, Judith Scott, Azie Tesfai, Raymond Forchion, Kathy Najimy, Linden Ashby, Thomas F. Wilson, Fred Willard, François Chau, Michael Weaver, Harry Hamlin, Jeremy Rowley, Beau Bridges, Robert Pine, Caroline Aaron, Patrick Fischler, Beau Billingslea, Leonard Roberts, Tommy Chong, Alexandra Breckenridge, John de Lancie, Kate Luyben, James van der Beek, Gates McFadden, Gabriel Olds, Muse Watson, Richard Edson, Melora Walters, Martin Mull, Eddie Jemison, Ernie Hudson, Jim Turner, Kevin Nealon, Sean Astin, Megan Stevenson, Philip Casnoff, Jane Seymour, Jesse Heiman, Eric Mabius, Jon Polito, Katie Walder, Jodi Long, Rick Fox, Cybill Shepherd, Joel David Moore, Richard Portnow, Paul Tei, Tom Wright, Bellamy Young, Tuc Watkins, Michele Nordin, Gino Anthony Pesi, Reni Santoni, Sandra Purpuro, Cameron Goodman, Mitchell Clark, Kayla Ewell, Joanna Cassidy, Chris Mulkey, Josh Randall, Thomas F. Duffy, Mark Rolston, Boris Kodjoe, Meagen Fay, Robert Wuhl, Andrea Gabriel, David Costabile, A.J. Trauth, Jake Busey, Julanne Chidi Hill, Jacqueline Lord, Chris Klein, Paul Schulze, Steve Talley, Larry Poindexter, Ary Katz, Adam Goldberg, David Beeler, Piers Morgan, Courtenay Taylor, Chasty Ballesteros, Nicky Whelan, Dan Martin, Corbin Bleu, Ryan Cutrona, Gerald Webb, Buck Henry, Jordan Marder, Fernanda Andrade, Eric Balfour, Matt Battaglia, John Ratzenberger, Dale Waddington, Damion Poitier, David Labiosa, Martin Starr, Hillary Tuck, Kim Shaw, Harrison Page, Nora Dunn, Courtney Gains, Currie Graham, Scott Menville, Lance Barber, Andy Umberger, Gregory Smith, Clyde Kusatsu, Thomas Lennon, Hart Bochner, Rob Lowe, Jay Chandrasekhar, Rhys Coiro, Claire Risoli, Mia Serafino, Willie Garson, Creed Bratton, Christine Donlon, Erin Ross, John Michael Higgins, Rebecca Marshall, K.D. Aubert, Avi Rothman, Mike Tyson, Daniel Roebuck, Vincent Ventresca, Mark Saul, Courtney Henggeler, Devon Werkheiser, Valerie Mahaffey, Patrick Fabian, Traci Dinwiddie, Kevin McKidd, James Remar, Jack Plotnick, Katrina Norman, Allison Smith, Mackenzie Astin, Mark Christopher Lawrence, Kurt Fuller, George Wendt, Barry Bostwick, Armin Shimerman, Mary Birdsong, C.S. Lee, Jack Stuart, Brian McNamara, Ryan Michelle Bathe, Lola Glaudini, Ava Gaudet, Mindy Sterling, Cloris Leachman, John Kapelos, Craig Susser, Julie Berlin, Janice Kent, Bill Parks, Kevin Michael Martin, Andrea Wright, Judith Moreland, Dariush Kashani, Christopher Michael, Joyce Greenleaf, Shawn Carter Peterson, Alice Dodd, Jacquelyn Zook, Kevin Cahoon, Michael Masini, Nate Bynum, Jennifer Kathreen Larson, Noah Weisberg, David Goryl, Edward Finlay, Sophie Kargman

Parádní komediální seriál z prostředí soudní síně a právnické firmy. Nemám, co vytknout. Metody hlavních hrdinů jsem neobvyklé ale účinné a setsakramentsky zábavné. Zatím jsem povedlo: aby si svědkyně při svědectví sundala blůzku; opít se v soudní síni; líbat se s klientkou v soudní síni. I když to zní šíleně ke každé téhle akci mají důvod, který pomáhá vyhrát případ. Obvykle na právnický seriál nekoukám, ale tenhle mne dostal a pro mne nejlepší seriál léta 2011. Doufám, že nezklame ani v roce 2012...(25.6.2011)

Příjemný seriál, který táhne hodně dolů demetní dialogy a někdy podprůměrný scénář. V podstatě by se dalo říct, že jde o pokus o převedení Dr. House do světa mezi právníky. Nicméně dost nepovedeně a genialita tkz. právnické dvojky spíž vypadá jako totální imbecilita. Nicméně se to dá ještě překousnout, takže to zůstává na třech.(20.10.2013)

Pri tretej sérii nadšenie nejak opadlo. F&B sú furt šialení a chvíľami vtipní, ale samotné prípady... eh. Naviac ich právne riešia tak, že i ja neprávnik s napozeranými pár právnickými seriálmi viem hneď od začiatku, prečo im to u protistrany neprejde a oni sa tvária vždy hrozne prekvapene. A kto robil casting pre 3. sériu by sa mal vzdať platu - Charlie by som s istým sebazaprením ešte prežila, tá je skôr hrozne napísaná, ale Locklear stratila posledné zbytky mimického i hlasového výrazu a že povedala niečo povedzme že úderné si zakaždým domýšľam až keď si jej vetu predstavím v ľudskom podaní. Na s4 to pre mňa nevyzerá.(15.8.2013)

• kingik

Skuteční právníci jsou saláti a suchaři. Zkuste dva nerozlučné a špičkové právníky Franklina & Bashe, kteří jsou nejenom vtipní a občas i vlezlí, ale pokud máte opletačky se zákonem, tak můžete mít klidný spánek. Jsou v tom co dělají dobří. První problém nastává však v tom, že skuteční právníci se takhle nechovají. Nepronášejí dialogy nad kterými by se dalo zasmát, nejednají s klientelou tímto nepřirozeným způsobem a rozhodně nemají tak vysoké procento úspěšnosti ve vyhraných soudních sporech. Dalšími spornými momenty seriálu jsou náhledy do soudních síní. Není to úplně nezajímavé vidět jaké postupy jsou k objasnění případu použity, ale za žádných okolností se soudci takto nereálně nechovají. Zkrátka to působí nevěrohodně. A přiznání účastníků soudního řízení na poslední chvíli v rámci dobrého úmyslu zachránit obžalovaného jsou tedy hodně zcestná(!) Velkým plusem je celá řada známých (seriálových) tváří. Právnická dvojice Breckin Mayer & Mark-Paul Gosselaar mají v sobě jisté kouzlo, jak diváky upoutat a spoustě epizod nechybí zajímavý rozhled a originální svéráznost. Nepřehlédnutelný je rovněž Malcom McDowell a pro nejednoho diváka bude zajímavé objevovat celou řadu seriálových herců a hereček, kteří se v seriálu zjeví třeba i na pár epizod. Je tedy na diváckém přístupu, jak k seriálu sice z právnického avšak poněkud humorněji vyznívajícího prostředí, přistoupí. Nějakou dobu bude trvat než mu přijde k chuti. Tvůrci se mohli více opřít do reálného zachycení právního systému a s ním spojených kauz. Takhle se v tomhle seriálu skoro ničemu a nikomu nedá uvěřit. Mé hodnocení: 40%(13.8.2014)

Není to vyloženě špatné, ale většina charakterů a celkově typ humoru mě až tak nezaujal. Jsou tam někdy skvělá místa, někdy se zase docela nudím v pasážích, které asi měly být strašně zábavné, ale mě přijdou vyloženě trapné. Takže kvalita hodně kolísavá. Ve srovnání se Suits, další seriálovou novinkou z právnického prostředí, působí Franklin & Bash strašně odfláknutě.(2.7.2011)

• - V 5. epizóde 3. série otvorí Peter (Mark-Paul Gosselaar) dva pivá, pri rôznych záberoch je jedno z pív raz otvorené a potom zas zatvorené. (NST13)