Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

BluT

Měl jsem vůči tomuhle Kanclu silný předsudky, protože britskej originál s Ricky Gervaisem je prostě boží, ale pár dílů co jsem viděl nebylo úplně tragickejch a i jsem se párkrát docela zasmál, takže si to circa tři hvězdy zaslouží. Ale není to nic, co bych měl potřebu sledovat pravidelně. ()

Devadesát Dva

Začal jsem s 'The Office' pozdě... v momentě, kdy celá show měla už půl roku padla (říjen/listopad 2013). Prokousal se pak přes druhou a třetí sérii během roku 2014, během období, kdy jsem nakousl spoustu seriálů a hodně času trávil v práci a spaním, takže jsem neměl čas na nic... ale když už jsem se k těm seriálům dostal, žádný mě nebavil tak, abych se mu plně věnoval. 'The Office' to ale nějakým způsobem zmákl, sic až začátkem letoška. Teprve teď, začátkem roku, jsem se do show řádně pustil. A doteď nevím, proč přesně mi ta banda najednou z ničeho nic tak přirostla k srdci, vážně jsem byl naměkko při odchodu Michaela, u konce, u každé změny. ____ Kancl je malý uzavřený prostor, kde vše prožíváte, každý sebemenší detail, každou změnu a že se toho během seriálu změní. Hádám, že je to mojí slabostí pro uzavřená malá místa. A každej je tu sám sebou, není žádná potřeba tlačit na pilu, taky ta forma dokumentárního looku se mi moc líbí. Trapný chvíle ticha, co mi v jiných filmech a seriálech připadaly opravdu trapný se v 'The Office' mění v naprosto trefný. Od Black Books a Red Dwarfa jsem nezažil takové spojení a oblibu. Nic podobného jsem už roky necítil. Na tenhle ansábl se zkrátka nezapomíná. ____ V závěru. resp. během sledování závěrečné série jsem si dal nostalgickou šlehu a paralelně sledoval i nepovedené záběry. Ani si nedovedu představit, o jak moc víc bych tenhle seriál žral, kdybych ho sledoval přesně tak, jak ho vysílali 2005 až 2013, což pokrývá poslední dva roky mé ZŠ, celou SŠ a první rok v práci). Moc se mi líbilo, že všichni při nepovedených scénách mluvili sprostě, prostě, je to jen práce, to bylo fajn vidět, tu skutečnou stránku osazenstva v mnoha malých detailech. ____ Navíc si myslím, že, přinejmenším prvních několik sérií, kdy to bylo víceméně o nich, Jim a Pam jsou nejlepší seriálový páreček alias klobáska, jak by řekla moje ex, která se Pam v mnohém podobá. 201 dílů. Decentní rozloučení. Michael, Jim, Pam, Dwight, Kevin, Creed, Oscar, Angela, Phyllis, Stanley, Meredith, Ryan, Kelly, Andy, Toby, Darryl a s přimhouřením oka i Erin. Ještě prostuduju všechny interview a vystřižené scény. Ano, je to zoufalství. Upřímně se zařadím k těm, co se nedokáží přenést přes konec téhle show a budu si ji muset v nedaleké budoucnosti pustit znovu. ()

purekritik

První (krátká) serie trochu slabší a od druhý už je to fakt sranda. Tenhle kultovní seriál, kterej je fakt milej a vtipnej, by se dnes kvůli politický korektnosti dal natočit jen stěží. Původní anglickou verzi jsem neviděl (odhaduju, že tahle je lepší), ale při sledování jsem si několikrát vzpomněl na IT CROWD, to jen tak pro představu. Epizody maj sice jen 20 minut, ale o to větší žrout času tahle show je, protože dycky si už pouštíte poslední díl... ()

M.Niccals

Vyžadovalo to jen asi 10 000 shlédnutých memů, desítky doporučení přátel a jednu koronakrizi, než jsem si tento seriál v roce 2020 konečně pustil. ()

wooozie

S přehledem nejlepší komediální seriál všech dob. Nevím, kdo se jak zabavil při první jarní koronavirové vlně, ale já si dal během těchto jinak nudných týdnů a měsíců všech 9 sérií Kanclu a přirovnal bych to k tomu, jako když na pustoprázdné poušti najdete ropné ložisko, přičemž v tomto případě z tohoto vrtu stříkalo komediální zlato. Miluju humor založený na těchto trapných situacích a i proto miluju britský originál, ale až americký remake z daného potenciálu sitcomu ve formě fiktivního dokumentu z kancelářského prostředí vytěžil naprosté maximum. Perfektní a přesný casting, ale nade všemi vyčnívá Steve Carell, který je tady bez přehánění absolutní génius. A co je asi nejdůležitější, tak je fakt, že odkaz tohoto seriálu i po letech nadále přetrvává, protože jestli lze nějaké popkulturní dílo označit za skutečně bezednou zásobárnu memes, je to právě americký Kancl. S01: 10/10. S02: 10/10. S03: 10/10. S04: 10/10. S05: 10/10. S06: 10/10. S07: 10/10. S08: 10/10. S09: 10/10. ()

Sygi

Bylo to opravdu jako devítileté přihlížení životům několika zaměstnanců společnosti prodávající papír. Nevím, co z The Office dělá tak koukatelný televizní počin... asi to, že je tak skvěle napsaný. Není to jen tak nějaký sitcom, od toho se liší v mnohém... seriál celou dobu někam směřoval, byl prodchnutý citem a životem všech postav. Co jsem po celou dobu opravdu oceňoval bylo průběžné vracení se známých či méně známých postav. No a k těm hlavním... neumím si představit horšího šéfa než je Michael Scott, horšího spolupracovníka než je Dwight Schrute a většího sympaťáka než jakým je Jim Halpert. Celé to uběhlo tak rychle a tak příjemně... and it was wonderful and boring. ()

Torimmer

Co já si strašně na The Office cením... Tedy kromě výborného humoru, úplně přesného castingu, a dalších spousty věcí. Je (jak můžu po ukončení celého seriálu říct) to vytvoření jedné velké kancelářské rodiny, kdy všichni měli mezi sebou nějaké vztahy, nějaké společné scény, ať už vtipné nebo smutné, anebo prostě jen seděli v kanclu naproti sobě. Tvůrci využili toho spoustu a spoustu času ve velkém množství epizod a všechno důkladně konstruovali. A i když se začátek držel více anglické chladnější verze, a poslední série trochu ztrácely směr, tak za celou dobu se nepřestalo zaměřovat na ústřední postavy jako na kupu lidí, kteří se opravdu divákovi podbízet nebudou, a sympatie k nim kolísají nahoru a dolů, ale drží spolu, v jednotě, i když nám to furt nepředhazujou. A čeho si taky hodně cením je, že zatímco jsem se držel na začátku těch "normálních" postav Jima a Pam, které jsem považoval za to gro seriálu, tak po celém tom zážitku to byli právě ti podivíni, outsideři, šílenci, ti chladní a drzí, bez kterých by to nešlo. To je rodinka. Kdepak nějaká slušná americká za bílým plotem na předměstí. Tahle sebranka. Která ukázala, že pro ně nemusí být místo v konvenčním světě, ale oni si ten rodinný prostor vytvoří s tím, co mají k dispozici. ()

klukluka

Hodnotím po necelých dvou řadách, všech devět jich asi nikdy neuvidím, ubavili by mě jimi patrně k smrti. Občas ve svých komentářích používám slovo žasnu a patří i sem: ŽASNU! Žasnu nad tou dramaturgickou čistotou. Nad čistotou charakterů a slovníku jednotlivých postav. Nad nepřeberným množstvím nápadů, vtipů, štulců, glos, výrazů… Nad drobnokresbou situací, do kterých se člověk může dostat na ploše tisíce metrů čtverečních (z nichž tři čtvrtiny tvoří sklad, kam kamera zabloudí jen výjimečně). Přitom pocity, které mi to navozuje, nejsou zdaleka jen příjemné. Občas z toho na mě padá lehká depka, místy je mi z toho krapet šoufl. Ještě nevím, jak to dopadne Jimovi s Pam, ale považuju až za zázrak, jak moc můžou lidi zkrásnět v kontrastu k tomu okolnímu marasmu. Ale abych to nějak shrnul- je to geniální, nadčasová, všem lidem na světě srozumitelná a většině i osobně blízká věc.///Nakonec jsem to smlsnul jako malinu, nemohl jsem se od toho odtrhnout. Bylo to epesní! Ne všechno bylo na 5 hvězd, v osmé sérii podle mě výrazně zvolnili, jako kdyby jim docházel kyslík, ale devátou mi vynahradili každou vteřinu, které jsem snad do té doby mohl litovat. Americkej Kancl, jak je dobrým zvykem Amíků, postupně lehce vyměkl a stal se divácky stravitelnějším, ale zamýšlený účel stvořit něco krásného a nezapomenutelného posvětil všechny změkčovací prostředky. ()

Chmur

Kancl je rozhodně jeden z nejlepších komediálních seriálů, který kdy vůbec vznikl. Kromě první, osmé a části deváté řady si udržuje velmi vysokou kvalitu, o které se většině seriálů s takto vysokým počtem sérií může jenom zdát. Kromě výborného scénáře je hlavní devízou seriálu skvělé obsazení. Steve Carell jako Michael Scott je často na zabití a nedivím se Stanleymu, že jím bytostně pohrdá, zároveň ale v některých dílech ukazuje, že je to vlastně člověk, kterému na lidech okolo něj opravdu záleží (až na Tobyho). Scéna, kdy jako jediný dorazí na vernisáž Pam, je toho důkazem. Při jeho odchodu na konci sedmé série jsem byl regulérně dojat.  Jim (Krasinski) a Pam (Fischer) jsou neuvěřitelní sympaťáci. Člověk jim nemůže nefandit. Navíc, která herečka má tak pěkný úsměv jako Jenna? No a kapitolou samou o sobě je Dwight Schrute (Wilson). Za mě je to nejzábavnější postava celého seriálu. Skvěle se ale vyvedly i vedlejší charaktery, tedy až na pár ojedinělých šlápnutí vedle v pozdějších sériích. Gabe (Zach Woods) a hlavně Robert California jsou skutečně zbyteční a otravní. O moc lépe na tom není ani Andy Bernard (Ed Helms). Všichni tři však naštěstí nedostanou zas tak moc prostoru. Nicméně přitroublý Kevin, přechytralý gay Oscar, prudérní Angela, znuděný Stanley, nadržená Meredith, tetkovská Phyllis a samozřejmě záhadný Creed a otravný Toby vytvářej dokonalý koktejl trapnosti a legrace. Skvělá je i sexy Jan. Jejich nemocný vztah s Michaelem je zábavný i děsivý. Zároveň pod patinou srandy se ale u mnoha postav v podstatě skrývají smutné osudy. Neschopnost vytvořit funkční vztah, osamělost, problémy s dětmi, trávení času v zaměstnání, které mě nebaví, mrhání životem možná nastavují zrcadlo mnohým z nás. Moc hezky o tom mluví Pam v posledním díle.  Já osobně mám zasmušilé okamžiky z celého Kanclu nejradši. Na rozdíl od mnohých mám také rád i devátou sérii. Zvláště když jsou mimo hru Robert a Andy. Je ale pravda, že v posledním díle jsem čekal větší útok na emoce, který se nedostavil, takže se logicky naopak dostavilo menší zklamání. I tak mi bude Kancl chybět a klidně bych si dal další série. Netvrdím, že je Kancl dokonalý. V některých sériích mu trochu chybí tempo, u některých postav se dá polemizovat, zda je jejich vývoj v průběhu seriálu uvěřitelný, některé díly nejsou příliš vtipné, ale jako celek je to pro mě kultovní záležitost. "Question!" ()

lukasch

Na počátku byla britská verze, ta mě po prvních 3 dílech nijak zvlášť nezaujala, i když mám jejich humor a seriály opravdu rád. Proto jsem s velkou rozvahou čekal na ten správny okamžik pro americké remake. Když jsem pak viděl první díl, který byl úplně stejný jako ten britský, vzdal jsem to. Po čase a přečtení pár komentářů jsem se k seriálu vrátil a stihnul jsem komplet 4 sezóny asi za týden :) Sympatičtější postavy, skvělý humor a opravdu realistické prostředí. K tomu úžasně přehrávaný výkon Michaela Scotta (Carell) a Dwight Schruta (Wilson), v menších rolí je pak úžasný podivín Creed ("Vedu menší frimu na výrobu falešných ID ve svém autě s přístrojem na laminování, co jsem ukradl ze stanice šerifa" :) ). Tohle je jeden ze seriálů, který musíte buď milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. ()

divak84

radši nehodnotím ale po 3 minutách jsem tu nudu musel vypnout. Vůbec žadný vtip, NAPROSTO DEBILNÍ KAMERA, jelikož sitcomů a komediálních seriálů sleduji celou řadu, poznam hend zda mě bude bavit a tenhle odpad určitě ne. Snad ta britská verze je lepší. ()

Paity

Nebudu lhát, spousta dílů mi přišla nudných a podprůměrných. Celkově tři hvězdy za vtipné zpracování jinak nezajímavého prostředí kanclu. Klobouk dolů. ()

tom.nosek

Ač mám britské seriály rád, k britskému The Office jsem si cestu nanašel. Po asi dvou dílech jsem se přestal dívat. O americkém remaku jsem četl, že sice první řada je stejná, ale potom už je to jinačí. Překonal jsem tedy první řadu, která se mi též moc nelíbila, Michael Scott tam je totiž (stejně jako David Brent v britské variantě) hajzl. Od druhé řady se to ale rozjíždí a přináší zajímavý typ zábavy. Především tím, že nedělá drama z různých vztahů a jediný dlouhodobě rozebíraný vztah je Jim-Pam, který je spíš taková ta příjemná tečka, než věčně omílaný vztah pořád dokola, až je to po 9 řadách už fakt trapné. Pravděpodobně kvůli svému mockumentary formátu The Office těží z toho, že čím déle postavy známe, tím jsou zajímavější. Taktéž si neuvědomuji, že by se postavy vykrádaly. Vrchol tak přichází v 5. a 6. řadě, kdy vyvrcholí vztah Jima a Pam a vyvrcholí také osudy firmy Dunder Mifflin. Na 7. řadě je hodně vidět, že se tvůrci snaží vyrovnat s odchodem Steva Carella, a tak ukončují jeho zápletky. Bohužel ale sází na extrémnost a vyhrocenost, aby se rozloučili v tom nejlepším, což je ovšem v The Office spíše na škodu. Carellův odchod byl ale zvládnutý na jedničku a málokterý seriál se může pochlubit s tak precizně zvládnutým odchodem hlavní postavy. Slabší byl bohužel Will Ferrell, postava Gaba a do nepříjemné spirály se hodila postava Andyho, která každou řadou měnila svou náturu, což je podle mě největší fail tvůrců. 8. řada sice těží z Andyho, který se podobá Michealovi především svou bláznivostí, ale bohužel zápletky už jsou trošku slabší. Stejně tak postava Jamese Spadera je v některých dílech pro seriál požehnáním, ale naopak někdy díl stáhne pod snesitelnou úroveň. Nakonec 9. řada strádá především kvůli tomu, že zpochybňuje největší oporu seriálu - vztah Jima a Pam - což sice dělá decentně, ale není to směr, kterým jsem chtěl, aby se The Office vyvíjel. Nové postavy jsou rozporuplné, nejhůř je na tom postava Nellie Bertram. Postava Andyho jde navíc úplně do háje a zahodí všechny pozitivní vlastnosti, co si vybudoval v předchozí řadě. 9. řadě ovšem musím pochválit poslední díly, kdy tvůrci zopakovali hodně dobré rozloučení, a proto nakonec moje vyšší hodnocení. Oblíbené postavy: kromě hlavních čtyř protagonistů hlavně Darryl, David Wallace, Toby než se vrátil z Kostariky, "veselý" Stanley (v druhé polovině seriálu). Neoblíbené postavy: Gabe, Nellie, Jan, Meredith, Kelly. ()

Abiosis

*MEDZI 4 STENAMI* Existuje veľké riziko, že tento seriál po prvej epizóde odhodíte, pretože je natoľko iný, že môže diváka doslova odpudiť. Ak mu však dáte šancu, tá hraná autenticita vás pohltí. Miestami roztrasená kamera, rozmazané zábery, pohľady protagonistov priamo do kamery - to všetko pôsobí ako magnet a vťahuje vás do každodennosti postáv, ktoré pôsobia ako ktokoľvek z vášho okolia a vy sa neviete dočkať ďalšieho stretnutia s rozkošnou Pam a jej tajnej lásky Jima, so siláckym Dwightom a neuveriteľne netaktným, chvastúnskym a egoistickým Michaelom. Je to hádam jediný seriál, kde konanie postáv (najmä však konanie šéfa Michaela) u mňa vyvoláva plnú citovú odozvu. Tá postava má takú neuveriteľnú schopnosť urobiť z akejkoľvek situácie situáciu nabitú pohoršením a trápnosťou až sa tie pocity, ktoré ostatné postavy okolo neho pociťujú, prenášajú aj na mňa. Verdikt v 1 vete: Vtipný seriál, ktorého humor a spracovanie nesadne každému. 07.03.11 ()

J*A*M*A*L

Jestli se někdy na Prima Cool objeví seriál, který není z USA, tak asi vyvěsím prapory, dejte mi vědět.Možná že už jsem měl dost těch televizních seriálů z Ameriky možná že už to přerostlo přes hranici a už samotného se mi prostě chtělo říct, že mě to prostě bavit nebude, ale dal jsem tomu šanci, obětoval jsem čas v televizi nad pár dílů tohoto seriálu a oárkrát jsem se možná pobavil, ale rozhodně to nemusí být doporučeno, protože z toho asi nic moc mít nebudete.45% ()

Zik2

Jediný americký remake, který znám, a možná jediný remaku seriálu, který mě baví víc než originál. Ač mám rád Rickyho Gervaise, v britském Kanclu přeci jen převažuje trapnost nad vtipností. Americký vsadil na sitcomovější, mainstreamovější podání, je víc situačního humoru. Postavy jsou výraznější (šéf naprosto infantilní, Dwight naprostý magor, Jim naprostý sympaťák atd.), všechny jsou atraktivnější...což je asi vzdálenější realitě konkrétních kanclů, ale o to je to koukatelnější. ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování