Airwolf

USA, (1984–1986), 44 h 54 min (Minutáž: 47–97 min)

Jan-Michael Vincent, Alex Cord, Ernest Borgnine, Jean Bruce Scott, Jan Tříska, David Hemmings, Tovah Feldshuh, P. J. Soles, Chad Allen (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál Airwolf se odehrává běhěm Studené války v 80. letech. Hlavním hrdinou je Stringfellow Hawke (Jan-Michael Vincent), bývalý armádní testovací pilot, který se svým přítelem, majitelem malého soukromého letiště Dominicem Santiniim (Ernest Borgnine) vlastní supermoderní, nadzvukovou, bojovou, stealth helikoptéru, kódově označnou "Airwolf". Tato základní dvojice seriálu bojuje v USA a po celém světě proti terorismu, zločincům, levicově orientovaným diktátorům a zároveň hledají Hawkova bratra Saint Johna Hawka (aka Sin Jin), který se ztratil v akci během války ve Vietnamu. Helikoptéru Airwolf (pro natáčení použita helikoptéra Bell 222) měly zprvu pro armádu vyzkoušt Hawke a Santini. Ti však helikoptérů vyzkoušeli, ale nevrátili. Skryli ji ve vyhlaslé sopce poblíž Santiniho soukromého letiště. Posádka Airwolfu je na mise vysílana tajnou zpravodajskou agenturou F.I.R.M., frakcí CIA. Seriál se natáčel od roku 1984 do roku 1987 s celkovým počtem 79 dílů. (c.tucker)

Andre3000

Já si nemůžu pomoct, ten vrtulník mě pokaždé dostával. Dá se říci, že i teď se mi moc líbí a to je ten seriál starší, něž já sám. Nemůžu jinak než dát 3 hvězdy za nostalgii. ()

okkac

Vrtulník rulez, nakopal by zadek i KITTovi z Knight Ridera. Samozřejmě nesmím zapomenout na úvodní znělku s hudbou od českého rodáka Jana Hammera. ()

Splasher

Přestože jsem viděl asi 20+ dílů, už skoro nic si z něj nepamatuju. Jen ty hádky s kámošema - co je lepší (Airwolf vs Knight Rider). ()

Linkyc

Dědeček mi jednou povídal: "Ondřeji, ten vrtulník skutečně existuje". Asi proto dávám 3 hvězdy. I vzhledem k tomu, že mám rád vojenskou techniku. Jinak chápu ostatní uživatele. ()

kenkaku

Stále trojka Jan-Michael Vincent + Ernest Borgnine + boží vrtulník. Tentokrát sice ne úplně pokaždé doplněné sexy scénářem a zápletkou epizody, nicméně stále podívaná kterou ani po třicítce neodmítnu ;) (s K.I.T.T.em jsem na tom podobně). ()

herr_carter

Myslím, že v záplavě seriálů, které v rámci této doby vznikaly, se jedná o lehoučký nadprůměr, po všech těch autech,případně ve filmech stíhačkách, udělat hrdinu z vrtulníku, které kdejaký tryskáč dohoní - blbé,ale neotřelé, navíc tu hudbu si vybavuji dodnes................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Filip.S

Veľmi zlý seriál, ktorý vykráda Knight Ridera so zlými scenármi a otrasnými hereckými výkonmi. Ale ako chlapec som to žral. Tri hviezdičky z čírej nostalgie. ()

Foxhound#1

Supervrtulník na bázi Zmije nebo Knight Ridera, jako malej jsem chtěl za každou cenu mít doma a ten seriál jsem jednoduše hltal. Dneska jako fanda letectví se nad tím můžu už jen pousmát a nostalgicky zavzpomínat, ovšem ten vrtulník má pořád svoje kouzlo. ()

sirien

Všeobecně viz koment od GEMINI. Za sebe snad jen že si pamatuju, že jsem ten seriál jako malý hrozně žral a neskutečně mě štvalo, že furt nemůžou najít Sin Jina :D ()

lokol

pamatam ze ako dieta som si pospevoval hudbu z airwolfa....takisto som si nenechal ujst ani jednu cast s mojim uzasny mvrtulnikom...ako maly som maval vrtulniky doma a kazdy z nich bol airwolf teraz to uz ani nedavaju takze si to nepamatam..ale ako maly....to som sa nevedel odtrhnut :) ()