Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

husokachna

Jsa velkým fanouškem původního Rickyho Kanclu, jsem se jeho americké verzi dlouho vyhýbal. Bál jsem se "poameričtění" a zhloupnutí. A obavy se z větší části nenaplnily...i když, ono je to složitější. Hodnotím po třetí sérii a už se mi potvrzuje to, čeho jsem se bál od začátku. S počtem dílů je třeba více témat, více postav, více všeho a proto se Rickyho geniální satira/trapno-komedie (terminus technicus) rozplizne ve standardní sitcom plný více či méně bizarních postaviček. A to je další velký problém, který s US Officem mám. Čím víc je třeba zapojit do děje postav, tím větší problém je napsat/vytvořit sympatické blázny a proto většina z osazenstva kanclu jsou z větší či menší části svině, zlí lidé a nejsou moc sympatičtí. S britským Kanclem jsem tenhle problém neměl. No a samozřejmě, Office stojí a padá s hlavním dutohlavem, králem trapnosti, Brentem/Scottem/.... A i tady US Kancl prohrává. Jakkoliv je Carrell geniální a když se rozjel, trapností jsem si zakrýval oči, i on postrádá geniální brutální asociálnost a politováníhodnou existenci Davida Brenta (Rickyho Gervaise). Tam, kde David Brent působil sám o sobě politováníhodně, a člověk ho zároveň nesnášel a litoval, tam se jeho u jeho amerického protějšku musí jeho lidskost často složitě vysvětlovat, musíme sledovat jeho kancelářský románek, který nedává sebemenší smysl a zase a znovu musí být polidšťován. A opět je to hlavně vina délky seriálu, protože čím delší dobu se Michael Scott chová jako kretén, tím více je nám ho třeba polidštit, abychom od seriálu jeho vinou neutekli. Další věc, kterou délka seriálu likviduje, je románek Pam a Jima, kdy už ve třetí řadě říkám - ať už jdou do prdele, jsou to otravní asociálové, jejich mám tě rád/nemám tě rád mě už vůbec nebaví a nezajímá. Ano, a zase musím srovnávat s britskou verzí, ale pokud je něco téměř identického a jedná se v podstatě o frenčížu, tak nemůžu jinak. Ale přese všechny výhrady, je pořád americký Kancl super sitcom, který má i svoje plusy oproti svému předobrazu. Třeba Dwight je lepší a Jimovy "pranky" mě taky baví. I díky " lehkému poameričtění" se na něj možná trochu lehčeji dívá a proto nakonec dávám tři silnější kvalitní archy papíru s vodotiskem a dívat se budu dál. EDIT: Tak a je to tady! V páté sérii se úroveň celkového zmrdství v Kanclu zdvihla nad úroveň zábavy a já to pomalu vzdávám. EDIT 2: Vydržel jsem ještě do půlky šesté série, kdy se většina více či méně vtipných postaviček stane plnohodnotnými zlými zmrdy, kteří konají nesmyslné zmrdství bez kontextu a ukotvení, jen aby to bylo vtipný. Škoda. ()

KubykF

K seriálu jsem se vrátil poprvé.  Při prvním sledování jsem přestal jevit zájem po odchodu Steva Carella. Uvidím jak daleko dojdu tentokrát a jestli to dokoukám. :-) Laťka je většinou (hlavně dejme tomu v sériích 2.-4.) hodně vysoko a i ty pozdější se dají sledovat. S idiotem typu Michaela Scotta nebo Dwighta Schrutea (neuvěřitelný Rainn Wilson) bych pracovat nechtěl. :-) ()

RickyFitts

stále můj nejoblíbenější seriál... Gervaise je pro mě snad nejvtipnější člověk na zemi, ale US office funguje lépe jako celek, je propracovanější a vtipnější (třebaže normálnější a američtější)... u mě vedou postmoderní pohledy do kamery a záměrná roztomilá archetypálnost postav. ()

biskin

Kdo nezna Steva Carella a The Office, jako by nezil. :) Americka verze se mi zda mnohem lepsi nez britska. Neotrele vtipky, naschvaly spolupracovniku, proste komedialni serial jak se patri. Prvni rada trochu slabsi, ale dalsi uz jsou vyborne... ()

Grizzly

Predem, britskou verzi neznam. Ze zacatku sem nevedel co si mam myslet a serial u mne balancoval na hrane mezi trapnosti a zabavnosti. Nektery scenky mi prisly spis dost smutny nez srandovni a smat se tomu, ze je nekdo uplnej ignorantskej debil muze fungovat jen v opravdu kvalitnim scenari. S dalsimi a dalsimi dily sem si ale postupne oblibil postavy a dostal se do pribehu, o kterem sem chtel vedet jak dopadne. Po prvni serii se ubira serial dost jinym smerem, coz mne osobne prislo dobre. Jen mne trosku mrzi, ze tak rychle zmizela Rashida Jones. 65% ()

edie sedgwic

Pilot ma neohuril, dokonca ma skor nebavil ako bavil. Potom som vsak vhupla do na seba nenadvazujucich epizod a pochopila som mierne suchy humor, ktory je vsak vo svojej podstate naozaj bravurny. Kazda postava ma svoje miesto a ulohu. Musim povedat, ze sef Michael je jedna z najiritujucejsich postav v serialovych dejinach, ale presne to je jeho uloha. ()

Marcin

Myslím, že už len to že som celý seriál pozrel za 3 týždňe hovorí samo za seba. Prirodzené prostredie s dosť nevšednými postavami, na čele s Michaelom Scottom, ktorého stvárnil Steve Carell bravúrne, si ma okamžite získalo. Každá postava ma tak silné charaktérové črty, že ju buď milujete alebo neznášate. Office manager v podaní Carella je neskutočne komický a častokrát vo Vás vyvolá záchvaty smiechu. Jeho pravá ruka Dwight je podivín, no bez neho by Office nebolo tým čim je. Jim a Pam sú úžasná dvojka a to čo dokážu zinscenovať Dwightovi...proste wow :D. Každá postava má niečo do seba a prinesie čosi do príbehu. Jedine Ryan mi tam s tým svojím chovaním nepasoval. Určite sa oplatí pozrieť a to aj vďaka tomu ako je seriál natočený, to z neho totiž robí zaujímavé dielo. Už len dodám, že originál som nevidel a ani neplánujem, pretože mi britský humor nepríde vtipný. ()

El-Barto

Michael Scott je kolosální idiot, většinu věcí si vždycky špatně vyloží, hodně si toho nalhává, a proto je fakt sranda sledovat jak se snaží vést jednu kancelář, která prodává papír. Americká verze je daleko svižnější a přijatelnější než originální britská, kde se hrálo především na trapnost situací a že tam ta trapnost visela ve vzduchu doslova každou sekundu (viděl jsem necelý tři díly). V tomhle si jde americká verze od druhý série jasně svoji cestou a divák se začíná víc zajímat o postavy. V tomhle Kanclu pracují celkem dvě sympatický a vtipný postavy (Jim a Pam) a dvě směšný (Michael a Dwight). To je oproti Parks and Recreation, kterej je točenej stejným stylem hrozně málo, tam bych napočítal sedm nebo osm postav, který mám hrozně rád a jsou navíc opravdu vtipný. Nic to ale nemění na tom, že se fakt skvěle bavím, takže po druhý sérii osm z deseti. Edit: Kancl sjíždím na YouTube už asi potřetí. A je to podle mě jeden z nejvtipnějších seriálů za dlouhou dobu, takže zvedám na pět. ()

Joll

po zhlednutí celé druhé serie jsem se rozhodl dát za 5 hvězd.Tomuto seriálu jsem přicházel na chuť delší dobu, ale Carrel tady prostě boduje větší idiot je už jen Dwight :).mám shlídlej i i původní britskej kancl a těžko říct kterej je lepší v britským je šéf podstatně slizštější a namyšlenější, ale dwight v US verzi toho UK převyšuje o celou třídu :) jak říkám těžko hodnotit:) ()

Loooki

Britskú verziu som nevidel, a dlho som nemal chuť pozerať ani americkú, to aj kvôli Carellovi [nemám rád daného herca], ale po 1.takej ešte formovacej sa sérii prišlo vtipné panoptikum postavičiek, ktoré hoc viete ako sa budu správať, vždy vedia prekvapiť niečim ešte špeciálnym. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

kostej_

Málokterý film či seriál dokáže ukázat charaktery v takové hloubce a přitom z toho vytřískat maximum humoru sršícího z nepřeberného množství nápadů osvěžující a až na hlavu stavící každodenní kancelářskou rutinu vzrušujícího života firmy prodávající tu nejzábavnější věc na světě – papír. ()

Pauliii

Nemám ráda remaky, ale u tohohle mi to je jedno. Přijde mi to totiž jako nejlepší hraný seriál, společně s Přáteli, co v Americe byl/je natočen. Z originální verze jsem viděla jen jeden díl, tudíž nemohu příliš srovnávat, ale ten jeden díl mi stačil k tomu, abych usoudila, že nelituji toho, že jsem si ke shlédnutí vybrala právě americkou verzi. Spíše upřímně lituji ty, kteří již po prvních dílech tento seriál zavrhlii. Tohle je naprostá bomba, po pilotním díle jsem věděla, že neskončím jen u něj. Přijde mi to natolik reálné, lidské a vtipné, že tomu se nikdy nemůže vyrovnat žádný jiný seriál, který je jen strojeně hraný a po každém vtípku se ozývá stejně tak strojený smích. Každá postava tohoto seriálu je neskutečným odrazem skutečně žijících bytostí. Nejde o to, že při každé druhé scéně nemáte záchvaty smíchu, jde o to, že každá situace simuluje reálný život a všechno je natolik vtipně dokresleno, že se pak jen ohromíte nad tím, jak originální tohle všechno je. Tohle není nudné, tohle je život. A po tom, co pochopíte všechny charaktery postav, všechny vztahy, řeknete si, že to je geniání! 100% bez pochyby!!! ()

Hapretor

Předlohu neznám, ale jelikož je údajně toto vlastně stejné, nemám v úmyslu si ji prověřit. Několik letmých pousmání se mi na rtech objevilo, ale to je vše. Nijak zábavné mi to nepříde. Steve Carell je správném místě, ale nezachrání to celé sám. Ale nejspíš tento druh humoru mi je cizí. ()

Darkslayer

Na začiatok musím povedať, že som originálom nepoškvrnený jedinec. Pravdupovediac ma anglická verzia ani veľmi neláka, pretože tento remake je veľmi príjemná záležitosť. Seriálu kraľuje skvelé obsadenie, kde má každá postava svoje miesto a nemôžem povedať, že by mi ktorákoľvek z nich vadila. Všetky časti dobre vyvažujú trápny humor (v dobrom slova zmysle) v podani Steva Carella a tradičnejší humor v podaní ostatných postav (Hlavne Jima a Dwighta). Obzvlášť ma zaujala romatická rovina medzi Jimom a Pam. Ich postavy tvoria jednu z mojich najobľúbenejších seriálových dvojíc a radia sa na druhé miesto po Chuckovi a Sarah zo seriálu Chuck. Celkovo je to nenáročná a pohodová zábava ku ktorej sa vždy rád vrátim. ()

GOREGASM

1.série - *** (60%) S geniálním, britským originálem nemá smysl srovnávat. Skousněme logické poameričtění, akceptujme, že Steve nemá na Rickyho a stejně je na tom i zbytek sestavy (kromě Johna Kosinskeho a Jenny Fischer) ve vztahu ke svým předobrazům a dostaneme průměrný sitcom, který v první sérce hodně opisuje, ale místy ty nechápavé pohledy, trapné odmlky a nevkusné Carrellovy žerty pobaví. Právě absurdní sebevědomí celé Carrellovy postavy nemá onu údernou a zhovadilou bohorovnost, kterou jí vtiskl Ricky Gervais (přesto je fórek s výpovědí pro Pam znovu uzemňující). Steve není vyloženě špatný, ale místy dokáže být svým pitvořením spíše otravný. Naopak velice dobře funguje dvojka Jim (Krasinski) a Pam (Fischer), mezi nimiž to správně jiskří a navíc si vtipně utahují z Dwighta, jehož postava se rozjíždí pomalu a chvíli jsem jí přicházel na chuť, nakonec ale nezbývá konstatovat, že Rainn Wilson si svého kariérně strádajícího a v kolektivu "hýčkaného" imbecila střihl s nadějným potenciálem pro další série. 2.série - ***** (90%) Sám jsem překvapený, jak šla kvalita nahoru. Všechno jakoby si až od druhé série sedlo tím správným způsobem, bez křečovité snahy kopírovat. Archetypy postav jsou sice stejné, ale díky vynikajícím hercům a pestrému humoru je dělící čára mezi americkým a britským Kanclem již nepřehlédnutelná. Ke všemu si užijeme dva skvostně absurdní románky a zároveň romanticky vystupňovaný vztah Jima (John Krasinski je rozhodně důstojným nástupcem Martina Freemana) a Pam, kterým lásku prostě nelze nepřát. V první sérii nevýrazné a upozaděné postavy Angely (pomrkávání na Dwighta mně několikrát uzemnilo), Ryana, Kelly a dalších dostávají více prostoru a v kombinaci se sebestředným a citově nevyzpytatelným imbecilem Michaelem (Carrell válí) a latentně romantickým a mililtaristickým netykavcem Dwightem se výbuchům smíchu neubránil ani autor tohoto textu. 3. série - ***** (100%) Věru se nestačím divit do jaké kvality US Kancl dozrál... S dokonalým romantickým cliiffhangerem na konci druhé sérky si scénáristé poradili vyloženě mazácky, stejně jako s dalšími velkými událostmi (a že jich tady zažijeme), které neustále vybízejí k nekonečnému ždímání nejen komiky Stevea Carella, ale také od počátku seriálu totálně neviditelných postav (Kevin, Stanley a dokonce i Toby si přihřejí svou polívčičku). Rollercoasterová romantika mezi Michaelem a Jan je jasným highlightem třetí sérky a poslední díl ji jen dotahuje k absolutní dokonalosti. A propos, romantický cliffhanger z druhé série je minimálně dorovnán. 4.série - ***** (90%) Přestože je rozjezd čtvrté sérky z kategorie pozvolnějších, postupně opět pod velením citového sebevraha Michaela Scotta nabírá celý Kancl bránicově destruktivní tempo, které skutečně vrcholí posledními pěti díly, které jsem "sjel" na jeden zátah. Logicky musím přiznat, že už jsem vůči seriálu ve fázi, kdy vám přirostou všechny postavy k srdci a tím víc si potom jako divák užívám všemožné drobnosti a detaily. Poslední díl ke všemu opět potvrdil vytříbený cit tvůrců pro navnazení diváka na další sezónu a spoilerovat vám tady nebudu :-) 5.série - ***** (100%) - Nekompromisní návrat do stoprocentních vod a opět perfektní práce scenáristů, kteří mě asi brzy donutí poslat do Dunder and Mifflin svoje CéVéčko. Pátá sérka má opět několik, jak jsem si již po gurmánsku zvykl, precizně vygradovaných vrcholů a všechny postavy přispívají svým dílem k tomu úžasnému dojmu a zábavě, které The Office přináší. Plusové body za přírůstek v podobě mého oblíbence Idrise Elby jsou samozřejmostí a díly, v nichž se objeví jeho postava, která dá věcem nečekaný spád, mě donutily jít na zatraceně silnou stovku. 6.série - ***** (100%) Ladies and gentlemen... (big pause)... Michael Scott!!! Tohle zvíře v pekelném podání Stevea Carella dává do těla mé bránici i do šestice a humorně, méně již pracovně sehraný tým nikoliv z "Dunder Mifflin", nýbrž už ze "Sabre" (že nevíte, o čem to, sakra, mluvím) mu skvělým a ověřeným způsobem kryje záda. Už mi připadá hloupé neustále opakovat stejnou chválu pouze jinými slovy. Tenhle extrémně zábavnou romantikou provoněný komediální skvost je holt nutné vidět. 7. série - ***** (90%) Lahodně odvázaný úvod celé série dává tušit, že ani do sedmice se nebude střílet slepými. Příběhově dojde k několika i zásadním překvápkům a přes pár drobných přešlapů je o zábavu permanentně postaráno. Nevyhnutelnému odchodu božího Stevea Carrella sice nezabráníme, ale zato si můžeme užít konečně realizovaného setkání postav Michaela Scotta (Steve Carrell) a Davida Brenta (Ricky Gervais), které mě svým pojetím položilo na lopatky. Průtrž cameo výstupů v závěru a především v posledním dílu (Spader, Romano, Gervais, Carrey) vyloženě smaže z paměti jakékoliv slabší pasáže celé série a samotný závěr je prostě impozantní. Každopádně mě zaskočilo pojetí Willa Ferrella, který svou postavu uchopil pro mě nečekaně decentně. 8. série - **** (80%) Nic naplat, Steve Carrell chybí, a přestože tvůrci nenutí Eda Helmse do okaté snahy nahradit nenahraditelné, absence postavy Michaela Scotta je holt cítit. Celá show je naštěstí tak silná v kramflecích, že ani odchod čísla jedna nesráží její hodnocení razantně dolů a přesně zde platí rčení, že řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek. Ed Helms aka Andy není tlačen do umělé snahy dohánět absentující Carrellovu komilibristiku (tak nějak by Michael Scott spojil slova komika a ekvilibristika ;-), zůstává svůj a může se opřít o své herecké kolegy (Dwight je fakt idiot :-), mezi něž přibyl díl od dílu zrající Robert California s buclatou tváří Jamese Spadera. The Office by ale nikdy nebyl tak vysoko, nebýt špičkového scénáře, který v jeho skvostně střeleném světě dodržuje "uvěřitelná" pravidla, a přesto dokáže být pořád zatraceně vtipný. Kapitolou samou o sobě je práce s jednotlivými postavami, která je koncepční a ono se to nejen v osmé sérii setsakrametsky vyplácí. Moje bránice je napnutá k prasknutí v očekávání toho, co tvůrci nabídnou v poslední, rozlučkové sérii. 9.série - *** (70%) Konstatovat, že jde o setrvačný dojezd by asi nebylo úplně fér, nicméně jde o nejslabší sérii (první nepočítám), ve které už je Carrellova absence opravdu cítit, kromě závěru jednotlivé eskapády neosvěží žádné cameo a nové postavy jsou jen do počtu. Naštěstí jde ale pořád o ty stejně nemakačenkoidní sympaťáky (i když lazy fatass Stanley mě již nepokrytě, jako to jen říct... s**l), kteří svůj devíti sezónní maraton ukončí akurátně nostalgicky a zároveň s vtipným nadhledem. Celkové hodnocení The Office: 86,67% () (méně) (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování