Sedm dní (TV seriál)

Sedem dní

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 1998, 66x45 min

Scott Gilman

Jonathan LaPaglia, Don Franklin, Justina Vail, Nick Searcy, Alan Scarfe, Norman Lloyd, Sam Whipple, Natassia Malthe, Gary Graham, Michael Bailey Smith, Dale Dye, Jewel Staite, Kevin Patrick Walls, Jessalyn Gilsig, Elizabeth Bogush, Keith Dallas, Gina Philips, Bridget White, Jessica Lucas, Garret Dillahunt, Christina Moore, Tanja Reichert, Brian Thompson, Catherine Lough Haggquist, Lindsay Maxwell, Alex Veadov, Ona Grauer, Reggie Lee, Paul McGillion, Lisa Marie Caruk, Keegan Connor Tracy, Ned Romero, Arroyn Lloyd, Matthew Harrison, Zak Santiago, Al Gore, Justin Shilton, Misha Collins, Ntare Guma Mbaho Mwine, Peter LaCroix, Robert Knepper, Conan Graham, Gregory McKinney, Thomas Kopache, Tim Griffin, Marco Hofschneider, Nolan Gerard Funk, Raahul Singh, Scott Alan Smith, Alessandro Juliani, Vladimír Kulich, Ryan Robbins, Lauren Woodland, Kieran Mulroney, Raymond Cruz, Cary-Hiroyuki Tagawa, Kelsey Mulrooney, Jeremy Guilbaut, Françoise Yip, Robert Picardo, Rodney Rowland, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, Greg Anderson, Wade Williams, James Morrison, Craig Wasson, Aki Aleong, Kevan Ohtsji, Alexandra Hedison, James Kirk, Will Dotter, Rick Worthy, Ben Ratner, Kirk Baltz, Vanessa Dorman, Marco Rodríguez, Yvonne Zima, Chris Kramer, Kristen Dalton, Sam Vincent, Lilli Birdsell, Dan Shea, Al Israel, Tony Denman, Jud Tylor, Brian Markinson, Robert Gauvin, Jeff Kober, George Cheung, Lawrence Monoson, Douglas O'Keeffe, Colin Lawrence, Lindze Letherman, Kimani Ray Smith, Susan Hogan, Adrian Holmes, Kendall Cross, A.C. Peterson, Jordan Marder, Mackenzie Gray, Endre Hules, T.J. Shanks, Eddie Velez, Benz Antoine, Ben Murphy, Anne Marie DeLuise, Jimmy Carter, Michael Angarano, Michelle Goh, James Dalesandro, Devin Douglas Drewitz, Adam Harrington, Alastair Duncan, Michael Kopsa, Kevin McNulty, Peter Bryant, Carl Ciarfalio, Ravil Isjanov, Jim Antonio, Wayne Duvall, Alexandra Castillo, Nels Lennarson, Dorien Wilson, Bobbie Phillips, J. Kenneth Campbell, Vitalij Kravčenko, Alexandr Kuzněcov, Alexandr Kalugin, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Michael Adamthwaite, Sal Landi, Michael Harris, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Wilmer Calderon, Bobby Edner, Jerome Butler, Tom Woodruff Jr., Tseng Chang, Tom Jourden, John Posey, Ursula Brooks, Michael Forest, John Maclaren, Liam Ranger, Francis Guinan, Jillian Fargey, Sarah Hayward, Peter New, Tom Pickett, Mark Gibbon, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Noah Beggs, Gerry Rousseau, Rick Tae, Henri Lubatti, Russell Roberts, Sean Campbell, Donna Yamamoto, Paul Belsito, Jordan Lund, Lorena Gale, Gene Borkan, Peter J. Lucas, Charles Andrew Payne, L. Harvey Gold, Sarah Deakins, Jason Schombing, Ron Selmour, Carmen Moore, Stefan Arngrim, Matthew Bennett, Kevin Christy, Earl Billings, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Johnny Cuthbert, John Toles-Bey, Scott Gilman, Andrew Johnston, Lillian Lehman, Matthew Walker, Bruno Verdoni, Neil Denis, Warren Takeuchi, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Kirby Morrow, Alison Matthews, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Mark Acheson, Andrew Kavadas, Stoney Westmoreland, Jonathan T. Floyd, Kevin Blatch, Simon Longmore, Paul Magel, Melia McClure, Mark Houghton, Moira Walley-Beckett, Jeremy Roberts, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Steve Stapenhorst, Catherine Barroll, Tucker Smallwood, Alex Bruhanski, David DeSantos, Bill Meilen, Vladimir Skomarovsky, Cyd Strittmatter, Bob Bancroft, Dave Adams, Michelle Brezinski, Ahmad Stoner, Suzy Joachim, Ron Small, James Purcell, Wiley M. Pickett, Lillian Hurst, Nikki Tyler-Flynn, Nell Carter, Lesley Ewen, Dana Still, Anne Bellamy, Judith Maxie, BJ Harrison, Vaughn Armstrong, June B. Wilde, Jim Lau

trochu me zarazilo ze zde ve vypisu hercu chybi prakticky hlavni zenska role Justina Vail... ///// jinak pro scifi fanousky temer povinny serial :-) kdysi davno jsem to sledoval a moc se mi to libilo! ted jsem to nekde na netu objevil a zkouknul nekolik dilu znovu... z dnesniho pohledu je to o neco slabsi ale presto to je to porad vyborny serial! na sve stari slusne natoceny i zahrany! jen je trochu skoda ze je tady az moc caso-prostorovych nelogicnosti... frank se vraci casem ale sam na sebe nikdy nenarazi... koule v niz cestuje pristane s nim pokazde nekde jinde ale pritom je stale v jejich hangaru... a spousta a spousta dalsich mnohdy do oci bijicich kontinualnich chyb... presto vsechno je to vyborny serial a hodnotim ho za 3* plus 1* za nostalgii... (2. 7. 2013)(2.7.2013)

Fajnový 90s béčkový seriál so sympatickými postavami a obstojnými príbehmi. Jonathan LaPaglia je podobne ako jeho brat strašný sympaťák.(24.4.2014)

Po letech shánění konečně nasledováno všech 66 dílů. 7 dní je typicky devadesátkový seriál se vším dobrým i špatným. Nečekejte kontinuální příběh, každý díl funguje samostnatně a jediná hlavní linka je romance/neromance Franka a Olgy, která je pitomá, pubertální, nevyvíjí se a nijak neskončí. On kolem ní chodí a má zájem, ale neumí to dát najevo, ona provokuje, ale vždy couvne. Vůbec postavy jsou největší slabinou - jsou buď naprosto zbytečné (šéf Talmadge, vědec Mentor, kámoš Donovan), zbytečné a úchylné (vědec Ballard) či objekty zájmu (Olga). Ramseyho si s jeho povahou, vizáží a naprosto nekonečným sklonem prudit a být k ničemu půjčili tvůrci nejspíše z MASHe, podoba s Frankem Burnsem je neskutečná. Ke konci přibyde mladý ajťák alias Birkoff z Nikity. Samotný Frank Parker, alkáč, magor a rebelant s pár šrámy z minulosti mariňáka je ale fajn. A stejně fajn jsou příběhy - Frank se vrací vždy o 7 dní, aby něco napravil. Jsou tu příběhy smutné, akční i vtipné, honí se teroristi, zločinci, napravují mezinárodní průsery, občas přijde nějaké to hard sci-fi (mimozemšťani, časová smyčka, paralelní realita, apokalypsa), občas i nějaké nadpřirozeno (duchové, nebe, ďábel). Občas se bohužel nechutně vykrádají filmy (Lola běží o život, Tři králové, Žhářka, Černý jestřáb sestřelen) i seriály (Čarodějky). Na druhou stranu jsou tu díly, které se můžou rovnat tomu nejlepšímu z Krajních Mezí. Nechybí hlášky, nechybí akce, efektů je málo, ale pokud jsou tak neurazí. Zkrátka Sedm dní je pohodovka, která sice ničím extra nenadchne a nepřekvapí, ale ani ničím neprudí a na oddech je ideální.(30.6.2017)

• bakeero

Prozatím hodnotím jen pilotní díl seriálu. Zde bylo k útoku na Bílý dům použito letadlo daleko dříve, než se tak stalo při útoku na WTC. Amíkům tak zabili nejen prezidenta, ale později také viceprezidenta a navíci i předsedu sněmovny (nebo co to bylo). Proto se rozhodli vytáhnout z cvokhausu bývalého agenta CIA (nebo bůhvíčeho) a poslat ho proti proudu času o týden zpátky, aby trochu pročesal teroristické řady.(26.5.2011)

Na tomto seriáli som neskutočne závisláčil za mojich mladých liet. Ešte stále mám prvé série na videokazetách v žalostnej kvalite. ;-) Druhýkrát, ako som nedávno zistil, je to ale "koukatelné" len s ozajstným sebazaprením (a nič na tom nezmení ani kvalita obrazu o dve triedy vyššia). Tretia hviezda z nostalgie.(7.3.2010)

• - Natáčanie prvej série prebiehalo v Kalifornii, druhá a tretia sa natáčala v Kanade a Britskej Kolumbii. (Greenpeacak)