Dobrý doktor

• USA The Good Doctor (více)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (více)

Série(7) / Epizody(126)

Shaun Murphy, mladý chirurg s autismem se syndromem učence, se přesouvá z tichého venkova, aby se připojil k prestižní chirurgické jednotce ve velkém městě. Shaun, sám mírně ztracený ve světě "normálních lidí", používá své mimořádné lékařské nadání, aby zachraňoval životy svých pacientů a zmírnil skepticismus svých kolegů. (AXN)

Listyx odpad!

Banda prkenných neherců se rozhodla účastnit v projektu který má zjevně anbici svézt se na Housově vlně. No nepovedlo se. Po několika dílech jsem zjistil, že hlavní postava je trapně nezáživná a že by neutáhla ani kačera na provázku, natož děj aspoň jedné epizody. Smutné je, že mu nikdo nepomáhá. Vsichni se tam chovaj jak s tužkou v prdeli a choděj od jednoho plitkého dialogu ke druhému. Na doktora House nejen, že to nemá, ale nemá to ani na klystýr od dr. Grünsteina. Doporučuju přejmenovat třeba na "Nudný nádor", nebo tak něco. ()

alldo.raine

Nakonec jsem přeci jen šel na 4* iso 5*. Pořád je tu prostě pár věcí, které mě konstantně serou a otravujou (doktorka Brownová a kterákoli linie s ní je děs). A občas mi to opravdu kazí dojem z daného dílu. Jinak samozřejmě výborná záležitost a herecký talent Freddieho Higmora je do nebe sahající! ()

MFloyd

Přiznám se, že jsem viděl asi půl hodiny jednoho dílu a už teď vím, že jde tahle série úplně mimo mě. Je to takový Můj přítel Monk ze zdravotnického prostředí. Vemte jednoho autistu, který je strašně chytrý a vyřeší každý závažný problém s tím, že si z ostatními doktory tvrdě vytře... no a do toho se budete přece uhyhňávat nad tím, jak je ta postava zábavná, protože je hold autista a řekne něco, co by normální člověk neřekl... Dobře, tak ať mi potom někdo vysvětlí, jak může doktora, nebo jinak, zodpovědnou práci, ve který člověk musí být svéprávný a naprosto soustředěný, dělat někdo, kdo má autismus??? Jasný je to jen seriál, fikce, ale tady mi to už opravdu přijde naprosto mimo a proto je to pro mě nehodnotitelné. ()

jprmusic

Mám rád Freddieho a prvně jsem viděl až díly 11 a12. Bohužel nesdílím nadšení místních přispivatelů, protože takhle nějak si představuju Růžovku s 10ti násobných rozpočtem. Naprosto příšerný s výjimkou dějové linky samotného Shauna, ale ten je tam vlastně strašně málo. Uvidím další díly, ale tohle bylo peklo a Image Dragons (myslím) to posunuli na úroveň téměř nekoukatelného kousku. PS Po zhlédnutí dalšího dílu ubírám další hvězdu - je to snad horší než Růžovka - nevypadá to jako, zdravotnický ústav, vypadá to spíš jak sonda do života pacientů psychiatrie ..... ()

Ivoman

Vzhledem k sestavě která tento seriál napsala a produkovala, tudíž k sestavě co dělala Dr.House, je tento seriál velice podobný Dr.Housemu, ale tak nějak na hlavní postavu kašle, protože Dr.House dokázal táhnout celý seriál, což postava autistického doktora nedokáže a proto zde máme daleko větší prostor pro vedlejší postavy, což vede k tomu, že některé díly v druhé sérii jsem už bral jako na koukání na nějaký další doktorský seriál a až po půl hodině jsem zaregistroval, že tam je ten autista a něco chytrýho řekne. Po druhé sérii dost rozporuplný, dost tlačí na pilu. Zbytečně. ()

Hrabovo

Nemocniční prostředí a zejména chirurgové vždy přitáhnou pozornost, je to sázka na jistotu. Celý seriál má řadu silných míst, která jsou vždy torpédována křečovitou snahou o dobré rozuzlení za každou cenu. Moje 3 hvězdy jsou nadhodnocením právě kvůli oněm silným místům, jinak si myslím, že ždímání citů (odsouzeníhodné je zejména zneužití Guamtemaly a její bídy v posledních dvou dílech 4. série) a jednoduchá řešení umění nesvědčí. Celek je kýčovitý a nerealistický. Velké ocenění si zaslouží herecké umění F. Highmora. ()

chesterko

Konečne seriál z nemocničného prostredia, ktorý je geniálne napísaný s perfektnou hlavnou postavou (podľa mňa sa po skončení poslednej klapky z toho Freddie Highmore nemôže len tak dostať). Výborné diagnózy a hlavne zdravé dialógy pri ktorých sa z času na čas zasmejem. Dr. Good House. ()

Gangsta

Velmi dobré lékařské drama Freddie Highmore hraje autistického lékaře a hraje ho velmi uvěřitelně. Celkově velmi dobré. 77% 4* ()

jokino

Dr. Shaun Murphy as A Good Doc., ma bavil. Autismus, ako istá forma geniality v určitom smere aplikovaná napr. do takéhoto seriálu, prečo nie..(?). 1 a 2 séria, pre mňa dosť dobré, 3 ma už až tak nebavila, Murphyho schopnosti boli viac potlačené do úzadia, bolo to pre mňa nudnejšie a podstatne viac sa riešili medziľudské vzťahy na pracovisku a v súkromnom živote. Ale ako celkový počin, u mňa spokojnosť.. ()

rashaverak odpad!

Chce se mi zvracet. Brutalni patos pro prave americke hrdiny. K tomu srdcervouci hudba a zpomalovacky. Unikatni zalezitost. ()

Drozdo57

Ach, aké sklamanie a postupné znechutenie. Zo začiatku ma seriál dosť uchvátil. Zvažoval som aj hodnotenie 5*. Shaun ako hlavná postava je skvelý spôsob ako vysvetľovať ľuďom motívy a myšlienky iných postáv. Celkovo sa mi páčili charaktery, interakcie, príbehy, prípady. Proste taká oddychovka z prostredia asi najdiverznejšieho chirurgického tímu na svete. A tam sa začali moje obavy napĺňať. Postupne sa dozvedáme, ako to majú ťažké ženy a menšiny a máme odkazy na rôzne pseudo-podstatné témy dneška. A za všetko môže biely chlap a černoch nemôže nikdy byť rasista aj keď sa tak chová. A seriál každým dielom postupne viac upadá do tejto diery uvedomelosti. Takže sa zo zábavnej oddychovky stáva iba ďalšia snaha o prevýchovu a vzdelávanie nás obyčajného plebsu v témach, na ktorých predsa tak veľmi záleží. ()

Habanera

Po delší době seriál, který udržel mou pozornost. Sy učence, nebo Sy vlastního pivovaru mě náramně pobavily. Přiznávám první tři série jsem shlédla na jeden dech, závěr 3.série mě zklamal a zvažovala jsem, jestli ještě chci. Hecla jsem se. Těšila jsem se na dialogy, Shaunyho a Glassyho, najednou si uvědomíte, že už to není tak uplně o lege artis postupech, ale nimrání se ve vztazích. Pětkou to rozhodně nekončí. ()

zazka

Od druhej série to už začína byť fajn, postavy a ich charaktery sa začínajú profilovať...Je to vlastne House v chirurgickom prevedení s krásnym soundtrackom. Možno zamrzí, že zrod veľkej romance utli na konci tretej série v podobe smrti jednej z hlavných postáv. ()

p.a.douch

Nejdříve jsem si říkal, další americkej trhák z nemocnice. Pak jsem se zkrátka jednou nudil a zapnul jsem si "Dobrého doktora". No a chytlo mě to. Za víkend první řada a půlka druhý. Hlavní postava je mimoň, vypadá jak mimoň a chová se jak mimoň. Ostatní taky nejsou zrovna v cajku, ale baví mě. Obsazení sympatické, vztahy mezi postavami se řeší zábavně a nenudí. Takže podle mě, nejzábavnější seriál z lékařského prostředí. Teda po Ordinaci z růžové zahrady (to byl vtip proboha). ()

kolly13

Tvrdá práce není dostatečná, pokud nezapadáte. Shaun je někdy na obejmutí, jindy na liskanec a tím nám ukazuje mantinely chápání druhých. Takže probuďme emoce a zapojme rozum, protože autistický doktor se fakt snaží. PS: A proto je to doktor a ne prodejce nábytku nebo sociální pracovník. A proto s ním nikdo nechce bydlet, ale jen kamarádit, protože co kdyby mu našli medicínsky neřešitelný problém. ()

Zlty_Dodo

Seriál o autistickom doktorovi, ktorý napriek handicapu dosiahne úspech v práci i v láske. Miestami zbytočne zdĺhavé, hlavné postavy sympatické, herecké výkony dosť dobré. Čo ale musím ohodnotiť negatívne je Netflixovský hyperprogresivistický tlak na diváka: belosi sú rasisti, kto volil Trumpa je divný, drvivá väčšina doktorov a pacientov sú černosi i keď v San Jose, kde sa dej odohráva, má černošská populácia len 5% zastúpenie, chlapi sú sexisti a utláčajú práva žien atd atd.. do toho LGBT.. vcelku odpudivé to vydržať až do konca.. preto len 3*** ()