Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

rass

Počkal jsem s hodnocením na úplný konec a po shlédnutí všech dílů konstatuji, že za posledních minimálně 10 let jsem neviděl lepší a poutavější český seriál. Na jednu stranu je škoda, že žádné další díly už nebudou, ale nakonec je to asi dobře, protože soustavným natahováním a nastavováním se ještě žádné filmové dílo nevylepšilo. Legendární Hříšní lidé města pražského mají všehovšudy 13 dílů a je to mistrovské dílo, další pokusy o navázání už se tak nepovedly. Kdoví, jestli se Případy 1.oddělení nestanou podobným kultem, to ukáže až čas, ale potenciál tu je. Ostatně oba tyto seriály od sebe sice dělí skoro 50 let, ale mají celkem dost společného (nejen geniální Liškův hudební motiv jako vyzváněcí tón kapitána Pražáka) : základem jsou skutečné příběhy, naše, obyčejné, české, bez velkých akcí a efektů, ale o to uvěřitelnější, výborně obsazené a zahrané, a to i v epizodních rolích, ústřední postavy kriminalistů řeší jen jednotlivé případy a profesní vztahy a problémy, nepropírají se jejich životy v soukromí, nebo jen okrajově, není tu ani sex, ani nic názorně násilného, žádné akční scény, honičky a výbuchy, ale zato přiměřená špetka slovního humoru na odlehčení. Možná, že charaktery hlavních postav jsou až příliš černobíle dány – major Kozák Ondřeje Vetchého je až dušínovsky kladný, snaživec Dušan Igora Chmely až příliš snaživý a posedlý předpisy, moula M.Vladyky soustavně přitroublý a slizce odpudivý Korejs M.Hanuše tak nesympatický…až je vlastně k sežrání, když si nožíkem krájí jablíčko a uděluje při tom pojeb svým podřízeným . Prostě se opět potvrdilo, že v jednoduchosti je krása a není nutné vymýšlet nic komplikovaného a rádoby atraktivního, aby se divák královsky bavil. ()

kubikk

Od dob malého pitavala přišel opět napínavý a nezpochyby zajímavý krimi seriál. Všechny role sedly každému herci(Polívka, Vetchý, Stah a prostě všichni). Propracovanost a skutečné postupy při vyšetřování jsou neskutečné. Krimi seriál, na který se s oblibou koukají i skuteční vyšetřovatelé. Prostě zajímavý a nejlépe natočený seriál. JEN OBROVSKÁ ŠKODA, ŽE KONČÍ. ČLOVĚK BY SI MYSLEL, ŽE SE TO TOČÍ HLAVNĚ KVŮLI DIVÁKŮM, ALE DIVÁCI CHTĚJÍ VÍC DÍLŮ A PAK TO PÁR LIDÍ UKONČÍ. Ale jsme v česku, tady se ruší oblíbené a vnucuje se ohrané a fádní pokud za tím stojí peníze. No nic, tak se dál nebudem dívat na stupidní ordinaci, která běží už asi milion let to samé ulice, na vodě, pod vodou, vedle vody, pojištovna štěstí, vinaři 1, vinaři 2, vinaři 99, cesty života a další seriály, které nám připomínají jak dlouhý, nudný, sešlý a otravný život může být. ()

dikobrasson

Výborné herecké výkony i scénář, který není přehnaný a nevsází na umělé akční scény, ale naopak dává prostor vyjádřit rozdílné a zajímavé charaktery jednotlivých postav, zároveň ale má náboj po celou dobu děje. Zázrak, že u nás v této době něco podobného vzniklo. ()

Honey007

Za poslední dobu rozhodně nejsvěžejší vítr v kategorii českých seriálových krimi. Už dlouho se mi nestalo, abych si hlídala, kdy poběží v televizi další díl a musím říct, že jsem si v případě 1. oddělení nenechala ujít ani jeden! Doufám, že si to uvědomí i v ČT a budou pokračovat, protože tohle je super, žádné velké efekty, dramata, prostě reálné příběhy, skutečná policejní práce, nenápadný důvtip i zákulisní boje na pracovišti. Prostě skvělý! 100% ()

Lykos

Naprostá paráda. Věřím tomu, že takhle práce policie vypadá mnohem spíš, než se nám snaží vnutit všechny ty CSI. Raději koukám na "nudu" (nic nevybuchuje, žádné honičky, ani akční souboje), ve které drobnými rutinními úkony nakonec dostanou pachatele, než na to, jak se někdo hrabe čtvrt hodiny v mrtvole, nebo míchá zkumavkou v laboratoři a čumí do mikroskopu. Rovněž vztahy na pracovišti, jsou ukázány znamenitě a myslím, že Miroslav Hanuš si tady zahrál jednu z největších sviní české televizní historie. Bolek Polívka se opět ukázal jakožto výborný herec a Chmela je Mirek Dušín, kterého člověk neví, jestli má za tu jeho čestnost obdivovat, nebo spíš nakopat do prdele (pardon). Škoda, že jsou jen dvě série, ale zase v nejlepším se má přestat, což jiné seriály bohužel nerespektují. Ovšem jednu řadu bych klidně ještě snesla. ()

terescz

CT me strasne zklamalo spatnyma detektivkama jako byly Vrazdy v kruhu, s Krobotem hrozni detektivove od sv.trojice, Strachuv radoby bombasticky Labyrint a dalsi. Pripady 1. oddeleni mi vzaly dech a stejnou kvalitu si udrzeli i v druhe serii. Naprosto nechapu, proc to CT nenavrhla na medvda namisto Vrazd kruhu ci jinych slatanin. Skvele napsany scenar (vsechna cest novackovi), dialogy jsou prirozene. Skvele obsazeni a herecke vykony. Ale hlavne - je to opravdu DETEKTIVKA s velkym D, kdy s napetim sledujete praci policie, od zacatku az do konce a nakonci si nereknete, ze je to blbost nebo ze by se to tak nestalo nebo ze na to prisel detektiv zahadne intuici... Pro mne nejlepsi detekticka za poslednich par let vcetne zahranicnich! Tesim se na dalsi pocin pana Marese a Malindy. ()

Monco

Nejlepší kriminální seriál, co nasadil vysokou laťku pro další seriály. Skvělý scénář a postavy. ()

huspenina33 odpad!

Souhlasím s hodnocením, že policie se chová jako hovada, nevinný nebo vinný, všichni jsou hajzlové, soudce to komplikuje, oni přece mohou kamkoliv a kdykoliv bez povolení, protože je to potřeba. K obviněným se chovají jako hovada a když se náhodou ukáže že není vinny, tak se jede dál, ztráty jsou povolený. Připlácnou chlapa na zeď, jéééé to není on, pokračujte dál, no tak kurva pokračujte, co ještě chcete? Jestli to takhle chodí na policii? Tak to potěš Pán Bůh. Blažek hraje agresivního tupce s malým platem, Stach na to jde přes ženský, Polívka se mi celkem líbí, Vladyka je trotl, debil který má v telefonu jen bzzzzzzzzzzz S odstupem času to hodnotím ještě hůř. NELÍBÍ SE MI TO. Podprahové sdělení - VÍCE KAMER, VÍCE PRAVOMOCÍ, NIKDO AŤ NÁM TO NEKOMPLIKUJE, ŽÁDNÁ PRÁVA PRO ZADRŽENÉ, VYSLÝCHANÉ. JSOU NEVINNÍ - NO A CO? ()

Martina_K

Poutavě vylíčené skutečné kriminální příběhy a skvělé herecké výkony jsou pro mě důvodem k pravidelnému zapínání televize. Z tohoto seriálu jsem nadšená! ()

cica

Výborná kriminálka, veľké plus, že je to založené na skutočnom pátraní. Sympatickí vyšetrovatelia, dej, funguje to! Pozrené všetky časti za tri dni :) ()

Beliel

Velmi kvalitní kriminální seriál z prostředí pražské elitní mord party. Čekal jsem, až budou všechny díly a posléze jel jeden díl za druhým a nemohl jsem se odtrhnout a to opravdu u kriminálek není mým zvykem. Seriál je nabitý hereckými esy, které skvěle ztvárňují své postavy. Seriál si na nic nehraje, ukazuje realitu českých kriminalistů i to, že kriminalista je taky jen člověk se svými pocity a náladami a nemusí být vždy dobře stavěný, samý sval a samá šlacha atd...jak nás krmí americké sračky. Tohle je přesně seriál, který nadchne hlavně svou obyčejností, kde naprosto přesně vystihuje, že prakticky kriminalista je sám sobě obětí, která mnohdy může na svůj osobní život zapomenout na úkor toho, že pomáhá ostatním a to většinou za velmi směšné peníze. Seriál nám také ukazuje hyenismus médií a popravdě byly i chvíle, kdy se mi chtělo upřímně zvracet z chování medií nebo třeba velitele mord party. Za tohle zkrátka dávám tvůrcům pět hvězdiček a kdyby bylo třeba sto, tak sto! Díky! ()

blazenfilmov

Kvalitou svého zpracování se toto dílo vymyká všem zaběhlým českým telestandradům. Seriálu dodává na této kvalitě zejména autentický popis metod vyšetřování, a to hlavně díky podílu skutečných kriminalistů na celkovém scénáři. Díky tomu máme možnost sledovat přiměřeně dobrý seriál, ve kterém nehraje hlavní roli nasekanej komisař s brokovnicí přes rameno a redkou v koutku úst, máčící za účelem zisku informací hlavy nestoudných delikventů v hajzlech, ale postavy inspirované skutečnými vyšetřovateli. Palec hore. ()

killer1992

Absolutní trefa do černého. Přitom se jedná o prostou rekonstrukci skutečné a mnohdy vlastně nudné policejní práce spočívající v neustálém kontrolování a opakovaném prošetřování. Nejsou tu žádní deduktivní géniové, žádní nesmrtelní pistolníci ani laboratorní technici, kteří dokáží z jednoho vlasu poznat co měl váš pradědeček naposledy k jídlu před svou smrtí. A přes absenci toho všeho (nebo možná právě proto), co obvykle od detektivky očekáváme je to pořád neuvěřitelně napínavé a zábavné. Obyčejná práce obyčejných policistů s obyčejnými (obvykle byrokratickými) problémy. Doufám že se dočkáme i třetí série. ()

Lewandowski

Tedy dle mého názoru 2. nejlepší detektivní seriál naší historie (po hříšných lidech). Líbí se mi, že je zde znázorněno vyšetřování trestných činů celé, včetně papírování, shánění povolení atd. Navíc je vše vylíčeno realisticky a ne jako v amerických kriminálkách, kdy si detektiv nakráčí do pokoje s mrtvolou, rozhlédne se, v rohu za skříní vidí vlákno, které automaticky určí a ukáže na vraha, kterého ještě stihne usvědčit díky odrazu v očích oběti na fotce pořízené bezpečnostní kamerou na ulici půl kilometru od místa činu. Nemohu jinak než pět hvězdiček. ()

Decado23

Musím se přidat ke všem oslavným odam na radost. Tohle už je prostě dneska klasika a absolutní trefa do černého od české televize. Já se bavil jako už hodně dlouho ne a tím že hodně případů znám i více z blízka, jsem si mohl prostě zabořit hlavu do polštáře a vychutnávat ty jemné rozdíly mei realitou a scénářem. A lidi věřte, že zas tak daleko od reality to není. ()

Miso1985

Paráda.Toto nemá v CZ ani SK konkurenciu.Atmosféra,vyšetrovacie postupy,reálnosť postáv.Hercom by som uveril,že to skutočne vyšetrovali.Tak isto humor.Nenachádzam jedinú chybu na tomto skvelom počine.A dovolím si tvrdiť,že v rámci krimi toto schová do vačku kopec iných zahraničných a hlavne drahších seriálov. ()

Pamik111

Tohle se České televizi vážně povedlo. Asi nejvěrnější zpracování detektivních případů. Velké plus je za mě to, že se tyto případy skutečně staly. V seriálu je perfektně vykreslena mravenčí práce policistů, která vede k vyřešení. A není to jen o tom: honička, střelba, zatknutí, jak to často vidíme v jiných seriálech. Herecké výkony naprosto famózní od všech protagonistů. Ale kdo mě teda vážně potěšil, tak Bolek Polívka. Jeho roli jsem si vysloveně úžívala. :) Kolikrát jsem tento seriál viděla, si netroufám odhadovat, ale Korejsovy hlášky mě ještě neomrzely. :)) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD