Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (více)

Série(9) / Epizody(182)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiální text distributora)

Silence

Seriál, který v podstatě nemá vadu na kráse. Výborné postavy, úžasný humor, nenucené přechody do vážnější roviny... prostě paráda! ()

Blofeld

Sitcom, který není tak "normálně vtipný", ale "výkyvový", tzn. buď velmi vtipný, nebo supertrapný, a to v zásadě hned za sebou... ()

zablaga

Ach, veru som nečala, že ma niečo ešte tak zasiahne (tudiž, že si niečo tak obľúbim) ako tuto SCRUBSov. Už sto rokov pozorujem, že ich má rada väčšina tuto obyvateľstva no vždy ma odrádzala tá titulná fotka. Až keď som si pozrela prvý diel, pochopila som, že toto je moja šálka kávy. Počkala som pol roka- keď budem mať čas a spomenula som si a začala som sledovať a už neprestala, ani cez akademický týždeň. Takže súhlasím s používateľom "Niles". Scrubs nie je len plný veľmi vtipných a bizardných situácií ale aj emotívnych chvíľ a dobrých charakterov. "Eagleeee!" ()

ConanVJ odpad!

Tenhle seriál mě fakt vůbec nebere, navíc to obsazení je fakt žalostný. Nedávno bylo v jednom dílu, jak ten v hlavní roli přiběhne k plešatýmu upocenýmu černochovi, opatlal si ruce jeho potem z hlavy a použil to jako gel na vlasy, k tomu ještě z čela jako jelení lůj. To má být jako vtipný? Nevadí mi fekální humor u filmů, ale tady mi to přišlo dost dementní. Navíc to je podle zařazení komedie a ani jednou jsem se ani neusmál. Pro mě fakt odpad 0% :) ()

Džany

Komediální sitcomy byli vždycky velkou částí mého 'diváckého života' a tenhle se mi vryl do paměti velmi dobře. Seriál nabitý vtipem a nezapomenutelnými hláškami, které se Dr. Coxovi, ale hlavně Údržbářovi neustále hrnou z pusy. Osobně považuji právě Údržbáře za nejlepší postavu celého Scrubs, která mě každou svojí větou rozesměje. Přidejte k tomu JD, Turka, Todda a Rowdyho a máte vyhráno. U mě za 100% s tím, že díl s úžasnou cameo rolí Colina Farrella je minimálně za 120% ()

Anchi

Briliantní postavy, top - Janitor. Jenom doporučuju skončit sledování u 8. série a 9. vůbec nebrát v potaz. / Poprvé jsem všechny série viděla v roce 2011 a od tý doby se k němu neustále vracím, asi už nespočítám, kolikrát jsem s ním opakovala několikahodinové seance. Miluju všechny postavy, všechny dialogy, monology, epizody... Prostě <3 ()

ladko

Sitcom ako má byť. Janitor pobaví vždy keď sa objaví na scéne, rovnako ako JD. A skvelý právnik Ted:)Nesedí mi tam jedine Elliot, ale to vôbec nezráža hodnotu tohto seriálu. Tu spomínané trápne fórky som si ani nevšimol-asi preto, že na jeden taký pripadá aspoň 5 skvelých fórov, pri ktorých som sa v každej časti rezal smiechom. Janitor:"Girl problems, huh?" JD:"How'd you know?" Janitor:"You look worried. And you're a girl." ()

depony

Asi jak co ... některé momenty jsou vtipné, některé postavy jsou sympatické, hlavní představitel na zabití ... :) asi beru medicínu moc vážně ... prostě jako housefil musím říct, že mě to nebere až tak, jak jsem čekal. škoda. Ale zasmál jsem se. ()

zdepapepa

4 hvězdy za příjemně strávené 4 série. Poté jako kdyby se vyměnili scénáristi z těch absurdně vtipných na feministicky nevtipné. Z "quirků" hlavní party mi najednou bylo špatně a spíš než smích to na mé tváři vyvolávalo křenění. Přesto ale musím ocenit do té doby kvalitní sérii kvalitních epizod, ze kterých jsem si rád odnesl ponaučení (ať už přednesené Dr. Coxem v průběhu nebo JDm na konci). Co ovšem řadí tento sitcom nad dost ostatních (resp. řadilo) - celkové podání, které je nahony vzdálené klasickým "tříkamerovým" sitcomům a v jedné epizodě dokonce hezky napodobeno a na konci epizody hezky prohozeno oknem s dost pravdivým vysvětlením. Dále tu také máme sympatické a hezké herce i herečky v čele s Ms Fanservice Sarah Chalke, Třetí věc jsou životní příběhy. Původně jsem chtěl napsat pouze JDho a Dr. Coxe, ale prostřednictvím stálého personálu a občasnou výpomocí guest stars (koukám na tebe, Brendane Frasere) scénáristi dokážou ukázat opravdu pestrou škálu lidských vztahů a osudů. Čtvrtá věc je hudba, počínaje úvodní znělkou (pouze tou krátkou rychlou, ne tou ušmudlanou ze začátku 2. série) a výběrem písní napříč díly. Pátá věc je absurdita některých představ a občasný metahumor, skvěle mísící se se strastmi a slastmi smutné rutiny doktorů bojujících se smrtí. Nelituju času stráveného u tohohle seriálu stejně jako nelituji toho, že jsem sledování vzdal po zhlédnutí premiérového dílu páté série. ()

verbst

Ultimátní hodnocení povinností. 100% edit 10.05.2009 Tak a je konec. Smál jsem se jako v nejlepších sezónách a pak mi ukápla slzička. U Gabrielova Book of Love jsem se ale rozbrečel jak želva. A na krajíčku mám i teď když píšu tenhle komentář. Good bye JD. So long Sacred Fart (tohle jsem si nemohl odpustit). SCRUBS you will be missed ()

Davered

Originální a vtipné, ale zároveň hodně stereotypní (JDho představy, katartické závěry plné životního moudra). Kdo viděl jeden díl, jako by viděl všechny. ()

Vxxx

Skvělý seriál. Když se zpětně ohlédnu, nechápu že jsem si po prvním díle pustila další. Jsem ráda, že pak opustili tvůrci zvukové efekty, protože to nebylo moc dobré. Ale tak od 4. dílu je ten seriál brilantní. Při prvním shlédnutí jsem padala smíchy ze židle, při druhém jsem smíchy brečela, při třetím jsem se řehtala jak magor u opravdu dobrých fórů a při čtvrtém jsem se culila nonstop. Rozhodně jsem ten seriál neviděla naposledy. 5* ()

Dero

Když se zamyslíte, zjistíte, že kterýkoli komediální seriál staví na několika základních stereotypech. Nemůžete očekávat dramatický vývoj postav a skutečně zlomové, život měnící okamžiky tam, kde tyto stereotypy fungují. Proto i Scrubs drží v zajetých kolejích po mnoho sezón a je jen na vašem pocitu, zda je vám v takovém vlaku dobře. Pokud je, potom i v posledních sériích dokážou nabídnout čerstvý a aktuální humor, příjemnou zápletku a občas i chutnou melancholii. Mně Scrubs sedí, nechci a nebudu přemýšlet, co bych jim mohl vytknout. Děkuji. ()

ArsenalEagle

Scrubs mě zaujali už několik let zpátky, kdy ještě Prima Cool vysílala různé seriály a neopakovala dokola jen Simpsonovi a TBBT. Každopádně jsem nějak potřeboval zabít prvák medicíny, no a Scrubs, sitcom z nemocničního prostředí, si navíc dokážu i důvodně obhájit. Jde o skvělý seriál, nebojím se říct, že jde o KULT. Doktůrci totiž kromě zábavy nabízejí skvělé charaktery, do kterých se člověk prostě zamiluje a co víc, sám se v některých z nich, nebo dokonce časem v každém z nich, najde. Každá postava dostane svůj prostor a využije dokonale svůj potenciál, ať už jde o JDho, Chrise, Coxe, údržbáře, Elliot, Kelsa nebo Teda, nejde se denním patáliím nesmát. Bez nadsázky jeden z nejlepších sitcomů, co kdy vznikly. PS: někde jsem četl, že jde podle profesionálů o nejpřesnější zobrazení nemocničního prostředí včetně diagnostiky, přístrojů a chování personálu vůbec. A já si myslím, s mými zanedbatelnými znalostmi medicíny, že na tom sakra něco je. ()

Laxik

Ani nevím, jestli můj spolubydlící víc doceňuje House of Cards, který sleduje, nebo moje šílené záchvaty smíchu, kterými ho při tom ruším, když koukám na Scrubs. /// Po nakoukání všech sérií musím uznat, že pokles přišel až v té osmé (i když údržbář začal ztrácet kouzlo mnohem dřív). Devátá, to je pak kapitola sama pro sebe. Právem zatracované mdlé nic. Úplně tragické to nebylo, ale ne, nikdy víc. ()

Baronne

Pro mě absolutně nesrovnatelný s ostatníma seriálama, je to zaručeně nejvtipnější, tomu se vyrovná max první série Misfits, jenže narozdíl od toho je tady i skoro na každym konci dílu ponaučení, po kterym se i já sám zamyslim o životě, a zanechá to ve mě stopu. Taky jsem tady poprvý viděl Braffa, pro kterýho je jeho role jako šitá na míru (možná to je tim že se podílel z velký části na režii), a doktor Cox v podání Mcginleyho je taky bezkonkurenční. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake