Dobrý doktor

• USA The Good Doctor (více)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (více)

Série(7) / Epizody(126)

Shaun Murphy, mladý chirurg s autismem se syndromem učence, se přesouvá z tichého venkova, aby se připojil k prestižní chirurgické jednotce ve velkém městě. Shaun, sám mírně ztracený ve světě "normálních lidí", používá své mimořádné lékařské nadání, aby zachraňoval životy svých pacientů a zmírnil skepticismus svých kolegů. (AXN)

enforcer

1-3. série měly své chyby, ale bavily mě. 4. série je neuvěřitelná woke sračka, dějově někde na úrovni OVRZ. V žádném díle nesmí chybět libovolná propaganda, postavy se předhánějí v tom kdo vyblije dojemnější motivační citát a samozřejmě ubulený ksichty ve zpomalených záběrech. "Doktorština" se tam řeší už jenom minimálně. Bojím se podívat na 5. sérii... ()

kobylka_sari

Já tedy dle hodnocení 82% čekala mnohem, mnohem víc. Shaun mě baví a obdivuji jeho herecký výkon, je škoda, že mu v seriálu nedali více prostoru.  Nesmyslné dialogy ostatních postav byly nudné, pracovní vztahy a až agresivní soupeřivost kolegů mi do tohoto prostředí absolutně nesedí a v neposlední řadě totální lékařské nesmysly, ty mi teda vadí nejvíc a to nejsem žádný zdravotník. SPOILER: Zkrátka pardon, ale paní po nehodě s popáleninami hrudníku 3. stupně a má u sebe 1 doktora bez dalšího personálu, leží na lůžku ještě v zakrvacenych šatech a přitom už probíhá zákrok čištění ran, ona není v umělém spánku ani na JIP, ale na obyc pokoji a ještě mu vykládá o tom, kolik si koupila šatů pro družičky. Pardon, ale to je opravdu hodně mimo, to už nelze moc přehlížet. Nebo chlap, co je také po nehodě autobusu, má tepenné krvácení, které mu provizorně zastaví a rodina (také celá od krve) se dohaduje, zda nechat nohu amputovat nebo nahradit stehenní kost titanovou. Neshodnou se a tak tam přijede soudkyně a jsou na obyčejném pokoji, kde si v pohodě leží ten pacient a takhle pěkně se tam všichni dohadují, v civilním oblečení, spinaví a pacient zřejmě v kómatu pouze s dýchací maskou. Nečeká na sále nebo na JIP, prostě si tam tak leží v pokoji a ostatní si tam udělají zasedací místnost. Opravdu na hlavu. Nehledě na vrchol, že ihned po takto náročné operaci jsou opět všichni v tomto pokoji, rodina stále špinavá od krve v potrhanyvh hadrech a již probuzený pacient srdcerivne děkuje doktorum za záchranu života a nohy a hned plánuje se snoubenkou přesunutí svatby. Takze operace vymeny stehenní kosti trvala hoďku? Proboha! A lékařka mezitím osobne vyběhne hledat další oběť nehody autobusu, kterou záchranáři samozřejmě prehledli. Tyhle nesmysly ten seriál tak neskutečně kazí, že zřejmě nedokoukam ani první sérii. ()

movie_freak

Jo. Tohle mě baví. Představitel hlavní role má můj obdiv za herecký výkon, myslím, že tu postavu vystihl dokonale. Těším se na pokračování. ()