Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Jajar

Viděl jsem Kancl ještě na střední a vůbec mě nezaujal. Po tom, co jsem nastoupil do práce, jsem si ten seriál zamiloval. Opravdu skvělá záležitost o těch "nejobyčejnějších" lidech. ()

NotLikeThis

I přes mou averzi vůči americkým komediím, považuji tuhle pecku jako naprostou nutnost vidět nejméně 3x. Když jsou trable ve škole, Kancl to vyřeší. Trable doma? Kancl. Chceš-li na moment uniknout nevyhnutelné existencionální hrozbě a dosti vážným depresím z naprostého selhání jako lidská bytost? Kancl. Overall humor je na excelentní úrovni stejně jako výkony herců, díky kterým to vše funguje a je to prostě moc nice. Pracovat s tímhle “cringe” humorem je dosti obtížné, jelikož hranice mezi tím, že to bude vtipné nebo tím, že to bude prostě jen cringy je dosti tenká a v Kanclu předvedli naprostou senzaci z tohohle hlediska. 99% ()

Torgal

Deväť sérii, stoosemdesiatosem epizód a tristopäťdesiatjeden dní. Keď sa obzriem dozadu, tak neverím, že som sa na tento kolos vôbec odhodlal a zotrval pri ňom aj po nepríliš prístupnej prvej sérii. Tento seriál bude mať u mňa vždy špeciálne miesto, lebo som sa k nemu dostal vďaka mojej súčasnej priateľke ešte v čase, keď nikoho z nás nenapadlo, že skončíme spolu. Vždy budeš moja Pam, vďaka! Ale späť k seriálu. Časom som si zvykol na zvláštny kvázi dokumentárny štýl a cringy humor, ale motorom seriálu, jeho dušou a esenciou bola vždy postava Michaela Scotta, excentrického šéfa pobočky, a tak jeho odchod na konci siedmej sezóny bol dosť šokantný. Aj bez neho si ale seriál až do konca udržal svoje kvality a odišiel so vztýčenou hlavou. Už len kvôli všetkým tým internetovým meme by ho mal vidieť každý :-) 9/10 ()

Bilinka

Čistá síla. Rian Willson, Steve Carell, John Krasinski. Z toho seriálu čiší třeskutá radost z života a točení spolu, je to Svatý Grál! ()

Fionor

Většinu času extrémní cringe, u kterého je člověku stydno, že jej sleduje. Občas se ale vynoří dobrý fór, kterému se dá zasmát. Nebýt poměrně funkční chemie mezi postavami, seriál by byl rád za jednu * a nejspíš by skončil druhou sezónou. ()

Kobitch

Jako milovník britské verze jsem si nedokázal představit, jak by to za velkou louží mohli udělat lépe. A přece se povedlo. Ne snad, že bych partu Michaela Scotta stavěl nad skvadru Davida Brenta, ale ti pacholci z americké verze mi zkrátka natolik přirostli k srdci, že loučit se s tímto seriálem bylo jako sedět na pohřbu nejlepšího kamaráda. Každou jednu postavu jsem miloval a přišla mi zajímavá, ať už šlo o Phyllis, Creeda, Oscara nebo Kevina. Hluchá místa jsem nezaznamenal, ani odchod Michaela pro mě nepředstavoval úpadek seriálu, naopak jsem ocenil větší důraz na vedlejší postavy. Očekávám, že tak za půl roku začnu rewatch a za další rok další a takto už to doklepu až do smrti, protože sledovat Kancl bylo jako být součástí velké rodiny, kde jsou sice divní strejdové a podivínské tety, ale pořád je to rodina. ()

boaka

Je to perfektní seriál se zajimavým humorem, proč tedy tak nízké hodnocení? Od původních 5 hvězdiček odečteme jednu za neoriginalitu, jednu za to, že postavy jsou dokonale okopírované z britské verze, další že první řada je okopírovaná záběr po záběru a poslední třešnička na dortu je Michael Scott (Steve Carell), z jehož postavy je mi na blití a upřímě přeji jak postavě, tak herci, tak scénáristům hodně hnusnou rakovinu. Když jsem se začal dívat na tuhle ubohou kopii, říkal jsem si že to není tak špatné ... dobrý nápad udělat pseudodokument o neexistující firmě, ale potom jsem bohužel zjistil že američané měli asi stávku scénaristů hodně dlouho i před jejím vypuknutím. Každému doporučuju ať se podívá nejdříve na britskou verzi a potom přeskočí asi až na druhou řadu us verze, zorientujete se rychle. Hanba ... hanba americké produkci, za tohleto se budou škvařit ve filmovém pekle. Tfuj! ()

E lan

Originální, vtipně trapné, trefné (bohužel) a nevím co ještě. Sám dělám ve velké americké korporátní firmě, takže mi je téma nebezpečně blízké. Navíc rozhovory Carella a jeho výstupy jsou opravdu vrcholem, zástupce je famózně slizský a romantické tlachání recepční s prodejce je sympatické. Dobré dobré dobré, hodnoceno na základě první řady. ()

ljukyljuk

S pôvodným britským seriálom nemôžem porovnať, lebo som ho nevidel, možno niekedy neskôr. Ale čo sa týka tejto verzie - ZBOŽŇUJEM ju!!! Je to presne ten typ seriálu, pri ktorom sa nesmejem každú sekundu, ale skôr si s úškrnom vychutnávam jeden trápny moment za druhým, veľavravný pohľad alebo aj najmenšiu zmenu mimiky (ale aj tie situácie, kedy chytám záchvaty smiechu, samozrejme, tiež prichádzajú často). Fakt, takto realistický sitcom sa len tak nevidí, veľmi dobre sa naň pozerá, verím naozaj každej jednej postave až natoľko, že sa cítim trápne aj za nich, občas mám chuť dať Steveovi Carellovi jednu cez papuľu (čiže to je známka, že hrá geniálne) a celkovo prítomný humor mi veľmi sadol. Na začiatku prvej série by to boli nedôverčivé 3*, neskôr som to videl na 4, ale teraz v polovici 3. série to nemôže byť menej ako 5* už len preto, ako dobre sa pri tomto seriáli cítim. ()

teddinka1

když tomu příjdete na chuť, tak vás to nepustí. Opravdu se sžijete s hrdiny v kanclu a nachytáte se při tom, jak si budete říkat, ten Dwight je idiot, pane bože, tak už jí to, Jime, konečně řekni :-)) ()

Brinkley

Američané si převzali námět, hlavní charaktery postav a vyprodukovali průměrný americký sitcom. Hvězda dolů z lásky k britskému originálu. ()

Divian(R)

Od doby, co seriál ztratil svoji nejlepší postavu to s ním jde do kytek. Nechápu, proč tvůrci dávali divákům naděje v podobě Ferella, Gervaise nebo dokonce Carreyho, když to nakonec dopadlo takhle. Prvních 7 sérií - 5*, pak slabší průměr. ()

forkys

Škoda, že se nedají hodnotit jednotlivé série, protože každá měla odlišnou úroveň. Vskutku nejlepší byly první série, pro které byl typický humor Steva Carella, který víceméně proslavil seriál a byl jeho ikonou. Když byl ve vedení nahrazen, tak se náhle vytratil onen sarkastický humor a seriál se spíše přehoupl do vod telenovel alá růžovka. Poslední série byla holé utrpení, ale finální díl to napravil a dobře utnul seriál. Takovou největší zajímavostí asi je, že Creed Bratton hrál "sám sebe" v seriálu a kdyby to v posledním díle nezaznělo, asi by NIKDO neměl tušení, že jde o člena The Grass Roots. ()

Mouchal

Americký kancl je dokonalá skloubenina vtipu a cringe. U malokterého seriálu se člověk bude tolik smát nad trapností nějaké situace. Tento styl humoru samozřejmě není pro každého a málokdo "přežije" z tohoto důvodu první sérii, ale mě osobně se přesně trefil do vkusu a po několika málo epizodách tak zahákoval, že jsem si spolu s ním zamiloval i veškerý ansámbl bizarních postav a charakterů. Trojka Michael, Jim a Dwight je prostě po všech stránkách dokonalá a jejich vzájemná chemie ať už při různých kancelářských prancích nebo i při vážných situacích, je opravdu prvotřídní. O to větší překvapení pro mě byl fakt, jak skvěle seriál šlapal i po Michaelově odchodu. Je vidět, že je zde tolik skvělých, zajímavých postav, kdy jakmile jedna z vlaku vyskočí, dva černí pasažéři (sbohem politická korektnosti) zase naskočí a jede se bez obav dál. Skvělý seriál, který si nezamilují pouze lidi prdící do židle v kanclu (ikdyž to tomu přeci jen ještě dopomáhá). 90% ()

kukkik

Výborný seriál, který je jako stvořený na binge watching. Absolutně pohodový děj, který plyne jako voda, super oddechovka po práci, zkrátka v rámci žánru encyklopedický příklad skvělého počinu. Pokud pracujete v kanceláři, plusové body vás asi neminou. Přiznávám to nerad ale za mě lepší, než originální britská verze. a Asi je to tím humorem, britská verze mi připadá hrozně depresivní. Edit: po zhlédnutí všech sérií a zhruba 70 hodinách strávených s touhle úžasnou partou přidávám hvězdu a značím si jako jeden z nejlepších seriálů vůbec 5/5 ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování