Franklin a Bash (TV seriál)

Franklin & Bash

Správni chlapi

Komedie / Krimi

USA, 2011, 30x42 min

Jim Dooley

Mark-Paul Gosselaar, Breckin Meyer, Michael L. Covington, Claire Coffee, Ally Maki, Malcolm McDowell, Mircea Monroe, Garcelle Beauvais, Alexandra Holden, Dana Davis, Reed Diamond, Steve Warren, Tom Arnold, Leonardo Nam, Nicole Steinwedell, Robert Pralgo, Robin Thomas, Anabella Casanova, Danny Trejo, Natalie Zea, Leslie Murphy, Kat Foster, Jud Tylor, Andrea Moore, IronE Singleton, Uriah Shelton, D.C. Douglas, Don McManus, Jason Alexander, Cheri Christian, Katie Savoy, Marcus Choi, Jenn Korbee, Stephanie Carpentieri, Erin Darling, Anne Ramsay, Kumail Nanjiani, Lacey Beeman, Arlene Santana, Mark L. Taylor, Kevin Daniels, Shiri Appleby, Peter Weller, Melissa Ponzio, Seth Green, Garrett Ryan, Heather Locklear, Gabrielle Dennis, J. Downing, Jamie Rose, Katie Gill, Bre Blair, Felix Solis, Jackie Debatin, Melinda Bennett, Lindsey Morgan, Trisha LaFache, Daryl Crittenden, David Gautreaux, Erich Bergen, Erich Anderson, Richard Cox, Spencer Garrett, Jillian Bell, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Jocko Sims, Yolanda Pecoraro, Toni Trucks, Anthony Ordonez, Dyana Liu, Vedette Lim, Dave Engfer, Ana Alexander, Carla Gallo, Kate Beahan, Susan May Pratt, Jennifer Aspen, Jacqueline Obradors, Melissa Molinaro, Diora Baird, Jamie McShane, Michael Hyatt, Constance Wu, Tiffany Dupont, Tricia Helfer, Joanna Leeds, Alison Haislip, Danielle Panabaker, Meg Cionni, Jaime Ray Newman, David Burke, Carmen Electra, Joshua Erenberg, Charlie Finn, Teddy Lane Jr., Hope Allen, Mariano Mendoza, Charles Malik Whitfield, Tom Virtue, Jack Kehler, Doug Simpson, Mercedes Colon, Bridgett Newton, Peter Mackenzie, Lindsey Sporrer, Rebecca McFarland, Marcus Giamatti, Jim Gleason, Geoffrey Rivas, David Hoffman, Jeff Doucette, Ben Begley, Julian Acosta, Madison Lawlor, Jessica Lee, Sam Hennings, Mark Charran, Rhea Seehorn, Lawrence Kao, Brian Howe, Kimberly Caldwell, Aaron Hill, Jim Piddock, Scott Michael Campbell, Freda Foh Shen, Krizia Bajos, Jason Williams, Jenny O'Hara, Ray Haratian, Susan Angelo, Jason Yorker, Lawrence O'Donnell, Kevin Christy, Tyne Stecklein, Tom Everett, Sarayu Blue, Lynne Alana Delaney, Floriana Lima, Gregory Cruz, Fernando Rivera, Robert Noble, Jason Tobias, Mike Pniewski, Alexandra Ella, Brian Guest, Geoffrey Blake, John Rezig, Keone Young, Jack Axelrod, Laurie Fortier, Rob Benedict, Alyssa Julya Smith, James M. Connor, Rick Fitts, Chauntae Pink, J.D. Walsh, Van Epperson

Scénografie:

Mayling Cheng

Parádní komediální seriál z prostředí soudní síně a právnické firmy. Nemám, co vytknout. Metody hlavních hrdinů jsem neobvyklé ale účinné a setsakramentsky zábavné. Zatím jsem povedlo: aby si svědkyně při svědectví sundala blůzku; opít se v soudní síni; líbat se s klientkou v soudní síni. I když to zní šíleně ke každé téhle akci mají důvod, který pomáhá vyhrát případ. Obvykle na právnický seriál nekoukám, ale tenhle mne dostal a pro mne nejlepší seriál léta 2011. Doufám, že nezklame ani v roce 2012...(25.6.2011)

1 série. _ _ _ 60%. Děj není komplikovaný a vše krásně navazuje. :-) _ _ _ 2.série. _ _ _ 50%. Děj stále není komplikovaný a tím už není ani zábavný. :-( _ _ _ 3.série _ _ _ 30%. Nová postava, která se objeví zničehonic. Fekální humor, který absolutně nepasuje a již od druhé série věc, která ve třetí sérii vygradovala : Právníci jsou bohatí, moooooc bohatí a neustále jen paří. Jen tak mimochodem vyřeší zapeklitý případ a pak zase paří.(7.8.2014)

• Tommassi3

Těžko se vyhnout srovnání s výtečnými Kravaťáky, kteří jsou zkratka jiní, a to je zatraceně dobře, Franklin a Bash totiž spíše - Bohužel často dost naivním způsobem.. - rozehrává svoje často dost absurdní vyprávěnky ze soudní síně, stojící na mnohdy až neskutečně vtipném dialogu, na odkazu Ally McBeal, když se mu ovšem celkem dost daří se vyvarovat právě jejích kiksů, z něhož by mohl učinit velmi slušnou právnickou buddie seriálovou záležitost, kdyby tuto snahu ovšem nepodrýval ten iritující mix dramatu a rádoby cool humoru jako z pánských časopisů.. Jak si po letech konečně zase jednou skvostný Malcolm McDowell krade každou, bohužel často naprosto nepodstatnou, scénu pro sebe, naznačuje, že autoři udělali něco špatně.. Franklin a Bash si pohrává s žánrovými klišé, schází mu však především (sebe)ironie, díky čemuž působí prázdně a zoufale nefunkčně, a platí tak za zbytečně kvalitně zahranou žánrovou karikaturu.. Škoda, že TNT nezná jiná povolání než právníky, policajty a doktory..(16.9.2015)

• kingik

Skuteční právníci jsou saláti a suchaři. Zkuste dva nerozlučné a špičkové právníky Franklina & Bashe, kteří jsou nejenom vtipní a občas i vlezlí, ale pokud máte opletačky se zákonem, tak můžete mít klidný spánek. Jsou v tom co dělají dobří. První problém nastává však v tom, že skuteční právníci se takhle nechovají. Nepronášejí dialogy nad kterými by se dalo zasmát, nejednají s klientelou tímto nepřirozeným způsobem a rozhodně nemají tak vysoké procento úspěšnosti ve vyhraných soudních sporech. Dalšími spornými momenty seriálu jsou náhledy do soudních síní. Není to úplně nezajímavé vidět jaké postupy jsou k objasnění případu použity, ale za žádných okolností se soudci takto nereálně nechovají. Zkrátka to působí nevěrohodně. A přiznání účastníků soudního řízení na poslední chvíli v rámci dobrého úmyslu zachránit obžalovaného jsou tedy hodně zcestná(!) Velkým plusem je celá řada známých (seriálových) tváří. Právnická dvojice Breckin Mayer & Mark-Paul Gosselaar mají v sobě jisté kouzlo, jak diváky upoutat a spoustě epizod nechybí zajímavý rozhled a originální svéráznost. Nepřehlédnutelný je rovněž Malcom McDowell a pro nejednoho diváka bude zajímavé objevovat celou řadu seriálových herců a hereček, kteří se v seriálu zjeví třeba i na pár epizod. Je tedy na diváckém přístupu, jak k seriálu sice z právnického avšak poněkud humorněji vyznívajícího prostředí, přistoupí. Nějakou dobu bude trvat než mu přijde k chuti. Tvůrci se mohli více opřít do reálného zachycení právního systému a s ním spojených kauz. Takhle se v tomhle seriálu skoro ničemu a nikomu nedá uvěřit. Mé hodnocení: 40%(13.8.2014)

Není to vyloženě špatné, ale většina charakterů a celkově typ humoru mě až tak nezaujal. Jsou tam někdy skvělá místa, někdy se zase docela nudím v pasážích, které asi měly být strašně zábavné, ale mě přijdou vyloženě trapné. Takže kvalita hodně kolísavá. Ve srovnání se Suits, další seriálovou novinkou z právnického prostředí, působí Franklin & Bash strašně odfláknutě.(2.7.2011)

• - V 5. epizóde 3. série otvorí Peter (Mark-Paul Gosselaar) dva pivá, pri rôznych záberoch je jedno z pív raz otvorené a potom zas zatvorené. (NST13)