Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

Mordenroth

Jenifer (Dario Argento) - 100%, Dreams in a Witch House (Stuart Gordon) - 80%, Imprint (Takashi Miike) - 80%, Dance of the Dead (Tobe Hooper) - 40%, Incident on and off a Mountain Road (Don Coscarelli) - 100%, Homecoming (Joe Dante) - 60%, Deer Woman (John Landis) - 80%, Cigarette Burns (John Carpenter) - 100%, Chocolate (Mick Garris) - 40%... ()

Caelos

Toto není komentář, píši si hodnocešní jednotlivých dílů, abych je nezapomněl. Komentář později. Right to die 8/10***We all scream about ice cream 4/10***Deer Woman 2/10***Family 8/10***Sounds like 7/10***Dance of the /Death 9/10***The Screwfly Solution 7/10***Pro-Life 8/10***Black Cat 10/10***Dream Cruise 2/10***Sick girl 5/10***V word 4/10***Fair-Haired Child 8/10***Jennifer 8/10*** ()

bouncer

1x13 Takashi Miike - Imprint 5*, protože to je opravdu mistrovský horror a stále ho nemůžu dostat z mysli, nezapomenutelné, děsivé. 1x01 Don Coscarelli - Incident On and Off a Mountain Road 3* za solidní atmosféru a některé (možná i nechtěné) vtipné scény. 1x02 Stuart Gordon - Dreams in the Witch-House 4*. 1x03 Tobe Hooper - Dance Of The Dead 3*, zajímavý nápad, ale slabé zpracování a průhledný příběh. 1x04 Dario Argento - Jenifer 4*. Jenifer je veselá kopa, ta se Dariovi vyvedla. 1x05 Mick Garris - Chocolate 2*. 1x06 Joe Dante - Homecoming odpad! Politickou agitku sice považuji za horor, ale sem moc nepatří. Nejvíc zabolel náhrobek s nápisem G. A. Romero a zpolititizovaní zombíci. 1x07 John Landis - Deer Woman 3*. Docela vtipný horůrek. 1x08 John Carpenter - Cigarette Burns 5*. Tak tohle je horor přesně podle mého gusta. Dokonalé, John Carpenter se opravdu vytáhl. 1x09 William Malone - Fair-haired child 3*. 1x10 Lucky McKee - Sick Girl 3*. 1x11 Larry Cohen - Pick Me Up 2*. 1x12 John McNaughton - Haeckel's Tale 4*. 2x01 Tobe Hooper - The Damned Thing 4*. 2x02 John Landis - Family 2*. 2x03 Ernest R. Dickerson - The V Word 2*, zpočátku slibný námět spojený s hororovými videohrami se nakonec změnil v nehoráznou nudu. 2x04 Brad Anderson - Sounds Like 1*, to bych nenazval hororem ani ze srandy. 2x05 John Carpenter - Pro-Life 4*. 2x06 Dario Argento - Pelts 3*. 2x07 Joe Dante - The Screwfly Solution 2*. 2x08 Mick Garris - Valerie on the Stairs 3*. 2x09 Rob Schmidt - Right To Die 3*. 2x10 Tom Holland - We All Scream for Ice Cream 3*. 2x11 Stuart Gordon - The Black Cat 3*, je zfilmováný Edgar Allan Poe a myslím, že docela slušně. 2x12 Peter Medak - The Washingtonians 3*, spíše šokující než děsivé a některé scény jsou nedotažené, ale celkově zajímavý počin. 2x13 Norio Tsuruta - Dream Cruise 4*. Celkově musím říct, že jde o povedený projekt. Myslím si, že necelá hodina na jeden díl je pro hororový žánr ideální délka. A tvůrcům se podařilo sehnat opravdu skvělá jména režisérů a legend hororvého žánru (jasně někteří chybí, ale i tak slušná sebranka...). Kvalita jednotlivých epizod je hodně proměnlivá, nakonec jsem dal vše od odpadu! až po 5*. Je vidět, že každý se do svého kousku pustil s jinou motivací a vervou. Takashi Miike dokonce s takovou, že jeho počin ani do televize nepustili a tím spíše se stal kultovním. ()

JohnCZ

1x01 Incident On And Off A Mountain Road - Klasická survival honička lesem, která neoplývá výraznou hororovou atmosférou, ale za to docela drsnými gore scénami (což není úplně můj šálek čaje). Naštěstí není děj úplně přímočarý a konec oplývá docela úsměvnou pointou. Jako úvod do této hororové antalogie slušné. 3/5 1x02 Dreams in the Witch-House - Zpočátku slušná atmosféra a zajímavý námět ala H. P. Lovecraft, ale vyústění poměrně nezáživné a přehnané a kromě zmínky o Necrocomiconu jsem se ničeho zapamatování hodného nedočkal. 2/5 1x03 Dance of the Dead Tak na tenhle kousek se nedívalo zrovna snadno. Hnusnej, odpornej dekadentní postapo svět jak vystřiženej z filmů z přelomu 80. a 90. let a ještě umocněný do absurdna. Dobře natočené, opravdu řádně úchylné a podpořené docela zajímavým dějovým pozadím. Jen ze všech těch světel a klipovitého střihu začne po chvíli bolet hlava. Rozhodně ne můj šálek čaje. 2/5 1x04 Jenifer Na to se dá říct jen: "WTF!" Úchylnost, u které je cca od poloviny jasné, jak dopadne. Zápletka je naprosto banální, svou zvráceností mi to připomnělo sci-fi Splice. Samotná Jenifer je výborně zahraná a maska je na pohled skutečně nepříjemná. Po čtyřech dílech ale stále čekám na onen avizovaný horor. Mistrovské to rovněž není, celá antalogie na mě prozatím spíše působí jako levný kanadský seriál z 90. let. Kvalita jednotlivých příběhů je těžce podprůměrná. 1/5 Pravděpodobně to zabalím. ()

DDT

Název celé série sugeruje divákovi, že když jde o "mistry hororu", půjde také o mistrovská díla žánru. To tedy ani náhodou, jde o televizní zakázku, na řadě "dílů" pracovali stejní lidé (např. kameramani) a je znát, že nevyhovovala ani stopáž - příliš málo na celovečerní film a na krátkometrážní zas moc, což má za následek řadu "natažených anekdot". Na televizní produkci to ovšem je alespoň co se týče technického zpracování těžce nadprůměrná záležitost. Ale viděl jsem zatím jenom první sérii. K jednotlivým filmům - celkem 4x se tu potkáme se zombíky : politická komedie Homecoming, kde padlí vojáci vstávají z hrobů a jdou volit je dost průměrná (***). Ještě o něco slabší je Fair Haired Child se spíše komickým než strašlivým "monstrem" a laciným koncem (hlavně snadno předvídatelným, což je u hororu velkým mínusem) - (**). Zajímavější je Dance of the Dead, která sice dějově trochu vaří z vody, vše ale zachraňuje zábavné "zombie disco" s Robertem Englundem v roli démonického dýdžeje (****). "Středověká" zombárna Haeckel's Tale není tématicky extra originální, zato má ale docela komický a nečekaný závěr (****). Pět dalších kousků je z oblasti nadpřirozených jevů a bytostí : velmi slabá varianta na strašidelný dům Dreams in the Witchhouse je pro mě nejslabším kusem celé série (**), následují dvě komedie (i když samozřejmě komedie se spoustou krve a řadou zohavených mrtvol) Deer Woman a Sick Girl. Lepší a vtipnější mi přišla lesbická romance s roztomilým broučím happyendem Sick girl (****). "Jelenice" (***) je sice víc sexy, ale mnohem míň zábavná než "Ladybug". Nepříliš vydařeným kusem je Chocolate. I když některé momenty (imaginární znásilnění) jsou zábavné, vše opět kazí předvídatelný konec (***). Cigarette Burns je hezkým dokladem toho, že horory škodí zdraví víc než si myslíme :-) a obsahuje nejvíc nervy (a žaludek) drásající scénu ("udělal jsem si svůj vlastní film.....") - (****). Zbylé tři filmy jsou víceméně "realistické" roztomilosti na téma "masový vrah a jeho oběti" : Incident on and off the Mountain Road je variantou "Texaského masakru" jen bez té motorovky, ale nutno dodat, že variantou celkem povedenou (****). Pick Me Up má zpočátku zajímavě neodhadnutelně větvený děj, pak se ale zvrhne v scénáristickou svévoli s nelogickým, překombinovaným a nechtěně směšným koncem (**). No a Jenifer je italské giallo, kde sice také víceméně odhadnete konec, ale tentokrát to moc nevadí, protože hezky morbidní příběh o tom, co všechno dokážou chlapi tolerovat kvůli sexu, vás dostatečně pobaví/pohorší. Pro mne nejlepší film z těch dvanácti (*****). ()

nigga

http://www.youtube.com/watch?v=JS4Apd24auY&feature=related ....Toto je zatím všechno, co jsem v této skvělé sérii(v rámci televizní zábavy tu něco takového už opravdu chybělo) viděl: [--] Incident on and Off a Mountain Road (Coscarelli) **** - skvělá honička s ještě skvělejším záporákem a velmi rychlým tempem vyprávění, pro mě byl ale dost špatný začátek, takže pěkné 4*. [--] H.P. Lovecraft's Dreams in the Witch-House (Gordon) **** - docela dobrou hororovou atmosféru bohužel sráží svým komickým vzhledem potkan a né zrovna děsivá čarodějnice. [--] Jenifer (Argento) ***** - moje první setkání s Argentem, což je trochu ostuda, ale budiž… k Jenifer jen toto, úchylný příběh s velmi dobrou gradací děje a bezvýchodným závěrem, jo jo, co všechno je člověk ochoten udělat pro ženskou. Na Argenta si dám bacha. [--] Cigarette Burns (Carpenter) ***** - Carpenterův comeback, co dodat, snad jen, že scéna s hlavou byla vynikající chuťovka. [--] The Fair-Haired Child (Malone) **** - už jenom za scény ve sklepě a docela stylovým monstrem si to zaslouží (sice slabší) 4*. [--] Imprint (Miike) ***** – tak tento díl je vážně soda, nedivím se, že to zakázali v televizích, Japonci(hlavně Takashi Miike) jsou vážně šílenci. Přesto je to velká škoda, zřejmě nejlepší díl s parádním příběhem. ....... +super začáteční intro +fakt, že jsem se díval v noci 90% ()

fcreading

Zatiaľ najlepší hororový seriál aký kedy vznikol druhý najlepší po Poviedkach zo Záhrobia. Takže hodnotenie 1.série: 1x01 Incident On And Off a Mountain Road - Don Coscarelli umňa zabodoval. Drsný zabiják ktorý naháňa po lese jedno mladé dievča a pritom to dievča naháva za sebou pasce ale pri jednej jej to nevíjde. Predvídaťelne už dopredu aký bude záver. Anguss Scrimm tam dobre zapasoval aj keď už má svoj vek stále sa ešte drží a dúfam že ešte sa dožije. 75percent. 2x02 Dreams In The Witch House - Stuart Gordon - Dosť dobrá hororvá poviedka o dome v ktorom není niečo v poriadku a koniec bol fakt vynikajúci. 80percent. 1x03 Dance of the Dead - Ešte som nevidel. 1x04 Jennifer - Dario Argento - Tak z tej Jennifer išiel trochu strach sú tu niektoré scénky s nahotinkami takže celkovo 85percent. 1x05 Chocolate - Mick Garris - Bežná detektívka ktorá nudí takže 40percent. 1x06 Homecoming - Joe Dante - Mrtví vojaci sa vracajú spať z hrobu aby volili. Ničím neprekvapí takže 50percent. 1x07 Deer Woman - John Landis - Je to zase detektívka ktorá niekedy nudí máme tu zvieraciu ženu. Takže 70percent. 1x08 Cigarette Burns - John Carpenter - Zatiaľ najlepšia poviedka od majstra Capentera výborná atmosféra a vobec nenudí. 90percent. ()

PKD

Velmi napdrůměrné překvapení od režisérů takových žánrových pecek jako: Halloween, Phantasm, Re-Animator či It´s Alive, s opravdu jen málo slabými kousky. Podrobnosti k nahlednutí u obsluhy k jednotlivým dílům. Tohle se prostě Garrisovi povedlo. Ostatně, já rád i jeho tv Kingovky. Ovšem tento projekt, je o dost drsnější a hororovější. Většinou. ()

iolaos

s01e01 "incidend on and off a mountain road" [don coscarelli] (70%) === s01e02 "dreams in the witch house" [stuart gordon] (40%) === s01e03 "dance of the dead" [tobe hooper] (60%) === s01e04 "jenifer" [dario argento] (90%) === ()

Makky

Toto sú výsledky súčasných majstrov hororu? Aspoň je teda vidieť, akým sračkoidným smerom sa uberá tento žáner. Zo všetkých 13-tich dielov prvej série ma zaujali len - Argentova Jenifer (4 *) Carpenterov Cigarette Burns (4*) a Miikeho Imprint (3 *). Zvyšok si ani nezaslúži pozornosť. Zvrhlá Jenifer rozhodne upútala už len svojim vzhľadom, ale celý príbeh sa začal uberať naozaj veľmi zvrhlým smerom. V Cigarette Burns zaujalo pátranie po záhadnom filme a aj výsledok bol aký-taký obstojný. Čerešnička na tejto hnusnej torte mal byť záverečný diel Imprint, ale až taký excelentný záver to nebol. Brutálnosti tu bolo síce dosť, ale mne nepripadalo nechutné ani tak to mučenie (takú zaujímavú akupunktúru by som nechcel zažiť), ako vecičky okolo detí. To bolo viac ako nechutné a v podstate celý Imprint bol jedných slovom čudný. Viac ako čudný. Tí aziati sú fakt psychopati. Seriál ako celok nestojí príliš za pozornosť, ja som bol sklamaný a osobne tunajšie vysoké hodnotenie nechápem. ()

kaylin

Jasně, tenhle seriál má svoje slabé díly, nejsou všechny vyloženě skvělé, ale stejně si nemohu pomoct, nic tak dobrého hororové jsem dlouho neviděl, pokud pomineme seriály jako "American Horror Story". V oblasti hororu je to úchvatná antologie, na které se podílela skutečně velká hororová jména, a výsledek se jim podařil. ()

Gorehound

Komentár k PELTS od Daria Argenta. Je to slušný gorefest, ktorý dokáže i prekvapiť, trošku mi tam však chýba Argentov výraznejší rukopis. V rámci TV produkcie je to však nedostižné dielko, ktoré počas svojej krátkej stopáže dotiahlo veci do extrému a do relatívne podareného, logického konca. Chutná jednohubka od jedného z kráľov horroru. ()

raimi

MoH je velice sympatická série. 2 řady uzavřených hodinových příběhů, každý v rukou osvědčeného žánrového režiséra. Střídají se tu opravdoví horroroví klasici, s relativními nováčky, jména vyšeptalá i aktuální. Podle všeho to vypadá, že tvůrci měli celkem volné ruce, co se brutality a krve týče, a podle toho to taky dopadlo. Někteří chlapíci, jako Argento a Carpenter, se opravdu odvázali a sfoukli parádní majstrštyky, alespoň co se jejich současné filmografie týče. No a jak vidím jednotlivé epizody? Začnu, podle mého, nejlepším dílem celého seriálu, a to jsou Cigarette Burns. Legendární John Carpenter natočil excelentní atmosférický krvák se zajímavým dějem a výborným Normanem Reedusem v hlavní roli. Na druhém místě jsou u mě pak argentovy Pelts. Velice gory záležitost s až pohádkovou atmosférou a zároveň neuvěřitelná jatkařina s úžasně slizkým Meat Loafem. Bronzovou medaili ode mě dostane Tobe Hooper, za jeho stylovou a nádherně krvavou pecku The Damned thing. Tohle jsou ti nejlepší, vynikající jsou ale ještě: Stuart Gordon a jeho čarodějnický díl Dreams in the Witch-House, Argentova zvrhle sexy Jenifer, Maloneho strašidelný flák The Fair Haired Child, další zářez velkého Johna Carpentera Pro-Life s "hellboyovským" Ronem Perlmanem v roli fanatického odpůrce potratů. Něčím zajímavé anebo velice slušné jsou ještě Coscarelliho Incident On and Off a Mountain Road, vtipná Deer Woman, ulítlá Sick Girl, road trip Pick Me Up s chraplavým Michaelem Moriartym, upírské The V Word s nezapomenutelným řezáním hlavy, a příjemná japonská duchařina Dream Cruise. Dál už je to slabé, některé epizody mě zklamaly, u některých jsem vyloženě trpěl. Takové Dance of Dead a Home Comming bych neváhal hodit do odpadu. Kapitolou sama pro sebe je pak účast Takashi Miikeho, který pro Imprint natočil takové scény, že ho v tv vůbec nevysílali a vyšel až později na dvd. Ve výsledku je MoH vynikající počin, a je opravdu škoda, že zůstalo jen u dvou sérií.. ()

YURAyura

Nechapu, jak tu nekdo muze hodnotit veci, co nevidel..... Ale zatim docela zklamani.... ____ Chocolate - nuda od zacatku do konce (odpad), Jenifer - Dario jde do pr... kde ze stavnate 70-80 roky jsou ;[[ Lehce predvidatelne bez napadu (*) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)