Dobrý doktor

• USA The Good Doctor (více)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (více)

Série(7) / Epizody(126)

Shaun Murphy, mladý chirurg s autismem se syndromem učence, se přesouvá z tichého venkova, aby se připojil k prestižní chirurgické jednotce ve velkém městě. Shaun, sám mírně ztracený ve světě "normálních lidí", používá své mimořádné lékařské nadání, aby zachraňoval životy svých pacientů a zmírnil skepticismus svých kolegů. (AXN)

Veber

Viděny 4 série (a je mi skoro líto, že seriál ještě pokracuje, protože takhle by skončil skvěle). Subjektivně bych asi jednu hvězdu i přihodila, ale objektivně si to seriál nezaslouží. Ano, jsou tam hluchá místa, občas se to zočí v kruhu. Příliš mnoho nádorů (ale OK, řekněme, že tady na to mají specializaci). Některé postavy vás budou štvát, některé, co jste si oblíbili vás štvát začnou. Občas to moc tlačí na lilu. Někdy totální emoční ždímačky. Některé případy mi přijdou nereálné, ale snad měli nějaké poradce. Každopádně prp mě guilty pleasure seriál, u kterého jsem si mohla občas poplakat (často šly situace vztáhnout na můj osobní život). S Dr. Housem bych to zcela nesrovnávala, neboť tady máme v podstatě všechny postavy sympatické. Co bych ale vyzdcihla, je hudba, když už byla epizoda slabší, tak to rozsekli nějakým tím dojemným songem, který jsem si pak musela vyhledat. Já si ty 4 série užila (uvidíme zda budou na Netflixu i další). ()

Dejsifacku odpad!

Hollywoodský autismus, lenivá a přehraná misreprezentace posilující stereotypy a dogmata. Další klasický obraz autististy jako trapného asociálního génia s téměř nadlidskými schopnostmi, neschopného základních lidských emocí. Pojďme se dál utvrzovat v tom, že autisté jsou defunkční nelidské hovada bez emocí a záoveň umí čarovat. Odpad. ()

Thug_Leo

Uznávám, že nápad autisty a jeho fungování je originální, dokonce že seriál poskytne pár zajímavých scén, ALE taková nálož patosu, klišé a nesmyslných dialogů je příliš. Zde často chválený výkon Freddie Highmorea je jenom derivace Normana Batese z prvních řad. Pokud se Vám líbí nemocniční prostředí a chcete drama, pusťte si House, pro komedii Scrubs a pro dobrý výkon Freddieho Bates Motel. Průměr ()

Tarsan

Pokud očekáváte zdravotní komplikace, motat se v blízkosti St. Bonaventure Hospital v San Jose vypadá jako dobrý nápad. Ale v případě, že jde o cokoliv složitějšího než zanícený nehet, ujistěte se pečlivě, ze jsou na šichtě všichni rezidenti chirurgie protože pokud nejsou, jdete si prakticky pro jistou smrt. Tým zdejších chirurgů s mnohaletou praxí je totiž bez zázračných návalů geniálního osvícení některého z rezidentů celkem k ničemu s výjimkou zoufale odevzdaného konstatování neléčitelné diagnózy a tragických pohledů na umírajícího pacienta a jeho rodinu. Zůstat zdravý je tedy určitě lepší volba, zbyde vám tak čas na nějaký ten výlet. Ať už si za parťáka na road trip vyberete Leu nebo Aarona, neuděláte chybu, to jsou totiž dva nejzábavnější lidé v celém San Jose. Nebo aspoň v prvních dvou sezónách téhle show. Všechny epizody jsou prakticky identické pokud jde o dramaturgii, noví pacoši na scéně, vypadá to na snadný zákrok, pak se něco hodně pokazí, ale některý z rezidentů se zahledí dva palce nad optiku kamery a zatímco zkušený primář pomalu sklízí vercajk, rezidentův skelný pohled se lehce rozostří a ejhle, už je na světě rešení. Vynecháte-li posledních 5-7 minut, o nic zvláštního nepřijdete a ušetříte spoustu tělních tekutin a papírových kapesníků, kam se sakra poděl ten dobrý duch z House? Aspoň, že se do scénáře vešlo tak akorát vtipu, ironie, sarkazmu a občas lehkého pohrdání. Neznám žádného živého autistu kromě jednoho kolegy v práci ale v jeho případě to není skutečná diagnóza. Takže po Raymondu Babbitovi je tu jako třešníčka na dortu Shaun Murphy coby další nesnesitelný pedant, kterého doma určitě nechcete. Ale pokud nejste necitelný parchanti, určitě mu budete ze všech sil fandit. ()

Ronnie92

Hraje tu roli opravdu dobře a věřím, jak se píše v zajímavostech, že ta role byla psychicky hodně náročná. Seriál fajn, zaujalo mě, že na tom dělá David Shore, který dělal i Dr. House. Jde to poznat na obtížnosti z počátku jednoduchých případů. ()

Thalin

Chvilkama mi to připadalo jako Dr House akorát s autistou v čele. Kromě hlavního protagonisty se děj zaobírá i ostatními čley týmu a doktory z nemocnice a prakticky nikdy doktoři neřeší jen obyčejné případy. Padají jim do klína ty medicínsky nejzajímavější, nesložitější a nejvíc vzácné. Jaká náhodička, že i při běžné operaci vždy objeví něco, co pacienta ohrozí nebo staví do nelehké rozhodovací role. Ale budiž. I přes tuhle šablonu mě to dost bavilo, Highmore zvládl roli na jedničku a i když mě někteří z dalších doktorů vcelku štvali, pořád se to drželo na obstojné a zajímavé úrovni, která mě bavila. ()

BlackDemon

No ja neviem... Až tak to tomu Shore-ovi nežeriem. Rozumiem, že vykrádanie samých seba je teraz v móde a po drsnom Housovi, doktorovi autistovi sa možno dočkáme doktora, ktorý nemá ruky ani nohy a operuje svojou mysľou... Dávam tri a to za to, ako sa tvorcom podarilo ma upútať napriek tomu, že lekár autista operatér je reálny asi tak ako autista pilot Boeningu 747... ()

Shakal4972

Čakal som šok ktorý som mal z Dr.Housea. Ale Good Doctor je vlastne o tom istom. O ľuďoch, vzťahoch, paradoxoch a "pomýlený" Highmore, hoc jeho výkon je dokonalý - je len také menšie odreagovanie v oceáne sentimentu ktorý sa valí naprieč seriálom. Takže, Good Doctor nie je ani tak o autistickom kolegovi ale najmä o všetkých naokolo. Zatiaľ. Možno by mal autor scénarov navštíviť naše zdravotníctvo. To by sa pozeral... . ()

Dr.Miku

Dam 2*, lebo je mi luto dat menej. No tento serial je podla mna asi tak pravdivy z lekarskeho hladiska asi ako sneh na Bali? Come on! Vyberanie zrazeniny z pecene k transplantacii na dialnici? Prebudenie sa z narkozy pre anafylakticky sok? Atd atd ... ak mal byt scenar zaujimavy pre bezneho divaka, tak by uplne stacilo neprehanat. Neviem aky system maju v USA, co sa tyka zadelenia kvalifikacie lekarov, ale ak je tam jeden lekar chirurg, kardiolog, alergolog, radiolog atd atd v jednej osobe tak to potom klobuk dolu. A najlepsie v max 30 rokov starom baleni - s 20rocnymi skusenostami :D neprestavam sa smiat. Inak pre mna aj napriek vsetkym superbnym pripadom je tento serial celkom nudny a to aj v porovnani s mojou kazdodennou realitou. Jediny uvereniahodny bol hlavny herec, ku ktoremu som si pri kazdej scene vravela : keby nebol autista povedala by som, ze je autista. ()

somme

Takovej jinak "svihlej"(tim nechci nijak autismus zesmesnovat apod) genialni mladsi Dr.House? Jo,to muzu a Freddie toho schopnyho autistu hraje skvele (a to nemluvim,ze si to vzal na paskal kompletne i s produkci,scenarem a dokonce i rezii). ()

dezibook

Každý druhý pacient si příjde, hele kuk a šup našli jsme nádor tam a tam. Až se začínám víc bát raka než Covidu. Ale jinak super, žeru každej díl a jedu jeden za druhým. Uvěřitelná hlavní postava a sympatické i ty ostatní, každá svým způsobem. Doporučuju. ()

TheFilmThief

I když půlku času netuším, o čem to tam všichni mluví a co dělají... Shaun Murphy je velice vyjímečná osobnost a každý si ji rychle zamiluje. Na druhou stranu každý díl přináší svou vlastní rozebranou politickou korektnost a vnucuje "správný pohled" na věc. Počínaje třeba mladičkou dívkou s rakovinou varlat, pokračujíce nebohou feministkou, kterou obtěžuje ten týpek, co dělá pro Rudého Johna (Mentalista haha) a otce, zarputile odmítajícího očkování. Na druhou stranu dějová linka Shauna a jeho kolegů, kteří se potýkají s vlastními problémy a dokonce musí i některé řešit za své pacienty. Jsem nadšená z roztomilého Freddieho, určitých dějových linek a některých postav, seriál mohl být určitě mnohem lepší bez všech těch klišé, vnucených společenských názorů a zbytečného dráma kolem. ()

Rozarka18

Ak by som to mala porovnať s Dr. Houesom (ktorý mi po čase totálne liezol na nervy), za mňa lepšie aj napriek slabšej 4. sérii. Niekto tu už spomenul zaujímavé a hlavne nenudiace charaktery postáv a áno, je to tým. Často sa tu brnká na city, ale čo už. Freddie Highmore je v svoj úlohe tak ohromujúci, že treba len dúfať, aby mu to neostalo. (Myslím to zíranie do blba, náklon hlavy, detinské poskakovanie atd.). ()

Filmyx

Diagnózy a většina Shaunovych zázračných nápadů je blbych tak, ze i jako laika mě to praští přes oči. Holčička má blbý střeva? Ok, dame ji tam hadičku, za pět let na to totiž nikdo nepřišel apod...  ó bože, za to by se měli fakt stydět!!! vyvolávání lítosti a rozebírání každého myšlenkového prdu je samozřejmě nuda. škoda, těšila jsem se na víc akce. Highmorovi postava sedne velice, a minimálně dvě první série stojí za zhlédnutí. Potom, klasika, následuje úpadek, jak si hlavní postava pomalu začíná budovat rodinné i pracovní zázemí. poslední viděná série (4), už je výrazně slabší. ()